Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lip 2012 10:27 

W zwiazku z 50% promocja przewodnikow Lonely Planet chcialem spytac was o opinie na ich temat poniewaz ja osobiscie nigdy z nich nie korzystalem. Czy sa naprawde warte kupienia? W czym sa najlepsze? Opis miejsc, porady dotyczacego zachowania, newsy od strony lokalnych mieszkancow, kwestie zywienia/ noclegow, przemieszczania sie?

mod- poprawiam literówki w tytule, to nic nie kosztuje
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 15 Wrz 2012 08:49 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 188
Kilometry: 335 734
Przewodniki tej firmy zawierają przede wszystkim dużo informacji praktycznych. Ja osobiście lubię w nich wskazówki dotyczące dojazdów i przemieszczania się. Ponadto ceny noclegów podzielone są na 3 kategorie: opcja budżetowa, średnia i można powiedzieć lux. Oczywiście jak to w każdym przewodniku zdarzają się błędy, jest to nieuniknione. Ponadto zdarza się, że ceny noclegów w miejscach podanych w LP rosną po publikacji przewodnika.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 15 Wrz 2012 14:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

z moich osobistych doświadczeń wynika że europejskie przewodniki są co najmniej średnie ale te azjatycki sobie cenię; może to z powodu tego iż w europie jestem w stanie dostrzec jak wiele pomijają, ile dużo fajniejszych miejsc nie opisują, a jak się skupiają na miejscach dla turysty masowego - azjatyckie odwrotnie, ale może to wynika właśnie z faktu iż w azji człowiek nie czuje się tak swobodnie

#4 PostWysłany: 15 Wrz 2012 19:23 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Ja również najintensywniej używałam przewodników w Azji, w Europie raczej rzadko mi się to zdarzało. Natomiast czytałam że LP na amerykę południową są słabe.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 15 Wrz 2012 19:56 

złoty
Ja sobie bardziej cenię Rough Guides od LP, korzystałem z nich wiele razy w Azji i sprawdzały się bardzo dobrze, z zastrzeżeniem oczywiście, że informacje podawane w przewodnikach (jakichkolwiek) warto weryfikować w internecie zwł. w przypadku wydań starszych niż kilka m-c.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 16 Wrz 2012 12:12 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

A gdzie można kupić Rough Guide w Warszawie? Orientuje się ktoś?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 16 Wrz 2012 12:57 

Karolina_s napisał(a):
A gdzie można kupić Rough Guide w Warszawie? Orientuje się ktoś?

Na stronie TravelCo.pl albo w ich sklepie koło poczty na Świętokrzyskiej. Można też odszukać ich profil na allegro, kupić na allegro i odebrać w sklepie stacjonarnym - wtedy będzie trochę taniej.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 16 Wrz 2012 13:03 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

ok, dziękuję bardzo za informację.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 25 Wrz 2012 21:12 
Awatar użytkownika

Przepraszam za podpięcie się pod temat, ale czy ktoś już zamawiał przewodniki Lonely Planet na ich stronie z dostawą do PL? Zamówiłem, zapłaciłem (19.07) i do dzisiaj nie przyszło. Dnia 30.08 napisałem do nich, że wciąż nie doszły przewodniki na co odpisali, że wyślą jeszcze raz - no i znowu mija termin dostarczenia.

Nie wiem czy warto pisać drugi raz do nich czy może od razu zrobić Chargeback (płaciłem kartą)? Nierzetelna księgarnia.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 25 Wrz 2012 23:19 
Awatar użytkownika

jeszcze moja taka uwaga dot. LP - pomijając Rough Guides, przewodniki LP to sa ceglowki z duza iloscia informacji, wiec jesli chodzi komus o np. tygodniowe zwiedzanie, to polecam zapoznac sie z innymi wydawnictwami. Tak, zeby dzwiganie przewodnika nie bylo uciazliwe ;)

#11 PostWysłany: 26 Wrz 2012 02:02 
Awatar użytkownika

A jeżeli chodzi o język angielski, to przewodniki są pisane prostym stylem czy trzeba dobrze znać angielski ?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 26 Wrz 2012 07:13 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

kilas88 napisał(a):
Przepraszam za podpięcie się pod temat, ale czy ktoś już zamawiał przewodniki Lonely Planet na ich stronie z dostawą do PL? Zamówiłem, zapłaciłem (19.07) i do dzisiaj nie przyszło. Dnia 30.08 napisałem do nich, że wciąż nie doszły przewodniki na co odpisali, że wyślą jeszcze raz - no i znowu mija termin dostarczenia.

Nie wiem czy warto pisać drugi raz do nich czy może od razu zrobić Chargeback (płaciłem kartą)? Nierzetelna księgarnia.

Ja również zamawiałam w lipcu i przyszły bez jakichkolwiek problemu w niespełna 2 tygodnie. Więc u ciebie sytuacja faktycznie dziwna.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 26 Wrz 2012 07:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

riwo napisał(a):
A jeżeli chodzi o język angielski, to przewodniki są pisane prostym stylem czy trzeba dobrze znać angielski ?

Moim zdaniem język jest dość przystępny. Jeśli chodzi o informacje praktyczne to łatwo powinno się zrozumieć o co chodzi. Być może przy dłuższych opisach historii miejsca albo atrakcji jest trochę trudniejszy język. Ale wg mnie nie trzeba biegle znać języka żeby móc skorzystać z tej serii przewodników.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 26 Wrz 2012 18:41 

kilas88 napisał(a):

Ten sam problem. 2 razy już wysyłali do mnie i nie doszło. Poleciłem im wysłać 3 raz na inny adres (do rodziny) i właśnie dzisiaj przyszło (po 1.5tyg). Teraz już wiem, że GLS obsługuje ich przesyłki i sprawdzam czy oni nie nawalili przy poprzednich przesyłkach.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 26 Wrz 2012 22:16 
Awatar użytkownika

r3lleek napisał(a):
Ten sam problem. 2 razy już wysyłali do mnie i nie doszło. Poleciłem im wysłać 3 raz na inny adres (do rodziny) i właśnie dzisiaj przyszło (po 1.5tyg). Teraz już wiem, że GLS obsługuje ich przesyłki i sprawdzam czy oni nie nawalili przy poprzednich przesyłkach.

Dzięki, fajnie wiedzieć, że ktoś był w tej samej sytuacji i już rozwiązał problem - zaraz do nich napiszę z innym adresem.

Btw. a przesyłka idzie kurierem/poleconym? Bo wynajmuję pokój i nie mam dostępu do skrzynki, więc muszę odebrać osobiście/na poczcie.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 27 Wrz 2012 11:16 

kilas88 napisał(a):
Btw. a przesyłka idzie kurierem/poleconym? Bo wynajmuję pokój i nie mam dostępu do skrzynki, więc muszę odebrać osobiście/na poczcie.

Przesyłki Royal Air Mail z UK są obsługiwane przez GLS Poland, a przynajmniej ludzie z GLS tak twierdzą :).
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 28 Wrz 2012 13:21 

niebieski
Listy polecone priorytetowe z Anglii są na bank dostarczane przez firmę kurierską
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 28 Wrz 2012 14:28 

riwo napisał(a):

To jest bardzo dobre pytanie :) Ja myślę że po kilkunastu latach nauki i kilku latach za granicą angielski znam biegle - mimo to w Lonely Planet co jakiś czas trafiam na słowa, które widzę pierwszy raz w życiu :) To chyba kwestia tego że autorzy LP lubią wstawiać slangowe wyrażenia, a do tego książki są pisane głównie przez brytyjczyków i australijczyków (a ja większość życia uczyłem się american english).

Za to ogólne zrozumienie sensu tych książek i podawanych informacji trudne nie jest, myślę że wystarczy znać angielski w stopniu przeciętnym. Tylko jak chcesz w pełni zrozumieć wszystkie "smaczki", to raczej musisz być na bieżąco z "żywym" językiem.

#19 PostWysłany: 19 Lut 2013 13:19 
Awatar użytkownika

Język tych przewodników jest bardzo przystępny - jednakże trzeba się trochę w nim orientować, nie polecam dla totalnych laików językowych. Sam korzystam z przewodników Lonely Planet, jakoś tak się już przyzwyczaiłem. Nawet po Polsce jeżdżę z ich przewodnikiem, o takim. Fajnie różne rzeczy opisują, no i jest to zrobione kompleksowo, bez pomijania ważnych szczegółów. Jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem.
 Relacje PM off  

[ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości