Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Cze 2018 08:28 

Rejestracja: 28 Cze 2018
Posty: 5
Witam,

Lot: Katowice - Reykjavik - Nowy Jork, lądowanie w Reykjaviku 18:50, lot do Nowego Jorku 21:10. Czy wystarczy czasu na przesiadkę?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 28 Cze 2018 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Jeśli się W6 nie spóźni to wystarczy,
2 tyg. temu lecąc z Poznania wylądowaliśmy poł h wcześniej.
Kef to małe lotnisko wszystko idzie sprawnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Cze 2018 08:47 

Rejestracja: 28 Cze 2018
Posty: 5
Dzięki za szybką odpowiedź :)

Jeszcze kilka pytan, moze ktos bedzie wiedzial:
1. Spoznienia WizzAir na tym lotnisku to raczej norma czy trzeba miec duze "szczescie" zeby na takie spoznienie trafic?
2. Rozumiem ze jesli nie jest to bilet łączony to raczej z takim spoźnieniem nic nie zrobię, po prostu na miejscu szukam następnego (pewnie dużo droższego lotu)?
3. Jesli to jest lot do USA, to w Reykjaviku nie ma zadnych dodatkowych zwiazanych z tym (czasochlonnych) procedur, to dopiero po przylocie do NYC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 193
niebieski
1. Ostatnich 9 lotów był o czasie, bądź z małym max 25 minutowym opóźnieniem. Nikt Tobie jednak nie da gwarancji, że akurat tego dnia nie spóźni się o 3 godziny.
https://www.flightera.net/flight/Wizz+Air/W61167
2. Masz rację
3. Raczej nie, aczkolwiek lot do USA zawsze wiąże się z dodatkowymi procedurami bezpieczeństwa, i lepiej mieć trochę więcej czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:27 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
w jakim miesiacu te loty?

zima moga byc problemy, zeszlej zimy loty byly opoznione/odwolane/przekierowane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Cze 2018 10:48 

Rejestracja: 28 Cze 2018
Posty: 5
lipiec/sierpień


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Cze 2018 11:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lip 2018 05:22 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
przesiadka z W6 na cokolwiek do USA jeśli lecisz z bagażem rejestrowanym może być kłopotliwa, bo nie nadasz w PL prosto do celu mając osobne bilety; małe spóźnienie + długi odbiór bagażu (zdarza się 10 min. czekania, ale czekałem i 35 min., szczególnie przy rozregulowaniu rozkładu) = problem możliwy. Osobiście bym nie ryzykował. Ostatnio mimo miłości do Islandii i dobremu rozeznaniu na miejscu spóźniłem się tu na przesiadkę właśnie z powodu odbierania bagażu. 20 min. czekania przy taśmie nie zaszkodziło mi. Ale przy wyjściu z owym bagażem zaprosiła mnie (finalnie bezpodstawnie) celniczka na "oględziny" i "szczegółową pogawędkę" z koniecznością okazywania (w mailach) rachunków za zakupy do posiadanych w bagażu rzeczy (dla jasności-żadne towary handlowe, nic niezwykłego, wszystko do osobistego użytku, ale niestety - jej zdaniem zbyt nowe, czyli "dobra" - do oclenia, kiedyś przerabiałem to też podobnie tracąc czas z nadgorliwcem we Frankfurcie).Kolejne 30 min. dyskusji i przekonywania władzy kto ma rację (to nic, że ja - ale czas uciekł) i na następny samolot spóźniłem się 90 sek. Lot za 73 EUR nagle pomnozyl się pare razy, ale na kogo jak nie na brak własnej wyobrazni mam się skarzyc. A gdy odprawa zamknięta i cień obsługi znika - to możesz sobie co najwyżej wcześniejsze zdrowe wątpliwości powspominać ;)
Tak więc jeśli lecisz z samym podręcznym i nie wieziesz dosłownie nic ciekawego dla celników (np. nowy telefon czy śliczny laptop) - życzę na 95 % dobrej kawy na lotnisku po wyjściu na terminal, poważniejszym check-in'ie do USA (jak to do USA) i ponownej kontroli bezpieczeństwa (czas oczekiwania na bieżąco na stronie lotniska) [chyba, że cudem uda Ci się odprawić w domu i wydrukować kartę pokładową do Stanów, w co powątpiewam pamiętając moje doświadczenia - wówczas jednak zdazylbys się może nawet ponudzić nie wychodząc z wewnętrznej części tego ładnego portu]. Natomiast z bagażem rejestrowanym - osobiście nie namawiam, choć szanse spore, ale wieczory i noce latem jasne, raczej zostałbym spokojnie i pozyczyl na dobe auto, by się rozejrzeć po okolicy. Brak stresu, ryzyka i pośpiechu też ma swoją cenę, nawet gdy wydaje się nominalnie duża.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Lut 2023 20:30 

Rejestracja: 10 Gru 2021
Posty: 1
Czy ktoś leciał już liniami Play do USA z przesiadką na Islandii? Keflavik się lotnisko nazywa. Ja lecę we wrześniu i przylot jest ok. 00:30 , natomiast wylot po 15:00. Cała noc do siedzenia i kupię czasu kolejnego dnia. Z tego co wynająłem, to lotnisko nie jest przyjazne śpiącym, więc korci mnie żeby wynająć auto, przenocować gdzieśw terenie i jeszcze nieco zobaczyć. Czy w innych datach godziny są równie porażające? Co wtedy ludzie robią? Idą spać do jakiegoś lokalnego hotelu? Czy męczą się na lotnisku?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lut 2023 07:50 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Ja leciałem Play w zeszlym ale w drugą stronę, BOS-KEF, lądowanie koło 4:30, na lotnisku pustki,
wszytsko pozamykane, ja akurat miałem przesiadkę w miarę synchronizowaną 2h.
O 6:30 wylatywałem już na STN również OG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lut 2023 09:30 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
@drwal78 czy w dniu zakupu biletu godziny były "mniej porażające"?
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Lut 2023 10:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
@drwal78 wbrew pozorom mając auto na parę godzin byłoby co zobaczyć.

Przy latarni morskiej Garður często widać zorze, pamiętam że droga wokół lotniska była fajna oraz w miarę blisko autem jest Blue Lagon. Blisko jest też do Reykjanesfólkvangur choć tak akurat nie byłem. Z Islandią jest tak, że gdzie byś nie był poza miastem, to widoki na przyrodę są zawsze świetne. Ale spanie w aucie, chociażby ze względu na wiatr byłoby trochę hardkorowe.

Dlatego rozważyłbym przekoczowanie na lotnisku i ewentualnie spacer do Kefaliku, pewnie o stopa nie byłoby trudno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lut 2023 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
@drwal78 o 1 w nocy spokojnie można wynająć auto typu mały kamper, w którym można się zdrzemnąć - a do 13 to można pół złotego kręgu ogarnąć, warto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group