Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2016 19:05 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 13
Witam, we wrześniu będę miał ok. 19 dni na zachodzie USA, wylot i przylot do Las Vegas. Zamierzam wynajętym samochodem zrealizować następujący plan:

Wg dni:
1. Przylot Las Vegas + zwiedzanie
2. Hoover Dam, Route 66 (Kingman, Oatman, Seligman), Flaggstaff
3. Grand Canyon
4. Horseshoe Bend, Page, Monument Valley, Glen Canyon (?)
5. Canyonlands, Arches
6. Przejazd Moab - Yellowstone
7. Yellowstone
8. Yellowstone
9. Grand Teton + przejazd do Salt Lake City
10. przejazd do Bryce + Bryce
11. Zion i przejazd do Las Vegas
12. Death Valley + Sequoia
13. Yosemite
14. Lake Tahoe + San Francisco
15. San Francisco
16. Big Sur
17. jeśli będę miał 18 dni to powrót do LV, jeśli więcej to wizyta w Los Angeles i powrót przez Joshua Tree National Park

Czy ten plan jest wykonalny? Co dodać co ująć? Jak inaczej rozwiązać kwestię Yellowstone?

Po drugie jest to wyprawa niskobudżetowa i zamierzamy spać w campingach. Wszelkie porady odnośnie campingów w okolicy trasy mile widziane :)

Po trzecie, jak wygląda kwestia opłat za autostrady? Nie będzie ich tu za dużo ale jednak. Temat mostu Golden Gate uważam za wyjaśniony w kwestii cen w poprzednich wpisach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 13 Kwi 2016 23:08 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Plan teoretycznie wykonalny, ale jakikolwiek większy f*ckup (pogoda, zamknięta kluczowa droga) spowoduje, że się posypie. Jeżeli nastawiacie się na scenariusz "to mój jedyny w życiu wyjazd do USA" to można tak próbować, ale osobiście nie widzę sensu: nawet minimalistyczne zwiedzanie US Southwest (+CA +CO +Yellowstone/GrTeton) to co najmniej dwa ~3-tygodniowe wyjazdy.

ad 3. jeśli tylko GC South Rim i bez spacerów na dół, to wystarczy
ad 4. na okolice Page 2-3 dni by się przydały
ad 5. Moab tak samo
ad 11. w Zion będzie ciężko (rano Angels's Landing, po południu Narrows?), bo potem na trasie do LV jest Valley Of Fire, które szkoda przegapić
ad 12. ciężka sprawa, chyba że byście wyjechali z LV bladym świtem i zrobili Death Valley totalnie po łebkach, bez północnej części (Ubehebe Crater, Racetrack Playa...)
ad 13. Yosemite we wrześniu = bez sensu. Na jeden dzień tym bardziej.
ad 14 i kolejne: mało czasu. Technicznie będziecie mogli powiedzieć "byłem tu i tam" ale zwiedzaniem bym tego nie nazywał.

Plan na początek wycieczki jest OK, ale:
- szkoda nie dodać 1-2 dni w Moab, Page oraz +1 dzień na Springdale/Zion, tak aby starczyło czasu na wieczorne VoF w drodze do LV.
- warto jakoś wkomponować przejazd Mexican Hat -> UT261 -> Moki Dugway -> UT95 -> Hite Crossing. Droga jest nieco na uboczu, mało kto tam jeździ a jest genialna krajobrazowo, lepsza nawet niż UT12:Boulder-Escalante.
- warto zrobić detour do Durango+Silverton gdzieś pomiędzy #4 & #5
- SF i resztę lepiej zostawić na kolejny wyjazd, wrócić z Las Vegas po zrobieniu pętli po Death Valley.

Opłat autostradowych na trasie praktycznie nie będzie (fragmentarycznie okolice San Francisco, Los Angeles, San Diego), nie ma się co przejmować na zapas.

Kempingi:
- wewnątrz-parkowo: http://www.nps.gov + strony parków stanowych
- dobrze: http://koa.com/
- tanio: https://freecampsites.net/ + parkingi Walmartów
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki lubi ten post.
Nowitzki uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Kwi 2016 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Super odpowiedź! Na taką poradę właśnie liczyłem :) odnośnie Twoich sugestii zastanawiałem się nad porzuceniem SF, big sur i okolic z racji czasu oraz także i cen ale szkoda mi troche Yosemite i Sequoia, priorytetem jest obrócić do Yellowstone. Dodatkowo Dolina Śmierci nie jest priorytetem i wystarczy mi ją "dotknąć". Co do Zion to Angels Landing i kawałek the Narrows mam zamiar, ale faktycznie lepiej poszukać noclegu w okolicach parku. Po Twoich uwagach będą konieczne modyfikacje. Mam w związku z Twoją odpowiedzią kilka pytań:
1) dlaczego Yosemite we wrześniu to nie bardzo?
2) dlaczego warto zostać dłużej w okolicach Moab i Page?
3) jak wkleić scenic roads nie dokładając i tak już długiej drogi do Yellowstone?
4) coś ciekawego po drodze do Yellowstone? Planuje pitstop w SLC i odwiedziny słonego jeziora

I dzięki za linki do campingów, przydadzą się z pewnością. Co do campingów to z dużym wyprzedzeniem trzeba je rezerwować?

