Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cenny poradnik jak/ile/kiedy o dojeździe, opłatach itd.

viewtopic.php?f=645&t=45778&p=1012904#p1011890

Pytania dotyczące hoteli

hotele-ai-w-tabie,533,121324

[ 366 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 29 Lis 2019 10:07 
Awatar użytkownika

Trzeba przyznać ze zostałem jakby zmuszony do przyjęcia tego przelicznika w markecie (mój błąd ze nie wypłaciłem nic funtów egipskich w bankomacie na granicy). Nawet nie wiedziałem „ile to jest dobry przelicznik”. Na szczęście jeszcze w Polsce zaopatrzyłem się w kartę egipska Vodefona i w markecie sprawdzałem już online. Google pokazał ze 1500 LE to 93 USD (albo w druga strona 100 USD to 1620 LE). Wiec uznałem ze aż tak w dupe nie dostaje. Wytargowalem jeszcze te dwie butelki wody:)
Bez tej informacji od Googla bym jechał w przeświadczeniu jeszcze dwie godziny do Dahab ze to był wałek;)

Faktem jest tak jak tu napisałeś, ze kiedys się miało więcej pieniędzy po wymianie. Byłem tutaj dwa lata temu i życie było tańsze;)

Moja egipska karta będzie „wolna” za tydzień. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam :na priv.
 Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.

#322 PostWysłany: 06 Gru 2019 00:32 

-- 05 Gru 2019 22:59 --

Więc tak. Świeże informacje o dostaniu się do Taby Height (4 hotele, woda, góry i piach) z Eilat Ramon.
Końcówka listopada 2019.
Lądujemy w Ejlat Ramon -wizzem. Około 11.00
Autobus zawozi do kontroli paszportowej. Tajniacy zaczepiają co nie których i wypytują co niektóre osoby.
Czynne 8 okienek sprawnie idzie pomimo 50 stempli w moim paszporcie (20 Egipt, 8 Turcja, 4 Maroko, 6 Tunezja) pytania jakie padły.
Który raz w Izraelu? Gdzie jedziecie? Po co? Itd. Myślałem, że będzie gorzej. Dostajemy wizy wjazdowe (jak nie jedziecie do Egiptu to pilnować tej karteczki bo przy wylocie czepiają się jak jej się nie ma i kontrola dłużej trwa). Bagaż rejestrowany odebrany. (Mieliśmy w podręcznym - 2 wagony papierosów i 6L wódki, takie po 3L kupione za 50zl za 3L na Okęciu - nikt się nie czepiał)2 kontrolę jeszcze i....
O 12.00 jedziemy autobusem do granicy z Egiptem przejście Taba. Autobusem nr.30 (bezpośrednio zatrzymuje się w mieście więc jak ktoś chce do centrum to wsiadać) około 20minut do centrum do granicy 40 minut. 4,60 Ile - jest możliwość kupienia biletu w automacie i opłacenie kartą (revolt przelicznik 1,12zl). Jeździ jeszcze nr.16 (tylko do miasta więc przesiadka na 15 lub 30 i kolejne 4.60 Ils trzeba płacić).
Przechodzimy przez granicę pieszo.
Opłata 100 ILS od osoby + za wszystkich opłata manipulacyjna 5ILS
W sumie pokazywanie 4 razy paszporty bez pytań. Dostajemy wizy wyjazdowe. Duty-free drogo (ale dużo taniej niż w Izraelu). Po stronie egipskiej jest kantor po lewej stronie w budynku przed stemplami. 50USD-800 egipskich funtów (potrzebne będą na ostatnim Check-point bo trzeba uiścić opłatę za wyjazd z Taby. Po wbiciu Egipskich pieczątek jest sklep duty free - drogo. Jedziemy do Taba Height - hotel Strand 5gwiazdek (basen podgrzewany, allinclusive, bardzo dobry hotel, internet działa wszędzie).
Wszystko 30minut.
Zaczepia nas taksówkarz chce od głowy 20USD. Ustalamy cenę 20USD za 2 osoby i tyle można zaplacic weźcie nr tel do taksówkarza przyda się w drodze powrotnej, no i on będzie miał perspektywę że za kilka dni kolejne 20USD wpadnie (w hotelu chcieli 30USD za transfer) - nie płacić więcej nawet jak jest 4 osoby. Odejść zrobić 5 kroków lub 50m i będzie cena 20 USD o 15 odjeżdża autobus z Taby do dahab za 2USD od osoby. Wsiadamy do taxi i jedziemy około 1km tutaj opłata 400Funtow Egipskich - nie wysiadamy nawet z taxi pan podchodzi dajemy paszporty i kasę, 20sekund paszporty wracają i jedziemy. Transfer około 20minut po drodze zameczek po lewej na wodzie i tylko kamienie, piach i że 2 osły z towarem oraz Check-pointy - chyba 4 razy.
Droga powrotna za chwilę.... Teraz czas na odpoczynek było około 14 jak byliśmy w hotelu po zameldowaniu....

