Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Maj 2019 23:20 

Rejestracja: 08 Maj 2019
Posty: 4
Czy miał ktoś z Was podobną akcję, bo nurtuje mnie, czy to zwykła próba kradzieży, czy zwyczaje służb #ukraina #lwow. Walizki zamknięte na kłódki z systemem TSA, kłódki zostały usunięte poprzez wyłamanie "oczek" do mocowania kłódki przy suwaku,
-nic nie zginęło, nic tam też nie było wartościowego,
obie walizki przetrzepane doszczętnie, wybebeszenie kosmetyczek itp.
Człowiek z #ryanair stwierdził, że to pierwszy w jego karierze taki przypadek, może po prostu krótko tam pracuje?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Maj 2019 20:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 08 Maj 2019 23:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
A te hasztagi to po co?
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
kinsky uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Maj 2019 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Za dużo chaosu. Opisz po kolei co się działo. Co , gdzie kiedy ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kinsky uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Maj 2019 23:58 

Rejestracja: 08 Maj 2019
Posty: 4
hasztagi z lenistwa, przepraszam, to kopiuj wklej, ale postaram się prościej.
1. lot Lwów - Kraków
2. walizki zabezpieczone kłódkami TSA i nadane 3 godziny przed odlotem na bagaż rejestrowany na w/w lotnisku
3. w Krk odebrane walizki są pozbawione kłódek, mają niedosunięte suwaki, wewnątrz panuje nieład jakby ktoś je na nowo pakował, np. kosmetyki są na zewnątrz kosmetyczek, brudna bielizna wyjęta z pokrowców itp.
4. nic nie zginęło, uszkodzone zostały jedynie elementy umożliwiające zapięcie kłódki na suwaku służącym do zamknięcia walizki
5. post napisany ponieważ chciałbym wiedzieć na przyszłość, czy to zwykła próba kradzieży, czy zwyczaje służb w tamtym rejonie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2019 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale na pewno ktoś samodzielnie rozsuwał zamki? Zawsze możliwe, że przy przerzucaniu walizki poszła kłódka, a zawartość się wysypała. Nie takie rzeczy pamiętam.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo 09 Maj 2019 23:26, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
kinsky lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Maj 2019 05:32 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Miałem kilka razy inspekcje bagażu bez mojej obecności w USA i Niemczech i zawsze informacja o kontroli znajdowała się wewnątrz bagażu.
Nie wiem jakie zwyczaje panują w tym względzie na Ukrainie i w Polsce - czy służby lotniskowe mogą otworzyć bagaż bez obecności właściciela i czy mogą w tym celu zniszczyć kłódkę/zamek i czy kontrolujący ma obowiązek zostawić o tym informacje.
Travel Sentry nie ma umowy z Ukrainą, zatem kłódki TSA są tam traktowane tak samo jak zwykłe kłódki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kinsky lubi ten post.
kinsky uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Maj 2019 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@kinsky
Byliśmy w podobnej/identycznej sytuacji, kłódka TSA uszkodzona wraz z oczkami znajdującymi się przy walizce.
Składaliśmy reklamację na lotnisku na uszkodzony bagaż i dostaliśmy nową walizkę :)
Lot w kwietniu 2017, linia lotnicza Monarch, terminal Manchester.
Góra
 Profil Relacje PM off
kinsky lubi ten post.
kinsky uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Maj 2019 22:57 

Rejestracja: 08 Maj 2019
Posty: 4
OK, bardzo dziękuję za odpowiedzi, czyli zapewne celnicy pokazują swoją władzę, a ew. odszkodowanie to sprawa drugorzędna, mnie zastanawiało najbardziej czym to było spowodowane, sporo lat te kłódki latały bezproblemowo, tu nagle taka sytuacja.

