Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Cze 2016 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
bluev napisał(a):
...
Masz rację, właśnie tego nie rozumiem. To przecież dla własnego dobra można zrobić.

myśląc w ten sposób to lepiej nigdzie się nie ruszać.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 22 Cze 2016 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@MUC2014 widzę, że burzliwie zrobiło się i zarzuty fruwają w różne strony...

Według informacji w zakładce Rozkłady na stronie rainbow ten lot powinien odbyć się o godz. 07:55

Tymczasem rzeczywisty czas wylotu to 06:04 (informacja od informacji lotniskowej oraz sprawdzonej na flightradar24)

zatem kierując się informacjami ze strony i będąc na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem możesz jednie bezsilnie odprowadzić kołujący samolot wzrokiem.

Nadal uważam, że informacje o zmianie lotu powinny zostać przesłane na numer kontaktowy nawet jeśli jest to lot czarterowy .

Mam nadzieję, że osoby wykupujące loty czarterowe rainbow po przeczytaniu tego tematu zwiększą czujność w kwestii zmian godzin wylotów...
Nie wykluczam sam w przyszłości korzystania z tej formy transportu, lecz uważam że informowanie pasażerów powinno zostać przeorganizowane w taki sposób, by informacje o zmianach docierały w skuteczny sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Cze 2016 11:30 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
ZDROWOROZSĄDKOWO:

Można nawet przeżyć konieczność sprawdzania godzin odlotu samodzielnie- o ile jest gdzie sprawdzić.
To, co piszecie na temat sprawdzania na stronie rozkładów Rainbow, mrozi krew w żyłach. Skoro nawet na stronie nie ma aktualnych informacji- to gdzie są? Gdziekolwiek? To już typowy Bareja. Ja bym na pewno takiej sytuacji nie odpuścił.

A bardziej ogólnie, jeśli firma nie może zorganizować sobie prostego systemu do wysyłania emaili z aktualnym rozkładem lotu, to może wybrała zły biznes?
Bo międzynarodowy transport lotniczy, czasem przez przysłowiowe "pół świata" to troszkę poważniejsza rzecz niż bus z Pcimia do Krakowa, gdzie w zasadzie wszystko jedno, kiedy jedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 22 Cze 2016 11:51 

tom971 napisał(a):
@Rainbow Tours Drodzy; jakiś komentarz ?



Tak tylko przypomnę, że może by się @Rainbow Tours jednak tu wypowiedział, czy może Waszą rolą jest li tylko wrzucanie ofert?
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 24 Cze 2016 14:59 

@Rainbow Tours i dalej cisza i chowanie głowy w piasek? Ale nowa oferta wrzucona.
Góra
 PM off  
      
#66 PostWysłany: 24 Cze 2016 16:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
czy może Waszą rolą jest li tylko wrzucanie ofert?

Pewnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 27 Cze 2016 14:14 

Te czartery to faktycznie ostatnio porażka.
W Poznaniu ludzie koczowali kilkadziesiąt godzin, bo Small Planet nawalił.
Podobno dzisiaj koczują od kilkunastu godzin w KTW.
Już chyba FRanca i W6 lepsza....
Góra
 PM off  
      
#68 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:32 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 69
Witam serdecznie,

A czy spotkaliście się z taką sprawa iż wykupiłem wycieczkę RAinbow na Bali , mieliśmy wracać lotem czarterowym w Piątek, w Środę wieczorem o22.00 poinformowali nas iż wracamy z 2 przesiadkami w czwartek po południu.