-- 05 Gru 2019 23:25 --

Powrót z Egiptu do Izraela.
Z hotelu taxi 20USD
Wysiadamy pod granicą. 3 razy sprawdzają paszport 1 raz prześwietlają.
Po stronie izraelskiej to samo tylko że zadaja pytania.
Po co byliście w Egipcie? Jak długo? Czy ktoś coś wam dał do przewiezienia z Egiptu?
Całość około 20minut nie było nikogo przed nami.
Autobus po stronie izraelskiej odjeżdża co 20-30 minut na lotnisko. 4,60ILS TYLKO GOTÓWKĄ!!! Dolara ani euro nie biorą
Lotnisko Ramon stajemy w kolejkę do Warszawy i tu zong.... O co chodzi!!! Kontrola jak by mieli nie wypuścić z Izraela! Każdego maglują. Niestety tych co są sami - pojedyncze osoby, i tych co mają dużo stempli w paszporcie i od tak sobie. Pytania, pytania, pytania? A pani kontrolująca patrzy się w oczy tobie jak by się zakochała :-)
Po co byliście w Egipcie? Czy masz nr telefony egipskie itd? Czy nie spotkałeś się z Egipcjaninem co masz zapisanego? Czy nie dostałeś jakiś pamiątki od Egipcjanina? Jak długo się znacie z partnerką? Czy mieszkacie razem? Dlaczego do Egiptu? Są inne miejsca ze słońcem... Nas około 30minut maglowali. No i nas rozłączono i zadawano pytania krzyżowe. Tak więc mówić prawdę...
Później nadanie bagażu i dalej kontrole... Prześwietlenie bagażu... Sprawdzenie na ładunki wybuchowe...
Jest jeden jedyny plus. Możesz wnieść wodę nawet 2L nikt się tego nie czepia.
Czekamy na samolot i lecimy do Polski....

-- 05 Gru 2019 23:32 --

Autobus Lotniska nr 50 błędnie opisałem wcześniej 30 jeżeli moderator może to poprawić to poproszę o korektę :-)
 Relacje PM off
ncn lubi ten post.

#323 PostWysłany: 06 Gru 2019 00:50 

niebieski
Opłata manipulacyjna 5 ILS jest pobierana także przy płatności gotówką ?
 Relacje PM off  

#324 PostWysłany: 06 Gru 2019 10:29 

platynowy
Zawsze od jednej operacji
 Relacje PM off  

#325 PostWysłany: 07 Gru 2019 17:04 
Awatar użytkownika

-- 07 Gru 2019 15:47 --

@taszorek

Mała nieścisłość w Twojej realcji.

Bilety na autobus Numer 30 do(z) Taby kosztuja 4.20 ILS Przynajmniej ja tak placilem 26 listopada/3grudnia

Na zdjeciach: Z lotniska (placone Revolut) i na lotnisko (gotówka z dwie osoby)

I co do oplaty wyjazdowej.

NA PEWNO widzialem przed okienkiem kartke 102 ILS za wyjazd od osoby + oplata 5ILS.
Placilem karta, inna niz Revolut, wiec jak bede mial mozliwosc to sprawdze czy tak było

-- 07 Gru 2019 16:04 --

A jednak dobrze widziałem na granicy.

