Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Cenny poradnik jak/ile/kiedy o dojeździe, opłatach itd.

viewtopic.php?f=645&t=45778&p=1012904#p1011890

Pytania dotyczące hoteli

hotele-ai-w-tabie,533,121324


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 10 Sie 2018 23:41 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Wiza egipska? Nikt wcześniej o tym nie wspominał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#182 PostWysłany: 10 Sie 2018 23:51 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wiza jest ci potrzebna jak opuszczas strefe „synay only”. Jesli zostajesz w Tabie obejdzie sie bez. Najwyrazniej ktos wczesniej mial zamiar np odwiedzic piramidy.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 11 Sie 2018 00:14 

Z tą wizą jest tak ... Byłem w Eliacie i miejskim autobusem podjechalem do końca przy granicy . była godz ok południa bo miałem ponurkowac blisko na rafie. Noclegi miałem jasne że w Eliacie. Wlazłem w brame w kierunku Egiptu i już nie było odwrotu. Doszedłem do kontroli i musiałem zapłacić podatek ok 100 szekli /płaciłem kartą w usd z aliora/ i na podstawie paragonu dalej do kontroli. W Tabie byłem do ok 19 i wróciłem z powrotem. Powrót bez żadnych przygód i bez zbędnej kontroli. Całość odprawy to ok 1 godz, . Dolary na podatek, z konta pobrane na wyjścu wróciły dopiero po ok 20 dniach. Tak czy owak, bez kasy nie opłaca się robić takiej wycieczki,chyba że w kasynie pograć.
Góra
 PM off  
      
#184 PostWysłany: 13 Sie 2018 20:54 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Proszę o łopatologiczną pomoc w wyliczeniach: Chcemy w zimie polecieć we czwórkę do Ovdy i pojechać do El Wekali. Czyli w Eliacie bierzemy bus do granicy, potem taxi lub polecanego tu Ahmeda do hotelu. Do tego koszt tej opłaty wyjazdowej - jeśli będziemy mieć rezerwację z Wekali, to w końcu pobiorą czy nie? Nie planujemy opuszczać Taby, więc wiza egipska odpada? Czy coś pominęłam i ile wszystko nas wyniesie? Czytam wstecz, ale ostatnio coś się pozmieniało i kwoty mi nie grają:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 13 Sie 2018 21:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Przy pobycie w Wekali trzeba zapłacić opłatę wyjazdową z Izraela.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 13 Sie 2018 21:38 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
A w których nie trzeba?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 14 Sie 2018 07:50 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
W tych bezposrednio przy granicy w Tabie. Są 3. Wekala jest w Taba Heights.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 14 Sie 2018 11:24 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@bo76 nie tylko wyjazdową z Izraela. Dodatkowo trzeba uiścić wjazdowa do Egiptu jeśli zamierzasz jechać do Taba Heights.

Koszty się pozmieniały ale w listopadzie ubiegłego roku w Izraelu było to koło 100 szekli za osobę plus 5 szekli opłaty do całej transakcji. Mowa tutaj o oplacie wyjazdowej z Izraela. U Ciebie przy 4 osobach wyjdzie 405 szekli zakładając nocleg w Wekali.

Nie ma opcji żeby zwrócili kasę za wyjazd z Izraela jeśli weźmie się ostatnia noc w Movenpicku. Testowane. Chyba że trafiłem na złe zmiany kierownictwa. Jeśli Cię to interesuje to poziom hotelu w Movenpicku, a w Wekali to niebo, a ziemia. Nic dziwnego skoro w Wekali nocleg za pół darmo.

Co do wjazdu do Egiptu to ktoś wspominał że się ceny pozmieniały więc tutaj ciężko mi powiedzieć ile wyjdzie.
Cena w tamtym czasie to 120 L.E., taką mam na bileciku. Nie chcę skłamać ale chyba chodzi o funty egipskie, bo w takiej walucie im płaciłem. Na funty egipskie można sobie wymienić dolary - w kantorze po przejściu granicy, w budynku po lewej stronie (przed kontrolą po stronie egipskiej). Całkiem korzystny kurs mieli. Z tego co pamiętam nie opłacało się kompletnie w Polsce wymieniać. Taka uwaga. Euro jest nieopłacalne w tamtych rejonach.

