Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 834 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 19 Sie 2016 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@Krupier

1. Na Pani d'Erna po prawo od kolejki jest punkt widokowy "z krzyżem" - dojście od kolejki 5-10 minut, droga taka betonówka później przez lasek gruntowa. Widoki wspaniałe o ile nie ma chmur.

2. Kup sobie bilet io viaggio ovunque in Lombardia na stacji w Bergamo za 16E i wtedy pociągi regionalne oraz autobusy komunikacji publicznej masz w cenie zarówno w Bergamo jak i w innych miastach np. Lecco oraz w autobusach publicznych kursujących między nimi.

3. Okazując ten bilet w Lecco dostajesz za darmo bilet na kolejkę inaczej płacisz chyba po 5 euro w jedną stronę (ale ceny nie jestem na 100 % pewien). Więcej informacji o tym bilecie było w temacie viewtopic.php?p=758671#p758671
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#182 PostWysłany: 19 Sie 2016 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
O, super, dzięki! Bilet na kolejkę masz na myśli Piani d'erna? Jeśli tak to kolejka kosztuje 9€ w dwie strony więc twój bilet by się opłacał bardzo.


Ostatnio edytowany przez Krupier, 20 Sie 2016 11:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 19 Sie 2016 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@@Krupier Tak o tą samą kolejkę mi chodzi. W linku masz pełne info na co ten bilet jest. Z tym biletem podchodzisz do kasy i pokazujesz do a kasjer drukuje ci bilet z ceną 0E. Po lewej od kasy masz "młynek" i tam skanujesz kod kreskowy na tym drugim bilecie i przechodzisz do kolejki.

Jak masz ten bilet to żadne inne Cię nie interesują chyba że korzystasz z prywatnych środków komunikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 20 Sie 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
No to elegancko, tego mi było trzeba, dzięki bardzo!

A nie wiesz może jak kształtują się ceny promów Varenna-Bellagio-Lecco? Na stronie tylko rozkłady są, o cenach nic nie znalazłem. :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 20 Sie 2016 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Są też podane ceny promów.
http://www.navigazionelaghi.it/eng/c_tariffe.asp
http://www.navigazionelaghi.it/c_downlo ... 14_ENG.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 20 Sie 2016 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
O patrz, tam bym nie szukał. :D Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 21 Wrz 2016 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Właśnie wróciłem z tripa m.in. do Bergamo i Mediolanu. Kilka informacji, które może się przydadzą.

- bilet io vaggio to rewelacja, 16€ i jeździmy do bólu po Lombardii. Piani d'Erna cały czas za darmo na tym bilecie
- pizza la Fara w Citta Alta bez rewelacji, zjadliwa, ale tłusta dosyć
- pyszną pizzę zjedliśmy w Lecco u... ciapatych. :D Lokal Habib, cała pizza z rukolą i oliwkami 5,5€, na dwie osoby tak akurat
- polecam spać w Bergamo u Andrea, znajdziecie go bez problemu na Airbnb, znakomity host
- funicolare na San Vigilio w nocy jeździ tylko w określone dni, lepiej zawczasu sprawdzić (udaliśmy się bez sprawdzenia by sobie nocą na wzgórzu posiedzieć, ale nie wjechaliśmy :<)
- warto poświęcić jeden dzień na jakiś szlak po górach, my byliśmy tylko na chwilę na Piani d'Erna niestety

Ogółem polecam region, Bergamo jest bardzo klimatyczne, nawet jakoś specjalnie dużo ludzi nie było, albo ja tego tak nie odczuwałem. Mediolan bez rewelacji, ale jak się ma czas do zobaczyć warto (Duomo na pewno, powala).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 22 Wrz 2016 11:30 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Krupier napisał(a):
- funicolare na San Vigilio w nocy jeździ tylko w określone dni, lepiej zawczasu sprawdzić (udaliśmy się bez sprawdzenia by sobie nocą na wzgórzu posiedzieć, ale nie wjechaliśmy :<)

