Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Cze 2013 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 10
Generalnie, poszukuję jakiejś w miarę bezpiecznej trasy pomiędzy Barceloną a Tarragoną, samochodem, ale - co bardzo istotne - nocą. Ostatnio (czyli w październiku ub.r.) jechałem od Barcelony drogą N-340 i na AP-7 dopiero za El Vendrell wskoczyłem. Ale to był środek dnia. I bez żony i córki. Teraz mam wieźć dziewczyny, trasa nocą z racji późnego przylotu a i nie wiem jak one się będą po samym locie czuły więc nie chcę też ryzykować jazdy z nimi zbyt krętymi dróżkami (o C-31 nie wspominając). Oczywiście, chodzi też o jak najmniejsze koszty, więc zdecydowanie odpada koszmarnie droga C-32. Dojechać musimy aż do Castellón, ale dalej to już nie problem - głównie chodzi o jak najszybsze i jednocześnie najtańsze wydostanie się z Barcelony. Na razie pomysł mam w sumie jeden - od początku jechać AP-7. Koszt wyjdzie mimo wszystko o 20€ mniejszy niż gdyby wybrać trasę z tunelami... Ale może Wy coś doradzicie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 20 Cze 2013 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
liczysz że ktoś podrzuci pomysł na jakiś przejazd z przesiadką w oslo albo bergamo? :D
nie chcesz jechać C-31(co w ogóle, nawet za dnia, jest sportem ekstremalnym) to jedź C-32. a jak ta Ci nie pasuje to jedź autostradą w pełnym tego słowa znaczeniu czyli A-2 i potem A-7. nic tu innego nie wydumasz...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Cze 2013 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 10
Jechałem już C-31 nocą, droga rewelacyjna a punkty widokowe to już w ogóle "miszczostwo" - niby noc pełna, a jasno od księżyca ;) Jedyny minus to to, że tam trudno jechać szybciej niż 40 km/h...

Niemniej jednak, liczyłem, że może ktoś częściej ode mnie na takiej trasie jeździł i mógłby polecić drogę na której nie napotkam w środku nocy na jakiś patrol policji czy coś. Poza tym, żona w ciąży, średnio chcę ją męczyć krętymi trasami. A A-2 i AP-7 na tym odcinku (od Barcelony) nie miałem jeszcze okazji jechać i nie wiem jakie tam "warunki" są (aczkolwiek znając jakość hiszpańskich dróg pownno być OK)... Oczywiście, istotne są też koszty - C-32+AP-7 dają ponad 50€, podczas gdy sama A-2+AP-7 raptem 30€... A czasowo wychodzi podobnie chyba...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Cze 2013 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
mls napisał(a):
...liczyłem, że może ktoś częściej ode mnie na takiej trasie jeździł i mógłby polecić drogę na której nie napotkam w środku nocy na jakiś patrol policji ...

teraz to już nie wiem zupelnie czego potrzebujesz...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Cze 2013 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 10
namteH napisał(a):
teraz to już nie wiem zupelnie czego potrzebujesz...


Spokojnej, wygodnej, szybkiej trasy, po prostu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Cze 2013 15:33 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Trasa C31 + N340 nie jest niebezpieczna specjalnie. Jest za to upierdliwa - dużo hopków zwalniających, rond.
Jest kilka radarów, ale jak wszędzie, potrafią stać nieoznakowane samochody z radarami.
Zaletą jest to, że większość trasy ma ograniczenia np. 100km/h tam gdzie u nas byłoby max 70km/h

C32 kosztuje przejazd w jedną stronę ok. 7 euro, nie wiem jak A7.

Ja jeździłem przez C31 przez Vilanova a następnie N340 do Tarragony.

Czas przejazdu liczyłbym na ok. 2 godziny.

Nie polecam natomiast planować powrotu na niedzielę wieczorem (w stronę Barcelony) bo ten czas się podwoi lub potroi - ze względu na duże korki.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Cze 2013 16:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
50 euro za 100 km autostrady?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Cze 2013 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 10
Nie 100km a prawie 300... I faktycznie, nie 50€ a 35, popierdzieliło mi się i nie w tą co trzeba rubryczkę patrzyłem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group