Musisz sobie przeliczyć co Ci się bardziej opłaca i w ile osób jedziesz oraz na jak długi pobyt. Im krócej tym mniej się opłaca w Wekali. Mimo wszystko dobrze wspominam wyjazd pomimo kilku dziwnych rzeczy. O jednej zaraz opowiem.

Co do transportu z samego lotniska. Wychodząc z samolotu będą stali ludzie z obsługi lotniska i zaczepiać losowe osoby. Krótki wywiad gdzie jedziesz po co. Czy znasz kogoś w tych rejonach itd. po czym życzą udanego pobytu. Szkoda, że na powrocie nie poszło tak gładko. :|
Po przejściu kontroli paszportow z gigantyczna kolejką jest dostępny kantor w którym można wymienić kasę na szekle. Kawałek dalej po przeciwnej stronie będzie stoisko egged gdzie za około 21 szekli kupisz bilet autobusowy pod samą granicę :)
Ja jechałem drugim autobusem stąd nie był zbytnio obsadzony. Kierowca pytał dokąd ludzie jadą i ominął sobie przystanki jadąc tam gdzie ludzie chcieli :mrgreen: byłem ciekawy co z tymi którzy chcieli wsiąść na pominiętym przystanku.
Po dotarciu na miejsce trzeba przejść kawałek do wyżej wspomnianej kontroli po stronie izraelskiej. Początkowo bileciki Ci drukują a w kolejnym miejscu (budynek) należy podejść od razu do kas zapłacić opłatę wyjazdowa z Izraela.
Teraz ważne. Jeżeli nie jest Ci straszne stawianie się nachalnym Egipcjanom to śmiało na spontanie bierz taxi. Ja nie miałem wyboru i jechałem w ciemno na miejscu się targując. W przeciwnym wypadku umów się z Ahmedem wcześniej na what's upie. Sprawny kontakt i miły gość. Na drodze powrotnej przysłał swojego brata po nas. Tak jak pojechaliśmy za 20 usd (przepłacone, bo zamiast się potargować dalej to towarzyszka rzuciła ok i było po ptakach) w pierwszą stronę to z powrotem za niecałe 10 usd i nie było problemu. Już nie miałem gotowki, a wrócić trzeba było. Na początku dziwne wrażenie. Przyjechaliśmy na otwarcie sezonu lotów do ovdy. Kłócili się między sobą kto nas zabierze. :shock: dobrze że się nie pozabijali. W trasie już było w porządku i Ahmed na życzenie dał wizytówkę do siebie. Widziałem że ktoś już podał tu numer więc szukać nie będę.

Jeśli chodzi o Movenpick to pojechałem na ostatnią noc i było warto. Co do Wekali to dodatkowo na miejscu all inc można wykupić i tutaj uwaga. Cena jaką nam powiedzieli to 15 euro lub dolarów, ale chyba usd. Już nie pamiętam w jakiej rezerwacja była w booking.
Już wyciągał opaski i mowie, że coś nie halo, bo znajomi byli i płacili mniej. Koło 7, 8 USD tak jak było tu napisane sprzed 2 lat. To obsługa po krótkiej rozmowie ze sobą po arabsku rzekła w języku angielskim że kilka dni temu ceny się zmieniły. Haha. Uśmiałem się i po dalszej rozmowie powiedziano nam że za 10 USD dostaniemy all inc soft, czyli bez alkoholu. Zgodziliśmy się a opaski dostaliśmy i tak jak dla normalnego all inc, więc tutaj zaoszczędziliśmy. W hotelu pustki. Czułem się jakbym był jedynym gościem w tym miejscu. Co do jedzenia to byłem mile zaskoczony. Mimo małej liczby gości jedzenie było naprawdę na dobrym poziomie. Starali się robić różnorodne posiłki. Obiady ze względu na małą liczbę gosci kazali nam jeść w hotelu bliźniaczym kawałek dalej idąc plaża.

Teraz wspomnę o niemiłym incydencie. Widząc sejf w szafce postanowiliśmy wkładać tam portfele i inne rzeczy na czas plażowania. Niestety okazało się to dużym błędem. Po otwarciu sejfu (na tym samym kodzie, który ustawiłem) widac było, że ktoś grzebał, bo wszystko było poprzestawiane. Po przeliczeniu kasy na szczęście ubyło tylko 20 usd. Widocznie obsługa wzięła sobie napiwek. Nie zgłaszałem tego nigdzie, uznaliśmy, że nie ma to najmniejszego sensu. Od tej chwili portfel i dokumenty nosiłem ze sobą. Na plażę również (pół żywej duszy nie było). :D

Koniecznie maska z rurka do snorkellingu. Możesz się zaopatrzyć po drobnych negocjacjach za 8 USD u Georga w budce przy plazy. Sprzedaje tam różne plażowe akcesoria. Miły gościu. :) Możesz go pozdrowić.
Jakbyś miał jakieś pytania to pytaj.

Ed: bym zapomniał. Warto za 45 lub 50 USD. Już nie pamiętam ile dokładnie to było wypłynąć sobie rano łódka w krótką trasę ponurkować. Wymagają wpłacenia dzień przed. Dla mnie nie było problemu. Nie wykiwali nas. Zejście dla amatorów (czyli dla mnie - pierwszy raz) było do chyba 8 metrów. Już nie pamiętam dokładnie jak to było. Z papierami do 25 sobie nurkowali. Fajna sprawa bo w 5 mieliśmy cała łódkę dla siebie. Zejścia były partiami i w międzyczasie można było posnorkellowac :) targować się z nimi nie ma co, bo i tak nie opuszcza ani centa. To firma zewnętrzna, więc jak taksówki przejdą to nurkowanie już nie. Powrót byl po koło 4 godzinkach. Pełna profeska jeśli chodzi o zejścia. Herbatka serwowana na łódce jakby ktoś chcial. Cola również była :) znaleźć ich można w budkach przy plaży w Taba Heights, ale podejrzewam, że pierwsi to oni Was znajdą :lol: sa tez inne firmy ale to już z innego miejsca trzeba by się kontaktować.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#189 PostWysłany: 18 Sie 2018 09:44 

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 13
Loty: 49
Kilometry: 102 180
VitalR

Czyli reasumując:
- transport z lotniska w Ovda - lokalnym autobusem 21 szekli (czy są rozkłady powrotne przy lotnisku?)
- opłata wyjazdowa z Izraela 100 + 5szekli
- opłata za wjazd do Egiptu 120 L.E.
- transport do hotelu po stronie Egiptu - Ahmed - nie mogłem doszukać się na forum jego numeru; czy mogę go prosić?

W przypadku przejścia powrotnego czy płaci się jakiekolwiek jeszcze opłaty (oprócz transferu oczywiście)?
Skąd na przejściu będą wiedzieli w jakim hotelu jesteśmy czy byliśmy oraz czy jesteśmy w Taba czy Taba Heights (wspomniany pobyt w hotelu Movenpick, a w Wekali)?

Czy do powyższych opłat może jeszcze coś dojść. Jak długo trwa zazwyczaj przejście ze strony Egipskiej do Izraelskiej (ile przed wylotem tę procedurę należy rozpocząć, aby czasami nie spóźnić się na lot)?