Oplata wyjazdowa to 102 ILS od osoby plus 5 ILS za transkacje

U mnie dwie osoby wiec 102+102+5 = 209 ILS

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#326 PostWysłany: 08 Gru 2019 20:05 

wojtura napisał(a):
-- 07 Gru 2019 15:47 --

@taszorek

Mała nieścisłość w Twojej realcji.

Bilety na autobus Numer 30 do(z) Taby kosztuja 4.20 ILS Przynajmniej ja tak placilem 26 listopada/3grudnia

Na zdjeciach: Z lotniska (placone Revolut) i na lotnisko (gotówka z dwie osoby)

I co do oplaty wyjazdowej.

NA PEWNO widzialem przed okienkiem kartke 102 ILS za wyjazd od osoby + oplata 5ILS.
Placilem karta, inna niz Revolut, wiec jak bede mial mozliwosc to sprawdze czy tak było

-- 07 Gru 2019 16:04 --

A jednak dobrze widziałem na granicy.

Oplata wyjazdowa to 102 ILS od osoby plus 5 ILS za transkacje

U mnie dwie osoby wiec 102+102+5 = 209 ILS

Może się pomyliłem o 46groszy przy biletach, a przy opłacie wyjazdowej 2.50zl. Dzięki za poprawienie. wydaje mi się że ważne są informacje jakiekolwiek ponieważ bardzo mało informacji jest o Ramon -nowe lotnisko
 Relacje PM off
wojtura lubi ten post.

#327 PostWysłany: 08 Gru 2019 20:44 
Awatar użytkownika

złoty
nowe-lotnisko-eilat-ramon,1166,128639&p=1280803&hilit=ramon#p1280803
wojtura lubi ten post.

#328 PostWysłany: 15 Gru 2019 11:16 

tutaj macie aktualne izraelskie ceny za "przejście granicy". można spodziewać się aktualizacji tych kwot w 2020r.
https://www.iaa.gov.il/en-US/borders/Do ... 1.2019.pdf

można ominąć opłatę 5 ILS na granicy kupując sobie permita online korzystając z tej strony.
https://borderpay.metropolinet.co.il/en/

Czy ktoś korzystał z autobusów East Delta aby dojechać do Taba Hights?
 Relacje PM off
wojtura lubi ten post.

#329 PostWysłany: 27 Gru 2019 02:17 

Witam wszystkich,
po krótce opiszę mój przypadek i będę wdzięczna za wszelkie pomocne odpowiedzi :)
01.01.2020 moja rodzina leci do hotelu El Wekala w Taba, ja niestety nie mogąc lecieć w tym terminie pórbuję jakoś do nich dotrzeć i 09.01 wrócić z cała rodzinką w komplecie z lotniaka w Taba. Ze względu na brak bezpośrednich połączeń do Taba w dniach jakie mi odpowiadają najbardziej logiczną opcją jest lot na lotnisko Eilat w Izraelu. Jest to mój pierwszy lot do Izraela, a tym bardziej pierwsze przekraczanie granicy Izrael / Egipt samodzielnie. Stąd moje pytania:
Czy przy powrocie dla Egipcjan nie będzie problemem, że przyleciałem do nich przez Izrael, a wylatuję z Taba ? Logika wskazuje, że nie powinno ale nie zawsze ma ona decydujące znaczenie :).
W jaki sposób z lotniska w Eilat dostać się do hotelu El Wekala i o czy należy wiedzieć żeby tą trasę bez problemów pokonać ?
Względy bezpieczeństwa, czy jako kobieta warto się w ogóle decydować na takie rozwiązanie ?
 Relacje PM off  

#330 PostWysłany: 27 Gru 2019 08:25 

platynowy
W Egipcie jest zasada, że przylot i wylot jest z tego samego lotniska, wiec trzeba przylecieć do eilatu i wrócić też z eilatu,
Przejazd z lotniska i przejazd do taby są bardzo dobrze opisane na forum, trzeba tylko poczytać kilka wątków o Izraelu i Egipcie
 Relacje PM off  

#331 PostWysłany: 27 Gru 2019 11:05 

Dziękuję za odpowiedź. Niestety opcja przylotu i wylotu z Eilat odpada ze względów finansowych :(.
Powrót z Taba mam już opłacony przez biuro podróży i muszę to jakoś pogodzić, a nie jest to łatwe.
 Relacje PM off  

