Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Cenny poradnik jak/ile/kiedy o dojeździe, opłatach itd.

viewtopic.php?f=645&t=45778&p=1012904#p1011890

Pytania dotyczące hoteli

hotele-ai-w-tabie,533,121324


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Lis 2017 00:27 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 16
Witajcie
Wybieram się na święta do hotelu La Playa Beach Resort Taba w Nubeiba w Egipcie, a ląduje na lotnisku OVDA Eilat zPoznania 22 grudnia.
Jak się dostać do hotelu i ile to kosztuje, czym taniej?
Kupę tu poczytałem i nie wiem w końcu gdzie i co zamówić może jakaś esencja z tego?
Jedzie nas 3 rodziny 12 osób, w tym dzieci więc dobrze by było coś zorganizowanego...

Pozdrawiam
Paweł Thor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 16 Lis 2017 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Skoro chcesz spędzić urlop w Egipcie, to czemu lecisz do Izraela? Rozumiem, że tanie loty i niby blisko, ale rodzinne wakacje z dziećmi i takie backpackerskie kombinowanie to dziwny pomysł... Jak szukasz czegoś zorganizowanego i wygodnego dla rodzin, to przecież można znaleźć pełno ofert biur podróży do Egiptu. Busy, przesiadki, kontrole, opłaty, kolejne busy - dla 3 rodzin z dziećmi to średnia przyjemność.

Pomijam fakt, że pustynia w okolicach granic izraelsko-egipskich jest ulubionym miejscem lokalnych islamskich terrorystów. Nie będę dramatyzował, bo niby poważnych wypadków w ostatnim czasie nie było. W końcu punkt graniczny działa sprawnie - ale regularnie gdzieś wokół spadają mniej lub bardziej udane rakiety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 16 Lis 2017 01:57 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 16
Chcieliśmy na ten czas polecieć regularnie ale brak już miejsc w samolotach do wybranych destynacji i zostało to... tylko teraz brakuje nam jak się dostać do hotelu i potem na lotnisko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Lis 2017 03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 39
Loty: 34
Kilometry: 57 098
McAlex napisał(a):
tylko teraz brakuje nam jak się dostać do hotelu i potem na lotnisko...


My (2+1), tak jak większość, pojedziemy autobusem nr 282 z lotniska do granicy, po przekroczeniu granicy taksówką do hotelu.
Zapytaj o transfer bezpośrednio w hotelu (hotele z Taba Heights proponują airport transfer za 45 dolków za 3 os. w jedną stronę: Limousine car available for maximum 3 pax - 45 USD per car per way) lub napisz do eilatshuttle, oferują transfer busami.
Góra
 Profil Relacje PM off
McAlex lubi ten post.
McAlex uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 17 Lis 2017 05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 39
Loty: 34
Kilometry: 57 098
@McAlex
Nie mogę edytować posta, na forum znalazłem jeszcze takie info: Ja rezerwowałem pokój w Helnan Nuweiba Resort, zapytałem ich o transfer hotelowy, zaproponowali 30$ z granicy w Tabie do hotelu, trasa to 66km.


Ostatnio edytowany przez FlyGrac, 17 Lis 2017 19:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Lis 2017 09:48 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
Właśnie dostałem taką wiadomość z Eliat Shuttle:

"Hello,

Yes. you need to pay 77$ in cash at the border for border tax.


Kind regards,
Sharon"

Co o tym sądzicie?

Wiem, że:
Od strony Izraela płaci się:
- 105 ILS przy wyjściu z Izreala,
- 120 EGP/10 USD/10 EUR przy wejściu do Egiptu,


Ale to jest jakieś 40$, a nie 77$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 17 Lis 2017 11:53 

Rejestracja: 16 Paź 2017
Posty: 10
Loty: 48
Kilometry: 97 036
w Eljat Shuttle też doczytałam 77$ NIC NIE płąciliśmy poza 8$ za przejazd z Ovda do granicy!
Góra
 Profil Relacje PM off
FlyGrac lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 17 Lis 2017 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
-- 17 Lis 2017 10:54 --

dokonales juz rezerwacji?
i gdzie zamierzasz jechac?

-- 17 Lis 2017 11:14 --

Oni ten "myk" chcą stosować kiedy wiozą kogoś dalej, np do Sofitela.

Ci ktorzy zamierzaja sie zatrzymac w hotelach przy samej granicy, jedynym ich kosztem JEST przejazd Lotnisko Ovda - granica. NIE DAC SIE ROBIC W KONIA ;-)
8 USD w Eilatshuttle lub 21.5 NIS autobuesem 282. Zadnych oplaty wyjazdowych (105 NIS), zadnych opalat egipskich (podatek synaiski, 120 EGP).

-- 17 Lis 2017 11:23 --

FlyGrac napisał(a):
Nie mogę edytować posta, @McAlex na forum znalazłem jeszcze takie info: Ja rezerwowałem pokój w Helnan Nuweiba Resort, zapytałem ich o transfer hotelowy, zaproponowali 30$ z granicy w Tabie do hotelu, trasa to 66km.


Po nas przyjeżdża transport hotelowy z Dahab. Zaproponowali 40 USD, dla 6 osób. Trasa 140 km. Zgodziliśmy się szybko:)
Góra
 Profil Relacje PM off
FlyGrac lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 20 Lis 2017 11:09 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
Rezerwacji dokonałem: 25$ za os. z OVDA do Sofitela.
Z opłatą 105 szekli i 120 funtów na granicy się oczywiście liczyłem, ale to jest 40$, a nie 77$.

Dlatego zastanawiam się co EilatShuttle wymyślił za opłatę.
Oczywiście mailowo nie mogę się niczego dowiedzieć.

Ma ktoś jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:03 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Hej, mam kilka pytań odnośnie Taby. Byłam już rok temu w Ejlacie, ale ceny zabijają. Teraz, żeby nieco zaoszczędzić, chcę lecieć w tej sam rejon, ale do Taby, planuję 4 dni (3 noclegi).
Czy wspomniane tutaj autobusy 282 jeżdżą bezpośrednio z lotniska na granicę Izael/Egipt? Jeśli tak, to ktoś orientuje się w jakich godzinach? (będziemy lądować w Ovdzie koło 22.30). Czy o tej godzinie zostaje już tylko Schuttlebus?
Wyczytałam już, że muszę zarezerwować jeden z trzech hoteli przy granicy, żeby nie płacić opłaty granicznej, wybiorę chyba Taba Sands bo wychodzi najtaniej, 58 dolców za HB. Czy może bardziej opłaca się wykupić sam pobyt, a dopłacić do HB lub AllIn na miejscu? Ktoś praktykował?
Przy okazji jeśli mogę w tym samym wątku, chciałam zadać kilka pytań o samą Tabę. Jako, że czasu mało, a głównym celem wyjazdu jest wygrzanie się w słońcu i naprodukowanie witaminy D, nie zamierzam nigdzie daleko jeździć, ale czy można w pobliżu coś pozwiedzać, coś porobić? Jesteśmy z chłopakiem fanami snorkelingu, czy da się coś zobaczyć taplając się w wodzie przy plaży hotelowej, czy trzeba jechać gdzieś dalej? Czy warto odwiedzić zatokę Marsa al-Marach, jeśli nie zamierzamy bawić się w pełne nurkowanie? Jesli tak, to wie ktoś jak najlepiej i najtaniej się tam dostać? Autobusy, taxi?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Wszystko tu jest opisane...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:26 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Mógłbyś wskazać gdzie? Używałam szukajki, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania ani żadnego tematu poświęconego Tabie. Dziękuję z góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
lotnisko-ovda-miasto,1166,75940
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 20 Lis 2017 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
-- 20 Lis 2017 16:51 --

pepito28 napisał(a):
Rezerwacji dokonałem: 25$ za os. z OVDA do Sofitela.
Z opłatą 105 szekli i 120 funtów na granicy się oczywiście liczyłem, ale to jest 40$, a nie 77$.

Dlatego zastanawiam się co EilatShuttle wymyślił za opłatę.
Oczywiście mailowo nie mogę się niczego dowiedzieć.

Ma ktoś jakiś pomysł?


To próba wzięcia haraczu. Ta firma jest Arabska firma. Doją turystów aż ...niemiło.
Ktoś tu kto przejeżdżał granice z Aqaba opisywał to dokładnie. Przy podjeździe do granicy zaczynają chcieć te 77 USD żeby "szybciej poszło, żeby nie było problemow itp".

Po prostu nie dawać się. Acz pewno będą mówić ze ich bus po drugiej stronie granicy nie będzie na Ciebie czekał jak będziesz stal na tej granicy albo "przez Ciebie wszyscy beda musieli teraz czekać", a Ty widzisz wzrok pozostałych wspopasazerow i te "qrwa, będziemy przez niego czekać nie wiadomo ile".

ONI WŁASNIE NA TEJ PSYCHOLOGI BAZUJĄ. WALIĆ ICH

-- 20 Lis 2017 16:57 --

Napisz im ZE NIE zamierzasz zadnych im pieniedzy dawac.
"Nie było w czasie rezerwacji żadnej informacji o 77 USD, a w e-mail po zakupie sie nie liczy"

Jak będą się rzucać to chciej od nich zwrotu kasy.
za 6 USD pojedziesz autobusem 282 do samej granicy. za 20 USD na pewno dostaniesz sie do Sofitela. A jezeli jest Was 2-3 to tylko na tym finansowo zyskacie. Przy 2-3 osobach bardziej nawet sie oplaca poprosic Sofitela zeby Was z granicy odebral. Chca 30 USD za max 3 osoby
Góra
 Profil Relacje PM off
pepito28 lubi ten post.
pepito28 uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 20 Lis 2017 19:56 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 1
Mieszkałem w Taba&Nelson cztery noce. Codziennie przechodziliśmy do Ejlatu i z powrotem. Żadnych opłat nie było ani na początku ani potem. Czas przejścia od 10 min do 40 min i jest to atrakcja sama w sobie. Mieliśmy wynajęty samochód w Ejlacie i na pewno nie można nim podjechać do żadnego hotelu za granicą. Samochód zostawialiśmy niedaleko granicy na parkingu niestrzeżonym i niepłatnym. Hotel jest położony w bajkowym miejscu i szczerze go polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 21 Lis 2017 01:27 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Tom K napisał(a):
https://www.fly4free.pl/forum/lotnisko-ovda-miasto,1166,75940

Dzięki. Szczerze, to nie przyszło mi do głowy, żeby o egipskiej Tabie szukać bardziej szczegółowych informacji, niż transport, na podforum Izraela ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 21 Lis 2017 02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
1/3 Twojej wypowiedzi dotyczyła dojazdu z lotniska Ovda do granicy. Dziwne więc by izraelskie lotnisko opisane było w sekcji egipskiej :mrgreen: Tak czy siak, najważniejsze, że znalazłaś część tego co potrzebujesz.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtura lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 24 Lis 2017 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Kański napisał(a):
24 listopada już napiszę czy się udało.


@Kański, czekamy z niecierpliwością ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 24 Lis 2017 12:53 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
@Kański, czekamy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 24 Lis 2017 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Mam dobre wieści!

3 noce w La Playa Taba (50km od granicy), ostatnia noc w Movenpick w samej Tabie.

Zwrot przyznany :)

Najważniejsze - zachować kartkę z opłatą i mieć również paragon za transakcję (ja nie dostałem go i musieli chwilę poszukać tego paragonu).
Przy wymeldowaniu weźcie również potwierdzenie z hotelu.

Idąc przez granicę Izraelską po kontroli bagażu po lewej stronie macie biuro Duty Managera.
Tam zgłaszacie się po wypłatę. Pani zapytała mnie gdzie byłem w Egipcie. Powiedziałem szczerze, że w La Playa oraz w Movenpick. Bezproblemowo wydrukowała dokumenty z którymi wybrałem się do miejsca w którym tą opłatę wnosiłem.

Trochę offtopuję, ale każdy wybierający się do Egiptu zagląda też tutaj.
Po przekroczeniu granicy macie wielu taksówkarzy/kierowców busików - nawet w nocy. My za dojazd (2 osoby) do La Playa (ok 50km od Taby) zapłaciliśmy w jedną stronę 25 dolarów, w drugą dogadaliśmy już 20. Jadąc w nocy miałem trochę stresu bo to był mój pierwszy kontakt z Egiptem - co chwila punkty kontrolne, żołnierze na pojazdach opancerzonych siedzący przy karabinach. Żadnych niebezpiecznych sytuacji nie widziałem.

Przy wyjeździe z Taby wgłąb Egiptu jest opłata 120 egipskich funtów - płatność tylko w ichniejszej walucie więc warto od razu wymienić. Kantor nie rzucił mi się w oczy, ale miejscowi sklepikarze też wymieniają po nie najgorszym kursie.


W Movenpick jedzenie jak na Egipt świetne, minusem jest brak rafy. Jest trochę podwodnych skałek, ryb też dostatek (widziałem nawet płaszczkę), ale rafy brak. Jest drobny bazarek, kilka restauracji, ale nawet stoiska z przyprawami brak.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group