Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 11 Sie 2020 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Nie masz racji. Pater nosił wstążkę w Rosji, gdzie jest ona traktowana jako symbol upamiętnienia uczestników II Wojny Światowej. Taką wstążkę przed 9 maja kupisz tam w niemal każdym sklepie. Zrozum, że ten sam symbol w zależności od części świata, może budzić inne skojarzenia. Tak jak sam zresztą piszesz - swastyka w Azji na pewno nie kojarzy się z nazizmem.
Potem postaram się znaleźć film, w którym Pater tłumaczy motywy przyczepienia wstążki do plecaka. Proszę (od 13:50): film się nazywa "Autostopem na Kołymę - Moskwa (odc. 5)"

@Don_Bartoss 2nd ed. w tym filmiku wlasnie Michal Pater dokladnie wyjasnia, z czym ta wstazka mu sie kojarzy, prawdopodobnie nie bez powodu wspomina Krym i separatystow, pozwol prosze, ze zacytuje Michala z filmiku "Autostopem na Kołymę - Moskwa (odc. 5)".

Cytuj:
Ci ktorzy podpisywali akty przylaczenia Krymu do Federacji Rosyjskiej mieli owe lenty (pokazuja na pomaranczowo-czarna wstazke).
No by my przeciez we wtorej tam mirnej wojnie wygralismy z niemieckimi faszystami, stad tez wojska, ktore obecnie dzialaja na wschodniej Ukrainie i powoduja tam niepokoje, owi separatysci maja w swoich mundurach, albo lufach karabinow ta sama georgijewska lente.
Mam ta giergijewska lente, kojarzona z Gieorgijem Zukowem, jak juz wspomnialem pochodzaca od zupelnie czegos innego przy plecaku, dlaczego? To moze mi pomoc bardzo w zyciu, beda wiedzieli ze swoj, beda wiedzieli, ze o rozumie kult wojny ojczyznianej...
No ja rozumiem tylko inaczej niz oni oczywiscie.


Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Proszę bardzo - zdjęcie z Krymu i wstążka przy "wiecznym ogniu". Co ona ma wspólnego z separatyzmem?

@Don_Bartoss 2nd ed. zle rozumiesz, ja zacytowalem, co bylo powiedziane w filmiku z Michalem, czemu nosi ta wstazke. Zerknij prosze do postu #229.
Nie bardzo rozumiem po co ta fotka z wiecznym ogniem z Krymu i co to ma wspolnego z Michalem?
Najprawdopodobniej nie grasowal po Rosji, aby uczcic wielka wojne ojczyzniana, tylko najwyrazniej boi sie Rosjan. ;)
Zreszta sam wspomina w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji, co sadza Polacy o Rosjanach. Post #229. Przyznam, ze tego akurat nie rozumiem, gdyz darze sympatia Rosjan jako Slowian, o czym wspominalem w mojej relacji.

Pota tym:

W Rosji zaostrzono zasady noszenia wstążki św. Jerzego
Cytuj:
Według opublikowanych zasad, wstążka może być przypięta tylko do klapy marynarki. Nie można mocować jej do samochodu, torebek i innych akcesoriów, a także do włosów i poniżej pasa.
Od początku konfliktu wojennego na wschodzie Ukrainy wstążka świętego Jerzego stała się symbolem okupacji Krymu, a także prorosyjskiego separatyzmu i agresji w Donbasie.


Anyway powracajac do tematu, tutaj zapowiada sie ciekawie, juz na samym poczatku "swojski" jezyk narracyjny a la Fazowski. :D

_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 11 Sie 2020 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 11 Sie 2020 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ale Pater w jednym z odcinków drugiej podróży do Rosji (chyba odcinek w Moskwie) wyjaśnia dość obszernie, dlaczego nosi grigojewską lentę.
Wcześniej ktoś w wątku pisał, że nie musiał mieć, a w razie gadki mógł powiedzieć, że przyjechał na wódeczkę - niby tak, ale zawsze jednak warto zbliżyć się do nastrojów miejscowych.
W sytuacji jakiejś niekomfortowej (zaczepka od pijanego Rosjanina) łatwiej się wtedy wybronić.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 19 Sie 2020 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Fazowski w końcu ruszył z nowym projektem:

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 19 Sie 2020 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chlopak stara sie jak moze, troche lepiej mu to wychodzi niz podroze na Fazie, ale jeszcze wysoka amatorszyzna i jezyk nadal rynsztokowy.
Karnister z woda -> Hit.
Zabawne komentarze pod filmikiem. :D

Cytuj:
Dawid tylko nie wyp...... pomidorowej na ziemię jak ten farsz do tych leniwych pierogów... :lol:

Anyway, mocno przydalby sie Dawidowi workshop krojenia cebuli i nalezy zyczyc powodzenia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 19 Sie 2020 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ten hit to kanister :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 19 Sie 2020 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@cccc myślę, że ten język to właśnie to czym Faza "wyróżnia się" i wątpię żeby kiedykolwiek uległo to zmianie. Zawsze twierdził, że jest i będzie naturalny więc nie spodziewam się zmian pod tym kątem u niego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#247 PostWysłany: 19 Sie 2020 15:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
To straszne, że jedyne co wyróżnia tego "podróżnika" są bluzgi.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#248 PostWysłany: 19 Sie 2020 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Legion1 napisał(a):
@cccc myślę, że ten język to właśnie to czym Faza "wyróżnia się" i wątpię żeby kiedykolwiek uległo to zmianie. Zawsze twierdził, że jest i będzie naturalny więc nie spodziewam się zmian pod tym kątem u niego.

A chodzi bardziej o sluchanie bredni w trybie naturalnym czy o gotowanie, bo sie pogubilem. :D
Jedno co pozytywne to Dawid ma wspaniala reklame na fly4free za fryko.
Przyznam, ze wczesniej o nim nie slyszalem i dowiedzialem sie dopiero z tego forum.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 19 Sie 2020 18:14 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Te jego filmiki to Żenada przez duże "Ż"...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#250 PostWysłany: 20 Sie 2020 00:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Chłopak pogubił się już z tym wszystkim. Widać, że kasa się kończy (bo podobno te filmiki o gotowaniu miały być tylko dla patronów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 20 Sie 2020 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@cccc ogólnie o jego słownictwo. Bo zarówno na filmikach o podróżach jak i innych jest to ten sam poziom. Może przy gotowaniu opowiada mniej bredni jak to napisałeś niż podczas podróżowania na temat miejsc gdzie akurat był.
@Latambochce czy się pogubił to nie wiem, raczej po prostu faktycznie stwierdził, że trzeba puścić to na yutube dla wszystkich bo chyba na Patronite przypływ kasy stanął więc żeby się utrzymać trzeba trochę zmienić koncepcję. No, ale jakby nie patrzeć jest to trochę zagrywka nie fair w stosunku do patronów i tego co im obiecał ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 14 Wrz 2020 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Odgrzewam lekko temat.
Fazowski wrzucił pierwszy odcinek o Polsce. Na początek Podlasie. Odcinek długi, nie oglądałem jeszcze:

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 14 Wrz 2020 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Oglądałem wczoraj - słabiutki.
Mało przeklina (dla mnie akurat to plus), ale zero konkretów - ot pojeździł po jednym województwie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 15 Wrz 2020 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ostatnio byem na Podlasiu na objeździe rodziny. Więcej zobaczyłem, zwiedziłem i poznałem, niż ten pa(n/jac) w czasie przygotowania tego odcinka. Poza tym mocne słowo powinno być jak pieprz w potrawie, mało - nadaje pikantności, dużo, potrawa staje się niestrawna.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 22 Wrz 2020 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
2 odcinek wskoczył..

_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 07 Paź 2020 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
A teraz piwowar :lol: :lol: :lol:

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 07 Paź 2020 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Poza tym Fazowski obecnie przebywa w Armenii z akredytacją dziennikarską. Ma na celu relacjonowanie wydarzeń związanych z trwającą wojną o Karabach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#258 PostWysłany: 18 Paź 2020 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Legion1 napisał(a):
Poza tym Fazowski obecnie przebywa w Armenii z akredytacją dziennikarską. Ma na celu relacjonowanie wydarzeń związanych z trwającą wojną o Karabach.

Już wrócił. Nie wiem jaki nagrał materiał - z pewnością się coś pojawi. Lecz dzisiaj było w sieci województwo Lubuskie.

_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 02 Sty 2021 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
W poniedziałek Fazowski rusza w podróż do Brazylii i chyba Peru. Więc można spodziewać się nowej serii.
Przyznam, że serii z Polski w ogóle nie oglądałem, a gotowanie na fazie to chyba w ogóle porzucił bo nie przypominam sobie zbytnio odcinków z tego żeby latały po youtube.

Nie wiem też czy ktoś tu wspominał o kanale Piotra Przywarskiego. Obecnie jest w Kolumbii i odbywa dłuższą podróż po Ameryce Środkowej i Południowej:



Widać, że ma dużo niższą oglądalność niż Faza. Obejrzałem kilka odcinków, Odwiedza fajne miejsca, ale jakoś do mnie nie przemawia jego styl. No i negatywnie odbieram to, że często żali się na mało polubień/wyświetleń itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 04 Sty 2021 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
No dzisiaj zakończyła się seria po Polsce, chyba najbardziej kontrowersyjnym regionem dla doceniających dla niektórych nienawidzących zakątków naszej Polski. Mimo, że ma tak wiele do zaoferowania.

Wita na Śląsku :twisted:

_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: hiszpan, jackrabbit oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group