Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wiza i zasady wjazdowe - by @Nvjc 24/02/2024

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2015 18:00 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4
Witam
Nie znalazłem nic nowego w kwestii wiz do Indii, po styczniowych perturbacjach i sierpniowych zmianach.
Czy ktoś może wyrabiał ostatnio wizę?
zależy mi na informacji jak to teraz działa ( pisza że min 7 dni)
i czy ktoś wysyłał papiery kurierem i otrzymał je z powrotem również kurierem?
Trzeba wykupić taka usługę... Ciekaw jestem czy nie było kłopotów, jak z terminem i czy komuś w ogóle odmówili?
No i jeśli kurier to nie było mowy o danych biometrycznych....?
z góry dzieki


Ostatnio edytowany przez dmirstek 25 Lut 2024 00:11, edytowano w sumie 3 razy
'I' w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2015 21:36 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Po sierpniowych zmianach teoretycznie można już wszystko przez internet i odebrać na lotnisku, ale nie wiem, czy już ktoś probował. Na stronie bls nic o tym nie piszą, a na maila którego im napisałem nie odpisali, ale w końcu na tym zarabiają...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2015 15:33 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 4
Hej, ja dziś jestem po odbiorze mailowym wizy. Wszystko poszło bez problemów, złożyłem aplikację wczoraj o 19 przez internet i dziś o 15 dostałem maila z promesą wizową, którą pokazujesz na lotnisku.
Za wizę płatność kartą, ja miałem problem z pekao, bo mi jeszcze okienko z banku wyskakiwało żeby się zalogować i dlatego chyba mi nie akceptowało płatności. Ale później płaciłem kartą z mBanku i wszystko poszło okej.
Nie możesz wcześniej aplikować o wizę niż 30 dni przed datą przylotu.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2015 17:10 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jakie zdjęcie dołączałeś do wniosku? Wg ich strony musi być... kwadratowe?
Cytuj:
The height and width of the Photo must be equal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Wrz 2015 10:17 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 4
Przygotuj sobie normalne prostokątne zdjęcie, wrzuć je i już online ci wyskoczy edytor gdzie możesz zmienić rozmiar. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Paź 2015 11:55 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
No to teraz pytanie - wszystko fajnie - wniosek złożyłem ok. 16 w sobotę, a o 2 w nocy z soboty na niedzielę miałem już maila z informacją, że wiza przyznana. Tylko... no właśnie w mailu jest informacja, że przyznana, numer wizy, kiedy mogę jechać i tyle. Co mam wydrukować? Treść tego maila?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Paź 2015 11:44 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 4
wejdź przez tą stronę https://indianvisaonline.gov.in/visa/Vi ... Search.jsp
wpisz swoje dane i później ci się pokaże status wizy itd. Niżej masz print, no i drukujesz :)
W mailu nie ma kodu qr. A poprzez stronę się pokazuje.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Paź 2015 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
trzeba mi prostej odpowiedzi, czy wyrabiając e-Tourist Visa będę mógł lecieć na Andamany ?
na https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html nic na ten temat nie ma, ale już na https://www.indianvisa-online.org/faqs jest napisane, że na Andamany trzeba "specjalną" wizę (nie wiem, czy to aktualne info).

z kolei w mailu z domków, gdzie chcę się zatrzymać dostałem takie info:

Cytuj:
NOTICE TO ALL FOREIGN NATIONALS: If you have not applied for an Indian Visa yet and want to stay in the Andamans for more than 15 days, please on your application DO NOT MENTION ‘PORT BLAIR’ OR ‘ANDAMANS’. Just apply for a regular Visa (tourist or business depending on the purpose of your visit) for India. If you have to mention a destination please mention any city on Mainland India.


jak to jest w końcu z tymi Andamanami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Paź 2015 20:29 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 3
Czy ktoś miał problemy z płatnościami za e-vise ? Próbowałem już 4 kart, MasterCard i Visa, za każdym razem mam odrzucenie płatności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Paź 2015 21:04 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 4
fm17 napisał(a):
Czy ktoś miał problemy z płatnościami za e-vise ? Próbowałem już 4 kart, MasterCard i Visa, za każdym razem mam odrzucenie płatności


Hej, ja miałem problem z kartą z banku PEKAO - nie przyjmowało płatności. Natomiast z mbanku wszystko już poszło dobrze.
Podejrzewam, że limity na karcie sprawdziłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lis 2015 20:57 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 3
Limity sprawdzone :) u mnie był problem z kartami debetowymi eurobanku i mbanku i kredytowymi credit agricole i pko bp , poszło dopiero kredytówką city handlowy :) Na zagranicznych forach piszą że może to zależeć od komputera, wifi, itd. Więc Indie już na etapie załatwiania wizy :) chociaż przyznaję że wiza załatwiona w ciągu 24h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lis 2015 21:24 

