Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Cze 2016 21:05 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Mala uwaga dla chcacych leciec z fotelikiem dla dziecka (osobno wykupione miejsce) :

W Easyjet szef pokladu nie chcial przyjac na siebie decyzji o wpuszczeniu fotelika dla dziecka na poklad bo fotelik nie mial naklejki informujacej ze fotelik jest dopuszczony do lotu w kabinie pasazerskiej (podobno takae sa). Rodzina lecaca z dzieckiem tlumaczyla ze rozmawiala z biurem Easyjet i powiedziano jej ze nie ma problemu jesli tylko fotelik bedzie wezszy niz 45cm nic nie mowiac o takiej naklejce. Skonczylo sie na rozmowie kapitana z linia poprzez telefon czy moze zabrac taki fotelik trwalo to jakies 20min zanim jak to okreslil wyjatkowo kapitan zgadza sie, ale na przyszlosc prosze takie zgody od biura lini miec na emailu (ew. wydrukowane).
Gdyby nie to ze wyjmowali bagaz z luku jednego pasazera ktory jednak nie lecial to mielibysmy dodatkowe opoznienie z powodu fotelika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#22 PostWysłany: 22 Sie 2016 22:17 

Rejestracja: 28 Sty 2016
Posty: 7
krrnadam napisał(a):
Potwierdzam to co napisał @kspr, wózek dwuczęściowy to nadal jeden wózek i jest przewożony gratis. Sprawdzone osobiście, nikt nie robił żadnych problemów.


Mówimy o WizzAirze i wózku z gondolką?
Właśnie taki wózek chciałbym przewieźć, dziecko jest za małe na spacerówkę.
Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Sie 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@przezswiat Mowa była generalnie o wózkach dwuczęściowych, w moim przypadku to była spacerówka ze sztywnym (nieskładanym) siedziskiem. Podejrzewam, że wózki z gondolą są traktowane tak samo, jeśli tylko się składają, ale nie lataliśmy nigdzie z dużym wózkiem... Najlepiej zapoznaj się z wizzairowo-wózkowym wątkiem na forum - https://www.fly4free.pl/forum/pytania-o-wozek-gondolke-itd,184,59786 i informacjami na stronie przewoźnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Sie 2016 23:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Czy wózek jest dwuczęściowy czy 4( blizniakowóz) to nadal jest przewożony bezpłatnie. Fotelik samochodowy + wozek nie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Sie 2016 11:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 59
Loty: 70
Kilometry: 141 978
Hej,
na początku września wybieramy się w pierwszą podróż z naszym maleństwem, które skończyło roczek. Lecimy Wizzairem. Wiem, że wózek spacerowy mogę spokojnie zabrać za darmo, ale jak to jest z bagażem dla dziecka? Mam wykupiony mały podręczny, czy tylko ja mogę mieć ten bagaż? Czy dla dziecka mogę mieć identyczną torbę? Chodzi mi tutaj o te torby dokładnie na wymiar małego bagażu podręcznego z allegro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Sie 2016 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@root21 , niemowlętom nie przysługuje bagaż (również podręczny) oprócz wózka, natomiast dorosły podróżujący z dzieckiem poniżej 2 lat może wziąć dodatkowy mały przedmiot dla dziecka (co to może być, a co nie, nie zostało doprecyzowane).

Fragment ze strony Wizzair - https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/booking_children:
Cytuj:
Dorosły podróżujący z niemowlęciem oprócz małego bądź dużego bagażu podręcznego może wnieść na pokład dodatkowy przedmiot osobisty (maks. 40 x 30 x 18 cm) dla niemowlęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Sie 2016 13:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 59
Loty: 70
Kilometry: 141 978
Dzięki wielkie za info, bo zrobilibyśmy sobie problem z dodatkowym bagażem. Swoją drogą dla takiego małego dziecka powinien być największy bagaż, bo pieluch i wszystkich ubranek ma tyle, że jego torba jest dwa razy bardziej wypchana od naszej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Sie 2016 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@root21 Masz rację, przechodziłem przez to ;-) Z drugiej strony, przypuszczam, że skoro lecicie Wizzairem, to nie lecisz na koniec świata i będą tam dostępne rzeczy dla dzieci, jak pieluszki, które jednak zabierają sporo miejsca w bagażu ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Wrz 2016 10:17 

Rejestracja: 28 Sty 2016
Posty: 7
Potwierdzam, wózek z gondolkę przechodzi bez problemu. Warto pamiętać, jeśli macie pompowane opony, o spuszczeniu powietrza przed samolotem, żeby nie pękły dętki (tak samo jak przy transporcie rowerów). W drodze powrotnej obsługa nam spuściła powietrze i mieliśmy wózek, którym nie można było jechać, warto wziąć pompkę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Paź 2016 22:19 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5
Witam,
w listopadzie wybieramy się Wizzem na Cypr z 2,5-letnią córką.
Czy orientujecie się, jak wygląda sprawa ewentualnych kosztów związanych z przewozem wózka-spacerówki dla dziecka powyżej drugiego roku życia?
I czy w WizzAirze spacerówka złożona z dwóch części - oddzielnie siedzisko i stelaż - wchodzi w grę, czy wózek musi składać się w jeden nierozłączny element?
Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Paź 2016 22:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Spacerówka przysługuje jej bezpłatnie może być dwuczęściowa, najlepiej wtedy ją zafoliować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Mar 2017 10:15 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
witam wszystkich. Lecę z 3 miesięcznym niemowlakiem liniami Wizzair , Mam pytanie czy mogę wnieś na pokład BEZPŁATNIE fotelik
https://www.feedo.pl/maxi-cosi-citi-0-1 ... GQod2rAKnQ
czy muszę wykupić dodatkowe miejsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Mar 2017 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@‌baku baku‌
w tym wątku masz odpowiedź że nie:
Fotelik dla niemowlęcia ustawiany tyłem do kierunku jazdy i wyposażony w wewnętrzny pas bezpieczeństwa można wnieść na pokład tylko po wykupieniu dodatkowego miejsca na dany lot. Fotelik samochodowy musi być wyposażony w zasuwkę umożliwiającą bezpieczne zamocowanie z użyciem pasa bezpieczeństwa pasażera.
Jeśli fotelik samochodowy ma zostać wniesiony na pokład, należy wykupić dodatkowe miejsce w zwykłej cenie.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Mar 2017 10:48 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Fotelik dla niemowlęcia ustawiany tyłem do kierunku jazdy i wyposażony w wewnętrzny pas bezpieczeństwa można wnieść na pokład tylko po wykupieniu dodatkowego miejsca na dany lot. Fotelik samochodowy musi być wyposażony w zasuwkę umożliwiającą bezpieczne zamocowanie z użyciem pasa bezpieczeństwa pasażera.
Jeśli fotelik samochodowy ma zostać wniesiony na pokład, należy wykupić dodatkowe miejsce w zwykłej cenie.

Potwierdzam. Jedna tylko uwaga, że fotelik nie musi być mocowany tyłem do kierunku jazdy/lotu. Poza względami praktycznymi (czyli możliwość zamocowania przy użyciu pasów bezpieczeństwa) ważna jest też część formalna. Fotelik musi mieć odpowiednią naklejkę potwierdzającą możliwość użycia w samolocie:
Image
Dodatkowo przydatna jest wydrukowana instrukcja pokazująca jak należy go zamontować w samolocie.
My dla naszego malucha w kategorii 9-18 kg mamy fotelik Britax Eclipse (wymaga dokupienia specjalnej "sprzączki" do samolotu). Przy wyborze fotelika warto upewnić się, że będzie pasować "na szerokość" fotela. Przykładowo foteliki Kiddy były szersze niż fotel w Wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 12 Gru 2017 20:35 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
...jak w temacie. Czy ktoś leciał z nimi i zabierał dla dziecka fotelik? Do tej pory wszystkie linie (nawet Wizz) zabierały mi gratis do luku fotelik samochodowy (dla dziecka 6 lat). Jak jest w takim czarterze? Jeśli ktoś się orientuje proszę się podzielić wiedzą. Na Infolinii Rainbow nie umieją powiedzieć. Lot zabiera jeśli kupi się bilety na daleki lot w LOT ( :D ) ale LOT-owska Infolinia powiedziała, że nie wie jakie zasady ma Rainbow.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Lut 2018 19:40 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 6
Witam,
Czy ktoś wie, czy w Wizzair można bezpłatnie nadać do luku fotelik samochodowy dla dzieci (5 i 10 lat)? W ryanair zawsze brali mi foteliki bezpłatnie. Natomiast w wizzairze nie umiem się doszukać takiej informacji. Będę wdzięczny za informację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Lut 2018 22:49 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 16
tak można bezpłatnie w wizzair
z regulaminu : dział Bagaż -> Bagaż rejestrowany:

Na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę / składany wózek / fotelik samochodowy.

w listopadzie lecieliśmy do Maroka z 6 latką i bez problemu (jak zawsze) przewoziliśmy za darmo fotelik - tylko trzeba go nadać do luku przy stoisku odpraw.

najlepiej wsadzić w 50 litrową torbę na śmieci :) - by nie pogubili albo rozmontowali jakichś części, dodatkowo z worka powinien wystawać jakiś stały element fotelika który można by było okleić "na okrętkę" i by naklejka przypadkiem nie odpadła (coś jak rączka w walizce, którą oklejają dookoła przy nadawaniu bagażu)

Ponadto na pokład można bezpłatnie wnieść książkę i koc - bezpłatnie dla wszystkich - co też jest dobre gdy np przewodniki zabierają za dużo miejsca lub są za ciężkie dla nałożonych limitów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Lut 2018 20:28 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 6
Dzięki:) Właśnie zastanawiał mnie ten zapis "małe dziecko". NIe wiedziałem, co wizzair przez to rozumie:) Widać, 6 lat to dla nich małe. Zobaczymy jeszcze co w takim razie z 10 latką:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Mar 2018 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Czy ktoś ma doświadczenia z dzieckiem 9-10 lat i fotelikiem samochodowym dla niego w Wizz?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Mar 2018 17:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Mar 2018 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Woziłem podpupniki Wizzairem, Ryannairem i Vuelingiem. Nikt nie próbował nawet traktować go jako dodatkowy bagaż. Ale w WAW w Wizzairze mają teraz takiego złego pana, który czyha na pasażerów i mówi "extra bagaż pay sto złotych" więc tu może to być bardziej skomplikowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: rpilski oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group