PS. To ja z innego konta, bo zakładając wątek miałem problem z pierwotnym kontem ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:25 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Z Yellowstone zdecydowanie nie rezygnuj. Pro-tip: żeby zrobić "odgórne" zdjęcie Grand Prismatic Sprint, trzeba pojechać na parking przy Fairy Falls, pójść szlakiem na północ około mili, po czym wdrapać się na górkę N44.521437, W110.841484. Inspiracyjnie: viewtopic.php?p=448486#p448486

Yosemite we wrześniu nie ma zbytniego sensu, bo unikalny klimat robią tam świetne wodospady, a zdecydowana większość z nich bierze się z topniejącego po zimie śniegu, więc we wrześniu już nic płynąć nie będzie. W ogóle ta bardziej "kontynentalna" Kalifornia (a Yosemite w szczególności) podobnie jak np. Toskania znacznie ciekawsza jest wiosną, kiedy jest więcej zieleni, wszystko kwitnie itp. - we wrześniu masz to już spalone na wiór. Z tego wzgledu wiosna to najlepsza pora na kolejną wycieczkę w tamte rejony, na trasie (przykładowo): San Francisco, Yosemite, Sequoia + King's Canyon, San Diego, Joshua Tree, Tucson, White Sands, Sanfa Fe. Po pierwszej wizycie i tak będzicie chcieli tam wrócić.

Page: oprócz Horseshoe Bend oczywiście Antelope Canyon (Lower i Upper), można dołączyć Rattlesnake. Warto na dobę wypożyczyć w Page porządne 4x4 i pojechać wieczorem na Alstrom Point (nie tylko dla fanów Britney Spears

;) Można zrobić detour do Kanab i zajrzeć do Vermillion Cliffs/Wave albo na jakieś inne nie-biletowane skałki w okolicy, których jest mnóstwo (np. White Pocket).

Moab: w okolicy nieprzebrana ilość tras, zarówno na rower (Moab to amerykańska stolica MTB) jaki i na terenówki (Hell's Revenge). Bez 4x4 też można pojeździć po ciekawych miejscach np. UT128. Poza tym ciekawe parki z ikonicznymi miejscówkami jak Mesa Arch w Canyonlands (najlepiej rano) i Delicate Arch w Arches (najlepiej wieczorem). Jak ktoś lubi poeksplorować lepiej ukryte miejsca to np. False Kiva. Poza tym rafting, latanie balonem, jest tego od groma. Ech, muszę tam znowu pojechać, to już prawie trzy lata od ostatniego razu i chyba jestem na głodzie...

Scenic roads: trzeba pokombinować, dorzucić nocleg w razie potrzeby. Pobaw sie google maps i http://www.roadtrippers.com

Po drodze do Yellowstone nie ma chyba nic wybitnego (chociaż możesz zajrzeć na RoadTrippers oraz http://www.roadsideamerica.com/ - a nuż na waszej trasie coś ciekawego się znajdzie). Ja jadąc od południa zrobiłem krótki stopover w SLC, ale to było rzut na taśmę przed zamknięciem Bingham Canyon Mine - bardzo ciekawe miejsce, niestety obecnie zamknięte (może do września 2016 otworzą ponownie). Jezioro nie jest _raczej_ jakoś szczególnie ciekawe (chyba że macie ornitologa na pokładzie).

Bon voyage!
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Kwi 2016 11:37 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 13
To jeszcze kilka pytań:

1) Jak jest z pogodą w Yellowstone we wrześniu? zamierzamy spać w namiotach ale słyszałem, że temperatura może spadać wtedy nawet do -10 stopni. Podzieli się ktoś opinią kto był w tym czasie tam? Na ten moment mam plan, aby 2 dni przed wyjazdem do Yellowstone sprawdzić temperaturę, jeśli nie będzie dopisywać to odpuszczamy i kierujemy się na San Francisco.

2) Jak rozplanować 2,5 dnia w Yellowstone? Wiadomo, że chcę zobaczyć największe atrakcje, ale również jakiś krótki treking z ładnymi widokami i/lub miejsca, gdzie jest największe prawdopodobieństwo spotkania niedźwiedzi.

3) Noclegi! Interesują mnie wasze opinie na temat noclegów na Route 66, a mianowicie na trasie Kingman - Flagstaff, Salt Lake City oraz okolice, a także jakieś porady jak dorwać tani nocleg w hotelu Stratosphere w Vegas (ze względu na darmowy wjazd na wieżę), bo słyszałem, że już za 20-30$ jest szansa tam przenocować.

4) Czy ktoś był nad Havasu Falls? Wyczytałem że z dojazdem tam nienajłatwiej. Zatem czy warto i czy ktoś mógłby o nich coś więcej napisać? Zdjęcia wyglądają zjawiskowo, a do tego można tam popływać, więc byłby to przyjemny relaks podczas podróży w upałach.

Mile widziane oczywiście jakieś niepopularne, aczkolwiek wartościowe punkty na mojej trasie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Kwi 2016 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
To jeszcze kilka pytań:

1) Jak jest z pogodą w Yellowstone we wrześniu? zamierzamy spać w namiotach ale słyszałem, że temperatura może spadać wtedy nawet do -10 stopni. Podzieli się ktoś opinią kto był w tym czasie tam? Na ten moment mam plan, aby 2 dni przed wyjazdem do Yellowstone sprawdzić temperaturę, jeśli nie będzie dopisywać to odpuszczamy i kierujemy się na San Francisco.

2) Jak rozplanować 2,5 dnia w Yellowstone? Wiadomo, że chcę zobaczyć największe atrakcje, ale również jakiś krótki treking z ładnymi widokami i/lub miejsca, gdzie jest największe prawdopodobieństwo spotkania niedźwiedzi.

3) Noclegi! Interesują mnie wasze opinie na temat noclegów na Route 66, a mianowicie na trasie Kingman - Flagstaff, Salt Lake City oraz okolice, a także jakieś porady jak dorwać tani nocleg w hotelu Stratosphere w Vegas (ze względu na darmowy wjazd na wieżę), bo słyszałem, że już za 20-30$ jest szansa tam przenocować.

4) Czy ktoś był nad Havasu Falls? Wyczytałem że z dojazdem tam nienajłatwiej. Zatem czy warto i czy ktoś mógłby o nich coś więcej napisać? Zdjęcia wyglądają zjawiskowo, a do tego można tam popływać, więc byłby to przyjemny relaks podczas podróży w upałach.

Mile widziane oczywiście jakieś niepopularne, aczkolwiek wartościowe punkty na mojej trasie :)

PS. Da się usunąć post jakoś? Bo przez przypadek dodałem go znowu nie z tego konta.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Maj 2016 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Podbijam ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sie 2016 04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Plan ostateczny:

1. Przylot Las Vegas (Walmart, Las Vegas Fabolous sign), Hoover Dam i nocleg w Kingman
2. Route 66 (Kingman, Oatman, Seligman), Sedona zależnie od dostępnego czasu, nocleg camping w South Rim
3. Grand Canyon, nocleg camping South Rim
4. Horseshoe Bend, Page, Monument Valley, nocleg w okolicy (Blanding?)
5. Canyonlands, Arches, nocleg Moab
6. Przejazd Moab - Yellowstone
7. Yellowstone
8. Yellowstone
9. Yellowstone z rana, potem Grand Teton i ok. 16 przejazd do Salt Lake City / Ogden na nocleg
10. przejazd do Bryce wraz z 12 Hwy + Bryce, nocleg St. George
11. Zion, nocleg St. George
12. Przejazd do Vegas przez Valley of Fire, zwiedzanie Vegas, nocleg Vegas
13. Death Valley i przejazd w strone Yosemite, nocleg ~Mammoth Lakes
14. Yosemite, nocleg camping w Yosemite Valley
15. Poranek jeszcze Yosemite (punkty widokowe), przejazd do Sequoia i zwiedzanie, nocleg Fresno/Bakersfiled (w zależności od następnego dnia)
16. Big Sur, i tutaj chcemy zacząć od Santa Barbara i dojechać na nocleg do Gilroy, wykonalne? Jeśli nocleg poprzedniego dnia w Bakersfield to od Santa Barbara, jeśli skrócimy przejazd to nocleg we Fresno i Big Sur od Morry Bay
17. Wieloryby w Monterey, Dolina Krzemowa, wieczorem Lombard St itp w SF, nocleg SF
18. Golden Gate Bridge, moooooże Alcatraz, wylot o 16:20

Wykonalne? Gdzie mogą być największe problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sie 2016 05:04 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Tak jak pisał kolega wyżej z tym Page to trochę w stylu Griswoldów. Niby samo Horseshoe Bend znajduje się przy głównej drodze,
ale dojście z parkingu zajmuje 30 minut + podziwianie widoczków to 1,5h Ci zejdzie. W Page dodatkowo obowiązkowym punktem
jest Antylope Canyon, górny i dolny. Największą atrakcję są słupy słońca wpadające przez niewielkie szczeliny w skałach. Z tego
względu najlepiej odwiedzać go w godzinach południowych, kiedy słońce jest najwyżej na niebie i promienie padają prostopadle.
Zaliczenie obu kanionów to znowu trzeba liczyć po godzinie + godzina na przemieszczenie się między nimi. Stamtąd dojazd do
Monument Valley zajmuje 2h, więc może zabraknąć ci już czasu na dokładny objazd doliny.

Dodatkowo przecież coś musisz zjeść, poza tym zawsze przy drodze znajdzie się jakaś ciekawa atrakcja, która choć ukradnie nam tylko
kilka minut to w perspektywie całego dnia potem tego czasu może zacząć brakować.

Moim zdaniem plan jest dobry do 13 dnia, rozbij to na spokojnie na większą ilość dni. Nie będziesz żałował, że zrobiłeś coś po łepkach
albo że na atrakcji spędziłeś 20 minut, a resztę dnia w samochodzie. A SF można ciekawie połączyć z Yosemite, Sequoią, Big Sur i LA
w przyszłości.

Co do Stratosphere to można trafić na takie ceny zarówno na zwykłym booking, jak portalach znizkowych (np. lmtclub.com). Zwykle
taka cena jest poza weekendem, w dni, w których mają najmniejsze obłożenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki lubi ten post.
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Sie 2016 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nowitzki spróbuj między 5 a 6 dniem zaliczyć nocleg nie w Moab,a gdzieś wyżej np. w Price. 5 dzień odległościowo nie jest wymagający, zaś na drugi dzień nie będziesz miał 900 km do przejechania tylko mniej.

Może warto też zastanowić się nad rozpoczęciem zwiedzania od południa czyli Jackson i na dzień dobry wrzucić Grand Teton a potem pojechać do Yellowstone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Sie 2016 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Z Antelope Canyon świadomie zrezygnowaliśmy (czas, drogo). Powrót mam z SF, ponadto Yosemite we wrześniu nie jest taki okazały, chcemy zrobić jeden szlak I wrócić tam kiedyś w innym terminie. Co do Yellowstone, ten dzień z Moab jest przeznaczony wyłącznie na jazdę I wolimy dłużej poprzedniego dnia pozwiedzać I mieć blisko nocleg aniżeli jeszcze cisnać I dojechać jak najwyżej :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sie 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nowitzki napisał(a):
Z Antelope Canyon świadomie zrezygnowaliśmy (czas, drogo). Powrót mam z SF, ponadto Yosemite we wrześniu nie jest taki okazały, chcemy zrobić jeden szlak I wrócić tam kiedyś w innym terminie. Co do Yellowstone, ten dzień z Moab jest przeznaczony wyłącznie na jazdę I wolimy dłużej poprzedniego dnia pozwiedzać I mieć blisko nocleg aniżeli jeszcze cisnać I dojechać jak najwyżej :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Jechałem do Yellowstone z Price i droga była dość męcząca. Koło SLC potrafią robić się spore korki, ruch jest duży, za to wjeżdżając do Idaho jest już inny świat - mniejszy ruch, piękne krajobrazy. Spróbujcie zaliczyć tą część trasy jak będzie widno. I po drodze macie jedyne chyba na świecie muzeum ziemniaka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sie 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Ok bardzo przydatna uwaga, dzięki :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sie 2016 10:06 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
My byliśmy w Yellowstone w lipcu tego roku - spaliśmy na campingach w parku - było zimno w nocy w okolicach 0 stopni. Mieliśmy śpiwory do 5 stopni więc były za zimne. Jak będziesz miał porządny śpiwór to dasz radę.

-- 13 Sie 2016 10:13 --

My jechaliśmy odwrotnie przez Salt Lak City do Yellowstone, z powrotem przez Grand Teton - tam też spaliśmy na campingu - też było bardzo zimno i misie nawiedzały camping. :D
Zazdroszczę podróży my to wszystko i jeszcze trochę więcej zwiedziliśmy mc temu - mieliśmy rozplanowany każdy dzień a było ich 22. Nie było żadnych niespodzianek wszystko poszło zgodnie z planem. Zrobiliśmy 7500 km.
Życzę braku niepspodzianek a one się zdarzają - bardzo kradną na parkingach w outletach - byliśmy świadkami - pod SF i LV - wybijają szyby i okradają turystów - radzę nie trzymać nic wartościowego na wierzchu.

-- 13 Sie 2016 10:18 --

Mnie nie zachwycił np. Yosemite Park , ale Antelope Canyon uważam, że warto zobaczyć.
W Yosemite byliśmy w sobotę i to była porażka - tysiące ludzi, camping mieliśmy poza parkiem - 2,5 godziny stania w korku, 1,5h szukania miejsca na terenie parku. Może to był też powód złego postrzegania go.Wy jeziecie we wrześniu to i ludzi będzie pewnie zdecydowanie mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group