Czy na tym przejściu można płacić wszędzie kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 18 Sie 2018 12:26 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
1. Nie ma. Stawcie się 4 h przed na kontroli to zdążycie. Około 3 h przed wylotem samolotu będzie autobus. U nas było dziwnie, bo nikt nic nie wiedział. Zlapalismy kierowcę innego autobusu który stał. Powiedział żebyśmy poczekali i zadzwonił. Po chwili uraczyl nas informacja że ktoś przyjedzie w ciągu 15 minut.
2. Jeżeli sam jesteś to tak. Jeśli nie to N * 100 szekli i co wyniku dodaj 5 ILS .
3. To są chyba już stare dane. Ktoś pisał o wyższych więc Możliwe że podwyzszyli cenę nawet 3 krotnie więc się przygotuj na to.
4. Poszukam w takim razie jak wrócę z wakacji
5. Nie.
6. Jak chcesz zwrot to pokazujesz potwierdzenie rezerwacji plus dokument z recepcji który Ci wystawiają ze byłeś ileś tam dni w danym hotelu. W movenpicku wystawili na tą jedna noc ale i tak to nic nie dało. Musi być cały pobyt. Datę wjazdu i wyjazdu znają więc policza ile Musi być nocy.
7. Jak wracalismy to nie bylo pół człowieka poza obsługą. Nam to zajęło niecałe 10 minut bo przy nas Pani dzwoniła do kilku osob w sprawie autobusu egged. Bez tego by nie więcej niż 5 minut to trwało. Nie wiem czy trafisz na tłumy czy nie więc Ci nie powiem.
8. Nie placilem karta więc się nie wypowiem. Only Cash.
W movenpicku i wekali na 100% mozna karta.
Na przejściu myślę że też. Napisz do nich maila lub sprawdź.
Oplata na wjeździe do Egiptu gotówką bo nie wygladali jakby wiedzieli co to terminal :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 18 Sie 2018 12:35 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Dzięki za szczegóły, VitaIR. Niestety, za naszą czwórkę Movenpick mnie z lotami wyjdzie niewiele taniej, niż normalny wyjazd z biura w tszczegóły (ferie). Wabikiem Wekali jest właśnie cena. Tyle, że wszyscy piszecie o dopłatach za Al w Wekali a mnie na bookingu podają cenę już z Al. To mimo tego jest dopłata? Czy wcześniej Wekala była bez Al?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 18 Sie 2018 12:55 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Wcześniej rezerwowaliśmy na Bookingu Wekalę ze śniadaniami, all nie było. Dopłacaliśmy w hotelu 7$/osoba do all bez alko.
Wracaliśmy autobusem 16/19 do Central Bus Station Eilat. Z cbs bus do Ovdy.Jak jest dużo ludzi podstawiają następny autobus. Rozkład jazdy jest na stronie Egged. Można bezpośrednio z granicy 282 tu ma start i metę - pętla. Po drodze zatrzymuje się na cbs,. tam wsiada większość turystów. Rezerwacja biletów http://www.egged.co.il/Article-4917-Tra ... Eilat.aspx , lub u kierowcy - tylko szekle.


Ostatnio edytowany przez Zdzislaw422, 18 Sie 2018 17:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
bo76 lubi ten post.
bo76 uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 18 Sie 2018 14:24 

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 13
Loty: 49
Kilometry: 102 180
-- 18 Sie 2018 14:23 --

@VitalR dzięki za info.


Czyli 4h przed wylotem na granicy powinno starczyć.

Nasuwa m się jeszcze kilka pytań:
1. Czy orientujesz się gdzie kopić bilety z lotniska Ejlat Ovda do granicy i z powrotem, przez jaka stronę www? Czy te autobusy chodzą systematycznie w/g rozkładu z i na lotnisko? Ktoś, coś pisał na ten temat, ale nie mogę znaleźć?

2. Lepiej rezerwować hotel w Taba czy Taba Heights i dlaczego, który region jest ciekawszy? Czy to prawda, że nocując cały pobyt w Taba (np Movempick) wrócą opłatę wjazdową, a jeżeli pobyt jest w Taba Heights (np w 1. Strand Beach & Golf Resort Taba Heights) opłaty nie wrócą? Od czego to zależy? Czy to w/g ich humoru?

3. Gdzie wymienić najlepiej zarówno dolary egipskie L.E. i szekle? Lotnisko?
4. Masz adres strony przejścia granicznego pomiędzy Izraelem, a Egiptem? Czy taki w ogóle istnieje?
5. Gdzie najlepiej rezerwować hotel: przez booking czy na stronie hotelu; a może pisać do hotelu o special price?
6. U kogo można zarezerwować rejs lub jakąś wycieczkę np na wyspę Faraona?

-- 18 Sie 2018 14:24 --

@VitalR dzięki za info.


Czyli 4h przed wylotem na granicy powinno starczyć.

Nasuwa m się jeszcze kilka pytań:
1. Czy orientujesz się gdzie kopić bilety z lotniska Ejlat Ovda do granicy i z powrotem, przez jaka stronę www? Czy te autobusy chodzą systematycznie w/g rozkładu z i na lotnisko? Ktoś, coś pisał na ten temat, ale nie mogę znaleźć?

2. Lepiej rezerwować hotel w Taba czy Taba Heights i dlaczego, który region jest ciekawszy? Czy to prawda, że nocując cały pobyt w Taba (np Movempick) wrócą opłatę wjazdową, a jeżeli pobyt jest w Taba Heights (np w 1. Strand Beach & Golf Resort Taba Heights) opłaty nie wrócą? Od czego to zależy? Czy to w/g ich humoru?

