Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przy przesiadce na lotnisku trzeba przejść zarówno kontrolę paszportową, jak i bezpieczeństwa - co trwa, warto zarezerwować sobie odpowiednią zakładkę czasową!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 24 Sty 2023 13:23 

Rejestracja: 24 Sty 2023
Posty: 3
Kochani, odgrzewam temat. 4 lutego (sobota) lecę z Modlina na Stansted gdzie przesiadam się na kolejny lot. Gdy kupowałem bilety miałem 2 godziny na przesiadkę. Niestety dostałem maila od Ryanair o zmianie godziny wylotu a tym samym skrócił mi się czas na przesiadkę w Londynie z 2 godzin do 1 godz. i 35 min.
Nie zabieram bagażu rejstrowanego, tylko podręczny, zamierzam wykupić fast track, ale i tak zastanawiam się czy zdążę. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie od osób które często są w Stansted. Chcę dobrze ocenić ryzyko.
1. Czy w lutym jest duży ruch na Stansted, czy sobota jest newralgicznym dniem i czy są jakieś godziny, w których wiadomo, że ruch jest największy (takie godziny szczytu).
2. Czy da się kupić opcję dzięki której nie czeka się na odprawę paszportową po wylądowaniu.
3. Ile przeciętnie trwa eskapada od samolotu z Arrivals do głównej hali gdzie odbywa się odprawa bezpieczeństwa.
4. Ma ktoś może jakiś przyzwoity plan lotniska, to co jest na stronie portu lotniczego w Stansted jest do niczego.
Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#242 PostWysłany: 29 Sty 2023 23:36 

Rejestracja: 29 Sty 2023
Posty: 1
Opowieść z dzisiaj (niedziela).
Lot z Modlina - start o 10:00, planowo miał lądować o 11:25 czasu londyńskiego. Start kolejnego samolotu że Stansted - 12:55 (czyli w teorii do zamknięcia bramki mieliśmy godzinę).
Naczytałem się tu na forum, że będzie bardzo ciężko, dlatego było "podniecanie".
Od wyjścia z samolotu do dojścia do gate'a (z prawie 4 latkiem na plecach, bagażem podręcznym, kontrolą paszportową, security check szczegółowym) - 32 minuty z zegarkiem w ręku. Ludzi było trochę, ale szybko szło.
Na YT masz film: "London Stansted airport way front plane to the border check" - tam masz drogę przejścia do kontroli paszportowej.
Paszporty? Z dzieckiem nie mogłem iść do e-paszportu - ale to najszybsza droga (tylko uważnie wsadź paszport, żeby się system nie "zawiesił").
Najdłużej idzie się od security do bramek - my mieliśmy Gate 45 i myślałem, że się strefa sklepów nie skończy ;-) zegarek całą trasę pokazał 2 km 200 metrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 30 Sty 2023 00:30 

Rejestracja: 24 Sty 2023
Posty: 3
Bardzo Ci dziękuję za informację. Przesiadałem się wiele razy na Luton, ale nigdy do tej pory na Stansted, a czytałem że to dużo większe lotnisko.
32 min. to faktycznie bardzo szybko. Teraz się zaczynam zastanawiać czy fast track jest w ogóle potrzebny:)
Dziękuję za podpowiedź zobaczenia filmu, oczywiście oglądałem go, niestety kończy się na border control. Nie ma nigdzie jak się idzie z kontroli paszportowej do Departures.
Rozumiem że z naszym paszportem biometrycznym można iść do sekcji e-paszport. Przepraszam, ale dlaczego nie mogłeś iść z dzieckiem do e-psapor? Pytam bo też jedziemy z dziećmi choć nieco starszymi (12 i 14 lat)
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#244 PostWysłany: 30 Sty 2023 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Dzieci powyzej 12 lat ok do tych bramek. Czemu nie mlodsze? Bo Tam trzeba stac samemu, wlozyc paszport do takej luki na wysokosci okolo 120cm patrzac sie na kamere.. wiec taki 4 latek by tylko blokowal niepotrzebnie.

Jak dojsc? Za security skrecasz w prawo, w lewo nawet sie nie da Bo Tam kawiarnie SA. Idziesz jakies 2 min na drugi koniec I zaczynaja sie bramki wejsciowe. Potem kolejka do security - Tu roznice, ja ostatnio tydzien temu 20 min stalem kolo godziny 18, potem sklepy I w zaleznosci od bramki - dosc dobrze oznakowane jest ale te najdlasze to I z 15 minut piechota.

