Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przy przesiadce na lotnisku trzeba przejść zarówno kontrolę paszportową, jak i bezpieczeństwa - co trwa, warto zarezerwować sobie odpowiednią zakładkę czasową!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Wg mnie nie będzie żadnego problemu o ile imię i nazwisko będzie takie samo na karcie pokładowej jak w paszporcie,
O ile nie będzie dużego spóźnienia to spokojnie można w tym czasie zjeść śniadanie w którymś z barów na lotnisku i jeszcze się ponudzic, to nie letni szczyt wakacyjny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#222 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:04 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Kacper Szymanski napisał(a):
Bardziej martwił bym się o możliwość nie wpuszczenia na pokład z powodu złych danych a nie o przejście kontroli paszportowej.

Liczy się jedynie z jakim dokumentem będzie podróżował. A tym jest paszport :!:

A mnie bardziej niepokoi ta mega krótka jak na Stansted przesiadka i to jest prawdziwy problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:07 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
No czyli podsumowując jeżeli jakiś pracownik handlingu FR się przyczepi bo nr paszportu jest zły to podróż zakończy się w Modlinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:10 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Nie ma prawa, bo w takim przypadku przy podaniu nr dowodu czy nieważnego nr paszportu blokowaliby odprawę.

Kto podróżuje Ryanair i trylion razy się odprawiał to wie, jak to u nich wygląda. Liczy się fizycznie okazany przy podróży do UK ważny paszport. :!: Wiem są wyjątki, chwilę wcześniej zresztą podane przez autora wątku.


Ostatnio edytowany przez dg72, 08 Sty 2023 01:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#225 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Mega ciasna przesiadka ?, przecież to ponad 2,5 godziny, ostatnio jak byłem to całość zajęła ok 0,5 h, a to i tak długo do mojego najnowszego rekordu na ciampino, gdzie wyjście z samolotu, przejście przez płytę do terminala przylotów, wyjście na zewnątrz i wejście do terminala odlotów, kontrola bezpieczeństwa, akurat było pusto i odprawa paszportowa zajęła mi 10 minut, więc można tylko trzeba wierzyć w sukces, a jak jest kolejka to grzecznie przepraszać, ludzie są wyrozumiali
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#226 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:15 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Poranny lot z mglistego Modlina, może konieczność odladzania samolotu przed lotem, poranny tam szczyt przylotów itp itd
Ja bym takiego składaka nie złożył, choć trzymam kciuki.

Ok, nie jest to mega krótka przesiadka. ;)


Ostatnio edytowany przez dg72, 08 Sty 2023 01:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:26 

Rejestracja: 03 Lip 2022
Posty: 9
dg72 napisał(a):
Poranny lot z mglistego Modlina, może konieczność odladzania samolotu przed lotem, poranny tam szczyt przylotów itp itd
Ja bym takiego składaka nie złożył, choć trzymam kciuki.

Hm , lot z Stansted następnego dnia kosztuje 15f. Radzicie rezerwowo zabukowac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
To już jest Twoja decyzja. Jest spora szansa sukcesu i przesiadka jest możliwa.
Są to też oba loty Ryanair i przy sporym opóźnieniu powinni za free przerzucić na lot dnia następnego, gdy będą wolne miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 08 Sty 2023 01:32 

Rejestracja: 03 Lip 2022
Posty: 9
dg72 napisał(a):
To już jest Twoja decyzja. Jest spora szansa sukcesu i przesiadka jest możliwa.
Są to też oba loty Ryanair i przy sporym opóźnieniu powinni za free przerzucić na lot dnia następnego, gdy będą wolne miejsca.

Hm nie wiem czy to wchodzi w grę, bo lot rezerwowany na kiwi, bez żadnej wykupionej gwarancji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 08 Sty 2023 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Dokument raczej Bez znaczenia tutaj.
Czas przesiadki tez ok, ja bym nie kupowal lotu na dzien kolejny.

Jedynie problemem moze byc poslizg z wydaniem paszportu, Bo przez UK Bez niego nie polecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#231 PostWysłany: 09 Sty 2023 13:42 

Rejestracja: 09 Sty 2023
Posty: 1
pkaz napisał(a):
P.S.7:35 ląduję z Modlina, a 10:10 samolot do Funchał. Jest szansa???


