Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sty 2013 11:02 

Witam,
Czy ktoś może rezerwował Dubai Connect (http://www.emirates.com/pl/english/plan ... nnect.aspx) przy długiej przesiadce w Dubaju?

Dzowniłem dzisiaj do nich i z uzyskanych informacji wynika, że jeżeli nie ma wcześniejszego połączenia, a nasz czas oczekiwania przekracza 8 godzin (w klasie ekonomicznej), to taka usługa przysługuje. Jednak pod warunkiem, że są dostępne miejsca w hotelu itp. A czy są dostępne, to mogą sprawdzić dopiero po dokonaniu rezerwacji przelotów. Więc jest to trochę rezerwowanie w ciemno. Obawiam się, że kupię bilety, a potem grzecznie przeproszą i powiedzą, że nie dostanę Dubai Connect, gdyż nie mają miejsca w hotelu.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 15 Sty 2013 21:26 

No i niestety Emirates wywinęły mi numer. Zadzwoniłem jeszcze raz, aby upewnić się, że dla mojej podróży dadzą Dubai Connect (prawie 19 godzin oczekiwania w Dubaju). Podałem Pani daty lotów oraz taryfę jaką widziałem na ich stronie. Pani powpisywała w system i zdecydowanie stwierdziła, że pakiet mi przysługuje. Dla pewności dopytywałem się czy na pewno, na co Pani, abym się o nic nie martwił, gdyż Emirates wszystko zorganizuje. Powiedziała, abym dokonał rezerwacji przez Internet i potem zadzwonił do nich, aby dokonali rezerwacji hotelu.
No więc zarezerwowałem bilety. Dzwonię do nich. Pani znowu, że oczywiście się należy, ale musi to wpisać do innego systemu, więc żebym podał jeszcze raz nazwiska, daty urodzin, numery paszportów itp. Trwało to z 10 minut, po czym Pani mówi, że system jednak nie pozwala na dodanie Dubai Connect to mojej rezerwacji. Na nic się zdały moje wyjaśnienia, że sami zapewniali, że będzie to możliwe. Bez tego bowiem bym nie rezerwował biletów. Pani stwierdziła, że nic nie może zrobić, a ja mogę zgłosić reklamację przez Internet.
Tak też zrobiłem. Po kilku godzinach zadzwoniła Pani z angielskiego numeru, żebym poczekał do maja, bo wtedy będą mogli mi dać tą usługę. A ja na to, że jeszcze wczoraj obiecywali mi tą usługę, więc dlaczego miałbym być pewien, że w maju znowu się nie wykręcą. Ona, że rozumie itd. i obiecała oddzwonić następnego dnia, bo postara się jednak dodać tą usługę natychmiast.
Pani już nie zadzwoniła, za to jakiś gość przysłał mi maila, że mogą mi dać tylko darmowy posiłek i jakieś wymijające teksty, że ich decyzje odnoście przyznania Dubai Connect są wiążące dopiero po dokonaniu rezerwacji. A jak obiecywali coś przed rezerwacją, to nie jest dla nich zobowiązujące.
Aha, zwrotu biletu ani jego zmiany też nie chcą dokonać. Zupełnie się nie poczuwają, że wprowadzili mnie w błąd.

Jutro będę dzwonił dalej, ale mit jakości Emirates jakoś prysł.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 15 Sty 2013 23:10 
Awatar użytkownika

niebieski
Niestety nie pomogę Ci w tej sprawie, natomiast bardzo mnie ciekawi jak ta sytuacja zostanie rozwiązana więc jak nie będzie to dla Ciebie problemem to napisz jakie będzie zakończenie tej sprawy.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 17 Sty 2013 21:14 

Sprawa niestety nadal nie została rozwiązana.
Obecnie polskie centrum rezerwacji (które w rzeczywistości operuje z UK) twierdzi, że zakupiony przeze mnie bilet jest w nieistniejącej taryfie i sprawa została przesłana do centrali.
Codziennie słyszę, że spodziewają się odpowiedzi następnego dnia, ale nie od nich to zależy itp. Miło, ale bez żadnych konkretów.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 22 Sty 2013 22:19 

Wydaje się, że udało się. Dzisiaj zadzwonili z centrum rezerwacji, że centrala w Dubaju wyraziła zgodę na opłacenie mojego hotelu i dopisali hotel do rezerwacji. Bliżej wylotu będę jeszcze się upewniał czy nie zapomnieli o wizach.

W sumie kosztowało mnie to kilka telefonów i maili oraz trochę nerwów, ale jak widać trzeba "walczyć".
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 23 Sty 2013 01:10 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzięki za informację. Byłem ciekaw jak Emirates wybrnie z tej sytuacji.
Byłbym zaskoczony gdyby zakończyło się inaczej niż piszesz.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 30 Sty 2013 12:22 
Awatar użytkownika

srebrny
Na przyszłość, gdyby ktoś interesował się tematem:

Zarezerwowałem bilet na Emirates z przesiadkami w Dubaju - lot tam blisko 15h przesiadki, powrót 12h przesiadki. Po rezerwacji zadzwoniłem do polskiego biura Emirates i po chwili otrzymałem odpowiedź:
- przy locie tam, Dubai Connect nie przysługuje (spodziewałem się tego, sam wybrałem taki lot żeby dłużej być w Dubaju, mimo że dostępne były krótsze przesiadki - choć i tak każda wiązała się nocowaniem w Dubaju)
- przy locie powrotnym, uprzejma pani z infolinii od ręki potwierdziła że przysługuje mi Dubai Connect i potwierdziła złożenie rezerwacji (oprócz hotelu, w ramach pakietu przysługuje transport z i na lotnisko, posiłki oraz wiza tranzytowa)

Jak już wrócę, dam znać jak to wygląda "na żywo"

#8 PostWysłany: 04 Lut 2013 14:50 

Mi się udało zarezerwować pakiet Dubai Connect przez polską infolinię na powrót z 'promocyjnych' Malediwów 24 kwietnia (18h między lotami).
Kupowałem pakiet 5 biletów na jednej rezerwacji, więc jeśli ten limit 1100 USD istnieje to odnosi się do kwoty całej rezerwacji.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 04 Lut 2013 18:10 

Loty: 306
Kilometry: 701 602
srebrny
a myślicie, że uda się skorzystać z Dubai connect, jeśli stopover wynosi 8:15??
bardziej zależy mi na wyjściu z lotniska nie musząc kupowac wizy niż na noclegu - choć kto wie - może będziemy tak zmęczeni (lot z HK o 23 w DXB, poranny o 7:25 do WAW), że nocleg będzie zbawieniem:)
Kupowałam 3 bilety więc limit 1100 USD spełniony :)

#10 PostWysłany: 05 Lut 2013 02:09 
Awatar użytkownika

mam to samo powrót z HK i w dubaju późno w nocy...nocka przy stoliku będzie męczarnią.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 05 Lut 2013 11:36 

srebrny
no dodzwoniłam się po 23minutach - ale nie chcą zarezerwować dubai connect - laska twierdzi, że chodzi o cenę biletu. Prawdopodobnie pula promocyjnych miesc dla WAW (mimo niskiej ceny biletów) się skończyła...

#12 PostWysłany: 05 Lut 2013 11:53 
Awatar użytkownika

srebrny
Pierwsze słyszę o limicie USD 1100... mój bilet kosztował mniej, a Dubai Connect otrzymałem.

Za to na pewno spełnione muszą być te warunki:
- czas przesiadki: co najmniej 8h
- w momencie rezerwacji, nie ma żadnego dostępnego wcześniejszego połączenia (dla pewności, najlepiej szukać lotu wykorzystując na www.emirates.com opcję "Search by Schedule" - jeśli faktycznie nie będzie żadnego lotu pozwalającego na krótszą przesiadkę, choćby nawet droższego, to szansa na DC jest duża)
- muszą być wolne miejsca w hotelach współpracujących z Emirates (gdy dzwoniłem na infolinię usłyszałem, że jeśli chcę skorzystać z DC w ciągu najbliższych 2 tygodni, to niestety ale w hotelach już nie ma miejsc dla pasażerów z puli DC)

#13 PostWysłany: 05 Lut 2013 12:50 

srebrny
maxima napisał(a):
no dodzwoniłam się po 23minutach - ale nie chcą zarezerwować dubai connect - laska twierdzi, że chodzi o cenę biletu. Prawdopodobnie pula promocyjnych miesc dla WAW (mimo niskiej ceny biletów) się skończyła...
Gregggor napisał(a):
Pierwsze słyszę o limicie USD 1100... mój bilet kosztował mniej, a Dubai Connect otrzymałem.

Za to na pewno spełnione muszą być te warunki:
- czas przesiadki: co najmniej 8h
- w momencie rezerwacji, nie ma żadnego dostępnego wcześniejszego połączenia (dla pewności, najlepiej szukać lotu wykorzystując na http://www.emirates.com opcję "Search by Schedule" - jeśli faktycznie nie będzie żadnego lotu pozwalającego na krótszą przesiadkę, choćby nawet droższego, to szansa na DC jest duża)
- muszą być wolne miejsca w hotelach współpracujących z Emirates (gdy dzwoniłem na infolinię usłyszałem, że jeśli chcę skorzystać z DC w ciągu najbliższych 2 tygodni, to niestety ale w hotelach już nie ma miejsc dla pasażerów z puli DC)

No limit 8h mam spełniony
wcześniejszego połączenia też (jest jeden lot do WAW o 7:25, my przylatujemy do Dubaju o 23)
rezerwację mam na początek maja - czyżby juz miejsc nie było?

Może spróbuję jeszcze na ang infolinię?

Ostatnio edytowany przez maxima 05 Lut 2013 13:17, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 05 Lut 2013 13:11 

srebrny
próbowałam - laska miała odnotowane, że już dzwoniłam w tej sprawie i w sumie była niemiła (dzwoniłam na ang infolinię). Powiedziała, że jest limit ceny i basta - ona nic nie może. To mówię jej, że znajomi (z forum:) mają tez promocyjne bilety i dostali dubai connect, a ona że niemożliwe - musiałam normalnie się kłócić, żeby sprawdziła dokładnie. Zaczęła też wyliczać cenę bez podatków na osobę w rezerwacji i lekceważąco zapytała, jak mogę oczekiwać, że płacąc 400usd za osobę dostanę hotel i wizę...

Powiedziała, że napisała maila do jakiegoś wewnętrznego działu, co się tym zajmuje, żeby wyjaśnili sprawę. W sumie nie liczę na sukces. Laska była naprawdę niemiła...

Czy mogę mieć ewentualnie prośbę do osób, które miały promocyjne bilety i udało się "wyrwać" dubai connect o przesłanie na priv (bądź na forum, jesli ktoś nie ma z tym problemu) terminu postoju, liczbę osób i kwotę rezerwacji (jakby był ktoś tak miły i podał nr rezerwacji - to w ogóle byłoby super, laska mogłaby sobie zobaczyć w czym problem:). Laska pytała się, kiedy moi znajomi lecą to powiedziałam, że gdzies w maju, ale może mając konkretny przykład pójdzie lepiej.... Z góry bardzo dziękuję.

