Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Cenny poradnik jak/ile/kiedy o dojeździe, opłatach itd.

viewtopic.php?f=645&t=45778&p=1012904#p1011890

Pytania dotyczące hoteli

hotele-ai-w-tabie,533,121324


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 28 Lis 2017 10:28 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
Mam pytanie dotyczące opłat ta przejściu w Tabie.
Próbowałem od Eilat Shuttle uzyskać informację co się niby składa na dodatkowe 77$ opłaty.
Oczywiście nie odpisują.
Czy ktoś wie o co chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#122 PostWysłany: 28 Lis 2017 10:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Przeczytaj dany temat, a wiedzieć będziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 28 Lis 2017 16:20 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 7
Hej,

ponieważ bardzo aktywnie korzystałem z tego forum, opiszę wszystko co zebrałem podczas weekendowego (piątek-poniedziałek) wyjazdu.

1. Lądowanie - Ovda - bez problemu - ja miałem pytanie na dzień dobry, po co przyjechałem, czy już byłem etc. Jak okazało się, że obok jest Żona (jakoś się oddaliła na początku, bo robiła zdjęcie) to bez problemu od razu dalej. Spora kolejka do odprawy paszportowej - nam wyszło 32 minuty na lotnisku.

2. Mieliśmy Ejlat Shuttle do granicy z Tabą. Było tylu turystów, że Niemcy w naszym autobusie (dzielili na grupy) czekali na nas ponad godzinę! Czekali na samolot z Polski :)
Egged 282 stał normalnie. Można rezerwować bilety online, ale nie daje to wiele - i tak kto pierwszy ten lepszy. Jak pełny, to podstawią kolejny.
Wracaliśmy Egged 282 dla sprawdzenia.
Na powrocie dobrze wsiąść w Tabie lub po drodze do Eilatu - na dworcu ludzi dużo, nie zawsze wszyscy wejdą.
Czasami się zdarza, że jakieś 282 wypada (gdyby miał jechać pusty). Ale bez stresu - kolejny odjeżdża tak, że zdążysz na lot.
Link do strony z autobusem 282: http://www.egged.co.il/Article-4917-Tra ... Eilat.aspx

Ja polecam Egged - trochę widać, że Państwowa firma, ale dla mnie wygodniejszy i tańszy.

3. Granica - Eilat - Taba
Do Taby idziesz dla spokoju, ładniejszych plaż i niższych (o wiele!) cen. Poza hotelem przeszedłem się z kilometr - nie warto, a momentami śmiesznie i strasznie. Hotele przypominają fortece.

Na granicy NIE ma opłat jak masz hotel na cały pobyt (tak twierdzili na granicy) w promieniu 1KM od granicy - czy realnie TABA. Taba Heights to inna miejscowość - wtedy opłata jest (ok. 100zł/osobę).

MUSISZ mieć WYDRUKOWANE (nie na smartfonie!): rezerwację (booking), i lot powrotny - bilet lub najlepiej kartę pokładową! Przy nas facet próbował tłumaczyć i pokazywał na smartfonie - nie przeszło - zapłacił.
Przy mnie Izraelczyk przez whatsapp pytał nasz hotel, czy mamy rezerwację - czekaliśmy 10 minut, aż przyszło potwierdzenie.

Dostajesz żółtą karteczkę braku opłaty (białą jak zapłacisz) i do odprawy paszportowej.

4. Odprawa paszportowa - grzecznie odpowiadamy na pytania, nie kłócimy się, nie blokujemy kolejki. Idzie sprawnie. Kilka razy pokazujemy paszport, później kilka razy po stronie egipskiej. Brak opłat za wizę po stronie egipskiej. Brak opłaty wyjazdowej jak zostajemy w Tabie. Wypisujemy pomarańczową karteczkę (wjazdowa), czerwoną bierzemy na zapas (wyjazdowa) i wypisujemy sobie w hotelu - będzie szybciej na wyjeździe.

Jeżeli w czasie pobytu wybierasz się do Eilatu (bez problemu przejdziesz granicę) weź z hotelu fakturę pro-forma lub inne potwierdzenie, że jesteś ich gościem. Będzie bardzo szybko na powrocie do Taby.

Czas przekraczania granicy: piątek do Taby 25-30 minut, Taba -Eilat bez bagaży (jechaliśmy do Timna Park) 13 minut, Eilat-Taba bez bagaży 11 minut, Taba-Ejlat z bagażami 25 minuty (była wycieczka - przykorkowali przejście).

5. Hotel Nelson - fajny, obsługi więcej niż gości, średnia cena kolacji w restauracji od 25zł do 50zł. Piwo w restauracji 10zł. Śniadania w pakiecie - dobre.

6. Wylot z OVDA - ze względu na pieczątki z Egiptu, mieliśmy dłuuuugą rozmową z dwoma chłopakami na granicy (obsługa lotniska?). Kilka razy te same pytania: gdzie, ile razy w Egipcie, dlaczego, czy kogoś znasz. Bez spiny, nie denerwować się, odpowiadać krótko. Alternatywą jest informacja - nie mówię po angielsku/niemiecku/rosyjsku - wtedy jest karta z pytaniami i podajesz odpowiedź tak/nie na kartce czytając pytanie po polsku.

7. Inne
Timna Parka - fajny - tylko samochodem. W niedziele w wypożyczalni tłum. Eldan miał niższe kolejki, ma dobre opinie.
Red Canyon - jak wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 30 Lis 2017 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Ja dodam coś do pkt 4. Odprawa paszportowa po stronie izraelskiej.
Ja i znajomi byli obsługiwani przez ... maszynę. Na ekranie łatwe rysunkowe instrukcje.
„Połóż paszport zdjęciem w dół”
„Gap sie w ekran nie ruchomo”
„Coś nie pasi? Zdejmij okulary i nakrycie głowy”

Jak wszystko OKey, wypluwa różowa karteczkę „wyjazdowa”

Ta maszyna jest przed DutyFree. Jak sie wejdzie w sklep wolnocłowy bez różowej karteczki to za sklepem na kontroli cofną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 01 Gru 2017 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 39
Loty: 34
Kilometry: 57 098
Albo źle trafiliśmy, albo coś się zmieniło, ale dziś pomimo faktury z Movenpicka, odmówili nam zwrotu. Od duty menagera usłyszałem, że aby uzyskać zwrot trzeba mieć rezerwację na cały pobyt w jednym z trzech hoteli w strefie 1km od granicy. Koniec. Kropka.

Pozdrowienia z Ovdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 02 Gru 2017 11:17 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 3
Pobyt 26 -30 Listopada 2017: długi opis
Ponieważ dużo tu niedomówień i pseudoteorii podzielę się z wami garścią informacji zdobytych podczas mojego 5 dniowego pobytu w Tabie po lądowaniu w Ovda/Eilat

Przygotowanie:
Czytając o cenach kosztów leczenia w Izraelu odżałowałem 32zł (za obie osoby) i kupiłem ubezpieczenie turystyczne w https://www.axa-assistance.pl/ubezpiecz ... brc=naebwc

Odlot z Gdańska do Ovda/Eilat :
Jechałem z Bydgoszczy stąd użyłem GDNExpress by dostać się na lotnisko - bez problemów dotarłem o 1.00
Lot był o 6.25 bramki otworzyli o 4.00, mało ludzi zero tłoku. Pasażerów do Tel-Aviwu i Eilatu ustawili w osobnej kolejce do dokładniejszej kontroli bezpieczeństwa. W sumie dziwne i bez sensu... bo za chwile wszyscy - ci badani normalnie i "pod kątem Izraela" spotykaliśmy się w tych samych sklepach i poczekalniach ze swoimi bagażami podręcznymi...

Przylot do Izraela
W czasie tej 4,5 godzinnej podróży na szczęście sprzedają na pokładzie ciepłe posiłki co jest plusem gdy nie masz kanapek . Ostatnie 30 minut lotu to lot wzdłuż granicy z Egiptem i dużo niżej niż normalnie – jest czas by podziwiać krajobraz. Po przylocie okazuje się że uciekła 1h z uwagi na różnice czasu. Przylot był o 11.45 – ok 10 minut trwała odprawa przylotowa. Wiadomo: pytania o cel podróży, kontakty, który to z kolejnych pobytów, czy kogoś znamy i dokąd jedziemy… Kilka „losowych” osób (albo i nie) jest proszonych na „szczegółowsze” rozmowy gdzieś indziej.
1.Lotnisko Ovda 60 km od Eilat na środku pustyni. Wokół nie ma nic i niczego z wyjątkiem parkingow. Lotnisko niewielkie.
2. transfer z lotniska
Autobus 282 to najtańsza opcja. Są tez jakieś busiki jak pisali przedmówcy oraz taksówki te ostatnie w cenie 250 szekli. Zaraz przy wyjściu z "hali" przylotów po prawej stronie (w sumie to na środku hali głownej) znajduje się stoisko sprzedające bilety na autobus 282 (cena 20,40 szekli na osobę bez względu na to czy kupione online jak ja zrobiłem, czy płacone na miejscu. Cena jest tez niezależna od tego czy jedziesz do centrum czy do granicy). Ja zarezerwowałem bilety online i tylko je odebrałem w maszynie przy stoisku 282 po wpisaniu numeru paszportu oraz numeru zamówienia otrzymanego mailem. Jeśli przegapisz stoisko 282 to po drodze możesz kopic bilet u kierowcy, ale tylko za lokalną walutę - szekle. Po drodze mijasz jedyny bankomat z którego proponuje wypłacić minimum 300 szekli (minimalna prowizja 5 szekli za wypłatę, więc 50 szekli się zwyczajnie nie opłaca…)
Autobus odjeżdża gdy się zapełni. Uwaga - to godzinna podróż (40 min do Eilat i ok 20 do granicy) i jeśli nie chcecie jej spędzić na stojąco to radze od razu się tam skierować. Autobus zabiera ok 60 pasażerów. Po odjeździe pierwszego podjeżdża następny. Autobusy maja luki bagażowe. Przy wejściu mówisz jaki hotel i kierowca to sobie „konotuje” Komunikaty na przystankach są ale po hebrajsku i angielsku ale trudno cokolwiek zrozumieć wiec lepiej zerknąć zawczasu w google maps gdzie musicie wysiąść. Pierwszym przystankiem na którym się zatrzymuje jest dworzec autobusowy w Eilat, ale to dość daleko do centrum i jeśli zdecydowałeś się na któryś z hoteli w centrum to jedz dalej... (Przed wyjściem z autobusu zapytaj kierowcę czy z tego samego przystanku jedzie na lotnisko - tak jest w 90% przypadków. Na wszystkich przystankach w centrum są wyświetlacze informujące za ile minut będzie autobus i dokąd jedzie. Nie sugeruj się kierunkiem z którego przyjechałeś. Jeśli się nie upewnisz wracając do Polski czeka Cię droga na dworzec autobusowy ).
Autobus kilkakrotnie przejeżdża koło lokalnego lotniska Eilat (wy wylądowaliście na Ovda) wjeżdża pomiędzy hotele i wraca na tą sama drogę. Ostatnim przystankiem w centrum jest na dużym rondzie już na Egipt Road (droga do Taby) w okolicach budynku w kształcie piramidy (którą będziecie widzieć po prawej stronie) oraz centrum handlowego (po lewej stronie). Morze Czerwone tez po lewej stronie. To ostatnia okazja by wysiąść do centrum. Kolejne przystanki są zlokalizowane przy większych hotelach i kempingach wzdłuż Egipt Road. Ostatni przystanek jest na granicy z Taba.
Powrót na lotnisko autobusem 282: Po stronie morza jest przystanek powrotny na lotnisko. Ważna uwaga: Przystanek nie ma żadnej tabliczki informacyjnej z godzinami czy trasą 282. Na stronie przewoźnika napisano, że autobus odjeżdża z przejścia w Tabie na 3,5 h przed odlotem (tak, jest to w sprzeczności z warunkiem bycia 3h przed odprawą na lotnisku). Zazwyczaj z granicy odjeżdża 25 minut po okrągłej godzinie – ale są tez 2h przerwy! Stad nie jedz na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że w drodze powrotnej autobus znów robi swoją rundę po mieście by finalnie dojechać do dworca autobusowego.

3/Przejście Izralel/Egipt (Taba border)

Kierunkek Egipt - Strona Izraelska czas minimalny ok 10 min maksymalny zależy od ilości osób… (ważne jak widzisz autobus, który podjeżdża do granicy i wysiadają z niego ludzie przyspiesz kroku bo każdy z nich to dla Ciebie 10 minut dłużej w kolejce )
Po wyjściu z autobusu przechodzisz na prawą stronę i dostajesz się do pierwszego punktu kontroli Izraelskiej. Wypytują po co jedziesz do Egiptu, czy masz ze sobą broń, i gdzie się zatrzymujesz w Egipcie. Po tej pierwszej wstępnej kontroli przechodzisz dalej do następnego budynku gdzie po prawej stronie widzisz kilka okienek. I teraz ważna informacja: MUSISZ zapłacić podatek 100 szekli + 5 szekli prowizji na osobę bez względu na to czy jedziesz dalej czy zostajesz w (Hilton) Nelson czy Movenpicku w Tabie. Płacąc możesz powiedzieć, że będziesz „claim back border fee” wówczas pani zepnie Ci wraz z paragonem dwie karteczki z kodem. NIE ZGUB TEGO bo na późniejszy zwrot nie masz co liczyć! (kawałek poniżej info jak to zrobić)
Na szczęście za przejście możesz płacić kartą. Można tez płacić dowolną walutą (USD/Euro/ Funty Egipskie) ale pamiętaj, że płatność przyjmują w szeklach i tracisz na przeliczeniu z dolarów etc bo to kurs „kantorowy” który nie koniecznie jest korzystny.
Kontynuując temat przechodzenia przez granicę po izraelskiej stronie. Kolejna jest odprawa paszportowa na której musisz okazać dowód opłaty wyjazdowej oraz przejść serie pytań jak na lotnisku po co dlaczego etc. Dostajesz kartkę do paszportu ze swoją podobizną (coś w rodzaju wizy) i z nią kierujesz się do wyjścia. Na końcu jeszcze raz panowie skanują twoje paszporty i teraz możesz przejść do Egiptu

Kierunek Egipt - Strona Egipska czas ok 15 min:
Następnym krokiem jest przejście przez 2 kontrole (oglądanie paszportów) wojskowe by na końcu dotrzeć do punktu w którym prześwietlą ci bagaże.
Po tym idziesz do budki na środku w której zawsze ktoś siedzi i pobierasz stamtąd formularz „Arrival” jasnopomarańczowy. Jeśli planujesz więcej przejść pobierz od razu więcej . Po wypełnieniu podstawowych danych wracasz do okienka i pan pyta dokąd jedziesz i skanuje Ci paszport. Przystawia stempel wjazdowy w paszporcie i zabiera formularz. Ważne: jeśli jest jedno okienko a przy nim stoi kolejka (ale ewidentnie na to by wjechać do Izraela to bez pardonu idziesz na początek kolejki (nie stajesz w niej!) i podajesz dokumenty. Takie tam mają „zwyczaje”. Dobrze jest się tez na zapas zaopatrzyć w czerwone formularze „Departure” które będą potrzebne przy wyjeździe.
Po tej kontroli paszportowej tylko końcowa kontrola przy wejściu i już jesteś w Egipcie .

Teraz istotne:
ZWROT PODATKU oraz wielokrotne przekraczanie granicy bez opłat
By wielokrotnie poruszać się z Taby do Eilat i z powrotem i nie płacić kolejny raz podatku musisz mieć ze sobą zawsze te spięte kupony z kodem oraz potwierdzenie z Hotelu. W recepcji musisz poprosić by wystawili Ci „invoice for the border”. To nic innego jak rachunek na którym Twoje oraz podróżujących z Tobą osób musi być podane. Sa tam data przyjazdu oraz data powrotu oraz ważne kwota „balance” która pokazuje się jako „niezapłacona” mimo że właśnie zapłaciłeś. Ten kwitek to drugi niezbędny dokument. Jedyna różnica przy kolejnym przejściu przez granicę jest taka, że w tym samym okienku poboru opłat wystawiają ci żółte kody a nie białe.
W kwestii zwrotu podatku który właśnie opłaciłeś . Robisz to za OSTATNIM razem (tylko jeśli jesteś zakwaterowany na cały pobyt w Tabie). By tego dokonać musisz mieć nadal te pierwsze dowody opłat, oraz NOWY kwit z hotelu o który musisz poprosić hotel – tym razem z Balance 0 (czyli jakby zapłacony). Wówczas po 2 kontroli bezpieczeństwa oraz po wizycie w okienku sprawdzającym paszporty(poniżej wyjaśnie) musisz się COFNĄĆ do DUTY MANAGERA by odzyskać zwrot. Jeśli nie ma kolejki to zajmuje to ok 6 minut – dostajesz kwit z którym idziesz po wyjściu przez kontrolę paszportową (ale jeszcze wciąż na terenie terminalu) przechodzisz na druga stronę – tam gdzie przechodzi się do Egiptu – i w tym samym okienku, w którym płaciłeś dostaniesz zwrot (bez prowizji ). Ważne : zwrot jest w gotówce W SZEKLACH Możesz część zachować w szeklach (np. by zapłacić kierowcy który niczego innego nie przyjmie) a część po kursie „kantorowym” wymienić na EURO czy USD. Zapłaciłem 210 szekli a otrzymałem zwrotu 50 szekli (chciałem na autobus) oraz 34 Euro.

Kierunek Izrael - Strona Egipska czas ok 15 min (jeśli nie stoją autobusy!!):
Jak przy przyjeździe przy czym prześwietlanie jest 2 etapem. Następnym krokiem jest przejście przez wspomnianą wcześniej przy przybyciu kontrole paszportową egipską w tej samej budce na środku. Tym razem oddajesz czerwony druk Departure (dobrze jest go sobie wypełnić w hotelu) po zakończeniu wypuszczając cię do bramki Izraelskiej

Kierunkek Izrael- Strona Izraelska czas minimalny ok 15 min w dzień (W nocy tutaj jest największy koszmar – Przy wjeździe do Izraela musisz się uzbroić w cierpliwość i nastawić na długie oczekiwanie. Jeśli podróżujesz w nocy 1.00-5.00 musisz się nastawić na 2h a nawet 6h oczekiwanie TO NIE ŻART. Potwierdzałem to z Duty managerem. Mój osobisty przykład. Zakupiłem wycieczkę do Jerozolimy od firmy wyjeżdzającej ze strony izraelskiej. Wyjazd miał być o 3.45 spod granicy opłacony bez opcji zwrotu bez możliwości czekania gdybym się spóznił– od razu mi to powiedzieli. Przyszedłem na granice o 1.30 spodziewając się kolejki. Pierwsze 10 minut spędziłem przed bramką po stronie Egipskiej bo Izraelczycy nie wpuszczali więcej osób bo terminal był przepełniony. Na zewnątrz stały 3 autobusy (czyli ok 150 osób). Gdy finalnie wpuścili mnie do terminalu ujrzałem może 120 z tych 150 ludzi ustawionych w ścieżce z barierkami i czekających na swoją kolej. Było 10 równoległych pętli w których stali ludzie. Po tronie izraelskiej 2 osoby przyjmowały. Pętla opróżniała się po 10-12 minutach. Po 1,5h stania będąc jeszcze w połowie drogi zdałem sobie sprawę, że nie zdążę na czas. Podszedłem do pograniczników ci mnie odesłali mówiąc że ci przede mną to tacy sami turyści i nie ma opcji bym przeszedł przed nimi. Po 2 i 30 minutach stania (mój autobus już odjechał spod granicy ale jeszcze zbierał ludzi po hotelach – byłem w kontakcie telefonicznym – o rachunku telefonicznym nie chcę nawet myśleć) – organizator powiedział ze jeśli w ciągu 20 minut nie będę na końcu Eilat oni odjeżdżają . W kacie desperacji zacząłem dyskutować z tymi Rosjanami przede mną by przepuścili nas : 2 osoby . Było to ciągle z 40 osób. Finalnie to się udało… ale Pogranicznik zainteresował się dlaczego mi się tak spieszy wzięli moje bagaże na dodatkowe badania (zakładam na obecność materiałów wybuchowych) i po tej pozostały mi jeszcze 2 kolejki do Kontroli bezpieczeństwa i paszportowej . zajęło mi to kolejne 30 minut. Autobus odjechał z Ejlat ale zamówiłem taksówkę i za kolejne 80 szekli dogoniłem go na przedmieściach. Masakra ogólnie. Wyjazd ze stresem i zrezygnowaniem….ale jakoś dotarłem

Hotele w Tabie:
Wybrałem Hotel (Hilton) Nelson jest zaraz za przejściem granicznym po lewej stronie bo byłem tam już wcześniej i standard bardzo mi odpowiadał. Hotel Movenpick jest kawałek dalej po lewej.
Przy wejściu na teren bramka wykrywacz metalu i prośba o zajrzenie do bagaży. Stamtąd do budynku ochrony na prześwietlenie bagaży. Dopiero po wyjściu doszedłem do hotelu i tam kolejna bramka i kolejna prośba o zajrzenie w bagaże. Hotel nie był dawno remontowany ale nadal ma 5 gwiazdek.
Zamówiłem opcję ze śniadaniem i kolacją (kto był kiedyś w Izraelu wie jak tam drogo!) by mieć wyżywienie i luz na wycieczki. Dostałem pokój z widokiem na morze czyli lepszy niż zamawiałem. Tereny hoteli (Hilton) i Movenpick sa połączone i można tam spędzać czas na spacerach, plażowaniu, czy korzystając z atrakcji takich jak animacje i występy (codziennie coś było). Jedzenie smaczne, przez 5dni nie zdążyłem spróbować wszystkiego bo codziennie zmieniali menu szwedzkich stołów.
Na wycieczkę do Jerozolimy zamiast śniadania zamówiłem lunch boxy, które były tak wielkie ze starczyły na cały dzień. Kolację zmówiłem rano do pokoju na 23 i faktycznie przynieśli.
Same pozytywy

Dojazd do centrum Eilat z przejścia w Tabie i do Taby
Ważne z miasta do Taby jeździ autobus 16 ale ten sam autobus po dojechaniu na miejsce zmienia tablice i staje się linia 15 która jedzie w kierunku miasta
Jeździ co 30-6- minut zależy od pory
Cena jednorazowego biletu to 4,20 Szekli płatne w szeklach u kierowcy. Są ponoć jakieś sześciodniowe bilety ale nie korzystałem.
Taksówka z granicy do centrum to 45-50 szekli . Do dworca autobusowego tez coś koło tego.

Atrakcje w Eilat gdy mieszkasz w Tabie
Polecam akwarium w Eilat (underwater obserwatory) 20 minut spacerkiem od granicy w przyjemnej okolicy z morzem po prawej. Możesz dojechać autobusem za 4,20 szekli
Cennik : za 109 szekli na twarz masz pakiet pełny czyli zwiedzanie + oceanarium. Myślałem ze to oceanarium to coś super a to 20 czy 30 minutowy film w kinie 5 D (takie wiecie trzęsące się ) na który nie koniecznie miałem ochotę, można sobie to podarować. O 11i 14.30 karmią rekiny w rekinarium, o 11.20 za dodatkowe 35 szekli kurs 15 minutowy lodżią z oknami pod wodą . Gdyby nie stan rafy byłoby fajnie ale ODRADZAM rafa jest tam już prawie biała (prawie martwa) łasnieszą zaobaczysz z pomiostu w akwarium. Ogólnie całe akwarium super i można tu spędzić większość dnia. Czynne do 16 ale po 15 wszystko już zamykają. Taksówka do Centrum 40 szekli

Dwa przystanki dalej jest Delfin Reef czyli miejsce do którego ponoć przypływają delfiny nie byłem nie mogę nic powiedzieć.

Wycieczka do Timna Park.
Ja zdecydowałem się na indywidualna wycieczkę za 60Dolarów per osba, kupiona na miejscu w salonie kosmetycznym w centrum Eilat  ale żałuję bo miejsc piękne, ale przewodnik zepsuł całość .
Najtańsze oferty jakie znalazłem (maja pozytywne recenzje ale ja nie korzystałem):
Taniej lepiej jest pojechać tu https://www.touristisrael.com/tours/tim ... le-safari/
Alternatywnie
Wycieczka do Czerwony kanion
https://www.touristisrael.com/tours/red-canyon-shuttle/

Wycieczka do Jerozolimy
Ceny są różne a większość biur jest internetowych. Tam ceny zależą od…języka. Na anglojęzyczne nie ma popytu więc sa 20-30 dolarów droższe od rosyjskojęzycznych,
Ja kupiłem za 50 Dolarów za osobę w tymże samym gabinecie kosmetycznym wycieczkę z firmy „Paradise”. Można kupić online https://reservation.co.il/ . Była to w zasadzie pielgrzymka do Jerozolimy, Betlejem, Oraz w miejsce chrztu nad rzeka Jordan. Po drodze kąpiel w Morzu Martwym. Jedzenie w cenie wycieczki (co czyni ten wyjazd bardzo atrakcyjnym cenowo). Alternatywnie możesz na własną rękę z dworca autobusowego pojechać do Jerozolimy za 70 szekli za osobę. Ale bez wyżywienia czy planu to nie koniecznie jest dobry pomysł. Za ok 200 dolarów pojedziesz do Jerozolimy Taksówką. Wyjazd o 3.45 z przejścia w Tabie(ale trzeba to zaznaczyć na początku) i ok 4 z hoteli w Eilat
Najtańsza online po angielsku jaką znalazłem kosztowała 79 Dolarów

Wycieczka do Petry Tylko wskazówka:
Byłem tam poprzednim razem, bo ten wyjazd był zbyt krótki. Generalna uwaga – nie opłaca się brać jednodniowego wyjazdu bo większość dnia spędzisz w drodze. Gdy finalnie na godzinę ok 12-13 dojedziesz zostaje ci 3-4 godziny zwiedzania i zapada zmrok i czas powrotu. Tego nie da się zobaczyć w 3 godziny. Koszty są zbliżone, ale dla 2 dni musisz zarezerwować sobie hotel na miejscu albo wykupić wycieczkę zorganizowaną. Wybór organizatorów jest wielki

Wylot z Ovda – Hint
Tylko jedna uwaga – biorąc pod uwagę ceny na lotnisku gdzie mała buteleczka wody kosztuje 15 szekli proponuję zostawić sobie pustą butelkę (przejdzie przez kontrolę) i napełnić ja na miejscu z darmowego dystrybutora do wody pitnej (poidełko) w hali.
Mam nadzieję, że nie zanudziłem na śmierć :D
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
14 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 02 Gru 2017 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Jedzie może ktoś 04-12-2017 z granicy do Sofitelu około północy?
Lot WizzAir z Katowic - przylot 22.20
A może ktoś jechał? Ile kosztuje transport przy jednej osobie? Bo rozumiem że busik czeka aż się zapełni, ale w środku nocy może być problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 03 Gru 2017 07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
mimao napisał(a):
Wylot z Ovda – Hint
Tylko jedna uwaga – biorąc pod uwagę ceny na lotnisku gdzie mała buteleczka wody kosztuje 15 szekli proponuję zostawić sobie pustą butelkę (przejdzie przez kontrolę) i napełnić ja na miejscu z darmowego dystrybutora do wody pitnej (poidełko) w hali.


Przez kontrole bez problemu przepuszczaja takze duza (np. 1.5L) NAPELNIONA butelke z napojami ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
FlyGrac lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 03 Gru 2017 11:59 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 4
grens napisał(a):
Jedzie może ktoś 04-12-2017 z granicy do Sofitelu około północy?
Lot WizzAir z Katowic - przylot 22.20
A może ktoś jechał? Ile kosztuje transport przy jednej osobie? Bo rozumiem że busik czeka aż się zapełni, ale w środku nocy może być problem.

2 osoby tym samym lotem.Z lotniska 282 do granicy. Stamtąd do Strand Beach-to ten sam resort.Znajdziemy się na granicy i wspólna taksówka ovniży wszystkim wydatek.Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
grens lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 04 Gru 2017 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
FlyGrac napisał(a):
Albo źle trafiliśmy, albo coś się zmieniło, ale dziś pomimo faktury z Movenpicka, odmówili nam zwrotu. Od duty menagera usłyszałem, że aby uzyskać zwrot trzeba mieć rezerwację na cały pobyt w jednym z trzech hoteli w strefie 1km od granicy. Koniec. Kropka.


Ja takze potwierdzam ze odmowiono zwrotu. DutyManager (Pani) tylko sie zapytala czy caly czas bylismy w Hiltonie (lub innym hotelu przygranicznym) i po uslyszeniu ze tak nie bylo, twardo acz grzecznie odmowila. My bylismy 7 dni w glab Egiptu i ostatnia noc w Hiltonie.

wiec planujac tam sobie pobyt w Egipcie nie uwzględniajcie tej opcji zwrotowej. Moze sie komus to uda, ale wielce prawdopodobne jest ze NIE.
Góra
 Profil Relacje PM off
FlyGrac lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 11 Gru 2017 13:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Jak macie pytania o hotelach, to lepiej róbcie tu:
noclegi,forum,533

Na przyszłość, może komuś innemu będzie potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 22 Gru 2017 22:30 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
dzieci tez podlegaja oplacie wyjazdowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 22 Gru 2017 23:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Tak, za dzieci również trzeba zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 22 Gru 2017 23:56 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
@kendi
Masz jakieś potwierdzenie tego? Ja w ubiegłą sobotę za infanta nie płaciłem opłaty wyjazdowej z Izraela (na granicy z Jordanią)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 23 Gru 2017 01:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Być może za infanta nie ma opłaty, za dzieci jest na pewno.
Zresztą temat dotyczy przejścia z Egiptem a podobno tam na każdej granicy mogą obowiązywać inne zasady.
Na potwierdzenie masz post 118 w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
grens lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 23 Gru 2017 16:19 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Tak tylko ta opłata jest taka sama więc wnioskuję że są podobne zasady. Szkoda że nie widziałemo o opłatach za dzieci to bym się zapytał od jakiego wieku jest opłata. W googlach nie znalazłem żadnej informacji.

Więc możliwe że tylko bardzo małe dzieci nie mają opłaty. Bo mimo że nasze dziecko jest bardzo małe to i tak się pytali jaki wiek. I skoro pięć miesięcy to poprosili o paszport żeby jakaś inną karteczkę dać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 23 Gru 2017 17:42 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Z tego co pamiętam w regulaminie granicy jest, że dzieci do lat 6 nie płacą "wyjazdowego", link wklejałem gdzieś jakieś kilka miesięcy temu;)

Pzdr, Art.


Ostatnio edytowany przez Roku, 04 Sty 2018 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 27 Gru 2017 11:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Przechodziliśmy granicę w piątek o 17 około, robiło się już ciemno. W 30 minut wszystkie formalności, zarówno po stronie izraelskiej jak i egipskiej. Po stronie egipskiej wypełnia się karteczkę z podstawowymi danymi. Oczywiście opłata kartą za wyjazd z Izraela poszła. 205 NIS 2 osoby chyba. Jechaliśmy do Taba Heights, lepiej nie czekać zaraz pod przejściem po stronie egipskiej, tylko przejść dalej kilkaset metrów i tam jest sporo busów do 10 osób (jechaliśmy nim w 15). Opłata wjazdowa na Synaj 120 funtów egipskich albo mniej więcej 7,5 USD za osobę pobierana jest dopiero kilkaset metrów po odjechaniu z miejsca, gdzie stoją busiki. Nie ma opcji żeby jej uniknąć.

Powrót we wtorek o 6.30 też poszło sprawnie i bez żadnych opłat, choc Izraelczycy mają tych kontroli trochę dużo :) Ale 30 minut i byliśmy w Izraelu. Szczerze mówiąc to jedno z piękniej położonych przejść granicznych, na jakich byłem. Zaraz za przejściem autobusy 282 do lotniska VDA i 16 do centrum Ejlatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 31 Gru 2017 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Dodam do tego, że przy opłacie granicznej w Izraelu jak ktoś płaci walutą obcą lub wymienia ją na szekle, jest pobierane opłata 7 nis,
a po przejściu granicy można iść pieszo dalej, busy będą się zatrzymywać i można uzyskać lepszą cenę, a idąc dalej po lewej stronie za movenpickiem jest dworzec autobusowy i stamtąd można pojechać autobusem jak ktoś chce zaoszczędzić, busem lub autem, wszyscy pytają gdzie się chce jechać,
można też kupić picie w sklepie i wymienić walutę u sprzedawcy $=17 funtów, albo zjeść dobry obiad w knajpie na końcu, my za grilowaną rybę, kebab (kofta), pizzę, sałatki i frytki zapłaciliśmy 20$ na 3 osoby,
szef kuchni polecił nam kierowcę z którym pojechaliśmy do stranda za 200 funtów, z powrotem taxi z Ahmedem za 10$, telefon podałem w temacie hotele AI w Tabie
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 01 Sty 2018 16:26 

Rejestracja: 16 Sty 2012
Posty: 13
Witam, wybieram się indywidualnie do EGIPTU - ląduję w OVDZIE . Byłem już kilka razy w Egipcie na Synaju i nigdy nie płaciłem żadnej opłaty za wjazd na Synaj ( lądowałem w Egipcie).
Co to jest za opłata 120 funtów za wjazd na Synaj??
Nigdzie na stronie o opłatach i wizach o Egipcie jej nie znalazłem, wszędzie jest , że wjazd na Synaj jest BEZPŁATNY.
Czy nie jest to próba naciągnięcia turystów??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group