Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Sty 2016 10:21 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Wynajmicie sobie auto.
Ja będę w Toronto miał postój 16-godzinny i ta opcja wydawała się nam najlepsza.
Za auto płacimy 70zł.
Godziny jazdy Megabusem nam nie pasowały.
Poza tym będziemy tam tylko z podręcznymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#22 PostWysłany: 09 Sty 2016 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
wiskip napisał(a):
Jaki jest czas takiego "wypadu" na Niagarę i z powrotem na lotnisko?

Wersja samochodem:

Ja zalozylam, ze jazda zajmie mi 2h z Niagary na lotnisko. Jak doliczysz czas wyjscia z lotniska, wypozyczenie auta, to trzeba liczyc z min. 2.5-3h. Nie napotkalam na trasie zadnych korkow, ani z Toronto, ani z powrotem. Jechalam w srodku tygodnia w dol i wracalam w sobote. Autostrada miala duzo pasow, ekspresowe i lokalne dla wlaczajacego sie ruchu. Owszem bylo duzo samochodow i gesty ruch, ale nie bylo spowolnienia.

Na miejscu trzeba tez policzyc czas na zaparkowanie. Jesli chcesz zobaczyc sam wodospad, to parkujesz blisko Visitor's Center. Potem mozesz sie przejsc wzdluz brzegu i obejrzec sobie wodospady amerykanskie. Jak chcesz zobaczyc jeszcze White Water to mozesz tam podjechac.

Zanim tam pojechalam, to spodziewalam sie, ze bedzie tam tlum, korki na ulicach dojazdowych, itp. Na miejscu zszokowal mnie bardzo maly ruch i latwosc poruszania sie autem po okolicy. Bylam pod koniec wrzesnia czyli poza sezonem.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 09 Sty 2016 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Sty 2016 15:01 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Aga_podrozniczka napisał(a):
wiskip napisał(a):
Jaki jest czas takiego "wypadu" na Niagarę i z powrotem na lotnisko?

Wersja samochodem:

Ja zalozylam, ze jazda zajmie mi 2h z Niagary na lotnisko. Jak doliczysz czas wyjscia z lotniska, wypozyczenie auta, to trzeba liczyc z min. 2.5-3h. Nie napotkalam na trasie zadnych korkow, ani z Toronto, ani z powrotem. Jechalam w srodku tygodnia w dol i wracalam w sobote. Autostrada miala duzo pasow, ekspresowe i lokalnej dla wlaczajacego sie ruchu. Owszem bylo duzo samochodow i gesty ruch, ale nie bylo spowlnienia.

Na miejscu trzeba tez policzyc czas na zaparkowanie. Jesli chcesz zobaczyc sam wodospad, to parkujesz blisko Visitor's Center. Potem mozesz sie przejsc wzdluz brzegu i obejrzec sobie wodospady amerykanskie. Jak chcesz zobaczyc jeszcze White Water to mozesz tam podjechac.

Zanim tam pojechalam, to spodziewalam sie, ze bedzie tam tlum, korki na ulicach dojazdowych, itp. Na miejscu zszokowal nie bardzo maly ruch i latwosc poruszania sie autem po okolicy. Bylam we pod koniec wrzesnia czyli poza sezonem.


Twoja historia potwierdza sens wynajmu auta.
Można spokojnie zwiedzić wodospad i zmieścić się w 8 godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Sty 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W zaleznosci od pory roku i pogody, mozna dorzucic jeszcze wizyte w Niagara-on-the-Lake. Przyjemne miasteczko na spacer. Ewentualnie jak ktos chce skoczyc na zakupy, to niedaleko Niagary, przy trasie do Toronto, sa dwa centra handlowe z outletami: Canada One Factory Outlets i Outlet Collection at Niagara.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Sty 2016 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Warto też wspomnieć że lotnisko znajduje się w 700tyś mieście Mississauga, a nie w granicach samego Toronto
oraz że słowo Niagara wymawia się po angielsku "Najagra" (polski zapis fonetyczny) !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Sty 2016 19:09 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 24
Gdzie najlepiej wynająć samochód? tzn. najbliżej lotniska?
Bezpośrednio z lotniska jeżdżą jakieś busy nad Niagarę? Szukałem, ale nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Sty 2016 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1265
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Jak dla mnie to najlepiej auto wypożyczyć na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Sty 2016 00:00 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 24
Trzeba wcześniej rezerwować?
Polecacie konkretne miejsce do wypożyczenia samochodu? Widziałem kilka firm.
Jak wygląda sytuacja z paliwem? trzeba tankować samemu? czy płaci się za ilość litrów w wypożyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Sty 2016 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Cos mi mowi, ze chyba musisz poczytac troche o wypozyczaniu samochodow jako takim. http://www.fly4free.pl/forum/wypozyczal ... ow,135,342

Jak nie zarezerwujesz online, to skad bedziesz wiedzial, ktora firma ma najlepsza cene? Jak nie chcesz zaplacic jak za zboze, to trzeba zatankowac samemu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Sty 2016 00:06 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 24
dziękuje za szybką i miłą odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2016 16:48 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 24
Spotkaliście się z opcją bez karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Sty 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1265
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
W niektórych firmach można wypożyczyć na kartę debetową. Dodatkowo, np. walutówka USD w BZWBK w systemach jest widoczna jako karta kredytowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Paź 2017 16:09 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 15
Cześć,
Podobnie jak pierwszy kolega też mam przesiadkę w Toronto przy moim locie do USA, za równo w jedną stronę jak i na powrót mam ok. 4 h. Doczytałem się, że lecąc do USA lepiej nie kombinować i czekać grzecznie w strefie transferowej ale na powrót chciałbym zapytać czy mogę wyjść "na miasto" i czy te 4h wystarczy żeby chociaż zobaczyć centrum.
Przylatuję do Toronto z NYC linią United, wylatuję do Brukseli Brussels Airline wszystko zakupione na jednym bilecie Air Canada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Cze 2018 12:59 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
Witam, garść informacji z naszej wyprawy nad Niagarę:

