Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Cenny poradnik jak/ile/kiedy o dojeździe, opłatach itd.

viewtopic.php?f=645&t=45778&p=1012904#p1011890

Pytania dotyczące hoteli

hotele-ai-w-tabie,533,121324


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Kwi 2014 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Lekko zgłupiałem.

Jesteśmy właśnie z rodziną w Izraelu, chcieliśmy na kilka godzin wybrać się do Egiptu, do Taby żeby zobaczyć zamek i tak dalej i żeby mieć fajną nową pieczątkę w paszporcie ;) Wszędzie gdzie szukaliśmy informacji na temat wiz wjazdowych było napisane, że są darmowe "sinai only", ale na wszelki wypadek pojechałem do egipskiego konsulatu w Eilat i tam najpierw jeden urzędnik powiedział mi, że nie ma potrzeby posiadania wizy, a potem drugi, że muszę złożyć wniosek wizowy, dołączyć zdjęcia i tak dalej, plus opłata 100 NIS za osobę, co razem z opłatą wyjazdową z Izraela, też 100 NIS za osobę, sprawia już że wycieczka jest nieopłacalna...

Czy ktoś z Was przekraczał granicę izraelsko - egipską na tym przejściu i może powiedzieć z doświadczenia, jak naprawdę wygląda sprawa?

Egipcjanie w konsulacie nie wyglądali na szczególnie kompetentnych, ciągle czegoś nie wiedzieli i musieli doczytać, sporo ze sobą gadali, więc być może się pomylili? Ale z drugiej trochę strach, że zapłacę 400 NIS za wyjazd z Izraela tylko po to, żeby wejść na ziemię niczyją i żeby mnie cofnęli z terminalu egipskiego... :(


Ostatnio edytowany przez Roku, 18 Paź 2017 19:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Kwi 2014 09:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nie sprawdzalem w koncu osobiscie, ale w styczniu przygotowywalem sie do takiej wycieczki. Nie potrzeba wizy. Masz tylko oplate wyjazdowa w Izraelu i podatek w Egipcie. Jedz i nie przejmuj sie (no chyba ze terrorystami z synaju :P)

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Kwi 2014 10:00 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Przechodziłem rok temu bez problemu z Eilatu do Taby - bez wizy na granicy dostałem pieczątkę "Valid for Aquaba coast & St. Catheriene for 15 days"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Kwi 2014 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 884
Kilometry: 1 984 012
niebieski
Na 100% nie potrzebujesz wizy! musisz powiedzieć ze jedziesz tylko na Synaj i dostaniesz stempel na 14 dni. Zaraz za granica po prawej jest parking minibusów, tam możesz coś wynająć i dalej zwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Kwi 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
No to świetnie... Wolałem nie ryzykować, więc zamiast do Egiptu, pojechaliśmy na plażę.
Tam udało mi się rozwalić sobie nogę na kamieniu, w skutek czego po wizycie w szpitalu mój portfel jest lżejszy o 1200 NIS... :( Teraz zobaczymy czy Generali stanie na wysokości zadania i zwróci mi pieniądze, papiery wziąłem, fakturę też, zdjęcia dokumentów już przesłane do ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2017 09:21 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
ok, nie jest potrzebna wiza, a jak z tą opłatą za przekraczanie granicy? da się to jakoś obejść? na SG ktoś komentował, że wystarczy powiedzieć, że jedzie się tylko do kasyna i przepuszczą bez opłaty, ale jakoś mi się nie chce w to wierzyć. Generalnie chodzi mi o wzięcie może z 3-4 noclegów na plażowanie po egipskiej stronie w trakcie objazdówki po Izraelu (bo dużo taniej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2017 10:34 

Przejście zostało zamknięte:
Załącznik:
Izrael.png
Izrael.png [ 17.67 KiB | Obejrzany 26735 razy ]


http://www.ynetnews.com/articles/0,7340 ... 90,00.html
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Kwi 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 194
Zbanowany
Od strony Izraela płaci się:
- 105 ILS przy wyjściu z Izreala,
- 120 EGP/10 USD/10 EUR przy wejściu do Egiptu,

W drodze powrotnej już bez kosztów, ale trzymać potwierdzenia zapłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2017 10:07 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
znalezione na fanpagu przejścia granicznego w Tabie:

Cytuj:
As a non-Israeli, visiting South Sinai area (Taba, Sharm el Sheikh etc) from Israel (meaning that you would return to Israel), bring 1/ the PRINTED copy of your hotel reservation (if not printed they will reject) and 2/ the flight ticket/boarding pass of your return flight from Israel (as a proof that you will return to Israel) to be exempted from the passanger fee of 100 shekels. The alternative: pay the passenger fee (deposit) upon leaving Israel crossing to Egypt, and reclaim it on the way back (this works if you cross through Taba the way there and back). At checkout from the hotel in Egypt, don't forget to ask for a checkout document and on your return at Taba Crossing, let the Israeli officers know that you would like to reclaim the deposit. They will tell you that you need to go to the duty manager's office. You will have to show 1/ hotel checkout document, 2/ passenger fee receipt, 3/ boarding pass, 4/ exit paper (small piece of paper you had received upon exiting Israel). You will get another paper from the manager that you have to take to the money office. After the customs, go to the other side of the road (where the money office is) and show the paper and the receipt. You will get your money back. Taba passport stamp: we witnessed someone coming from Egypt to Israel who wanted the stamp put on a piece of paper but he got rejected. At Egypt side, you need to fill in a paper with basic personal information both on the way there and back.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2017 13:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
brigante32 napisał(a):
Przejście zostało zamknięte:
Załącznik:
Izrael.png


http://www.ynetnews.com/articles/0,7340 ... 90,00.html


Tylko dla Izraelczyków. Cudzoziemcy mogą w dalszym ciągu przekraczać granicę:

http://www.timesofisrael.com/taba-cross ... efinitely/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Cze 2017 13:06 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 5
Witam,
Lecimy do Eilatu 7 listopada 2017r na tydzień. Noclegi w Sofitel Taba Heights. Jak dobrze zrozumiałam to autobusem 282 do granicy a po jej przekroczeniu linią 15 lub 16 na miejsce (z pętli przy granicy w Tabie jedyny kurs o 15.00) lub busikami. Kurs powrotny o 9.00-9.30 z Taby do Eilatu.
Jeśli ktokolwiek wybiera się w tym czasie w tamte okolice, niezależnie do którego hotelu w kompleksie, będę wdzięczna za info lub kontakt na maila. Dorota
Góra
 Profil Relacje PM off
driver28ppp lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Cze 2017 17:01 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Coś chyba pomieszałaś :). 282 do granicy ok. Ale żadne 15/16 za granicą czyli w Egipcie. 15/16 jeżdzi do granicy i z granicy ale po stronie Izraelskiej. Można tymi autobusami dostać się z centrum Eilatu do granicy i z powrotem. Po przejściu granicy, najlepsza opcja to taxi - czyli małe busiki. Zawiozą do hotelu i jak się umówicie to odwiozą z powrotem z hotelu do granicy (dobra opcja do targowania).
Przyjemnego wypoczynku.
P.S.Ja osobiście namawiałbym do El Wekala 2x tańszy i w/g mnie lepszy. Na terenie duże centrum handlowo usługowe. Do Sofitela i Stranda dowożą i odwożą darmowe otwarte busiki (ok.4 min jazdy, na piechotę 15min) co pół godziny,godzinę lub dwie (zależnie od pory dnia) rozkład jazdy w recepcji, ale to moja subiektywna opinia.
Góra
 Profil Relacje PM off
driver28ppp lubi ten post.
FlyGrac uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Sie 2017 19:18 

Rejestracja: 06 Sie 2017
Posty: 2
Czy ktoś się orientuje czy przejście graniczne izraelsko-egipskie w Tabie jest już otwarte? Informację o zamknięciu 10 kwietnia 2017r można znaleźć w sieci np.:
http://www.rp.pl/Polityka/170419949-Izr ... .html#ap-1
a o otwarciu nie znalazłem żadnej informacji. Chciałbym w okresie jesienno-zimowym wybrać się do Dahab (lot do Ovda, autobus 282 na przejcie graniczne, piesze przekroczenie granicy, bus do Dahabu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sie 2017 19:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nie lepiej poleciec do Huragandy ? Ta trasa do Dahab nie do konca bezpieczna ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sie 2017 20:07 

Rejestracja: 06 Sie 2017
Posty: 2
-- 06 Sie 2017 20:07 --

Dahab jest klimatyczne. Zostało mi kilka raf do zobaczenia, a trasę Ovda ->282 ->przejście graniczne Taba -> bus do Dahab zaliczyłem w lutym, ryzyko "bombowych wakacji" istnieje i trzeba je wziąć pod uwagę ale tak jest chyba przy każdej wyprawie we współczesnym świecie. Problemem tej trasy jest zamknięta granica w Tabie.

-- 06 Sie 2017 20:07 --

Dahab jest klimatyczne. Zostało mi kilka raf do zobaczenia, a trasę Ovda ->282 ->przejście graniczne Taba -> bus do Dahab zaliczyłem w lutym, ryzyko "bombowych wakacji" istnieje i trzeba je wziąć pod uwagę ale tak jest chyba przy każdej wyprawie we współczesnym świecie. Problemem tej trasy jest zamknięta granica w Tabie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sie 2017 12:37 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 5
Witam,

Czy przejście na granicy Eilat/Taba zamknięte jest dla wszystkich turystów?
Mamy rezerwację 7-14.11 w Tabie a w konsulacie nikt takiej informacji nie przekazał :-(
Będę wdzięczna za informacje także o istotnych aktualnych opłatach za przekraczanie granicy czy bus z lotniska OVDA itp.

Dorota
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Sie 2017 13:03 

http://www.timesofisrael.com/taba-cross ... efinitely/
Z tego artykułu wynika, że przejście zamknięte jest tylko dla obywateli Izraela, pozostałe paszporty "przechodzą'' normalnie.
Reszta info tutaj: eilat-taba,1208,107954 ,w działach o Izraelu oraz na oficjalnej stronie rządowej: http://www.iaa.gov.il/en-US/borders/tab ... /Fees.aspx
Góra
 PM off
Alania1 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Sie 2017 13:29 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 5
Zdzislaw422 napisał(a):
Coś chyba pomieszałaś :). 282 do granicy ok. Ale żadne 15/16 za granicą czyli w Egipcie. 15/16 jeżdzi do granicy i z granicy ale po stronie Izraelskiej. Można tymi autobusami dostać się z centrum Eilatu do granicy i z powrotem. Po przejściu granicy, najlepsza opcja to taxi - czyli małe busiki. Zawiozą do hotelu i jak się umówicie to odwiozą z powrotem z hotelu do granicy (dobra opcja do targowania).
Przyjemnego wypoczynku.
P.S.Ja osobiście namawiałbym do El Wekala 2x tańszy i w/g mnie lepszy. Na terenie duże centrum handlowo usługowe. Do Sofitela i Stranda dowożą i odwożą darmowe otwarte busiki (ok.4 min jazdy, na piechotę 15min) co pół godziny,godzinę lub dwie (zależnie od pory dnia) rozkład jazdy w recepcji, ale to moja subiektywna opinia.


Serdecznie dziękuję za informację :-)
A jak wygląda sprawa z All Inclusive? Opłaca się wykupić na miejscu czy lepiej samemu jeść gdzie i co się ma ochotę?
Jak cenowo wychodzi korzystniej?

Pozdrawiam,
Dorota
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Sie 2017 14:57 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 5
Anonymous napisał(a):
http://www.timesofisrael.com/taba-crossing-into-egypt-to-remain-closed-indefinitely/
Z tego artykułu wynika, że przejście zamknięte jest tylko dla obywateli Izraela, pozostałe paszporty "przechodzą'' normalnie.
Reszta info tutaj: eilat-taba,1208,107954 ,w działach o Izraelu oraz na oficjalnej stronie rządowej: http://www.iaa.gov.il/en-US/borders/tab ... /Fees.aspx



Dziękuję za info i link.
Bardzo przydatny, bo to oficjalna strona służb granicznych :-)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Sie 2017 18:36 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Alania1 napisał(a):
A jak wygląda sprawa z All Inclusive? Opłaca się wykupić na miejscu czy lepiej samemu jeść gdzie i co się ma ochotę?
Jak cenowo wychodzi korzystniej?


Opłaca się wykupić na miejscu przy zameldowaniu 7$/os - bez alkoholi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group