Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2014 18:52 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Cześć. Chciałbym skorzystać z obecnej promocji LOT i polecieć na Cypr. Promocja trwa do marca i tutaj pytanie czy ktoś był w zimie na Cyprze i czy warto? Lepiej lecieć w grudniu/styczniu czy luty/marzec?

Chodzi mi tu głównie o pogodę. Wiadomo że upałów się nie spodziewam ale boje się deszczu i chciałbym chociaż pobyć w klimacie naszej wiosny ;) Interesuje mnie też dostępność/ceny hoteli. W grę wchodzi tylko Larnaka/Nikozja czy inne kurorty (znalazłem fajny hotel w Ayia Napa) też choć trochę żyją? Głupio tak polecieć, a na miejscu wszystko pozamykane ...

Jeśli ktoś jest w stanie coś polecić to proszę o opinię ;)

P.S. Widziałem, że na forum dużo osób leciało ostatnio z LOT-em. Jak sobie radziliście z godziną przylotu? Da się w jakiś normalnych warunkach przeżyć do odjazdu pierwszych autobusów czy w grę wchodzi tylko taxi? Samochodu nie chce wypożyczać ...


Ostatnio edytowany przez Roku, 04 Maj 2017 11:51, edytowano w sumie 1 raz
zmiana tytułu tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#2 PostWysłany: 17 Paź 2014 20:02 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Zdecydowanie luty-marzec. Jest wtedy dłuższy dzień i większa szansa na brak deszczu, zwłaszcza w marcu.
Ja byłem w II połowie lutego i zdarzyły się 2 dni deszczowe w trakcie tygodniowego pobytu. Temperatura na poziomie morza ok. 18-20° w cieniu, wyżej zimniej, w górach Troodos były resztki śniegu.

Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie miasta, to Nikozja to nie kurort, ja mogę polecić Paphos na zachodzie, to miasteczko ma swój klimat, a odradzić Limassol, choć tam z kolei jest szansa na najwyższe temperatury.

W morzu raczej nie popływasz, ale na wiosenne temperatury jak najbardziej możesz liczyć, choć może też mocno wiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#3 PostWysłany: 18 Paź 2014 02:31 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja właśnie wracam z Cypru (tzn. czekam na boarding na lotnisku). Zdecydowanie polecam Larnakę, a odradzam Ayia Napę, która jest czymś w rodzaju Mielna u nas nad morzem (tzn. imprezownie i pijani turyści plus syf w hotelach).
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#4 PostWysłany: 19 Paź 2014 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 72
Loty: 4
Kilometry: 8 456
Ja byłem w tym roku na 5 dni w Paphos, miesiąc styczeń,
Polecam Ci lecieć w pierwsze trzy miesiące od początku roku. Jednak ja byłem w styczniu gdzie podobno są najniższe temperatury i pada deszcz. My mieliśmy słońce i w ciągu dnia minimum 21° a maks 24° i było bardzo przyjemnie.
Nie wierz opisom w internecie bo wykazują średnią temperature i wszędzie piszą o 18° i że większość dni pada, owszem zdarzają się takie dni ale bez przesady.
Dodatkowo jest to najlepsza ucieczka z Polski do tak fajnego miejsca :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JackD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#5 PostWysłany: 24 Lis 2015 12:44 

Może zimy jeszcze nie ma :D , ale już prawie grudzień. Aktualnie pogoda tutaj jest fantastyczna. Całkowicie bezchmurnie, cieplutko. Ze 25 stopni, a może i więcej. Zero wiatru. Ludzie plażują i pływają w morzu, chociaż woda już zimna.
Brak tłumów. Idealna pora na odwiedzenie wyspy.
Góra
 PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#6 PostWysłany: 24 Lis 2015 13:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ludzie plażują i pływają w morzu, chociaż woda już zimna.