A to faktycznie taki problem pieszo podejść? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 22 Wrz 2016 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Krupier napisał(a):
- funicolare na San Vigilio w nocy jeździ tylko w określone dni, lepiej zawczasu sprawdzić (udaliśmy się bez sprawdzenia by sobie nocą na wzgórzu posiedzieć, ale nie wjechaliśmy :<)

A to faktycznie taki problem pieszo podejść? :D
Kawałeczek pod górkę jest. Za to widoki wspaniałe a w nocy fantastycznie widać na kilkadziesiąt kilometrów morze świateł w dolinie i startujące samoloty z lotniska :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 23 Wrz 2016 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Jednak po całym dniu chodzenia już się wieczorem nie chciało podchodzić (a potem jeszcze schodzić). :P Widoczki i tak były zacne z samych murów, a dodatkowo był dzień przed pełnią więc już w ogóle bajka. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 23 Wrz 2016 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
W takim wypadku dobrym miejscem jest też Rocca di Bergamo:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 04 Paź 2016 15:25 

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 17
Witam. Zamierzam spędzic dwa dni na jeziorem Como. Pierwszy dzien przylot wieczorem, nocleg w Bergamo, potem zastanawiam się jeszcze nad baza wypadową, a konkretnie czy zatrzymać sie w Lecco czy Varennie. Wiadomo, że Varenna ładniejsza i to bez wątpienia przemawia na jej korzyść. Z kolei w Lecco noclegi tansze, choc różnica jest do przezycia, bo za 2 dni to jakies 125 zł plus śnidania, które w Lecco mam w cenie.

Trochę jednak obawiam się cen jedzenia w restauracjach w Varennie. Czy ceny sa dużo wyzsze niż w Lecco? Plus jeszcze to, że będziemy z 5-letnim dzieckiem więc podejrzewam, że atrakcje dla dzieci typu plac zabaw będzie częstsze w Lecco.

Generalnie rozważam dwie opcje na te dwa dni:

Baza w Lecco:
Dzień 1: Przyjazd koło południa. Jeden dzień na Lecco. Spacer, obiad nad jeziorem, potem może wyprawa tą kolejka na górę, kolacja znowu nad jeziorem albo w tej pizzerii Da Rida chwalonej
Dzień 2: Wycieczka do Varenny, spacer po mieście, prom do Bellagio, spacer po Bellagio. Obiad w Varennie lub Bellagio. Powrót do Lecco na wieczór lub póxnym popołudniem. kolacja w Lecco nad jeziorem

Baza w Varennie
Dzień 1: Przyjazd koło południa, ok. pół godziny później niż do Lecco ;) spacert po Varennie, prom do Bellagio i spacer tam. Żarcie w Bellagio lub Varennie 9pewnie obiad w Bellagio, kolacja w Varennie)
Dzień 2: Szwedanie sie nad jeziorem w Varennie c.d , potem prom do Menaggio i jak wyżej obiad tam, a kolacja w Varennie. W tym drugim wariancie nie ma Lecco. W obu przypadkach jeszcze jeden dzień przeznaczam na Bergamo (które znam), bo wylot mam wieczorem

Będe wdzięczny za wszelkie rady, sugestie, w szczególności na temat który wariant lepszy. A może coś mozecie podpowiedziec czy coś jeszcze mozna wymyślić na te dwa dni nad jeziorem. Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 09 Paź 2016 00:01 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Cześć,

