Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Cenny poradnik jak/ile/kiedy o dojeździe, opłatach itd.

viewtopic.php?f=645&t=45778&p=1012904#p1011890

Pytania dotyczące hoteli

hotele-ai-w-tabie,533,121324


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 24 Lis 2017 13:57 

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 6
Kanski!

No to swietne wiesci:)

Ciekawe kto od kogo skopiowal wyjazd, ale do la playa udajemy sie 28.11-04.12, 4-5grudnia to Movenpick. tym bardziej milo slyszec, ze zwrot bedzie:)

Rok temu bylismy 2+1(dziecko 2latka) w Movenpicku i spodobalo sie nam...

Powiedz, czy La Playa sporo odstaje standardem od Movenpick?
Mamy All-inclusive bez alko, tez miales? Jesli tak to jak wrazenia?
Cos w La Playa polecasz lub odradzasz z wlasnych spostrzezen?

z pozdrowieniami
M


Ostatnio edytowany przez Roku 25 Lis 2017 18:42, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#102 PostWysłany: 24 Lis 2017 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Za kilka dni trzeba będzie podzielić temat trochę bo robi się offtop ;)

w Movenpicku było dużo gości - nawet były dzienne i wieczorne animacje.
La Playa to bardziej swojski klimat, więcej obsługi niż gości. Wieczorem nawet przy polskiej wódeczce grałem z animatorami w karty ;)

Co do standardu to odstaje sporo - duża różnica. Zwłaszcza kulinarnie. W La Playa pod względem jedzenia było Egipsko - szału nie było. Movenpick to dużo większy wybór i lepszy standard posiłków. Dużo lepszy standard.

Pokrótce - La Playa - super obsługa na każdym kroku, spokój, relaks, i fajna rafa. Jedzenie bez szaleństw, ale też nie głodowaliśmy. Napoje pepsi itp z butelek schłodzone. Internet tylko w lobby. Hotel i nic więcej wokół, wycieczki fakultatywne nurkowe i inne dostępne. Cena z podatkiem 130 dolarów za 2 osoby/3 noce/all bez alkoholi

Movenpick - świetne jedzenie, ładne baseny, animacje, internet w pokoju i na terenie hotelu. All z alkoholami, napoje z nalewaków (cola z nalewaka jak w McDonalds - lód z kostkarki), brak rafy.
Wokół kilka sklepików i restauracji. Brak kosztów dojazdu z Taby. Cena z podatkiem 101 dolarów za 2 osoby/1 noc/2 posiłki. All 50 dolarów dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 24 Lis 2017 17:09 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Z dziećmi swoimi byś tam pojechał? W sensie w głąb Egiptu, pytam o bezpieczeństwo

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 24 Lis 2017 17:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Co ma wspólnego w głąb Egiptu z Tabą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 24 Lis 2017 17:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
OSK napisał(a):
Z dziećmi swoimi byś tam pojechał? W sensie w głąb Egiptu, pytam o bezpieczeństwo

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Sam sobie ocen - dzisiaj na Synaju byl zamach w meczecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 24 Lis 2017 17:26 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Nie pytam o Tabę tylko o hotel w którym był na poczatku

@michcioj - dzięki, daje do myślenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 25 Lis 2017 13:20 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
No to i ja dorzucę parę groszy.

Autobus 282 z lotniska bez problemu. Koszt do granicy to 24,5 szekli, a do Eliatu 21,5. Droga z lotniska do miasta z zawijasami. piszę o tym, bo okazało się, że nasze dziewczyny mają chorobę lokomocyjną, no i była to droga przez mękę. Na granicy bez problemów, po stronie egipskiej jest kantor. Kierowcy busików są, do El Wekala zapłacilismy za 2+2 15 USD czekalismy 1,5 godziny na zapakowanie busika. Transfer z hotelu 25 USD i w drodze powrotnej go zamówiliśmy. Mam też numer do taksówkarza, który nas wiózł z powrotem gdyby ktoś chciał skorzystać. trochę się bałam tej egipskiej fantazji jeżeli chodzi o jazdę samochodem, ale było naprawdę spoko. Co do hotelu El Wekala to na miejscu all podrożało do 12 USD za soft i 15 USD za pełen all. Natomiast nie wiem czy wogóle warto to brać, bo jedzenie jest naprawdę bardzo, bardzo skromne, a dziennie może udało nam się wyszarpać od nich dwa drinki :D . jedynym plusem było to, ze mogliśmy korzystać z hotelu Strand Beach i tam był bar bez ograniczeń i mogliśmy zjeść tam lunch. No i następnym razem wybierzemy ten hotel.
Co do El Wekali to w tej chwili nie ma tam basenu, bo jest remontowany, o czym dowiedzieliśmy się na miejscu. Koniec remontu około 15 grudnia. Jadąc z dziećmi basen to niestety u nas priorytet. Obsługa w hotelu bardzo dobra. Sam hotel dość stary, obskurna łazienka, pokoje odświeżone, piękna architektura no i piękny widok na Zatokę. Generalnie dla kogoś bez dzieci ok.
Co do powrotu, bez problemów na granicy Egipt - Izraela. Mielismy trochę czasu to zaliczyliśmy jeszcze plaże w Eliat i stamtąd z dworca autobusowego pojechaliśmy na lotnisko. Kierowca nie zabrał wszystkich, tylko tyle ile było miejsc siedzących. Na samym lotnisku bardzo długa kontrola, ale co to za różnica czy stoję w kolejce czy siedzę i czekam. Dla mnie bez różnicy. Jeżeli ktoś miał wylot przed nami to chodzili i pytali dokąd odlatują i puszczali przodem. tak, że może długo kontrolują, ale raczej im zależy, żeby nikt nie został. :D . Koniec
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
FlyGrac uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 25 Lis 2017 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 39
Loty: 34
Kilometry: 57 098
Kański napisał(a):

Zwrot przyznany :)



"Kaucje" wpłaciłeś w szeklach/$/euro? Zwrot w szeklach?
Dzięki za świeże info o Movenpicku!

kkasia1 napisał(a):

Co do El Wekali to w tej chwili nie ma tam basenu



Nie ukrywam, że ta informacja mnie zaskoczyła. Korzystaliście z basenów w innych hotelach?
Spróbuję przebukować noclegi z El Wekala do Strand
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 25 Lis 2017 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Płaciłem w szeklach - zwrot też.

Pamiętajcie o paragonie - sprawdźcie czy nie policzyli wam 2x opłaty manipulacyjnej. Mi się wydaje, że zapłaciłem za 2os 210 szekli, a zwrotu dostałem 205. Niby żadna różnica, ale wiedziałem, że miałem 300 szekli i chciałem nie mieć problemu z wymianą drobnych. Daję te 90 pozostałych szekli żeby dostać w całości 300, a tu zonk. Pani mówi, że 205 do wypłaty jest i zostałem z drobnymi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
FlyGrac lubi ten post.
FlyGrac uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 25 Lis 2017 19:17 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Tak. Mozna do woli korzystać z basenów i baru w Strand. Jeździ tam bezpłatny busik. O ile nie jedziesz z dziećmi to taki dojazd około 3 min nie jest upierdliwy, gorzej jak na miejscu okazuje się, że jednak musisz wrócić, bo to albo pływaczków nie zabrałeś,albo butów do wody itp. Sam Strand jest większy, ale przy obecnej ilości ludzi to nie ma znaczenia i ma lepszą formulę all. To jest moje zdanie, z nami w hotelu była np. matka z dorosła córką i one były zachwycone El Wekala.
Góra
 Profil Relacje PM off
FlyGrac lubi ten post.
FlyGrac uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 25 Lis 2017 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Dodam tylko, że dojazd taksówką prywatną do El wekala nie powinien kosztować więcej niż 15 dolarów za samochód. 25$ zapłaciłem za 2x bardziej oddalony La playa. Warto dogadać też powrót - cena spada, u mnie na 20$.

00201004270016 - Musallam. Dość bezpiecznie jeździ, czasowy (jeśli ma was odebrać rano to przypomnijcie mu dzień wcześniej wieczorem i na godzinę przed). Mogę go szczerze polecić. Nie piszcie mu tylko smsów bo z powodu kosztów $$$ nie odpisze.
Góra
 Profil Relacje PM off
FlyGrac lubi ten post.
FlyGrac uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 25 Lis 2017 21:51 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Może i powinna, ale wolałam zamówić ją w hotelu coby mieć ciut więcej pewności, że jednak przyjedzie :lol: . Poza tym skoro za busik zapłaciłam 15 to 25 za taksówkę wydawało mi się całkiem ok :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 26 Lis 2017 16:09 

Rejestracja: 21 Lis 2017
Posty: 8
-- 26 Lis 2017 16:03 --

@kkasia1

Dzieki za dodatkowe Info ja mysle nad Sofitelem + Movenpick i podroz rowniez z dziecmi. Rozumiem ze Twoj caly pobyt w El Wekala? jaki pokoj mieliscie? mnie interesuje mocno temat pokoju rodzinnego ktory niby jest tam nie dostepny ale nie udalo mi sie tego ustalic w zaden sposob z obsuga hotelu. (email tylko link do hotelu a telefon nie odpowiada) jakbys mogla potwierdzic brak zwrotu oplaty granicznej w przypadku noclegu w El Wekala?

-- 26 Lis 2017 16:09 --

Pytanie ogolne moze ktor juz przekraczal granice wczoraj lub dzis czy jakies zmiany na granicy w zwiazku z piatkowym atakiem terrorystycznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 26 Lis 2017 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
-- 26 Lis 2017 17:59 --

Ja przekraczałem granice wczoraj (25.11), dzień po tym ataku terrorystycznym. Nie wiem jak to tu na granicy było wcześniej, ale teraz nazwałbym to „lazy day”. Nie widac żadnego napięcia. Jechaliśmy do Dahab. Jakieś 150km. Po drodze z 4-5 dużych punktów kontrolnych. Kierowca tylko zwalniał, moze z raz sie zatrzymal. Patrzyli tylko przez okno tylko czy turyści. Ogólnie spokój. W Dahab bardzo pozytywnie wszyscy nastawieni na tury$tow. Wszyscy mili.

-- 26 Lis 2017 18:24 --

kkasia1 napisał(a):
No to i ja dorzucę parę groszy.

Autobus 282 z lotniska bez problemu. Koszt do granicy to 24,5 szekli, a do Eliatu 21,5. Droga z lotniska do miasta z zawijasami. piszę o tym, bo okazało się, że nasze dziewczyny mają chorobę lokomocyjną, no i była to droga przez mękę. ....


Hmm. Ja jak robiłem rezerwacje przez internet na 282 to Ovda - Taba było (i widze ze dalej jest) 21.5 NIS. Razem za grupę 107.5 NIS.
Teraz taka ciekawostka. Rezerwowane to w pierwszych dniach listopada. Płaciłem karta USD. Ściągnięto mi 31.28 USD. Po przeliczeniu na PLN wyszło 22.6 PLN. Dobra cena. Ale nie to jest ciekawe. Ciekawe jest to ze dwa dni przed przyjazdem ...ta kwota 31.28 została mi zwrócona (mozliwe ze wcześniej była to tylko „blokada”). Na lotnisku w stanowisku Egged czekały na mnie bilety. Nic jednak nie płaciłem. No i narazie, po 36h od odjazdu autobusu nic nie pobrano mi z konta. Mimo ze dzisiaj niedziela (czyli ich poniedziałek). Nie wiem jak to dopasować do przysłowia „Kochajmy siej jak bracia, liczmy sie jak Żydzi”;)

Co do krętych dróg. Rok temu nie miałem żadnych złych odczuć. W tym roku kierowca (łysy) mocno spowodował ze złe sie czułem. Jeżeli na zakrętach zaczyna przechylać mocno autobus, to znaczy ze za szybko tez jedzie. Wydaje mi sie ze to styl jazdy kierowcy powoduje czy czujemy sie dobrze czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 26 Lis 2017 20:21 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Też się zdziwiłam, że nas skasował drożej za autobus, ale pomyślałam, że skoro tak to tak i już. Może faktycznie mnie "orżnął", a może tak jest. Co do zakrętów to naprawdę z wrażliwymi dziećmi ciężko i lepiej mieć Lokomotiv.

schlachcitz ja na Twoim miejscu wzięłabym Stranda naprawdę fajny hotel, a bardziej przyjazny cenowo niż Sofitel :D .
U mnie się miało tak 2+2 za 4 dni w Elwekali 800 zł a w Strand byłoby 1200 i nie wahałabym się dać 400 zł więcej .
Co do pokoju w Elwekali to mielismy 1 pokój z podwójnym łóżkiem plus dostawka plus dziecięce łóżeczko :D . Córka ma 5 lat i powiedziała: ' o super kołyska, zapakowała się do tego łóżeczka i nie marudziła :D
Nie starałam się o zwrot na granicy..także nie wiem czy by przeszło.


Czy ktoś możne wie co z połączeniami do Eliat z Gdańska, bo loty są podane do marca, a nie ukrywam, że chciałabym jeszcze polecieć...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 26 Lis 2017 20:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Bo trasa jest sezonowa (zimą)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 26 Lis 2017 21:09 

Rejestracja: 21 Lis 2017
Posty: 8
@kkasia1

Dzieki za odpowiedz - rozumiem ze dla dzieci jest ta sama oplata wyjazdowa na czesci Izraelskiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 27 Lis 2017 00:26 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Na przejściu płaciłam tyle samo za dzieci co i dorosłych.

Co do rezerwacji i dopłaty na miejscu do all to nie mam pojęcia. Wydaje mi się, ze raczej bez różnicy, ale ja słabo umiem kombinować więc może ktoś sprytniejszy się odezwie. Zwróćcie uwagę, ze na stronach i hoteli i booking te ceny czesto najpierw podane są bez podatków, dopiero na drugiej stronie jest cena całkowita.

Najładniejszy kawałek rafy znajduje się na plaży hotelu El Wekala, jest tam pomost i od pomostu w lewo. Ze Stranda to 10 min spacerkiem. Mozna jeszczcze pooglądać rybki na plaży w Strandzie, jak się stoi do hotelu plecami to na prawo. Z tym, ze przy pomoście fajniej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
możecie napisać jak wygląda opcja AI w La Playa, a jak w Strand beach, i czy w którymś hotelu jest czynny kort tenisowy ?, ew. czy to pięknie wyglądające na mapach googla pole golfowe jeszcze istnieje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Temat dotyczy przejścia granicznego....

Proszę otworzyć/sprawdzić czy jest już temat o noclegach w Tabie.

Kolejne oftopy pójdą prosto do kosza..
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group