Data: 29 maja 2018, lot AC1877 z HAV, lądowanie w YYZ przed czasem 10:40 (nominalnie 11:10)
Rezerwacja internetowa Rentalcars w THRIFTY/DOLLAR samochód klasy Mazda2 (był Chevrolet Sonic) ok. 160 zł (karta kredytowa PKOBP)
Odbiór samochodu z parkingu ok. 10-15 min - trzeba z przylotów wjechać na I p. przejść dość długi korytarz a następnie zjechać windą z 5 na 1 poziom.
Obsługa sympatyczna.
Przejazd do Niagara Falls zajął nam ok 1h40m (mapa NAVMII pokazywała ok. 125 km): autostrada 427 -> QEW (Queen Elizabeth Way) ruch spory ale bez korków.
Parking na samym końcu Robinson St. - tuż przy zejściu w kierunku wodospadów (5 CAD/cały dzień) - dojście 7-10 min. do Hornblower Cruises (rejsy pod wodospad SUPER!)
Szybkie jedzonko w DairyQueen i powrót na lotnisko (były korki ale nie straszne, jazda ok. 2 h) ok. 19:00
Zdanie samochodu ok. 10 min. Odlot YYZ-LHR AC848 20:40

Jakby ktoś chciał poznać więcej szczegółów - proszę śmiało pytać ;-)

Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 25 Lis 2018 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 135
Kilometry: 171 041
niebieski
Nie chce zakładać nowego tematu, aby nie robić spamu, a mam podobne pytanie.

Czy 2h starczy na przesiadkę w Toronto? Ponieważ moge lecieć YYC(Calgary)-YYZ(Toronto)- WAW I na odcinku zaznaczonym na niebiesko miał bym 2 godziny. Starczy na spokoju? Lot będzie w lato więc śnieżyce odpadają raczej. I odwrotne pytanie czy 3 godziny starczą na przesiadkę po przylocie z WAW i wylot do YYC. Loty na jednym bilecie LOT-u.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Lis 2018 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
wystarczy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Sty 2019 15:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Dzień dobry :)
Będę w Toronto 22.03.2019 od 1 w nocy, jakiś nocleg (pewnie w Hotel Carlingview, bo blisko lotniska), a lot mam o 18:00 (2 osoby).
Czy jest ktoś chętny, aby razem wynająć auto w ten dzień, celem zobaczenia Niagara Falls plus ewentualnie Toronto Tower, jeśli czasu starczy?
Wiem, że opcja wynajmu auta jest najwygodniejsza i najtańsza oraz najszybsza, ale aktualnie nie mam karty kredytowej, bo jakoś nie mam potrzeby jej mieć (poza tym 1 ew. przypadkiem) - chyba że znacie jakąś opcję dojazdu/wynajmu z kartą debetową albo za gotówkę?
Będę wdzięczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Maj 2019 12:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Będę miał kilkunastogodzinną przesiadkę w Toronto, wobec czego wybieram się nad Niagarę. Zastanawiam się, jak rozegrać sprawę z pieniędzmi. Najchętniej bym posiłkował się wyłącznie kartą, żeby nie kupować/wybierać z bankomatu drobnicy CAD, która to waluta już nigdy potem raczej mi się nie przyda. Mam tylko wątpliwości - czy na stacjach benzynowych są takie same problemy z płatnością kartą, jak w USA? Czy poza drogimi, wielopoziomowymi parkingami w Niagara Falls da się gdzieś stanąć tanio z możliwością płatności kartą? Raczej czarno widzę płatność "do ręki" inkasentowi ta metodą... Ostatecznie mogę skombinować gotówkę, tylko jak dośc skutecznie oszacować, ile jej będzie potrzebne? Jak Wy rozgrywaliście kwestie mało przydatnej kanadyjskiej waluty podczas takiego kilkugodzinnego tripu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Maj 2019 13:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
To witam w Klubie - też tak miałem i nie było problemów:
- auto wynajem, wiadomo kartą (w sumie w Hertzu zapłaciłem już wcześniej); nota bene - zarezerwowałem Camry, a dostałem nowiutkie (dopiero wchodzi w PL) Volvo S60 4x4 V6 bodaj 316 KM :mrgreen: :D :D
- za benzynę, na jakimś Shellu na wsi (przedmieście Toronto zdaje się), Electronem zapłaciłem bez problemów,
- kawa w McDonaldzie w drodze Torono-Niagara - również jw.
- parking przy samych wodospadach (tylko przejść przez drogę), przy posterunku Policji (tylko przejść przez drogę), również Electronem bez problemów :)
Przy czym parking drogi - za 30 minut jakieś ~18 zł wyszło. Przy czym: czasu nie mieliśmy zbyt dużo, mało ciepłych ciuchów (bo większość w bagażu rejestrowanym była, którego nie oddano nam w Kanadzie (mimo info, jak się okazało błędnego, w aplikacji i przy bilecie), było kilka stopni mrozu plus mocny, lodowaty wiatr, więc jakoś biwaku nie chciało się rozbijać na dłużej.
Tutaj to miejsce i parking:
https://www.google.pl/maps/@43.086389,-79.076654,3a,75y,174.59h,82.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXZwkzfdGigX0ZHD7xhmXeA!2e0!7i13312!8i6656

P.S. Przy czym jeśli ktoś chce na dłużej, to lepiej pojechać kawałek dalej na jeden z ogromnych parkingów, gdzie za ok. 50 zł można parkować cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group