@SPLDER gdzie znaleźć info, ze TSA nie mają umowy z Ukrainą, na ich stronie lotnisko Lwów jest uwzględnione, chyba, że to tylko marketing.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Maj 2019 23:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jeśli było to przy powrocie do kraju to przeszukanie było naszych służb. Nie zdarzyło mi się, by bez mojej wiedzy i zgody ktoś ingerował w mój bagaż. Zwykle po rentgenie (jak jest coś nie tak) wzywa się właściciela. Jak nikt się nie zgłasza otwiera się komisyjnie - takie są reguły. Odszkodowanie słusznie, bo nastąpiła nieuprawniona ingerencja i szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Maj 2019 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
e-prezes napisał(a):
[...]nieuprawniona ingerencja i szkoda.

Jeśli „służby" chciały zajrzeć do walizki, mając jakieś wątpliwości po prześwietleniu na skanerze, to jest to nieuprawnione?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Maj 2019 00:23 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Miałem podobną sytuację KRK-ATH. Po odbiorze zgłosiłem zniszczoną walizkę (pęknięcie), dopiero później zauważyłem że jeden z zamków jest wyrwany z zamknięcia i dodatkowo zamknięcie ma inny kod. Udało mi się zgadnąć i otworzyć, nic nie zginęło i nie miałem też nic cennego. Z Ryanair dostałem połowę ceny walizki za uszkodzenie. Walizka była w idealnym stanie bo do tego lotu zawsze brałem na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Maj 2019 10:38 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
kinsky napisał(a):

@SPLDER gdzie znaleźć info, ze TSA nie mają umowy z Ukrainą, na ich stronie lotnisko Lwów jest uwzględnione, chyba, że to tylko marketing.


Tu jest lista krajów :
https://www.travelsentry.org/us/tsa-accepted/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kinsky lubi ten post.
kinsky uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 10 Maj 2019 20:09 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Pabloo napisał(a):
e-prezes napisał(a):
[...]nieuprawniona ingerencja i szkoda.

Jeśli „służby" chciały zajrzeć do walizki, mając jakieś wątpliwości po prześwietleniu na skanerze, to jest to nieuprawnione?


Tak jak pisałem bagaż otwiera się w obecności podróżnego (udostępnia go podróżny). Być może otwarły służby lotniskowe, ale SCS nie ingeruje w bagaże bez wiedzy właściciela. Chyba, że nikt się po niego nie zgłasza lub zagraża on bezpieczeństwu ogółu. W przypadku przemytu jakichś niedozwolonych rzeczy istotne jest, by znalazł się właściciel, któremu przedstawi się stosowny zarzut. Stąd dziwi mnie ingerencja w bagaż przed odebraniem bagażu przez podróżnego.
Oczywiście na upartego wszystko można nazwać zagrożeniem dla ogółu, ale rewizji w taki sposób się nie przeprowadza.


Ostatnio edytowany przez e-prezes, 10 Maj 2019 20:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kinsky lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 10 Maj 2019 20:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Stąd dziwi mnie ingerencja w bagaż przed odebraniem bagażu przez podróżnego

Mnie nie dziwi. Wielokrotnie w USA tak miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Maj 2019 20:19 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Dopisałem już. Od biedy wszystko można zakwalifikować jako zagrożenie bezpieczeństwa. Ja mówię o polskich realiach. W innych krajach mogą być inne.


Ostatnio edytowany przez e-prezes, 10 Maj 2019 20:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kinsky lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 10 Maj 2019 20:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
W przypadku przemytu jakichś niedozwolonych rzeczy istotne jest, by znalazł się właściciel, któremu przedstawi się stosowny zarzut

Czasami istotniejsze jest, żeby doprowadził dalej do odbiorcy. I wtedy kontroli dokonuje się bez jego wiedzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Maj 2019 00:45 

Rejestracja: 08 Maj 2019
Posty: 4
Tylko że w w/w przypadku nie demoluje się walizki
?
Dobra Panowie, bo widzę dyskusja przybiera /kieruje się na różne tory, w sumie to każdy z Was ma rację:)
raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Maj 2019 11:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group