No ale chyba "zimna" w odniesieniu do cypryjskich temperatur latem. Ja przedwczoraj pływałem w Atenach, to moje członki postrzegały wodę jako cieplejszą niż latem na Krecie. To oczywiście bardzo subiektywne doznanie, ale jednak. Na Cyprze pływałem kiedyś w grudniu i była nieco chłodniejsza, ale raczej bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#7 PostWysłany: 03 Lut 2016 22:04 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Jak myślicie czy na Cyprze, w ostatnim tygodniu lutego będzie można, oprócz zwiedzania, leżakować i cieszyć się słońcem? nie śmiem myśleć o plaży o tej porze ale chociaż na tarasie hotelu ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#8 PostWysłany: 03 Lut 2016 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 180
W lutym to na dwoje babka wrozyla jeszcze. Moze byc tak ze bedzie cieplo i bardzo przyjemnie ale az tak bardzo bym sie nie napal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#9 PostWysłany: 03 Lut 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Połowa stycznia, 5 dni pobytu, 4 dni słońca. Przyjemne śniadania na balkonie i leżakowanie na plaży. Temperatura ok. 18-20 stopni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#10 PostWysłany: 03 Lut 2016 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
Połowa drugiej połowy stycznia, 3 dni pobytu, 3 dni pochmurnej pogody z przebłyskami słońca. 6-8 stopni za dnia. Do zera w nocy. Do tego wiało. Ale... i tak było warto. Zaleta? Są miejsca w sezonie oblegane przez turystów, które zimą mogą być tylko dla Ciebie.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#11 PostWysłany: 03 Lut 2016 22:50 

Po raz kolejny tak kusicie tym Cyprem, że w przyszłym roku chyba się tam wybiorę w lutym, świętować urodziny ;) .
Góra
 PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#12 PostWysłany: 03 Lut 2016 23:50 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
styczeń to jeden z najzimniejszych miesięcy na Cyprze. W tym roku na początku stycznia opalaliśmy się na plaży w Pafos (wieczorami była jednak potrzebna bluza)... Jadę znowu w marcu i liczę na podobną pogodę :D
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#13 PostWysłany: 04 Lut 2016 00:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
singielka_1976 napisał(a):
Po raz kolejny tak kusicie tym Cyprem, że w przyszłym roku chyba się tam wybiorę w lutym, świętować urodziny ;) .

Mnie kusi sylwestrowy toast w morzu...

Globi napisał(a):
styczeń to jeden z najzimniejszych miesięcy na Cyprze. W tym roku na początku stycznia opalaliśmy się na plaży w Pafos (wieczorami była jednak potrzebna bluza)... Jadę znowu w marcu i liczę na podobną pogodę :D

Rok temu w marcu pływałem w morzu i to mimo przeziębienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#14 PostWysłany: 04 Lut 2016 05:33 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Ostatni tydzień lutego. Pafos czy Larnaka - gdzie lepiej w poszukiwaniu słońca? hotel czy airbnb - widok na morze, gdzie taniej w lutym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#15 PostWysłany: 04 Lut 2016 07:50 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Średnia ilość godzin słonecznych jest bardzo podobna zarówno w Paphos, jak i w Larnace, także zupełnie nie brałbym pod uwagę tego czynnika przy wyborze miejsca.
Najcieplej jest w ok. Limassol, ale tam z kolei plaże są bardzo słabe.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#16 PostWysłany: 04 Lut 2016 08:59 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
Po raz kolejny tak kusicie tym Cyprem, że w przyszłym roku chyba się tam wybiorę w lutym, świętować urodziny ;) .


He,he, ja właśnie mam urodziny w ostatnim tyg.lutego i zamierzam je spędzić na Cyprze lub na Malcie. Ze względu na statystykę dni słonecznych i temperatur żona preferuje Cypr, chyba jej ulegnę pomimo tego, ze na Malcie jest więcej ciekawych miejsc do zwiedzania. Ja sam w Pafos już byłem ( w połowie marca) i w Larnace też ( w listopadzie)... Właśnie obawiam się, że luty to za wcześnie na Cypr ale jak wyjazd na urodziny to mus...
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#17 PostWysłany: 04 Lut 2016 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Jadę na weekend to dam znać jak się sprawa ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#18 PostWysłany: 04 Lut 2016 13:09 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Dzięki,super. Larnaka czy Pafos ? Hotel czy pryw. np. airbnb ? ciekawe czy są jeszcze flamingi na słonym jeziorze w larnace ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#19 PostWysłany: 04 Lut 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Lecę do LCA, wracam z PFO ;)
Noclegi w Larco Hotel i Daphne Hotel Apartments rezerwowane prze Booking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cypr zimą
#20 PostWysłany: 04 Lut 2016 15:01 

Fajny rozrzut noclegowy. :D
Daphne w Pafos jest bardzo dobre. I świetna lokalizacja.
Larco w Larnace to najtańsze możliwe lokum. Tylko San Remo mu dorównuje. Oczywiście na niekorzyść.
Obecnie żadnych flamingów na słonym jeziorze nie stwierdzono.
Ponoć dopiero od kwietnia tam mieszkają.
Góra
 PM off
m72 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group