Lecę tym samym połączeniem i przy kupowaniu byłam przekonana, że 2,5h na przesiadkę w Londynie to kupa czasu do przeczytania tego forum, gdzie dowiedziałam się, że wszyscy tu zwiastują niepowodzenie tej misji... :shock: Pierwszy lot z przesiadką i zamiast cieszyć się urlopem to myślę o opóźnieniach na lotnisku :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 09 Sty 2023 13:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
2.5h to wcale nie jest tak malo czasu. Oczywiscie moze tez nie starczyc jak np trafisz w jakies ferie tutaj w UK. Jest tez mozliwosc kupienia fast-tracka na Stansted co powinno troche pomoc. O ile sie nie myle to kosztowalo cos ok 7 GBP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:41 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Można to szybko kupić na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:59 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
mozna kupic on-line - na miejscu to sie moze okazac ze juz nie ma dostepnych
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#235 PostWysłany: 10 Sty 2023 01:28 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
2,5h na przesiadke na stansted ( byłem tam z 60 x ) to taki czas na wsam raz - o ile samolot nie bedzie miał opóźnienia i ie pojawią się jakieś magiczne kolejki.
Najczęściej przechodziłem bez fast tracka ale tunelem 'irlandzkim' gdzie nikt dokumentów nie sprawdza tylko czy lot był Irlandii - całkiem na lewo jest takie przejście - wogóle nie stoi się na sprawdzaniu dokumentów.

I teraz najwiekszy problem z godzina odlotów - często stałem do kontroli bezpieczeństwa przed wylotem po 40min-1,5h , ale czasami 20 min. Więc jak wspomniałem wszytko zależy od obłożenia lotniska w danym momencie.
Reasumując 3h na przesiadke - jeśli nie będzie opóźnień powinno styknąć - ale nalezy mieć na uwadze by zajmować miejsca by jak najszybciej opuścic samolot i udać się do paszportówki :D

Co do złych danych w dokumencie - nie stresujcie chłopaka - kiedyś mój kuzyn zaspał na lot z Ibizy do Barcy po grubym melanżu, a że jedna dziewczyna nie poleciała z nami bo zachorowała - to wydrukowałem mu jej bilety, i zamiast Dawid polecial jako Elżbieta ;D Tak sprawdzaja te paszporty i porównuja z biletami ;D
Góra
 Profil Relacje PM off
robertrze uważa post za pomocny.
 
      
#236 PostWysłany: 10 Sty 2023 08:51 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
szpaczny napisał(a):
Najczęściej przechodziłem bez fast tracka ale tunelem 'irlandzkim' gdzie nikt dokumentów nie sprawdza tylko czy lot był Irlandii - całkiem na lewo jest takie przejście - wogóle nie stoi się na sprawdzaniu dokumentów.

Czy dobrze zrozumiałem, że sprawdzają tam czy lecisz do Irlandii? Więc jeśli nie to i tak nie skorzystasz z tego przejścia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 10 Sty 2023 13:49 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
to jest na przylotach z Common Travel area, nie na odlotach. Przylatujac z Irlandii czy wysp brytyjskich wychodzisz bez kontroli paszportowej
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#238 PostWysłany: 22 Sty 2023 09:12 

Rejestracja: 24 Sie 2021
Posty: 12
Loty: 55
Kilometry: 82 330
Czyli rozumiem że lecąc z Edynburga przez Stansted (do Polski) i mając 1:40h dam radę bo i tak odprawy paszportowej po przylocie nie przechodzę tak? No bo przecież Edynburg do UK?
No ale nie bezie odprawy paszortowej na opuszczeniu strefy UK?
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
#239 PostWysłany: 23 Sty 2023 02:10 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
Nie ma kontroli przy wylocie z UK.
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
 
      
#240 PostWysłany: 23 Sty 2023 16:27 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Bigwalus czeka cię tylko kontrola bagażu podręcznego, security control.mozesz speed boarding wykupić. Ale jeśli samolot z Edynburga wyleci o czasie to spokojnie dasz radę zdążyć


Ostatnio edytowany przez puhacz, 02 Maj 2023 08:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group