Z tym fast trackiem to SA opcje na "flying in" £7 I Bez kolejki z paszportem, jak I "flying out" I Bez kolejki do skanerów :)
Przy rodzinie 4 osob to £56 by wyszlo za taki przywilej 😅
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
#245 PostWysłany: 30 Sty 2023 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Też dużo zależy, którą bramkę wylosuje, bo jak z tą co dojeżdżasz pociągiem, to trzeba zarezerwować więcej czasu na podjazd.
Hint- w apce ryanaira widać szybciej która będzie bramka, wyświetlacze lotniskowe pokazują dopiero godzinę przed.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#246 PostWysłany: 30 Sty 2023 09:36 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Na przylocie przejście i kontrola to może trwać tak 30-60 minut przy standardowych kolejkach. Ale jak np. dziecka nie przepuściło na skanerze to musiało stanąć w drugiej kolejce i wtedy dodatkowe 15 minut czekania na nie. Tam nigdy nie wiadomo, bo wszystko zależy od kumulacji przylatujących samolotów, więc warto popatrzeć ile ich w okolicach naszego lądowania będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 19 Lut 2023 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 213
Kilometry: 394 267
niebieski
Hejo, jakieś pomysły na spędzenie nocki na STN? Ląduje o 22 na STN o 6 rano mam wylot do MAD. Salonik czynny dopiero od 4 rano :(
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 19 Lut 2023 13:42 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 547
Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
U mnie spisał się świetnie dmuchany materac z Decathlona, taki turystyczny. Niestety nie licz na coś wygodniejszego niż podłoga bo o tej porze będzie już wszystko pozajmowane. Pamiętaj aby zostać na przylotach tj. w części do „punktu dla osób niepełnosprawnych” bo reszta jest zamykana na noc i Cię obudzą i grzecznie wyproszą. Odloty otwarli chyba o 3, kontrola o 3:30.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#249 PostWysłany: 19 Lut 2023 17:22 

Rejestracja: 19 Lut 2023
Posty: 4
Temat przesiadki na Stansted niczym Duch Lenina - wiecznie żywy. :D
Zachciało się emerytowi lecieć z przesiadką na Stanced. Najpierw kupił bilety, potem doczytał się tu reszty... Moje doświadczenie z lotami bliskie zera, prawie 10 lat temu 2 loty z małych portów, które zatarły się w pamięci, plus lot Ił-14 za Gomułki. Nic to, trzeba wziąć Stantsed na klatę i nie ma zmiłuj się. Wychodząc z założenia, że wszystko jest przez ludzi i dla ludzi wymyślone, a Statsed to nie ecape room i przy paru radach powinien dać sobie radę. Fizycznie nie ma problemu, chodzę maratony piesze.

Przeczytałem uważnie wasze posty, a w ramach trenażera - symulatora przejrzałem wiele filmów o Statsed na youtube. Tak więc mam pewne wyobrażenie o lotnisku i o tym co tu napisane. Ze względu na czas ważne jest sprawne przemieszczanie bez syndromu małpy w cyrku. Opiszę co trzeba zrobić zadając przy tym pytania. Proszę o życzliwość i dużą wyrozumiałość.

Ląduję na Stantsed z Poznania. Prawdopodobnie po wyjściu wraz ze stadem do kolejki, którą dojeżdżamy do terminala lub na piechotę(??). Lecę tylko z podręcznym, paszport biometryczny. Na ebramce odbijam paszport.
Pytanie:
1.Dotykamy też palcem?

Wychodzimy na zewnętrzny terminal i jest wejście przez niebieskie bramki. Napis - hold barcode face down.
2. Przykładamy kod kreskowy z wydrukowanego biletu lub aplikacji?

Pomijam check in i przechodzę przez sucurity.
3. Gdzie sprawdzane są paszporty na planie michzaka nie widzę?

Następnie slalom przez duty free, walka z pokusą (mentalnie zakodowane - prawdziwym bogactwem jest ubóstwo potrzeb), dochodzimy do końca, gdzie są wejścia do kolejki i piesze do bramek. Tu najlepiej poczekać na wyświetlenie się numeru bramki do odlotu. Wysiadamy na przystanku obejmującym nasz numer i idziemy do boardingu.
4. Na youtube widziałem napis przykładowe numery gate 29-39&40-50, co ten drugi człon w kwestii bramek oznacza?

Teraz ogólnie.
Termin lounge escape. Wygląda na miejsce gdzie niby można w spokoju odpocząć, zgadza się? Podobno czas przebywania tam jest tam limitowany... Gdybym utknął na Statsed na noc, można na lotnisku przebywać, coś jest otwarte?
Przebukowanie biletu w razie spóźnienia, gdzie ewentualnie zrobić, czego szukać?
Bramka fast trak mają tam na security z lewej, prawej, środek ...?

W jedna stronę przesiadkę mam do Biarnitz, 5 godzin, powinno się nawet ze syndromem małpy udać. Gorzej z powrotem. Przylot z Santiago de Compostela (Hiszpania) na Stantsed w niedzielę o 18:00, lot do Wrocławia 20:40. Klasyczne pytanie, czy da się zdążyć, jak teraz działa fast track na Stansted? Mogę odżałować trochę juro i jeszcze teraz przebukować się na Kraków, zyskuje +50 minut.

Przynajmniej na razie tyle, będe wdzięczny za wsparcie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 19 Lut 2023 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
A czy na STN jest też opcja przekimania w pokoju modlitwy jak w opisywanym ostatnio przypadku LTN?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#251 PostWysłany: 20 Lut 2023 18:46 

Rejestracja: 28 Gru 2022
Posty: 6
@Priscus
Ad.4
jeżeli nasz boarding jest w bramkach o numerach:
81-93 - idziemy w lewo
40-59 - idziemy w prawo
1-39 - jedziemy kolejką, wsiadamy do kolejki na wprost pod szyldem, kolejka ma 2 stacje pierwsza dla bramek 1 - x, druga x-39 (stacje są wyraźnie opisane)

Bramka fast trak na security jest z prawej strony.

Na przesiadkę mieliśmy 3 godziny w zupełności wystarczyło, przesiadaliśmy się około godziny 11:00, kontrola paszportowa sprawnie, security bez kolejki.
W drodze powrotnej na przesiadkę mieliśmy 6 godzin, lądowaliśmy około godziny 23:30 na kontroli paszportowej zrobiło się tłoczno więc czekaliśmy około 30-40 minut, security o tej godzinie było zamknięte, otwierali chyba o 03:00.

Lecieliśmy pod koniec stycznia 2023.

Załączniki:
20230127_125729.jpg
20230127_125729.jpg [ 213.94 KiB | Obejrzany 2775 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Priscus uważa post za pomocny.
 
      
#252 PostWysłany: 21 Lut 2023 10:28 

Rejestracja: 24 Sty 2023
Posty: 3
Priscus napisał(a):
Temat przesiadki na Stansted niczym Duch Lenina - wiecznie żywy. :D
Zachciało się emerytowi lecieć z przesiadką na Stanced. Najpierw kupił bilety, potem doczytał się tu reszty... Moje doświadczenie z lotami bliskie zera, prawie 10 lat temu 2 loty z małych portów, które zatarły się w pamięci, plus lot Ił-14 za Gomułki. Nic to, trzeba wziąć Stantsed na klatę i nie ma zmiłuj się. Wychodząc z założenia, że wszystko jest przez ludzi i dla ludzi wymyślone, a Statsed to nie ecape room i przy paru radach powinien dać sobie radę. Fizycznie nie ma problemu, chodzę maratony piesze.

Przeczytałem uważnie wasze posty, a w ramach trenażera - symulatora przejrzałem wiele filmów o Statsed na youtube. Tak więc mam pewne wyobrażenie o lotnisku i o tym co tu napisane. Ze względu na czas ważne jest sprawne przemieszczanie bez syndromu małpy w cyrku. Opiszę co trzeba zrobić zadając przy tym pytania. Proszę o życzliwość i dużą wyrozumiałość.

Ląduję na Stantsed z Poznania. Prawdopodobnie po wyjściu wraz ze stadem do kolejki, którą dojeżdżamy do terminala lub na piechotę(??). Lecę tylko z podręcznym, paszport biometryczny. Na ebramce odbijam paszport.
Pytanie:
1.Dotykamy też palcem?

Wychodzimy na zewnętrzny terminal i jest wejście przez niebieskie bramki. Napis - hold barcode face down.
2. Przykładamy kod kreskowy z wydrukowanego biletu lub aplikacji?

Pomijam check in i przechodzę przez sucurity.
3. Gdzie sprawdzane są paszporty na planie michzaka nie widzę?

Następnie slalom przez duty free, walka z pokusą (mentalnie zakodowane - prawdziwym bogactwem jest ubóstwo potrzeb), dochodzimy do końca, gdzie są wejścia do kolejki i piesze do bramek. Tu najlepiej poczekać na wyświetlenie się numeru bramki do odlotu. Wysiadamy na przystanku obejmującym nasz numer i idziemy do boardingu.
4. Na youtube widziałem napis przykładowe numery gate 29-39&40-50, co ten drugi człon w kwestii bramek oznacza?

Teraz ogólnie.
Termin lounge escape. Wygląda na miejsce gdzie niby można w spokoju odpocząć, zgadza się? Podobno czas przebywania tam jest tam limitowany... Gdybym utknął na Statsed na noc, można na lotnisku przebywać, coś jest otwarte?
Przebukowanie biletu w razie spóźnienia, gdzie ewentualnie zrobić, czego szukać?
Bramka fast trak mają tam na security z lewej, prawej, środek ...?

W jedna stronę przesiadkę mam do Biarnitz, 5 godzin, powinno się nawet ze syndromem małpy udać. Gorzej z powrotem. Przylot z Santiago de Compostela (Hiszpania) na Stantsed w niedzielę o 18:00, lot do Wrocławia 20:40. Klasyczne pytanie, czy da się zdążyć, jak teraz działa fast track na Stansted? Mogę odżałować trochę juro i jeszcze teraz przebukować się na Kraków, zyskuje +50 minut.

Przynajmniej na razie tyle, będe wdzięczny za wsparcie. :)


Szanowny Panie
Po pierwsze, proszę się absolutnie nie obawiać. 2 godz. i 40 min to bardzo dużo na przesiadkę. Ja miałem 1 godz. i 35 min bo Ryanair zmienił w ostatniej chwili godz. odlotu. W trakcie podróży do Londynu okazało się że pilot musiał odejść na drugi krąg przez co czas na przesiadkę skrócił nam się się do ok godziny. Podróż z bramki przylotu do terminala kolejką - a więc przydarzyły nam się wszystkie (no prawie wszystkie) nieszczęścia opisywane na tym forum. Do tego podróżowaliśmy z dziećmi 11 i 14 lat (to akurat dobrze bo poszliśmy do osobnej kolejki przy odprawie paszportowej - tej dla rodzin z dziećmi - przed nami była tylko jedna rodzina). Zdążyliśmy Przy bramce odlotu byliśmy 20 min przed odlotem - pierwsi pasażerowie z opcją "priority" dopiero wsiadali do samolotu. Przyznam jednak że sporą część drogi biegliśmy i nie mieliśmy bagażu rejestrowanego.
Co do Pana pytań:
- jak wysiądzie Pan z samolotu to wytyczą panu trasę albo do holu albo do kolejki w taki sposób, że dotrze Pan do border control gdzie sprawdzają paszporty. Inaczej się nie da.
1. Dotykamy też palcem - NIE kładzie się tylko paszport na czytniku i patrzy w kamerę
2. Przykładamy kod kreskowy z wydrukowanego biletu lub aplikacji? - TAK inaczej nie wejdzie Pan do strefy odprawy bezpieczeństwa (security controls). Podczas odprawy bezpieczeństwa kurtka pasek i bagaż idzie do jednego plastikowego pojemnika do drugiego duża elektronika laptop telefon - ładowarek nie trzeba wyjmować. Wszystkie płyny trzeba włożyć do woreczków foliowych które są wyłożone na stołach. Butelki nie mogą być większe niż 100 ml inaczej każą wyrzucić.
3. Gdzie sprawdzane są paszporty na planie michzaka nie widzę? - Typowa odprawa paszportowa jest tylko dla przylatujących do Anglii. Podczas wylotu nie ma. Nie mniej przy bramce zanim wpuszczą Pana do samolotu poproszą o bilet oraz paszport.
4. Gates 29-39&40-50 - Kolega to świetnie opisał wyżej w zależności z której bramki jest Pana odlot idzie Pan w lewo, w prawo lub do kolejki - znaki Pana zaprowadzą.
Co do ograniczeń czasowych pobytu na lotnisku - nie istotne bo zdąży Pan na 100%
Fast track - osobne wejście oznaczone różową tablicą zarówno przy kontroli granicznej jak i przy odprawie bezpieczeństwa 7 £ za każdą osobę (osobno płatne przy border control i osobno przy security control). Moim zdaniem nie ma sensy by Pan kupował. Ma Pan dużo czasu zwłaszcza że leci Pan tylko z bagażem podręcznym.
Miłej podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Priscus uważa post za pomocny.
 
      
#253 PostWysłany: 26 Lut 2023 11:42 

Rejestracja: 19 Lut 2023
Posty: 4
Dzięki za informacje i wsparcie!

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Ryanaira. Dysponuje dwoma plecakami jeden właściwy 55 cm, a drugi nieco większy i lepszy 58 cm. Jakie są szanse przejścia kontroli i wzięcia do kabiny tego o wysokości 58 cm?

I jeszcze pytanie tak na ewentualną przyszłość. Po wejściu w strefę zamkniętą Stantsed po prawej są stanowiska check in oznaczone różnymi literami i kolorami, jaki klucz do tego?

W podzięce autentyczna sytuacja. :D
Czy można wnieść do samolotu kostur cosik ponad 1,5 m? Można...
Jak wspomniałem leciałem 9 lat temu, był to lot z Salonik. Wracaliśmy z Athos, kolega miał orginalny kostur pielgrzyma athoskiego i postanowił zabrać go do Polski. Podczas kontroli bezpieczeństwa wrzucił go na taśmę. Kiedy wyjechał spod skanera obecne tam funkcjonariuszki podniosły rwetest i zatrzymały taśmę. Szef zmiany leniwie spojrzał na ów kostur i pokręcił głową - noooo! Na to mój kolega o wyglądzie skrzyżowanego ojca Abrahama i Gandalfa z wielkim dostojeństwem również pokręcił głową siwą głową z pokaźną brodą wymawiając z namaszczenie - Athos!. I tak jeszcze ze trzy razy było nooo przeciw nooo przy zachowaniu spokoju i godności bijącej z twarzy kolegi. Dla Greków Athos znaczy bardzo wiele, a podobnych pielgrzymów z krajów prawosławnego wschodu tam wielu. Do tego często nie znających zasad ruchu lotniczego. W końcu ten siedemdziesięcio paro letni pielgrzym nie wydał się zbyt groźny i szef z wyrazem głębokiego zniesmaczenia na twarzy machnął ręką odwracając głowę w geście wolę tego nie widzieć. (zawodowy aktor by tego lepiej nie odegrał) Pozostała jeszcze kontrola Ryanaira. Doszedł do wpuszczającej pracownicy, stanął prawie na baczność trzymając kij przy ciele, tak, że ledwo wystawał ponad ramię z drugiej strony. Ta bierze od niego kartę pokładową i w tym samym momencie ktoś przypadkowo odwraca jej uwagę. Nie patrząc na kolegę oddaje jemu kartę, a ten przyciskając kostur do boku przedrepcił przez bramkę. Niemożliwe stało sie możliwe.... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 26 Lut 2023 13:55 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 2
Witam,
lecę z dziećmi 26.03 z Belfastu , przylot na stansted mam 21:15 , samolot do Katowic 27.03 godz.8:40 , raz miałem okazję być na tym lotnisku całkiem niedawno , pytanie do szanownych państwa :
1.Jak wygląda możliwość spędzenia nocy na Stasted obecnie ?
2. Lot z Belfastu jest wewnątrz UK nie powinno być kontroli paszportowej (ktoś kiedyś tak leciał ?
3. Jest możliwość przejścia prosto do strefy transferowej czy należy opuścić strefę przylotów i udać się na nowo do odprawy ?
4.Lecę Ryanem i zastanawiam się czy (jeżeli jest w ogóle taka możliwość) udanie się do strefy transferowej nie będzie problemem że linia nie będzie mnie widziała że przeszedłem kontrolę bezpieczeństwa a wiec w ich wiedzy nie będzie mnie na lotnisku ?
5. Lecę z dziećmi 7 i 14 lat , mocno zastanawiam się nad noclegiem w najbliższej okolicy , w sumie będzie może z 6h pobytu w hotelu ale jeżeli to wielki problem na lotnisku to polecicie coś w okolicy ?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 26 Lut 2023 14:37 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
horacy napisał(a):
5. Lecę z dziećmi 7 i 14 lat , mocno zastanawiam się nad noclegiem w najbliższej okolicy , w sumie będzie może z 6h pobytu w hotelu ale jeżeli to wielki problem na lotnisku to polecicie coś w okolicy ?

Zawsze biorę Hamptona na lotnisku, przy wcześniejszej rezerwacji są dobre ceny, szczególnie dla członków hhonors bezpośrednio na ich stronie, śniadanie w cenie, 2 łózka w pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 26 Lut 2023 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
horacy napisał(a):
Witam,
lecę z dziećmi 26.03 z Belfastu , przylot na stansted mam 21:15 , samolot do Katowic 27.03 godz.8:40 , raz miałem okazję być na tym lotnisku całkiem niedawno , pytanie do szanownych państwa :
1.Jak wygląda możliwość spędzenia nocy na Stasted obecnie ?
2. Lot z Belfastu jest wewnątrz UK nie powinno być kontroli paszportowej (ktoś kiedyś tak leciał ?
3. Jest możliwość przejścia prosto do strefy transferowej czy należy opuścić strefę przylotów i udać się na nowo do odprawy ?
4.Lecę Ryanem i zastanawiam się czy (jeżeli jest w ogóle taka możliwość) udanie się do strefy transferowej nie będzie problemem że linia nie będzie mnie widziała że przeszedłem kontrolę bezpieczeństwa a wiec w ich wiedzy nie będzie mnie na lotnisku ?
5. Lecę z dziećmi 7 i 14 lat , mocno zastanawiam się nad noclegiem w najbliższej okolicy , w sumie będzie może z 6h pobytu w hotelu ale jeżeli to wielki problem na lotnisku to polecicie coś w okolicy ?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.


1. Zalezy na co sie zdecydujesz.
2. Nie powinno. Tak.
3. Strefa transferowa nie istnieje na Stansted.
4. Patrz odpowiedz na pytanie numer 3.
5. Jak zdecydujesz sie na cos bliskiego - np. Hampton sugerowany przez @opo, to masz prawie 11.5h - wiec czlowiek sie wyspi. Polecam booking.com badz airbnb.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 28 Lut 2023 13:00 

Rejestracja: 12 Maj 2015
Posty: 2
Hej!

Mam jutro lot z Teneryfy do Stansted (przylot 15:45) i dalej do Modlina o 17:30. Mam wykupiony fasttrack na lot do Modlina. Tylko bagaż podręczny.
The thing is, że zapomniałem dowodu osobistego. Pytanie czy taki transfer w ogóle ze względu na brak paszportu i czas będzie w ogóle do zrobienia czy bookować inny powrót? ;-)

M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 28 Lut 2023 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
Bez dowodu osobistego nie wsiądziesz do żadnego samolotu... A bez paszportu o UK zapomnij
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 28 Lut 2023 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2239
złoty
Bez dowodu/paszportu wsiądzie do samolotu wewnątrz Schengen, o ile nikt go o dokument przy gate nie poprosi, co się zdarza, szczególnie na opóźnionych rejsach.
Na Teneryfie bez paszportu nie przejdziesz przez kontrole, która jest obligatoryjna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 28 Lut 2023 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Jestes na Teneryfie bez paszportu i bez dowodu?

To ogólnie ciezko bedzie wrócic, jedyne opcje to zgloszenie na policje zguby i powrót na takim kwitku - ale to tylko chyba dziala na locie bezposrednim badz tez wewnatrz EU do najblizszej ambasady zeby ci paszport tymczasowy wystawili.

Ale ten lot przez UK nie przjedzie.

Edit:
Chyba ze masz na mysli ze zapomniales paszportu i masz dowód - to w takim razie przez UK nie polecisz (jest maly wyjatek dla osób "settled" ale ciebie nie dotyczy raczej) bo paszport jest wymagany.

Ale jezeli zapomniales dowodu a masz paszport to bys sie tu raczej nie pytal :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group