Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2012 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Witjacie,

Mam pytania dotyczące sposobów na zmniejszenie/unikniecie przewalutowań lub kosztów za wystawienie e-ticketów.
Załóżmy ze na orbiz, kayak, expedia etc wyszukujemy lot zagraniczny. Cena podawana jest w USD. Przy standardowej obsłudze kart kredytowych rozliczanych w PLN czy to Visa czy Maestro przewalutowanie będzie nastepujące USD/lub waluta innego kraju na EUR i wtedy na PLN. Dodatkowo w wiekszości przypadków, jeżeli waluta rozliczenia jest inna niż EUR doliczana jest oplata zalozmy 0,45% koszótw całej transkacji.

Tym samym znajdujac bilet na kayak, nastepnie przechodzac na strone posrednika i kupujac w USD mamy wiele dodatkowych kosztów. Przy 2-ch biletach po kilkaset dorarow robi się tego całkiem sporo.

Innym przypadkiem jest kupno biletu na stronie jakiegos lokalnego przewoznika, np. w Ameryce Południowej. Bilet jest rozliczany załóżmy w Realach Brazylijskich potem na EUR potem na PLN i dodatkowo opłata za transakcje poza EUR.

Pomijając kurs bankowy... gdzie teraz np w Citi Banku EUR jest po 4.47.

U polskich posredników działających np. Na Amadeusie mozna placić w PLN – ale doliczają sobie koszty po 100-150 zł za wystawienie biletu.

Moje pytania :)

1.Czy mozecie zaproponowac posredników zagranicznych, podobnych do orbitz, expedia rozliczjacych w EUR, działających na amadeusie?
2.Jak uniknąc podwójnego przewalutowania przy lotach w walucie innej niz EUR/PLN?
Np. z Reala na Euro na PLN i opłata.
3.Może znacie jakis polskich posredników wystawiajacych bilety za mniej niż 100 zł?

Z góry dziękuję za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 12 Cze 2012 10:54 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Na Twoje pytania nie odpowiem, ale mogę podać mój sposób. Mam kartę rozliczaną w USD. Jak płacę w dolarach, to w ogóle nie ma przewalutowania. Jak płacę w jakiejś mniej popularnej walucie, to przeliczenie na USD jest według kursu Mastercard. Czyli koszt minimalny. Dotyczy to nie tylko kupowania biletów, ale też płacenia kartą na wyjazdach czy wypłat z bankomatów.

Na Europę mam kartę w euro, na resztę świata w dolarach. A waluty kupuję w kantorze internetowym:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Cze 2012 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Nie aby to była reklama, ale w jakim banku masz te karty? debetówki/kredytowki? I czy kantor to walutomat?

Dzieki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Cze 2012 11:08 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Foxten, w dziale PLatnosci jest watek o kartach uzytecznych dla podrozujacych
btw niniejszy watek tez przenosze do tego dzialu
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Cze 2012 11:09 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
foxten napisał(a):
1.Czy mozecie zaproponowac posredników zagranicznych, podobnych do orbitz, expedia rozliczjacych w EUR, działających na amadeusie?

Tripsta.pl (via Skyscanner bez prowizji za wystawienie biletu) - mimo że pokazuje ceny w PLN to rozlicza transakcje w EUR.

Cytuj:
2.Jak uniknąc podwójnego przewalutowania przy lotach w walucie innej niz EUR/PLN?
Np. z Reala na Euro na PLN i opłata.

Karta Polbank-ERA lub Visa Electron do Konta Mistrzowskiego w Polbanku. Każda waluta świata przeliczana na PLN wg kursu MC/VI (bardzo korzystny), bez żadnych prowizji.

Cytuj:
3.Może znacie jakis polskich posredników wystawiajacych bilety za mniej niż 100 zł?

Aerobilet.pl ma 39zł haraczu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Cze 2012 11:31 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
foxten napisał(a):
Nie aby to była reklama, ale w jakim banku masz te karty? debetówki/kredytowki? I czy kantor to walutomat?

Dzieki :)


Karty mam w aliorze. Wypukłe debetówki. Co do kantoru, to korzystam z http://internetowykantor.pl, wymiana trwa nie dłużej niż kwadrans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2014 22:21 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Witka,
Jak zapłacić na expedii (.at, .de) kartą maestro w EUR z BZWBK. Nie ma jej na liście i cholera mnie już bierze.... Ma ktoś jakiś pomysł?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2014 22:29 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Skoro nie ma maestro na liście to widocznie nie akceptują tej karty.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2014 22:37 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
:)


polecam od razu przewinąć do 4,17 :)

mucha napisał(a):
Skoro nie ma maestro na liście to widocznie nie akceptują tej karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group