Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 28 Lis 2022 00:18 

Rejestracja: 02 Paź 2022
Posty: 89
Zbanowany
DAD napisał(a):
Ja tam go oglądam. Ma fajne odcinki i słabsze. No ale wyśmiewasz go bo ma złamany nos? Serio?


Nie. Wyśmiewam go bo jego kanał nie ma żadnej treści. Gość jest prostym człowiekiem, gdzie na rzekomo kanale podróżniczym pokazuje swoją facjatę i swój "kaloryfer" . Jeździ w ciekawe miejsca a nic o nich nie mówi. Nie ma jakiejkolwiek wiedzy o odwiedzanych miejscach. To jest patologia podróżowania. Dodatkowo skacze od miejsca do miejsca aby tylko codziennie były filmy i clicki.

Sorry, ale jak ktoś w tytule filmu robi takie byki i nie potrafi odmienić Drake'a to nie mamy o czym mówić:

Cytuj:
ANTARKTYDA - Sztorm na cieśninie Drake, dopadła nas choroba morska! Nie jest dobrze!
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#342 PostWysłany: 28 Lis 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 697
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Nie uzasadniłeś wcześniej, a i śmianie się że ktoś błąd w pisowni popełnił tez słabe. No i on tego nie robi przecież, nie montuje i nie wstawia na YT.
No ale teraz żeby nie było że bronie... no to niestety zgadzam się z Tobą całkowicie w pozostałych kwestiach. Ja go oglądam od dłuższego czasu. Podróżował ostatnio w miejscach w których akurat nie byłem, więc nie bardzo mi to przeszkadzało o tym co piszesz. To Kirgistan, Stany, Tajlandia etc.
No ale jak pojechał do Jordanii i do Ameryki Południowej, to już zacząłem tez marudzić w domu. Bo tam byłem. Moja żona mówi że strasznie się zacząłem go czepiać.

No tak, zacząłem się czepiać. Fakt. Bo w innych krajach już byłem i wiem ile opuszcza, jak leci na złamanie karku nie mając refleksji nad tym co widzi, co warto zobaczyć i się nad tym zastanowić. To taki tym na zaliczenie na szybko, byleby materiał był na YT. No ale jak się kasa mu zgadza to tak robi.
Ostatnie filmy przed Antarktydą to oprócz czasami ładnych widoków, nic wartościowego w nich nie ma. Serio. Stracony czas na oglądanie.
Jego filmy maja po 30K wyświetleń, z Nowego Jorku po 200K, bo to cała Polonia się tym jarała i znowu filmu po 30K wyświetleń.
Zerkam dla przykładu na Casha lub Bez Planu i to są wyświetlenia w setkach tysięcy. Tylko my tutaj nie o wyświetleniach rozmawiamy a o wartości dodanej dla nas.
Oczywiście każdy robi coś dla siebie i jeśli to jest jego sposób na życie ( a jest) to ma do tego prawo.
Ja w ostatnim okresie faktycznie przy oglądaniu zacząłem być jak stary zgred, ale jak widać nie tylko ja takie wrażenie odniosłem :roll: :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 29 Lis 2022 01:09 

Rejestracja: 02 Paź 2022
Posty: 89
Zbanowany
Generalnie z bardzo małymi wyjątkami "podróżnicy" - jutuberzy to jedna, wielka kompromitacja. Prymitywny clickbait, żałosne miniaturki, ordynarny dobór materiału pod gawiedź. Ogólnie pojęcie jutuber przyprawia mnie o mdłości: " dajcie mi tam wejść- bo jestem jutuberem" "ja tego nie zrobię- przecież jestem jutuberem" Jutuberkom wydaje się , że mogą wszystko.

Ja w ogóle nie nazwałabym osób , które robią podróżniczego jutuba - podróżnikami. Oni nie podróżują po to żeby podróżować a żeby nagrywać materiał , który się klika. Prosty przykład- wszyscy jeżdżący do Nowego Jorku np. nie pójdą pozwiedzać ciekawych miejsc a pójdą koniecznie; każdy jak leci na dzielnicę żydowską by nagrać film pt." ŻYDZI W NOWYM JORKU" albo tam gdzie jest dużo bezdomnych z ordynarnie wielkim i jakże przewidywalnym tytułem : "BEZDOMNI W USA- BRUD I SYF"

Niestety podróżowanie już nie jest tylko dla mądrych, oczytanych i inteligentnych ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#344 PostWysłany: 29 Lis 2022 01:51 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
podrozujacy1986 napisał(a):

Niestety podróżowanie już nie jest tylko dla mądrych, oczytanych i inteligentnych ludzi.


:lol: A kiedykolwiek było?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#345 PostWysłany: 29 Lis 2022 03:09 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3556
złoty
Śledzę sobie tych "podróżników" i wiadomo, że robią to dla pieniędzy. Trudno porównywać tu "bez planu", czy "planetę abstrakcja" z jednym filmem na 2 tygodnie z yotuberem, który ma 5-6 filmów tygodniowo. Robienie filmów codziennie powoduje większe zasięgi i łącznie w skali miesiąc teblogi mają więcej wyświetleń niż te niby lepsze. Taki charakter produkcji powoduje, że wrzucasz materiały znacznie mniej wartościowe. Sami na forum widzimy jak ciężko jest pisać relacje live z wyjazdu, a tu mamy filmy z poślizgiem 2-3 dni praktycznie dzień w dzień. Widać, że cześć ludzi jedzie na rympał byle szybciej. Często ze zwykłej przesiadki lub stopovera próbują robić niby specjalny wyjazd. Tyle tylko że po 2 latach takiego latania po świecie, de facto zaliczyłeś 99 % głównych atrakcji świata, a potem zaczynają się schody, bo ile można jeździć w te same miejsca i utrzymać zainteresowanie widza. Zasięgi YT dotyczące USA oraz brudu i syfu w Los Angeles są bardzo ciekawe same w sobie. Ludzie z forum to szczególnie trudna widownia, bo często sama dużo widziała i wyłapuje błędy i brak przygotowania. Nie jest ona jednak widownią docelową tych vlogów.
To jak słuchanie dalszych znajomych, którzy Ci opowiadają że kupili okazyjnie bilety do Londynu czy Rzymu po 700 złotych, a Ty przez grzeczność się uśmiechasz, choć sam wiesz że da się polecieć za 100 zł, bo byłeś tydzień temu. Koniec końców nic za te blogi to nie płacimy. Każdy może oglądać co chce, choć widać, że to nie jest droga w jedną stronę prowadząca do sukcesu, a kanał Pawła Gołdycha, czy Kamil in Travel pokazują, że jest to raczej przygoda niż sposób na życie, bo kasa jak szybko przyszła, tak samo szybko odeszła.
Góra
 Profil Relacje PM off
Yaneck lubi ten post.
 
      
#346 PostWysłany: 07 Kwi 2023 11:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Kto nie oglądał ostatnie video Bartka z Bez Planu i jego brata Ciekawe Historie z Ukrainy, to bardzo polecam je pooglądać.

Robota taka, ze prawdziwy dziennikarze taką by nie zrobili

Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#347 PostWysłany: 07 Kwi 2023 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 697
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Bartek z BezPlanu to mój ulubiony vloger. Materialy nie są za często, ale jak już wpadnie seria, to na serio na poziomie. Tez polecam. Materiał z Ukrainy nie jest wcale łatwy w odbiorze.

Za to oglądam tez stale Podróże Wojownika, bardziej dla rozrywki bo merytorycznego konwentu oprócz widoków tam nie szukaj.
Wczoraj myślałem ze padnę. Facet wybrał się na Everest Base Camp.To ponad 5000mnpm w Himalajach. Koleś idzie w jeansach i skarpetkach typu stopki. Dopiero na 3000m uznał ze trzeba sobie śpiworek dokupić, bo się zimno robi i nie jest za fajni przy minus 10. Wysoki poziom ignoranctwa jak dla mnie. W Jednocześnie opowiadając o tej WYPRAWIE niczym zdobywca najwyższych szczytów. No ale wiadomo ze kontent na kanał musi być, w końcu z tego żyje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#348 PostWysłany: 07 Kwi 2023 11:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
DAD napisał(a):
Koleś idzie w jeansach i skarpetkach typu stopki. Dopiero na 3000m uznał ze trzeba sobie śpiworek dokupić, bo się zimno robi i nie jest za fajni przy minus 10. Wysoki poziom ignoranctwa jak dla mnie.


A potem wielkie halo na yt jakby miał wypadek:

Polski MSZ i Ambasada nie chcą pomóć
-
Zbieram na powrót do domu, bo przelot helikopterem tyle i tyle...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#349 PostWysłany: 07 Kwi 2023 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Czasy mamy jakie mamy i nie ma co się dziwić, że wiele osób próbuje z tego żyć. Już od dawna przestałem regularnie oglądać kanały youtuberów podróżujących. Oglądam wyrywkowo to co mnie zainteresuje (bo np. planuję tam jechać). Kiedyś lubiłem bardzo oglądać Pająka mimo wielu wad miał całkiem fajny kanał. Zapewne nadal ma, ale nie ukrywam, że ilość filmów, które produkuje mnie po prostu odrzuca. Odnoszę wrażenie, że u niego wszystko zmieniło się w momencie kiedy oficjalnie związał się ze swoją kobietą i poszło na ilość ;) Pewnie popatrzę na serię z Nepalu bo to interesujące miejsce, ale zastanawiam się czy on ma czas na cokolwiek innego niż tylko wieczne nagrywanie materiałów na youtube.
Dalej uważam, że fajnie ogląda się Polo Przywarskiego mimo, że często mówi monotonnie (chyba stąd mimo długiego działania na rynku wciąż ma niskie zasięgi), ale jednak jest naturalny i wydaje się spoko.
Teraz zapewne będę szukał też dużej ilości materiałów z Kirgistanu z racji wyjazdu tam. Kilku yootubuerów tam było więc obejrzę dla rozeznania i porównania co kto pokazuje ;)
Odmienną kwestią jest wdł. mnie to co się dzieje obecnie np. na Instagramie. Odnoszę wrażenie, że spora część osób przeniosła się właśnie tam. Jest wysyp kont podróżniczych (sam niejako takie prowadzę) i ok, można zobaczyć wiele ciekawostek itp. ale jednak jak widzę też te jak dla mnie bezczelne próby zarabiania kasy na ebookach, płatnych mapach z atrakcjami, tajnych stronach do hoteli i wyszukiwarek lotów to normalnie ręce opadają. Ok skoro to proponują to zapewne ktoś za to płaci. Jednak jak ktoś proponuje pseudo przewodnik po np. Bali w formie ebooka za prawie 100 zł to się zastanawiam co mają w głowie Ci co za to płacą ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#350 PostWysłany: 07 Sty 2024 12:49 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6208
Loty: 469
Kilometry: 992 270
Zeus napisał(a):
DAD napisał(a):
Koleś idzie w jeansach i skarpetkach typu stopki. Dopiero na 3000m uznał ze trzeba sobie śpiworek dokupić, bo się zimno robi i nie jest za fajni przy minus 10. Wysoki poziom ignoranctwa jak dla mnie.


A potem wielkie halo na yt jakby miał wypadek:

Polski MSZ i Ambasada nie chcą pomóć
-
Zbieram na powrót do domu, bo przelot helikopterem tyle i tyle...
A prawie zapomniałem o jego istnieniu. Na 43 calach nie mieścił mi się jego nos i ego.

Dawid D is back ?
Edit:

_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez oskiboski, 07 Sty 2024 13:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 07 Sty 2024 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@oskiboski film niedostępny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 07 Sty 2024 13:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6208
Loty: 469
Kilometry: 992 270
Naprawiłem
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 07 Sty 2024 13:19 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
dalej nie działa.. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 07 Sty 2024 13:21 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1858
Loty: 269
Kilometry: 308 146
srebrny
Cytuj:
Kod:
 



Jeśli to ten film to wygląda na to, że został usunięty. Jeśli to inny to wrzuć linka w code.


EDIT: do kitu, nawet w "code" link się nie wyświetla.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 07 Sty 2024 13:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255



Dając linki na forum, trzeba uciąć wszystko od ? i prawo
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#356 PostWysłany: 07 Sty 2024 13:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
U mnie dziala

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#357 PostWysłany: 12 Sty 2024 11:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Ciekawe wideo od Honest Guide z Pragi, o tym jak młodzi preferują korzystania z tik toka, zamiast przewodnika/poszukania w Internecie/forach w podróżowaniu i jakie są te skutki.

Coś co powolutku się dzieje także i na forum...

Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#358 PostWysłany: 12 Lut 2024 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
W sumie nie do końca wiedziałem gdzie umieścić wpis, ale może to będzie najlepsze miejsce ;) przestrzegam trochę przed podróżniczą parką zwaną Wiecznie Wolni (mają youtube,insta), a raczej przed ich produktami, które teraz sprzedają (videobook o szukaniu tanich lotów)- oczywiście sam tego nie kupiłem i nie mam zamiaru, ale jeśli wiedza tam zawarta za, którą chcą niemałą kasę jest na takim poziomie jak niektóre z ich ofert, które wysyłają na maile to serio można mieć sporo zastrzeżeń. W dniu wczorajszym na maila wpadły ich propozycje podróży i były tam min. loty do Chicago, Miami z Warszawy i Krakowa. Abstrahując od tego, że czas podróży był bardzo średni (33-35 h w każdą stronę) to w propozycji była albo nierealna do wykonania przesiadka w Londynie (4:20 ze zmianą lotniska, osobne bilety) albo przesiadka, która generuje sporo dodatkowych kosztów (zmiana lotniska w Oslo z Torp na Gandermon) o czym oczywiście nie informują tylko promują to jako super okazje, które znależli.
Postanowiłem zapytać czemu proponują takie przesiadki argumentując i pokazując gdzie są błędy. Oczywiście odpowiedzi żadnej nie uzyskałem tylko od razu zostałem zablokowany ;) tak więc ktoś chyba nie lubi krytyki i nie umie odpowiedzieć na pytania o to co sam proponuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#359 PostWysłany: 12 Lut 2024 10:03 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Przestroga może i dobra, ale raczej nie na to forum - wątpię, zeby tutaj ktoś rozważał zakup "celebryckich" poradników o kupowaniu biletów
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#360 PostWysłany: 12 Lut 2024 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Myślę, że ogólnie tak, ale przestroga wynika też z tego, że jeden z członków wspomnianej pary jest użytkownikiem forum. Co prawda mało aktywnym, ale jednak jest ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group