Czy to jest podstawa do reklamacji ?

thx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja bym reklamował
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:42 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 69
No tak ale dyrektywa unijna wskazuje podstawy do reklamacji ze względu na lot odwołany bądź opóźniony :)

a tu był wcześniej , zastanawiam się na co się powołać , lot był trochę długi , nie liczę na kokosy ale jak coś wpadnie to narzekać nie będę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Numer lotu był ten sam?! Jeśli nie, to oznacza że twój poprzedni lot został odwołany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Lip 2016 18:34 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Jeśli masz gdzieś na dokumentach podróży lub umowie: numer lotu, przewoźnika i liczbę przesiadek, które rozumiem nie zostały dotrzymane przez biuro, to jak najbardziej reklamować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 16 Lip 2016 20:20 

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 2
Cześć wszystkim,

Widzę że Rainbow posiada tą samą politykę i trafiło się również mnie.
Powrót z wakacji z przed kilku dni lot czarterowy organizowany przez Rainbow (linie Enter Air)
18:05 wylot do Katowic przyjeżdżamy na lotnisko o 15:30 - pierwszy kierunek tablica odlotów dla zasady... nie ma lotu do Katowic.
Okienko informacja - co jest grane ? Proszę Pana lot do Katowic był o 13:15. No i się zaczyna... Telefon do Rainbow (Kielce) pytam się jak jest to możliwe że jako organizator nie potraficie/nie możecie/nie chcecie/nie jest to w Waszych obowiązkach na poinformowanie pasażerów drogą mail , sms , telefon czymkolwiek że lot zostanie przesunięty i to jeszcze na wcześniejszą godzinę ! Przed wylotem z Katowic to na 2 dni przed telefony co godzinę czy na pewno lecimy... jaja. Kobieta informuje mnie że w moim obowiązku jest sprawdzenie czy lot nie został przesunięty i nie jest w naszych oraz rezydenta obowiązkach informowanie Państwa o zmianach godzin lotu ponieważ nie mają Państwo wykupionej wycieczki fakultatywnej lub wakacji z naszego biura... W tym momencie ręce mi opadły i pytam czy w momencie jeżeli nie mam wykupionej wycieczki to jestem nie ważny i się nie liczę , drugi sort ? Przylecę to przylecę nie dolecę to kto tam się będzie interesował. Komedia. Po krzykach i wymianie zdań skontaktowałem się z rezydentką która poinformowała mnie że w jej obowiązkach nie ma takiego punktu tym bardziej że nie podaliśmy email-a oraz numeru telefonu (umowa w ręce adres email podany oraz numer telefonu na umowie z Rainbow) informuje że czarne na białym numer rezerwacji proszę sobie zobaczyć. Cisza w telefonie i przejście do starej wersji "nie jest w moich obowiązkach" Pytam więc co mam zrobić będąc na lotnisku z bagażami bez możliwości powrotu do kraju ? Otrzymuje odpowiedź abym kontaktował się z biurem w Polsce gdzie powinienem otrzymać pomoc. Pozdrowiłem podziękowałem rozmowę nagrałem.

Część 2

Sprawdzam czy jest lot alternatywny : Jest o 19:55 ale do WAW ;) (całe szczęście) No lepsze to niż spanie na lotnisku lub ładowanie się w koszty noclegu (super powrót z urlopu) Pytam w informacji lotniskowej czy lot do WAW ma wolne miejsca - odpowiedź : MA 4 miejsca.
Dzwonie jeszcze raz do Rainbow (Kielce) tłumaczę proszę prze-bookować mi lot na 19:55. Pani odpowiada że za chwilę oddzwoni. Nie oddzwania. Dzwonię jeszcze raz i mowie że są 4 miejsca proszę o szybką reakcję bo za chwilę mogą zniknąć. Kobieta odpowiada że nie ma możliwości bo nic z czarterów już nie ma do Polski. Informuje że jest bo mam przed sobą osobę która na lotnisku wyczytuje z komputera że są 4 miejsca. Za chwile telefon że jest taka możliwość ale muszę zapłacić dodatkowe koszty za lot bo nie jest to ich lot. Zgadzam się wysyła mi umowę na maila z dotpay. Płacę - wsiadam na pokład i słyszę Witamy na pokładzie organizatora Rainbow Tour przewoźnika Travel... Dlaczego musiałem zapłacić ? Jaja.