Rejestracja: 02 Lis 2015
Posty: 1
witam, mam pytanie, złożyłam wniosek o wizę dziś o 8:13 rano, czy to jest tak zazwyczaj że dostaje się wizę przed 72 godzinami....? bo po uzupelnieniu wniosku,zaladowaniu zdjecia,skanu paszportu i uiszczeniu oplaty (poszlo za pierwszym razem) wyswietlil sie komunikat ze rozpatrzenie wniosku zajmie 72 godziny, a tutaj widzialam ze pisaliscie ze wiza przychodzila na mail po 1dniu lub nawet krocej?? wiec jak to jest? bo sie na maxa stresuje.. :( aha i czy to ma jakies znaczenie badz wplyw na decyzje, jezeli "present occupation" mam "un-employed" a "previous occupation (if any)" wpisalam student? z tego co wiem to raczej nie ma to wiekszego wplywu na wize turystyczna zwlaszcza e-wize ale wolalam sie upewnic...prosze o odpowiedz !! :?: :?: :?: :cry: :geek: :roll: :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lis 2015 22:15 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 3
wyluzuj :) jutro powinnaś dostać wizę , jeżeli nie to mają na to 72 godz :)
stresuj się po tych 72 godzinach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Gru 2015 00:06 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 3
Cześć wszystkim,


Od wczoraj próbuje zapłacić za evise i absolutnie żadna karta nie chce działać.
Próbowałem debet mastercard a aliorbanku, debet vise z bzwbk, credit vise z bzwbk, debet vise z pko bp i wciąż nic.
Albo transakcja jest niedokonan, albo strona przestaje odpowiadać.

Miał ktoś coś takiego ?
Jakimi kartami udało się wam zapłacić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Gru 2015 20:08 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Witam

w dniach od 10.02 do 27.02 planuje wspólnie z dziewczyną wybrać się do Indii. Pierwsze co, to chcemy wyrobić wizy, czy obecnie najprościej wyrobić wizę można na stronie indyjskiej ambasady i uzyskać tzw promesę a samą wizę odebrać już na lotnisku.? Czy korzystając z tej metody mieliście już zakupione bilety bądź zrobioną rezerwacje? Skoro planujemy wyjazd 10.02 to możemy już w grudniu aplikować o wizę? Jesteśmy z Gdańska i specjalnie do Warszawy nie uśmiecha nam się wybierać do ambasady po wizy, dlatego preferujemy przez internet załatwić sprawę wiz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Gru 2015 00:00 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 83
Loty: 42
Kilometry: 75 324
Ja bym się o wizę nie martwił, bo "wyrobienie" e-Tourist Visa to formalność (wymaga tylko cierpliwości przy wypełnianiu ankiety na parę stron ;) ). Aplikować o wizę można bodajże na 34 dni przed datą przylotu, więc aplikować możesz dopiero w styczniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Gru 2015 00:40 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1762
srebrny
Ja wyrabiałem tradycyjną wizę ze względu na ograniczenia e-wizy (potrzebowałem wizy wielokrotnej; poza tym e-wiza jest ograniczona do określonych punktów wjazdu do Indii).
Cały czas zajmuje się tym jako wyłączony pośrednik BLS Poland - w ambasadzie samemu nic nie załatwimy.
Wszystkie informacje na temat wymogów są dostępne na stronie http://www.blsindiavisa-poland.com/
Ja wysłałem im paszport pocztą, wczoraj kurierem odesłali go z wizą (taką jak chciałem). W międzyczasie SMS-ami informowali o postępach w załatwianiu wniosku.
Z mojego punktu widzenia to była czysta formalność.

PS. Zdjęcie wysłałem im takie samo jak do paszportu-akurat mi jedno zostało:-)

PS2. A co do odmów to znajomemu, który rozmawiał z BLS powiedzieli, że jeśli nie mamy rodziny w Pakistanie/nie byliśmy ostatnio w Pakistanie lub nie mamy jakichś kontrowersyjnych zdjęć na FB (np. z jakimś kałachem) to prawdopodobieństwo odmowy jest bliskie 0%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Gru 2015 18:17 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Raczej zdecyduje się na E-vise, choćby dlatego, że BLS Poland nie odbiera telefonów i nie odpowiada na maile (zero kontaktu). Strach wysyłać paszporty :). Co do ograniczeń E-visy to mi nie przeszkadza, gdyż będę przebywał tylko na terenie Indii 16 dni. Wizę planuje odebrać na lotnisku w Bombaju. Najważniejsze, iż mam zakupione bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Sty 2016 18:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Czy komuś udało się zapłacić za e-vise?

Próbowałem kredytówkami Citi i Mbanku i bez szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Sty 2016 20:34 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Tak bez problemu kartą debetową MasterCard z PKOBP, opłaciłem dwie visy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group