Ostatnio edytowany przez maxima 05 Lut 2013 14:01, edytowano w sumie 3 razy
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 05 Lut 2013 13:14 

srebrny
|...o...| napisał(a):
Ciekawi mnie tylko czy komus PODCZAS rezerwacji pokazala sie opcja do zaznaczenia DubaiConnect ?

ja nie miałam chyba - robiłam 2 rezerwacje- pierwsza wszystko już wpisałam, dałam kup i nagle pokazało się, ze już nie ma biletów, a druga była zaskoczeniem, że sa bilety więc nie wiem czy coś było - robiłam szybko, żeby bilety nie zniknęły :)

#16 PostWysłany: 05 Lut 2013 18:07 
Awatar użytkownika

maxima napisał(a):
próbowałam - laska miała odnotowane, że już dzwoniłam w tej sprawie i w sumie była niemiła (dzwoniłam na ang infolinię). Powiedziała, że jest limit ceny i basta - ona nic nie może. To mówię jej, że znajomi (z forum:) mają tez promocyjne bilety i dostali dubai connect, a ona że niemożliwe - musiałam normalnie się kłócić, żeby sprawdziła dokładnie. Zaczęła też wyliczać cenę bez podatków na osobę w rezerwacji i lekceważąco zapytała, jak mogę oczekiwać, że płacąc 400usd za osobę dostanę hotel i wizę...

Powiedziała, że napisała maila do jakiegoś wewnętrznego działu, co się tym zajmuje, żeby wyjaśnili sprawę. W sumie nie liczę na sukces. Laska była naprawdę niemiła...

Czy mogę mieć ewentualnie prośbę do osób, które miały promocyjne bilety i udało się "wyrwać" dubai connect o przesłanie na priv (bądź na forum, jesli ktoś nie ma z tym problemu) terminu postoju, liczbę osób i kwotę rezerwacji (jakby był ktoś tak miły i podał nr rezerwacji - to w ogóle byłoby super, laska mogłaby sobie zobaczyć w czym problem:). Laska pytała się, kiedy moi znajomi lecą to powiedziałam, że gdzies w maju, ale może mając konkretny przykład pójdzie lepiej.... Z góry bardzo dziękuję.

Rowniez przylaczam sie do prosby mam ta sama akcje.
W Pl pani byla tak skandalicznie nie mila ze zloze na nia skarge. Teksty typu ze 11 godzin na lotnisku w dubaju uplywa szybko bo jest sporo do robyty traktuje jak zart.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 05 Lut 2013 18:26 

niebieski
maxima napisał(a):
Laska pytała się, kiedy moi znajomi lecą to powiedziałam, że gdzies w maju, ale może mając konkretny przykład pójdzie lepiej....

heh, pewnie pytała zeby tym "znajomym" to wyciac ;-)
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 05 Lut 2013 18:29 

srebrny
ExGliwice napisał(a):
maxima napisał(a):
Laska pytała się, kiedy moi znajomi lecą to powiedziałam, że gdzies w maju, ale może mając konkretny przykład pójdzie lepiej....

heh, pewnie pytała zeby tym "znajomym" to wyciac ;-)

takiego chamstwa to się nie spodziewam... rózna prasa i media robią im reklamę tą promo i w ogóle - pewnie też chętnie opisaliby sytuację, gdy Emirates najpierw komuś cos obiecuje i daje, a potem na złość anuluje....

#19 PostWysłany: 12 Lut 2013 17:48 

A czy ktoś się orientuje czy w ramach tego Dubai Connect (lub też czy jest jakaś inna opcja) jest możliwość skorzystania z samej wizy?
Przy locie powrotnym mam czas oczekiwania na lotnisku w Dubaju kolejny lot 5:35 więc zależałoby mi żeby chociaż na chwilę wyjść z lotniska. Żadne hotele, śniadania, etc. nie są mi potrzebne, tylko co najwyżej możliwość wyjścia z lotniska i przejechania się taksówką po Dubaju ;-)
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 12 Lut 2013 21:10 

A coś takiego jak Express Visa service? Słyszał ktoś o tym i próbował taką wizę zdobyć?
Czytałem gdzieś o takiej opcji, że kosztuje mniej niż wiza tranzytowa czy też turystyczna ale też jest na krótszy okres czasu (chyba max 48godzin). Więc przy tak krótkiej przesiadce jak ja mam to byłaby idealna opcja ;-)
 Relacje PM off  

[ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości