Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Maj 2015 14:24 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 49
Czy taka przejściówka http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- ... 22674.html bedzie działać z takim gniazdkiem https://www.toyoko-inn.com/info/images/ ... lancon.jpg? Chodzi o to że w tym gniazdku dwa otwory są różnej długości a bolce w tej wtyczce są takiej samej długości. Szukałem przejściówek w Saturnie ale wszystkie były jak na Allegro i miały 2 bolce tej samej długości.


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Maj 2015 16:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 03 Maj 2015 14:38 

Tu jest wykaz wtyczek wg krajów:
http://www.cyfronika.com.pl/standardy-ac-wold.htm
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Maj 2015 15:00 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 49
Super że jest, tu jest też: http://www.worldstandards.eu/electricit ... d-sockets/. Problem w tym że nigdzie nie widziałem do kupienia takiej wtyczki jak do typu A tylko zawsze z dwoma bolcami tej samej długości i nie wiem czy to będzie pasować do tego gniazda w którym jeden bolec jest większy od drugiego, a jeśli nawet bedzie, to czy to podłączenie będzie bezpieczne i stabilne czyli że nie będzie za luźno i wtyczka będzie wypadać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2015 15:19 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Wtyczka typu USA, z dwoma jednakowymi bagnetami, będzie bez problemu działać w Japonii. Przetestowane. To czy będzie wypadać z gniazda zależy tylko i wyłącznie od gniazda - czyli tak ja u nas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Maj 2015 15:34 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 49
Rozumiem że testowałeś w gniazdach z 2 otworami różej wielkości tak jak na zdjęciu z pierwszego posta? Jeśli tak to super, bałem się że wtyczka będzie wypadać z tego grubego otworu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2015 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
kupilem wtyczke w Media z uziemieniem, z informacji na 100% pasuje w Japonii
jak sie okazalo na miejscu musialem pozbyc sie niepotrzebnego uziemiena, przynajmniej w tych hotelach, w ktorych przebywalemzadne gniazdko nie mialo 3 wejsc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2019 19:53 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 24
Witajcie koledzy i koleżanki. Jestem pierwszy raz w Japonii, dokładnie w Osace, godzina 2:47 czasu lokalnego, nie mogę spać :) właśnie się zorientowałem że tu mają inny prąd niż u nas :) o 14 spotkanie z kontrahentem, czyli rano mam jeszcze parę godzin by ogarnąć adapter, co by laptopa podladowac i turystyczne żelazko zasilić, koszule wyprasować. Możecie wesprzeć i pomóc gdzie na miejscu, idealnie w pobliżu Keihan Moriguchi Station, mozna zakupić adapter i o czym pamiętać żeby działał z moim sprzętem? Z góry dzięki za wsparcie, na zachętę zdjęcie z wczorajszego spaceru ;)Image

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@adaml

Po pierwsze, zapytaj obsługę w miejscu, w którym nocujesz, czy nie mają adaptera podróżnego, który mogliby wypożyczyć gościom. Jest duża szansa, że możesz wypożyczyć od nich także żelazko.

Jeżeli nie będą mieli adaptera, to raczej nie kupisz go w bliskim sąsiedztwie stacji Moriguchi (Moriguchishi?). Tego typu urządzenia są sprzedawane wyłącznie w dużych sklepach z elektroniką lub w miejscach, w których często robią zakupy obcokrajowcy, np. na lotniskach.

Tuż przy stacji przy linii Keihan prawdopodobnie nie ma żadnego większego sklepu z elektroniką. W celu zakupu adaptera proponuję pojechać np. na główną stację Osaka do sklepu Yodobashi Camera lub na stację Namba do BIC CAMERA.

Adapter podróżny to po japońsku Kaigai Dengen Adaputā 海外電源アダプター.
Góra
 Profil Relacje PM off
adaml uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Cze 2023 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
W Yodobashi w Kyoto przy dworcu kolejowym przejściówka 265 jenów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group