Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 396 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 26 Kwi 2019 12:04 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Pojawiła się informacja o czasowym otwarciu szlaku pieszego 1-5 maja do Przeł. Beskid
https://www.bdpn.pl/index.php?option=co ... NRTK6pSXxw

Szlak pieszy jest zgodnie z zarządzeniem dopuszczony do ruchu rowerowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#342 PostWysłany: 29 Kwi 2019 08:26 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 103
Loty: 12
Kilometry: 15 348
Czy ktoś wie czy przechodząc pieszo granicę są osoby uprzywilejowane?
Na przykład ludzie z dziećmi, kobiety w ciąży albo niepełnosprawni mają pierwszeństwo czy stoją w kolejce ze wszystkimi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 21 Lip 2019 11:38 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
1. Czy z Medyki spod przejścia granicznego kursują jakieś marszrutki na południe w stronę góry np. do Sambor, Drohobycz?
2. Czy w Krościenku można obecnie przekraczać granicę pieszo lub rowerowo?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 21 Lip 2019 17:21 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Sambor, Drohobycz kursuja, ale niezbyt czesto. Rozkladu Ci nie podam, bo nie wiem czy jest aktualny.
Pogoogluj, a sam znajdziesz...
Wiekszych kolejek na pieszym nie ma,
zwlaszcza jak nie bedziesz stal w ogolnej kolejce, tylko pojdziesz do tej dla obywateli EU,
w drodze powrotnej to samo.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 02 Sie 2019 12:25 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
tomczas napisał(a):
2. Czy w Krościenku można obecnie przekraczać granicę pieszo lub rowerowo?


Rowerem - tak , pieszo - nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 02 Sie 2019 14:43 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
Nas przed laty nie chcieli przepuścić na rowerach, musieliśmy je zapakować do bagażnika starego Golfa wracającego na pusto z handlowego kursu do naszego kraju. Właściciel zgodził się nas przewieźć bezpłatnie przez granicę, jedynie w zamian podjeżdżałem jego autem przez parę godzin w ramach przesuwającej się do granicy kolejki kiedy on przesiadł się do samochodu kolegi by prowadzić sobie bez przeszkód dyskusje.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#347 PostWysłany: 24 Sie 2019 18:55 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
Cześć,
Za tydzień chcę przekroczyć granicę i udać się do Lwowa.
Problem polega na tym, że jestem współwłaścicielem auta, ale w dowodzie rejestracyjnym jest jedynie wpisane: współwłasność,
widnieje nazwisko tylko głównego właściciela. Czy przepuszczą mnie przez granicę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 24 Sie 2019 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Jest pewna szansa, że przepuszczą, ale załatw sobie upoważnienie, nawet bez poświadczenia podpisu i szanse wzrosną o 99%.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
janson123 lubi ten post.
 
      
#349 PostWysłany: 25 Sie 2019 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Ja w takiej sytuacji zabrałem pełna polisę gdzie mam wyszczegolnionych wszystkich współwłaścicieli oraz taki dokument urzędowy w którym również to było wpisane. Obydwa są po polsku.
Zwrócili uwagę, ze nie jestem wpisany w dowodzie rejestracyjnym ale po pokazaniu w/w dokumentów było okej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Góra
 Profil Relacje PM off
janson123 uważa post za pomocny.
 
      
#350 PostWysłany: 25 Sie 2019 11:51 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
Dzięki!
W takim razie spróbuję pojechać z ubezpieczeniem i kartą pojazdu. Dam znać czy się udało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 08 Lis 2019 00:01 

Rejestracja: 07 Lis 2019
Posty: 1
Cześć. Doradzicie mi proszę jakim przejściem jechać z Łodzi do Lwowa? Wolę dzurawą drogę i jechać powoli niż ładną i stać kilka godzina na granicy. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 08 Lis 2019 00:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Znajomi siedzący w temacie polecają Budomierz-Hrusziw albo Dołhobyczów-Uhryniw, gdzie jest lepsza organizacja pracy i z reguły nie ma kolejek, ale stan dróg po ukraińskiej stronie ponoć dramatyczny.
Chociaż żeby mieć gwarancję szybkiego przekroczenia granicy, to najlepiej zostawić auto na parkingu w Przemyślu i do Lwowa pojechać pociągiem. Jedzie 2 h od dworca Przemyśl Główny do dworca we Lwowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 17 Sty 2020 13:11 

Rejestracja: 17 Sty 2020
Posty: 3
Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum, mam nadzieję że dobry temat.

Planuję w kwietniu lecieć do Kijowa i zastanowiłem się nad jedną rzeczą - na Ukraine wymagany jest paszport. Ja w swoim mam dwie pieczątki z Kosowa, w którym byłem w połowie 2019 roku. Ze względu na to że mam nowy dokument, to są jedyne pieczątki jakie mam.

Z tego co wiem, Ukraina niepodległości Kosowa nie uznaje (jakiś czas temu miała miejsce sytuacja w której mecz Ukraina-Kosowo z tego względu był rozgrywany na terytorium... Polski).

Moje pytanie jest takie, czy w związku z powyższym mogę się spodziewać jakichkolwiek problemów przy odprawach?

Ktokolwiek widział, słyszał, ktokolwiek wie? :)

Dzięki, pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 17 Sty 2020 13:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Uznanie nie ma tu znaczenia.Masz polski ważny paszport i odwiedziny Kosowa nie przeszkadzają w odwiedzeniu Ukrainy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
napoleon666 uważa post za pomocny.
 
      
#355 PostWysłany: 17 Sty 2020 13:48 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Dokładnie tak. Kosowo to nie problem.
Jedyny problem mógłby być, gdyby wjechać od strony Rosji na okupowany Krym (i potem się do tego jakoś przyznać, bo śladów w paszporcie to nie zostawia), bo to zgodnie z ukraińskim prawem jest nielegalnym przekroczeniem granicy Ukrainy.
Góra
 Profil Relacje PM off
napoleon666 lubi ten post.
napoleon666 uważa post za pomocny.
 
      
#356 PostWysłany: 17 Sty 2020 18:40 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Gdyby pytali, to powiesz, ze byles w nieznanej im galaktyce ? Jesli Twoj paszport jest aktualny, to nic im do tego gdzie podrozujesz.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
napoleon666 lubi ten post.
napoleon666 uważa post za pomocny.
 
      
#357 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:38 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Też mam kosowską pieczątkę w paszporcie, a wiele razy jezdziłem z nią na Ukrainę i Białoruś (też nie uznaje Kosowa). Nikt nigdy nie pytał mnie o tę pieczątkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
U mnie pieczątka z Kosowa była jedną z pierwszych w paszporcie - i zarówno w Europie jak i poza nią nikt nigdy mnie o nią nie spytał, także przy przekraczaniu granicy Macedonia-Serbia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Tom Jed napisał(a):
...Jesli Twoj paszport jest aktualny, to nic im do tego gdzie podrozujesz.

W tym przypadku nie będzie problemu, ale co do zasady to nieprawda ;) .
Nie wjedziesz do Azerbejdżanu, jak byłeś w Górskim Karabachu, do Gruzji, jak byłeś w Abchazji przez Rosję, do Libanu, jak byłeś w Izraelu. Oczywiście jak nie ma śladów w paszporcie, to nie ma problemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 03 Lut 2021 16:45 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Czy przekraczał ktoś granicę z Ukrainą swoim samochodem osobowym ? Czy duże kolejki w Hrebennem ? Ewentualnie gdzie najmniejsze , może ktoś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 396 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group