Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przesiadka w Dubaju
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2014 22:17 

Rejestracja: 18 Maj 2013
Posty: 14
Loty: 4
Kilometry: 20 002
Witam serdecznie,
w lipcu lecę do Singapuru przez Dubaj, przylatuję późno wieczorem i mam 4h 50min czasu na przesiadkę.
Czy ktoś kto miał już przyjemność lecieć przez Dubaj mógłby mi powiedzieć, czy zdążę pojechać taksówką pod Burj Khalifę ?
To jest ok 18 km, ale nie mam pojęcia ile może zająć papierkowa robota z wizą. Ostatnio zostały dla Polaków zniesione,
ale na pewno i tak trzeba się gdzieś podbić. Za bardzo się w takich przesiadkach nie orientuję, to drugi raz gdy gdzieś lecę,
a pierwszy zamierzam opuścić lotnisko podczas tranzytu.
Chodzi mi głownie o to, ile czasu stracę na wydostanie się z samego lotniska.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2014 22:47 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 16
Co do braku wizy, to Ci nie powiem, bo teraz może być zdecydowanie szybciej, ale sam terminal w Dubaju jest potężny i szybko stamtąd wyjść się nie da. Plus na Burj Khalifa są tak ogromne kolejki, że mając niecałe 5 godzin może być ciężko. Taksówką pewnie zdążysz w kilka miejsc pojechać, możesz objechać okolicę, zobaczyć żaglówkę i fontannę pod B.Kh., ale co innego wejść tam na górę i zejść. Działają tam tylko 2 windy, turystów jest mnóstwo i mimo wejścia z biletem na konkretną porę, to dopiero po godzinie stania w kolejce dostaniesz się do wind i wjeżdżasz te 15 sekund. I przy zejściu tak samo - kolejka na kilkadziesiąt minut i dopiero są windy. Mnie cały proces wejście-zdjęcia-zejście zajął lekko 3h. Byłam wieczorem, chyba koło 19. Nie wiem jak jest za dnia lecz moim zdaniem to dość duże ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Kwi 2014 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Nie radzę takiego ryzykownego ruchu. W Dubaju sugerują pojawienie się na lotnisku na 3 godziny przed odlotem. Terminal jest rzeczywiście kolosalny i ewentualne spóźnienie zaskutkuje koniecznością zakupu nowego biletu. Nie będzie żadnego wytłumaczenia, bo 4:50h to wystarczająco dużo na przesiadkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Kwi 2014 23:01 

Rejestracja: 18 Maj 2013
Posty: 14
Loty: 4
Kilometry: 20 002
Dziękuję bardzo za rady, będę tam ok. północy, ale w takim razie nie ruszam się nawet z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Kwi 2014 23:03 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Ostatnio (marzec) lądując o 2 wydostanie się z lotniska wraz z transferem do hotelu (Howard Johnson Bur Dubai) zajęło nam koło godziny. Przejazd z powrotem z hotelu i dotarcie do gate'a to była znowu 1h (do gate musieliśmy przejść cały terminal). Mieliśmy jednak trochę szczęścia (brak kolejek) + wcześniej zamówiony transfer.
Co do 4:50 min na podjechanie pod Burj Khalifę to jest wykonalne - zakładając, że 1h zajmie Ci kontrola paszportowa i wyjście z lotniska + 2h ponowna kontrola i dotarcie do gate'u to masz jeszcze ~2h na transfer i robienie fotek.

Cytuj:
będę tam ok. północy

Z tego co pamiętam to okolice północy to dośc pracowity okres na lotnisku w Dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Kwi 2014 23:31 

Rejestracja: 18 Maj 2013
Posty: 14
Loty: 4
Kilometry: 20 002
Wykonalne moze i jest, ale rozsadne raczej nie. Raczej oszczedze sobie tych stresow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dzidzi oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group