Lecimy pod koniec października do BGY na 3 dni - chcemy poświęcić jeden dzień na Bergamo, drugi na Como, a trzeci jest jeszcze otwartą kwestią. Nie chcę do Mediolanu, raczej nie ma zbyt dobrych opinii, bardziej mi zależy na poczuciu Włoch - ideałem byłoby połączenie tego z naturą. Kolejnym ograniczneniem jest budżet, nie jest on zbyt duży, dlatego szukamy czegoś po okolicy, gdzie będzie możliwy transport publiczny. W oczy wpadło mi Val Di Mello ale z wstepnego researchu dojazd zbyt skomplikowany i drogi. Czy znacie jakieś mniej znane perełki czy może jednak warto chodzić po Bergamo 2 dni albo przełamać się jakoś do Mediolanu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 09 Paź 2016 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Po Bergamo można chodzić, ale skoro nie chcesz, to może Jezioro Iseo i Brescia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 09 Paź 2016 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Na Bergamo jeden dzień powinien Wam wystarczyć - na dokładny spacer po wszystkich uliczkach Górnego Miasta, murach weneckich, Rocca di Bergamo i San Vigilio, dobrą kawę i pizzę. Mediolan faktycznie do odpuszczenia. Ale jeśli nie byliście nad Como to spokojnie możecie zaplanować dwa dni. Lecco i wjazd na Piani D'erna, Varenna i wejście na Zamek Vezio, a potem rejs do Menaggio i Bellagio. Są też szlaki górskie jeśli ktoś lubi, np. na Grigna Settentrionale.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 09 Paź 2016 11:25 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Właśnie opcja Como na 2 dni najbardziej mi się podoba ale niestety popełniłam ten błąd, że zrobiłam bezwrotną rezerwację w Bergamo, więc musiałabym tam jechać dwa razy, co chyba trochę mija się z celem i będzie kosztować. Como jest zaplanowane na jeden dzień czyli Bergamo - Varenna - spacer po okolicy, promem do Bellagio, a powrót autobusem do Lecco i pociągiem do Bergamo. Gdybym wzięła jeden nocleg nad jeziorem to bym popłynęła jeszcze do Mennagio i zrobiła spacer zielonym szlakiem (Collonno - Griante) w dół. I ten szlak bardzo mi się podoba i szukam jakichś alternatyw. Czy nad Iseo jest coś takiego? Czyli trochę okolicznych wiosek, gdzieś gdzie mogę pójść lekko w górę i mieć widoki? Choć ciągle mi się wydaje, że jest to jakaś "gorsza" wersja Como. Zapomniałam dodać, że trzeciego dnia mamy czas do ok. 18tej i ten dzień własnie miałby być na Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 09 Paź 2016 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Jeśli problemem są koszty, kup bilet "Io viaggio in Lombardia" w Trenord, działą na całą Lombardię. Z tego co widzę - jednodniowy 16 euro, trzydniowy 32.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 10 Paź 2016 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Jezioro Iseo i Mote Isola gdzie najłatwiej dostać się promem z Sulzano. Przy bilecie "Io viaggio in Lombardia" płacimy tylko 1 E jakiejś opłaty "za wywóz śmieci" i jesteśmy na wyspie. Dla pragnących pochodzić wejście do sanktuarium z buta nie powinno być problemem. Widoki przepiękne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 10 Paź 2016 09:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Pama napisał(a):
bardziej mi zależy na poczuciu Włoch ...

Niestety w północnej części Italii prawdziwych Włoch nie poczujesz. Moja rada - poszukaj sobie lotów z Bergamo na południe Włoch, np do Bari masz 4 połączenia dziennie. Wylot rano, powrót wieczorem.
Jak jednak chcesz pozostać "na górze" - to może pomyśl o Genui, co prawda dojazd w jedną stronę to lekko 2 godziny, ale na pewno warto. Z bliższych miejsc Werona, może Wenecja, Padwa. Ale uroku włoskiego w nich tyle co w nocy listopadowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 12 Paź 2016 22:49 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Djorkaeff napisał(a):
Jeśli problemem są koszty, kup bilet "Io viaggio in Lombardia" w Trenord, działą na całą Lombardię. Z tego co widzę - jednodniowy 16 euro, trzydniowy 32.


Upatrzyłam sobie Weronę, może warto pójść tym tropem, jednak muszę znać koszt. Na stronie Trenord nie mogę znaleźć dokładniejszych informacji co rozumieją jako jednodniowy na "całą Lombardię" - czy są to fizyczne granice czy relacje pociągów. Werona jest lekko poza Lombardią, stąd wątpliwości czy taki bilet jest ważny do tego miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 834 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: maczala1 oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group