1.Od jutra walczę o odzyskanie kosztów przelotu dodatkowego przewoźnika za który musiałem zapłacić
2.Nocleg w Warszawie + Taxówki + Posiłki + Przejazd do Katowic i inne
3.https://www.airhelp.com/pl/ - korzystał ktoś ? na pewno będę potrzebował wsparcia więc jeżeli jest ktoś tak miły proszę o PW czy komuś też coś takiego się wydarzyło i jak sobie poradził (dokumenty,prawa,koszty itd)

Może się ciągnąć to bardzo długo ale nie odpuszczę bo takiego brak profesjonalizmu, a może raczej brak utrzymania standardów dawno się nie spotkałem. Trzymajcie kciuki no i każdy wpis będzie dla mnie cenny.

Aha i jak ktoś to czyta z Rainbowa to może postawcie się w takiej sytuacji jak ja że wracacie z dziećmi z urlopu i przytrafia Wam się taki bubel - aha wiem zapewne wiecie o takich kruczkach i na dzień przed byście zadzwonili czy może faktycznie lotu nie ma bądź jest spóźniony bo przecież i tak nikt z firmy od Was do Was nie zadzwoni...

Pozdrawiam Johny


Ostatnio edytowany przez Johnycash2016, 16 Lip 2016 20:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 16 Lip 2016 20:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Poinformujcie o problemach i postępowaniu Rainbow UOKiK.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 16 Lip 2016 20:33 

Po tym tym co tu czytam wyrobilem sobie o nich trwała opinie. Link do tego tematu fly4free powinno umieszczac przy kazdej promowanej na Stronie Glownej ofercie, zeby ludzie wiedzieli w co sie pakuja.
Góra
 PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 16 Lip 2016 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Johnycash2016 napisał(a):
Jest o 19:55 ale do WWA (całe szczęście)

Bez czepiania, ale dla porządku: WAW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 16 Lip 2016 20:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
A ja uważam skoro @Rainbow Tours tak lekceważy kilkukrotne prośby o wypowiedzenie się w tej kwestii to temat o promocjach czarterowych RT powinien zostać po prostu zamknięty.

W punkt:
tom971 napisał(a):
Ja rozumiem ze ten oficjalny profil to jakis czlowiek ze Sprzedazy prowadzi i wrzuca co Kierownicy kierunkow mu wrzucą, ale uporczywa niechec do odpowiedzi na problematyczne pytania zasługuje na reprymende (ostrzeżenie?) dla tego bordowego..
Bo doić to każdy potrafi dać z siebie (no choc zaadresowac pytanie wewnetrznie w organizacji i tu obiecac powrot z odpowiedzia) juz gorzej..
RT wstyd..

Wiadomo że osoba zatrudniona u nich która odpowiada za promowanie ofert w internecie nie jest w kwestiach zmian lotów ani decyzyjna ani kompetentna ale nawet zwykłego zapytania wewnątrz biura nie chciało im się wysłać jak widać, bo gdyby było inaczej to odpowiedź by tu już zamieścili. Po co więc mają sobie tu robić bezpłatną reklamę? Wam się wydaje @Rainbow Tours że jak na coś nie odpowiadacie to problem nie istnieje?
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 16 Lip 2016 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
klapio napisał(a):
...Po co więc mają sobie tu robić bezpłatną reklamę? ...

W to to akurat wątpię...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 16 Lip 2016 22:48 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Za posty na forum Rainbow pewnie nie płaci ale za linkowane oferty na głównej i kierowanie ruchu na ich stronę na bank zarabia F4F. Zatem pytanie co zrobi z tym redakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Lip 2016 22:52 

F4F z tym nic niestety nie zrobi, pytałam o tę sytuację -od postu16:
oficjalne-profile-na-forum,19,78569
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group