#332 PostWysłany: 27 Gru 2019 11:40 

platynowy
Proponuję jeszcze spytać w biurze podróży, Taba jest specyficznym lotniskiem, może coś załatwią, mimo pieczątki z przejścia lądowego
 Relacje PM off  

#333 PostWysłany: 27 Gru 2019 15:57 

kostek966 napisał(a):
W Egipcie jest zasada, że przylot i wylot jest z tego samego lotniska,

na jakiej zasadzie tak twierdzisz? Znaczy się co, wchodzę w Taba a z Cairo wylecieć nie mogę? Pierwsze słyszę.

Co do informacji z postów poprzedników. Przy wylocie na miękko - 26.12.2019 z granicy autobus Egged miałem o godz. 8.20 a exit permita na lotnisku Ramon trzymałem w ręku po biometryku o godz. 9.14. Pieczątek czytanych od prawej do lewej w paszporcie trochę też jest.
 Relacje PM off  

#334 PostWysłany: 27 Gru 2019 16:21 

Pytałam biuro podróży ale oni odsyłają do ambasady, która dziś jest nieczynna.
Jak na razie sytuacja jest dość skomplikowana i raczej podmienię uczestnika wycieczki i pozostanę w domu :( .
Mimo wszystko jeszcze raz bardzo dziękuję za cenne informacje.
 Relacje PM off  

#335 PostWysłany: 28 Gru 2019 02:13 

A ja mam pytanie z innej beczki - w jaki sposob najlepiej nabyc EGP? wymiana z USD na granicy lub w Nelsonie, czy wyplata z bankomatu w Nelsonie? moze ktos akurat probowal obu sposobow ;)

no i jeszcze od razu zapytam o autobus powrotny na ETM - nic sie nie zmienilo w kwestii platnosci karta? troche slabo to rozwiazane, bo zarowno za bilet w pierwsza strone, jak i oplaty graniczne mozna zaplacic karta, a na ten powrot trzeba specjalnie kupic NIS, ewentualnie wyplacic 10 + prowizja 15 :lol:
 Relacje PM off  

#336 PostWysłany: 28 Gru 2019 09:31 

Oba sposoby mają swoje wady i zalety.
Zaletą załatwiania sprawy w kantorze jest to, że nie musisz mieć karty :)
Natomiast zaletą wybrania gotówki z bankomatu jest to, że nie musisz mieć innej gotówki przy sobie :)

Bankomat (zdaje się Misr Banq) w terminalu granicznym.
Najbardziej "opłaca się" to za co najmniej zapłacisz.
W moim przypadku wypłata gotówki karta po kursie międzybankowym.

Odnośnie podróży Eggedem jest jeszcze coś takiego jak Rav Kav Card
https://www.egged.co.il/Article-786-Rav-Kav-Card.aspx
 Relacje PM off  

#337 PostWysłany: 28 Gru 2019 11:33 

Ja leciałem do Telavivu a wracałem z Eilatu 9-12 grudnia bez problemowo więc info o jednym lotnisku przylotu i wylotu jest nieprawdziwe.
 Relacje PM off  

#338 PostWysłany: 28 Gru 2019 12:15 

srebrny
Ale przecież w pytaniu chodziło o Egipt, a nie Izrael - w Izraelu nie ma takich obostrzeń, jak np. na Sri Lance, gdzie przylatując czarterem trzeba też nim wrócić, a nie można sobie polecieć np. do Indii i dopiero stamtąd wrócić.
 Relacje PM off  

#339 PostWysłany: 28 Gru 2019 20:18 

platynowy
widać nie wszyscy potrafią zrozumieć co czytają, zasada przylotu i wylotu czarterem w Egipcie obowiązuje, mimo tego że nie wszyscy o tym słyszeli czy czytali, ale można spróbować, może się uda ?
 Relacje PM off  

#340 PostWysłany: 29 Gru 2019 00:00 

Dziękuję za wszystkie wskazówki i chęć pomocy. Odpuszczę ten wyjazd wymieniając uczestnika wycieczki.
 Relacje PM off  

[ 366 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości