Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:42 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 6
Cześć :)

Mam kupione dwa bilety do Peru liniami Iberia w klasie Economy. W tamtą stronę lot jest realizowany przez LAN. Jeśli ochodzi o Iberię, to linie nie przewidują możliwości wyboru siedzenia za free - trzeba zapłacić 30€ za osobę w jedną stronę, w przeciwnym razie miejsca są przydzielane losowo (jak w Ryanie, tylko że tam za tę cenę jest cały bilet :evil:). To dla mnie cała sterta pieniędzy, biorąc pod uwagę, za co sobie krzyczą takie sumy, więc wolałbym jednak zachować 240 zł w kieszeni - moja dziewczyna, z którą lecę, myśli podobnie. Moje pytanie brzmi: czy typową praktyką jest rozdzielanie pasażerów podróżujących razem nawet jeśli w czasie check-inu na pokładzie są jeszcze dwa miejsca obok siebie, czy raczej system stara się sadzać pasażerów z jednej rezerwacji obok siebie, jeśli jest to możliwe? Jeśli ktoś ma z tym doświadczenia - czy przy przejściu check-inu online najwcześniej, jak się da (24h przed wylotem), są szanse na dwa miejsca obok siebie?

Jak wspomniałem, lot "tam" realizuje LAN. Czy ktoś wie, jak tam wygląda kwestia rezerwacji miejsc i czy da się załatwić tę sprawę przez Internet? Numer rezerwacji z Iberii oczywiście na stronie LAN nie jest rozpoznawany.

Z góry przepraszam, jeśli pytam o oczywistości, ale jestem zupełnym n00bem, jeśli chodzi o latanie na takie długie trasy i tzw. normalnymi, nietanimi liniami (jak widzę, różnica nie jest taka znów wielka...). Dzięki za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 18 Cze 2014 14:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
System przydziela obok siebie, a jak nie ma 2 to najbliższe pojedyncze obok siebie. Zawsze też można poprosić o zamianę miejsc współpasażera który siedzi obok. Więc luz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
quadratwurzel lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Cze 2014 15:30 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 6
Dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Mar 2019 12:54 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Odkopie trochę temat ale czy przy self check-in można samemu zmienić miejsce ?
Z tego co pamiętam to przy check in online nie ma możliwości wyboru
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Mar 2019 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Chodzi Ci o IB, czy LA? Jeśli o LA, to mam zaplanowane z nimi kilka lotów i zarówno na stronie www, jak i w aplikacji mogę dowolnie zmieniać miejsca bez opłat, również w przypadku lotu w ekonomicznej. Wybierać mogę nawet miejsca przy wyjściu awaryjnym.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:07 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
IB mam lot TXL - MAD - BOG
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Przepraszam, ale tu nie pomogę. Leciałem z nimi kilka razy, ale to były czasy, gdy miałem jeszcze BAEC silver, co dawało możliwość bezpłatnego wyboru miejsc.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:25 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
też miałem taki przywilej ale się skończył i zastanawiam się jak to teraz wygląda
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Mar 2019 01:21 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Generalnie coraz wiecej linii te sprawy reguluje w najtanszych taryfach ze trzeba im zaplacic za wybor miejsc ...niemniej prosze sprobowac poprzez zalogowanie sie przez Finnair i tam sprobowac zarezerwowac miejsce ... nie tak dawno mi sie udalo cos takiego ,,,sukcesu zycze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Mar 2019 10:39 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Dzięki za poradę ale nie działa na żadną z linie w one world
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group