Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Mar 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Zadzwoniłem do Wizzaira, pani potwierdziła że fotelik dla 9latka przyjmą bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#42 PostWysłany: 23 Mar 2018 09:55 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
Lecę w maju z 3,5 latkiem. Do tej pory lataliśmy Wizzairem ale zabieraliśmy ze sobą wózek (bez problemu).
Teraz potrzebuje dodatkowo zabrać fotelik samochodowy. W jedną stronę lecę Ryanairem i jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem to mogę zabrać wózek i fotelik?
Jak jest w Wizzair? Tylko wózek lub tylko fotelik? Czy jest jakaś opcja, żeby zabrać obie rzeczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:02 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 7
-- 28 Maj 2018 10:56 --

Mam pytanie do rezerwacji i lotu linią Wizzair.

Kupiłem następujące bilety:
- 2 osoby dorosłe + 1 niemowlę, które będzie siedziało na kolanach.
- Opcja WIZZ PLUS FAMILY co oznacza, że dla osoby dorosłej przysługuje 1 bagaż rejestrowany do 32kg, 1 bagaż podręczny do 10kg (o normalnych już rozmiarach, nie tak, jak kiedyś małe walizki wizzair), 1 mała torba

I teraz pytanie i prośba o dopowiedzi, by rozwiać moje wątpliwości
1. Skoro lecimy z dzieckiem do 2 lat to wózek jest odbierany bezpłatnie (i to chyba już niezależnie od opcji biletów).
2. Czy fotelik samochodowy w tej akurat rezerwacji muszę potraktować jako jeden z bagaży rejestrowanych (ten do 32kg)? Czy to również przewożę bezpłatnie, jak wózek?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

-- 28 Maj 2018 11:02 --

I jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło.
Wózek spacerówka oddaję już przy samolocie, tak?
Tylko nasz wózek składa się z dwóch części, w momencie składania - stelaż + góra. Czy to ma jakieś znaczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@orinek Wózek bezpłatnie,fotelik też.Najlepiej zestreczować w jeden "pakunek" i wtedy wezmą razem.Można oddać razem z nadawanym jako niewymiarowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:23 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 7
Dzięki za odpowiedź.
A w przypadku, kiedy wózek oddajemy przy samolocie to czy fotelik też wezmą bezpłatnie do rejestrowanych za darmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Wezmą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Cytuj:
I jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło.
Wózek spacerówka oddaję już przy samolocie, tak?
Tylko nasz wózek składa się z dwóch części, w momencie składania - stelaż + góra. Czy to ma jakieś znaczenie?


Nie ma znaczenia. Mozesz miec wózek składany w dwóch częściach, tylko musisz pamietac, że jak będą oznaczac wózek na lotnisku to trzeba zgłosić, że jest w dwóch częsciach tak aby na każdy z dwóch elementów wózka nakleili oznaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:45 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 7
Czyli upewniając się jeszcze mogę nadać 2 x 32kg + fotelik (bezpłatnie) do rejestrowanych?
Czytałem w innych miejscach, że trzeba odpuścić jeden bagaż kosztem fotelika, ale wolałem zapytać na forum takim, jak tutaj i jednak nie mieli racji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Cze 2018 14:27 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 7
Odpowiedź z Wizzair - być może na lotniskach jest po prostu różnie, ale wygląda to tak:

Dziękuję za skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta Wizz Air.
Jeśli chodzi o bezpłatnie przewożone rzeczy dla niemowlaka to jest to:

· Wózek spacerowy lub łóżeczko turystyczne,
· Mała torba z pieluszkami, ubrankami i jedzeniem,

Rzeczy wyżej wymienione są przewożone dla niemowlaka niezależnie od wybranej taryfy biletu.
W przypadku fotelika samochodowego może go Pan wziąć w ramach bagażu rejestrowanego 32 kg.

Dziękuję za wybranie Wizz Air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Cze 2018 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
No i wszystko jasne. Nikt na forum nie napisze Ci: chłopie bierz będzie ok bo może nie być. Kup rejestrowany, poleć, zobacz jak to wygląda. Możesz też kupić bagaż tylko w jedną stronę i zdecydować czy będzie on potrzebny w drodze powrotnej do 3 godzin przed odlotem. Bagaż się przydaje na prezenty ciekłe na przykład. Miłej podróży bo to jest najważniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 08 Lip 2018 22:15 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Moja córka ma 6 lat. Lot Gdańsk- Bergamo fotelik w Wizz zabrany za darmo, bez problemu. Na pytanie do kiedy dla dziecka przysługuje darmowy przewóz fotelika, pani odpowiedziała: tak długo jak go potrzebuje :lol:. Lot 06-2018
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Paź 2020 06:24 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Odświeżę temat nosidła tursytycznego: w wizzair przechodzi bez problemu dla dziecka (3-4 latka) - przetestowane ostatnio w sierpniu.

Tymczasem nie mogę znaleźć żadnego aktualnego info o ryanairze, czy dla dzieci ( nie niemowlaków) nosidło turystyczne przechodzi bezpłatnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Paź 2020 23:42 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Odpowiem sam sobie - nosidło turystyczne dla dziecka jak najbardziej przechodzi w ramach bezpłatnych akcesoriów dziecięcych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Lut 2021 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Leciał ktoś LH w taryfie Economy Light i próbował zabrać fotelik samochodowy dla 5 letniego dziecka?
Na infolinii powiedziano mi, że można go zabrać jako bagaż podręczny zamiast np. plecaka (jest składany do odpowiedniego rozmiaru) lub jeśli dziecko będzie w nim siedzieć to może zabrać plecak jako podręczny.
Wydawało mi się, że fotelik lub wózek można zabrać bezpłatnie dla dziecka które może wtedy mieć normalny bagaż podręczny, jednak nie mogę tego nigdzie znaleźć napisanego wprost.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 21 Lut 2021 02:24 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Leciałem z 4latka na jesieni, miałem fotelik z ich listy dozwolonych i wnosiłem po prostu do kabiny.
Sprawdzałeś ich kalkulator bagażu? Wpisując kierunek i wiek pasażera dość ladnie to pokazuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Maj 2021 11:34 

Rejestracja: 03 Lut 2020
Posty: 23
Chciałbym wziąć na lot wózek dla dziecka typy gondola, zarówno stelaż i gondola są składane. Czy przysluguje przewoz takiego wózka bezpłatnie? Linia Ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 27 Maj 2021 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Tak, Ryanair nie robi żadnych problemów. I ile części ma wózek tyle drukuje naklejek .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adamex lubi ten post.
adamex uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 27 Maj 2021 12:09 

Rejestracja: 03 Lut 2020
Posty: 23
Dzięki za szybką odpowiedź! To może na przyszłość już się dopytam o inne linie. Jak tam Wizzair do tego podchodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 27 Maj 2021 12:25 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Tylko należy zgłosić wózek na odprawie, aby ometkowali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 27 Maj 2021 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
adamex napisał(a):
Dzięki za szybką odpowiedź! To może na przyszłość już się dopytam o inne linie. Jak tam Wizzair do tego podchodzi?


Ten sam wózek , nadawany w WAW ,także bez problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group