Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Mar 2017 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Witam

Potrzebuje, jak najszybciej przelac pieniadze z zagranicy (kraj pozaunijny) na konto wierzyciela w Deutsche Bank Polska, nie posiadajacego konta walutowego, tylko w PLN.
Zauwazylem, ze Deutsche Bank Polska ma slaby przelicznik dewizowy i zastanawiam sie, czy nie zrobic przelewu w walucie poprzez kantor internetowy.
Przyznam, ze nie korzystalem jeszcze z kantorow internetowych i zastanawialem sie np. nad walutomat.pl , o ile taki polecacie, ale nie jestem pewien, czy kantor to dobry pomysl w tym przypadku? Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 24 Mar 2017 11:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 24 Mar 2017 01:54 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
wydaje mi sie ze dane konta z którego wysyłasz i na które odsyłają ci pieniadze w przypadku kantorów internetowych musza byc takie same. Tak jest przynajmniej w cinkciarz.pl
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Mar 2017 01:55 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 40
Osobiście korzystam z Kantoru Walutowego Alior Banku. I mogę spokojnie polecić - nie miałem żadnych problemów, kursy ok, spread mały. Mają konta w kilku walutach, do otwarcia nawet w kilka minut przez internet.
Ale od razu uwaga - jeśli potrzebujesz tego na już, to przez weekend Alior Bank leży i odpoczywa, bo finalizują fuzję z BPH i wszystkie systemy bankowe będą wyłączone.

Można też pomyśleć o czymś w stylu Western Union - powinno wyjść taniej, jak po kursie banku, ale prawdopodobnie nie najtaniej i da się coś jeszcze ugrać innymi metodami.

Jeśli zaś chodzi o generalne pytanie "Czy warto" - jak najbardziej. Jeśli waluta nie jest bardzo egzotyczna, to różnice w kursach banku, a kantoru internetowego spokojnie sięgają nawet kilkudziesięciu groszy (przykład dla EUR).
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Mar 2017 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Z walutomatu nigdy nie korzystałem ale z kantoru Aliora tak i to mogę polecić.
Zakładasz konta złotówkowe i w danej walucie (np. euro, funt, dolar) podajesz komuś nr konta walutowego (przy egzotycznych walutach w których nie można mieć konta podałbym dolarowe) i po wpłynięciu pieniędzy sprzedajesz je a równowartość (minus oczywiście spread) ląduje na koncie złotówkowym skąd wysyłasz dalej. Tak to w zarysie powinno wyglądać. Ja korzystam w drugą stronę i przelew np. euro jest darmowy do wysokości sumy kupionej w kantorze.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Mar 2017 02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki wielkie, ale pozniej, juz po wymianie, jak wysylam z konta PLN w kantorze do innego banku w PLN np. Deutsche Bank Polska, to sa pobierane dodatkowe oplaty za przesylke?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Mar 2017 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Myślę, że skoro wysyłają za darmo euro za granicę to złotówki w obrębie kraju powinni tym bardziej. Technicznie to jest konto prowadzone przez Alior bank wiec powinno być na ich zasadach.
Możesz też sobie założyć dowolne darmowe konto w Aliorze. Pieniądze z Alioru do kantoru przechodzą praktycznie w czasie rzeczywistym.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Mar 2017 07:36 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Jeżeli przelew zagraniczny ma iść i tak do Polski, to będzie prawdopodobnie drogo i wolno. Jeżeli przelew na "już" to rzeczywiście polecam skorzystanie z firmy pośredniczącej. Możesz sobie znaleźć i porównać różne w necie, bo warunki mogą być różne w zależności od kraju, z którego wysyłasz pieniądze.
WU ma raczej słaby kurs i opłaty. Osobiście kilka razy korzystałem z azimo.com. Porównywałem tych firm kilka i mieli najlepszy kurs i niskie opłaty, poza tym nie wymagali weryfikacji konta od razu po założeniu w postaci przesłania skanów dokumentów, jak zdarzyło mi się wcześniej w innej firmie. W zależności od kraju akceptują przelew z konta, jak i wpłaty kartami.
Szczegółowo musisz sprawdzić warunki i porównać z innymi firmami dla kraju, z jakiego ma wyjść przelew.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Mar 2017 08:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli założysz konto walutowe w Alior Banku, wpłacisz walutę i zmienisz walutę na PLN, to wysyłka pieniędzy będzie bezpłatna z tego co pamiętam.

Opcją nr 2 jest cinkciarz, gdzie po prostu podasz numer odbiorcy i pokaże dokładnie ile trzeba przelać jakiej waluty na jakie konto, a oni odeślą w PLN na wskazane konto. Wada jest taka, że działa tylko pon-pt 8-16.30 CET
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 24 Mar 2017 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dostalem wlasnie informacje od Walutomat, ze po wymianie nie moge przeslac PLN dalej, do wierzyciela:
Kod:
Witam,

uprzejmie informuję, że w Walutomacie nie ma możliwości wpłacania środków z rachunku bankowego należącego do Pana a realizowania wypłat na konta osób trzecich:  https://walutomat.pl/temat-pomocy/czy-moge-wyplacic-srodki-z-walutomatu-na-konto-innej-osoby/..
 
Pozdrawiam,
Biuro Obsługi Klienta

Ciekawe, czy jest jakis kantor, ktory na takie transakcje pozwala?
Sprawdze u cinkciarz.pl, tak jak kolega @michzak polecal.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Mar 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Tak jak pisałem. W Aliorze przechodzi to w jedną stronę więc naprawdę dziwne by było jakby nie przechodziło w drugą - tą prostszą. Bez problemu wplacałem złotówki ze swojego konta i wysyłałem euro do holenderskiego banku. Jakby nie chcieli przyjąć obcego przelewu to zakladasz konto w Aliorze i sam przesuwasz do kantoru. Chyba że waluta na tyle egzotyczna że konta nie założysz

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Mar 2017 17:17 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Ja bym na twoim miejscu skorzystal z serwisu tupu transferwise https://transferwise.com/ch np.

Korzystalem wielkorotnie i ogolnie prowizje sa rozsadne a kursy wymiany bardzo korzystne. A wszystko odbywa sie bardzo prosto.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group