3. Gdzie wymienić najlepiej zarówno dolary egipskie L.E. i szekle? Lotnisko?
4. Masz adres strony przejścia granicznego pomiędzy Izraelem, a Egiptem? Czy taki w ogóle istnieje?
5. Gdzie najlepiej rezerwować hotel: przez booking czy na stronie hotelu; a może pisać do hotelu o special price?
6. U kogo można zarezerwować rejs lub jakąś wycieczkę np na wyspę Faraona?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 18 Sie 2018 17:53 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
1-Tu kupujesz bilety przez stronę, można też u kierowcy ale płatne tylko szeklami.http://www.egged.co.il/Article-4917-Tra ... Eilat.aspx
2- Rezerwujesz co lubisz, za pobyt w Taba masz zwrot opłaty wyjazdowej z Izraela. Koniecznie bierz rachunek. Za Taba Heights nie zwracają opłaty - tak mają.Taba Heights taniej i w/g mnie ciekawiej.
3-Szekle jeśli zarezerwujesz busa przez stronę - nie będą potrzebne. Wszystkie opłaty po stronie Izraelskiej zrobisz kartą. LE wymienisz na granicy po przejściu na egipska stronę - jest kantor. My nie wymienialiśmy, $ to uniwersalny pieniądz w Egipcie.Dobrze mieć drobne banknoty 1/5/10.
Na temat hotelu odpowiedziałem w innym temacie w którym pytałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 19 Sie 2018 08:16 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@krisw kolega Ci opisał prawie wszystko. Jak wyjezdzalem to nieztety na stronie nie było rozkładu i stąd brak mozliwosci zakupu biletów przez Internet. W tych dwóch postach jest informacja gdzie dokładnie kupic bilet na egged. Na powroie u kierowcy. Na 4 osoby weź Wekale. Bedzie taniej. W movenpicku wiadomo. Wyższy standard, bliżej do granicy (szliśmy z buta spacerkiem), fajna jest rafa na lewo od ich oznaczonego terytorium. Posiłkami też nie pogardze. Dużo wiecej, ale nie ma co sie dziwić bo turystow też było...
W Wekali dobrze się będziecie czuć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 19 Sie 2018 12:37 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Na wyspę Faraona wstęp jest zabroniony. Są rejsy po zatoce Akaba w pobliże wyspy, gdzie jest bardzo ładna rafa koralowa. Bilety kupisz w każdym hotelu w Tabie. Cena ok. 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 26 Sie 2018 17:57 

Rejestracja: 26 Sie 2018
Posty: 1
Cześć

Myślę, by przylecieć do Egiptu przez izraelski port Owda (aż do Kairu i dalej...). Czy posiadając już wcześniej egipską wizę na miesiąc, musiałbym zapłacić podatek przy wyjeździe z Taba (~400EGP)? Już się pogubiłem czytając te posty...:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 26 Sie 2018 19:46 

Rejestracja: 03 Lut 2018
Posty: 8
Orientujecie się, czy internet z kartą sim z Izraela zadziała w Tabie - w okolicach Sofitela? To jednak 20km od granicy. Będę wjeżdżał do Egiptu od strony izraelskiej, chciałbym wcześniej zabezpieczyć się w internet mobilny na tablet. Niestety nigdzie na forach nie znalazłem odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 27 Sie 2018 00:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
W grudniu ubiegłego roku mój telefon przy ręcznym wyszukiwaniu sieci widział tylko sieci egipskie.
Korzystałem jedynie z wi-fi hotelowego, które w Sofitelu działa tylko w okolicach recepcji.
Nie jest rewelacyjne ale do rozmowy przez Skype wystarczało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 27 Sie 2018 22:56 

Rejestracja: 03 Lut 2018
Posty: 8
kendi napisał(a):
W grudniu ubiegłego roku mój telefon przy ręcznym wyszukiwaniu sieci widział tylko sieci egipskie.
Korzystałem jedynie z wi-fi hotelowego, które w Sofitelu działa tylko w okolicach recepcji.
Nie jest rewelacyjne ale do rozmowy przez Skype wystarczało.


Czyli na granicy nie ma żadnego sklepu / kiosku czegokolwiek, gdzie można by się w taką kartę zaopatrzyć :?: a po drodze przejeżdża się przez stację benzynową, czy to dalej za Tabą Heights :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group