Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sie 2020 21:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
...a do tego wakacje i tak się już kończą, więc mogli zostawić ten jeszcze 1-2 tygodnie bez zmian.
No trudno.

Ja też uważam, że takie suche i beznamiętne podchodzenie admina jest nie na miejscu. Forum jest dla ludzi i admin też dla ludzi - a nie ludzie dla forum!

Z wylewania żali często wywodzi się sposób na rozwiązanie problemu - co to Białoruś tutaj czy jak...? :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Sie 2020 16:01, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę i 2w1
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
dos70 uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 16 Sie 2020 00:53 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
sanchopan napisał(a):
Ja też uważam, że takie suche i beznamiętne podchodzenie admina jest nie na miejscu. Forum jest dla ludzi i admin też dla ludzi - a nie ludzie dla forum!

Z wylewania żali często wywodzi się sposób na rozwiązanie problemu - co to Białoruś tutaj czy jak...? :mrgreen:

POPIERAM!!!!
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 17 Sie 2020 13:45, edytowano w sumie 1 raz
temat
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sie 2020 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
W tym roku kolejny już raz chciałem pojechać na Fidżi.

Przed pandemią też kilka razy zdarzyło mi się chcieć.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Sie 2020 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Miały być góry Bułgarii off-roadowo i byczenie się w Grecji.
Była Polska off-roadowo i byczenie się nad jeziorem, morzem i w lasach Podlasia oraz Borach Tucholskich.
Nie narzekam :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Sie 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
U mnie prawie wszystkie plany musiały ulec zmianie. Pomijając anulowaną Azję, czego nie dało się zastąpić niczym sensownym, miała być Gruzja. Pomyślałem, że skoro granice mają otwierać od lipca, to dam im miesiąc i w sierpniu będą rozbudzeni na turystów. Nic bardziej złudnego. Trzeba było tydzień przed szukać czegoś alternatywnego. Pierwszym planem B była Czarnogóra, ale ją także zawieszono. Pozostało cokolwiek innego, koniecznie w tych terminach (doloty do WAW, hotele w WAW - zbyt dużo było rzeczy, które musiałbym odwołać). Padło na Tiranę - dopłaciłem do pierwotnych biletów prawie 1400zł., bo termin był nietykalny. Wyszło WAW-GDN-TIA-WAW-GDN na jednym bilecie w taryfie krajowej, która dała +500 mil. Trzecim wyjazdem miał być Bejrut. Co się wydarzyło, wszyscy wiemy. Teraz pozostaje mi szukać czegoś alternatywnego, bo urlop zaplanowany a należę do tej grupy, która nawet dnia w domu nie wysiedzi. Oby to już był koniec tych nieszczęsnych zmian...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Sie 2020 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
U mnie juz w zeszlym roku latanie powoli ustalo, ale ten plan lekko sie zmienil w tym roku i po karaibskim hopperze i wypadzie na st. lucie:
st-lucia-relacja-z-wejscia-na-piton,211,148841

chec latania odzyla, aczkolwiek po powrocie pod koniec lutego jak "impreza" zaczela sie rozkrecac nastepny trip sie zaczal przekladac i przekladac..

Rowniez typowe latanie do Polski 4 razy w roku zniknelo i trzymam kciuki by na swieta sie udalo..

Ogolnie mowiac szukanie deali zupelnie ustalo, juz sam nie pamietam kiedy ostatni raz odwiedzilem kayak, azair czy jakichs edków..
Zatem tu jest strach ze w 2021 jak wroce do zabawy to bede startowal jako zupelny nowicjusz.. ale to i moze lepiej bo wtedy ma sie wiecej pomyslow a nie polega na starych odgrzewanych kotletach 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Sie 2020 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
W kwietniu mieliśmy spędzić dwa tygodnie na Maderze, odwołane
W sierpniu udało nam się polecieć na Sycylię, więc tutaj się udało.
W październiku mamy lot do Singapuru i dalej na Bali, Komodo i Jawę, ale jakoś kiepsko to widzę
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Sie 2020 18:16 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
W marcu miał być Hong Kong
W czerwcu Islandia
We wrześniu zachodnie USA

Póki co były Mazury :D

Na sylwestra w biletach wisi Portoryko, ale patrząc na rozwój pandemii to chyba ta przyjemna perspektywa się oddala...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Sie 2020 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja tam nie mam żadnych żali. Nie mialam szczególnych planów, airshow odwolali i tak, więc nic nie straciłam. Jedyne co, to Oceania oddala się na pare lat, bo kto wie, kiedy male wyspy otworzą się i wpuszczą turystów. Do tego czasu uzbieram podwójna ilość mil i punktów hotelowych.

Zastępczy wypad w Alpy na 5 tygodni, był dobry jak zawsze.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Sie 2020 19:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ja miałem to szczęście, że na przełomie stycznia i lutego zrobiłem Singapur, Malezję, Kambodżę i Tajlandię.
Wróciłem w połowie lutego naznaczony w firmie i wśród znajomych piętnem osoby, która mogła przywieźć koronawirusa.
Nikt wtedy nie myślał o myciu rąk, maseczkach, dystansie. Żadnych procedur. Nic.

W kwietniu miałem lecieć do Brukseli na święta do siostry - to jedyny covidowy problem. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Lotowski bilet został przebukowany na 2021 na wielkanoc. I nawet dobrze się składa, bo siostra ma wówczas 50-tkę :D

Covidowy problem wpłynął też na to, że mogłem sobie na spokojnie kupić bilet na koncert Lady Gagi w Londynie, który został przełożony z lipca 2020 na lipiec 2021. Tu oczywiście nie mam pewności, czy się odbędzie, ale trzeba być dobrej myśli.

I teraz ostatnia rzecz, która mnie dotknęła albo i nie. Na 21 sierpnia mam lot Wizzem do Lwowa. Po wprowadzeniu kwarantanny myślałem, że już nie polecę. Bilet był tani, mogłem spisać na straty, bo nie chciałem wydawać dodatkowej kasy na testy. I właściwie kupiłem na ten sam termin Barcelonę LOT-em na wakacje. Tu mi zonka sprawił ukraiński rząd, który pozwala na loty, a Barcelonę zmieniam na inny kierunek i prawdopodobnie będzie to kierunek Londyn 2021.

A tak, to uważam, że Covid to dobry okres na kupowanie lotów na 2021 (sam skorzystałem z erroru na biznes Turkisha w ostatni weekend, bo akurat 2021 to mój pierwszy rok nowego okresu na status Gold). Wiem, że to w pewnym sensie kredytowanie linii lotniczych, ale też wiem, że 2020 rok to w pewnym sensie loteria.

Wiem też, że wielu rzuca pomyje na LOT, że ten nie oddaje kasy, ale jak na razie ma jedną z lepszych elastycznych ofert na zmiany.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Sie 2020 19:44 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
To ja powiem przewrotnie, że 20 lutego wróciliśmy z kolejnej około 3-tygodniowej objazdówki po RPA i wszystko udało się doskonale.
Może nawet skrobnę relację- udało się m.in przejechać z Durbanu do Port Elisabeth przez rejony dawnego Transkei. Bardzo ciekawe doświadczenie.

Wylot 30.01. "Tam" jedynie grupy azjatycko wyglądających pasażerów we FRA w maseczkach oraz pomiar temperatury w JNB na przylocie. "Z powrotem" w zasadzie gładko.

Jasne- mogło być pewnie jeszcze nawet i 2-3 tygodnie (max) "bliżej" do czasowego "punktu zero", ale jak na to, że daty zaplanowaliśmy dosłownie miesiąc wcześniej, korzystając z promocji LH, to wyszło nieźle.

Co wytrwalsi znają moje nastawienie do tematu pandemii, ale wierzcie lub nie: zaraz przed wylotem trafiłem na obwieszczenie WHO odnośnie podrózy międzynarodowych i postąpiłem zgodnie z nim. Czyli: nie ma zagrożenia, można lecieć.
https://www.who.int/news-room/articles- ... s-in-china
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Sie 2020 20:04 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja miałam wakacje spędzić w Hiszpanii.
Jest za to Grecja i Włochy. Mimo wszystko nie narzekam ? ?
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Sie 2020 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Pod koniec czerwca miała być Norwegia. Od marca się modliłem, żeby wypaliło. I się udało ;) i choć była zamknięta z Polski do 15 lipca to była otwarta z Finlandii i wykorzystałem tą lukę ;)

Nie podarowałbym sobie tego, jakby się nie udało, bo Nordkapp planowałem od półtora roku
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Sie 2020 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Póki co w tym roku udało się polecieć tylko na Cypr, z wrocławska ekipą f4f. Było to na początku lutego, więc w czasach kiedy koronawirus był problemem wciąż jedynie lokalnym. Niestety wraz z rozwojem sytuacji anulowane zostały moje loty do Rumunii, Finlandii i na Ukrainę. Została mi ostatnia rezerwacja na przełom listopada i grudnia, ale nawet nie będę mówił dokąd, żeby nie zapeszyc :p

Pozytyw jest taki że udało się zobaczyć sporo ciekawych miejsc w Polsce. W tym takich, do których od dawna się wybierałem, ale zawsze miałem nie po drodze. Tak więc odwiedziłem Bieszczady, Bory Tucholskie, Pieniny, Sudety oraz pierwszy raz od siedmiu lat - Bałtyk :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Sie 2020 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W tym roku udalo sie poszalec w NY, na Malcie, Egipcie. Utknalem w Jemenie i przez to stracilem wyprawe do El-Alamein w Egipcie, ale to inna historia.
Nie wypalila Portugalia pod koniec marca, wszystko bylo zalatwione i zaplacone, tak bardziej luksusowo, mialem leciec z dziewczyna.
Nie wypalila rowniez Islandia.
Nie wiem co mi odbilo, ale kupilem caly pakiet biletow na 2020, czesciowo w business.
BTW za bilet do AKL otrzymalem zwrot kosztow.
Spoko, jest OK, nalezy sie cieszyc z tego co sie ma, a nie co chcielibysmy miec. Jedno magiczne slowo „dziekuje“ wystarcza. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 18 Sie 2020 00:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 17 Sie 2020 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Mnie z powodu wirusa odwołali wszystkie konferencje (w tym jedną naprawdę ciekawą w Windhoek, skąd miałam potem zrobić mały wypad do RPA). Ale z drugiej strony wirus zamienił mi bardzo czasochłonne cykliczne wycieczki zajęciowe na uniwersytety w okolicy na wykłady online, co bardzo mnie ucieszyło. Posiedziałam na tyłku w domku teściów nad morzem, pogoniłam magistrantów, coby się bronili w terminie, nadgoniłam publikacje (w tym książkę). Więc w sumie żali nie mam aż tak wielkich :D
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Sie 2020 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Drugie w życiu RTW
Pierwsze Hawaje
Pierwsza Japonia
Pierwszy raz Bali
Bali przełożone na 2021 reszta out.
Plus pare europejskich krótkich tripów ale tu akurat żal mały bo korzystnie się udało pozamieniać i dość intensywnie wygląda końcówka roku pod tym względem ( oby już bez niemiłych niespodzianek ).
Jeszcze Filipiny wiszą na listopad kolejne do odstrzału aczkolwiek to już któryś ( nasty ) raz wiec jak nie listopad to może luty.

Miał być taki fajny rok a zamiast tego na ( bardzo ) małe pocieszenie w sumie jedynie dzięki Covidowi w końcu była/jest okazja po śmiesznych cenach poskakać po greckich wyspach bo zawsze albo drogie loty albo na zbyt długo jak dla mnie na Europę.
Kolejny plus na siłę - skończę rok z dwucyfrową liczbą dni urlopu , które przejdą na kolejny , to się nie mialo prawa zdarzyć w normalnych warunkach.

Przydatny temat , wylałem żale , niech ten 2020 się już kończy i nastąpi jakiś cudowny reset systemu od samego startu 2021.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Sie 2020 23:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
A ja po powrocie z dalszego wypadu do Ekwadoru w lutym stopniowo odwołałem wszystkie wyjazdy tegoroczne i celowo nie przykładałem ich na siłę na później. Robię sobie dłuższą przerwę, która w zależności od rozwoju sytuacji, potrwa jak sądzę co najmniej do wiosny 2021, ale nie wykluczam, że dłużej.
Wprawdzie mam jeszcze kilka aktywnych biletów na koniec grudnia i luty, ale szanse na ich realizację w pierwotnych terminach uznaję obecnie za niewielkie.
Decyzję co z nimi dalej - anulowanie czy przekładanie - uzależniam od dalszych perspektyw związanych z powrotem do "normalności", ale także moimi planami.

Na dziś wydaje mi się także, że nie chcę wracać na razie do super intensywnego podróżowania nawet "po COVIDzie" (robiłem przez ostatnie lata często grubo ponad 100 lotów rocznie, w tym różne kółka, "durnoloty", runy milowe itp.). Myślę, że w to miejsce będą w przyszłości dwa, może trzy rocznie starannie zaplanowane wyjazdy krajoznawcze (nowe miejsca) - dłuższe i mniej nastawione na "latanie". Krótkie wypady weekendowe mocno ograniczyłem już jakiś czas temu, jeszcze przed wybuchem koronawirusa.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Sie 2020 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Podziwiam tych co odkładają podróże na półkę, rozsądek to podstawa!
Dla mnie niestety temat jest tak płynny, że chyba za wcześnie, żeby mówić co się nie udało ;)

Kwietniowa Tajlandia zmieniła się w Tajlandię grudniową - ale ta teraz również odpływa w niewiadomym kierunku.
Majówka w Szwajcarii wyparowała ale za to ostatni majowy weekend w Sopocie udał się rzutem na taśmę, ponadto lipcowy Belgrad zmienił się w lipcową Majorkę.
Czerwcowe zachodnie wybrzeże USA póki co zmieniło się w Vancouver w lipcu przyszłego roku - i to był chyba najgorszy finansowy deal ostatnich stu lat.
Ale stwierdziłam, że skoro już dopłacam, to przynajmniej umilę sobie czas planując jakiś nowy kierunek - Big Sur już przecież widziałam (w internecie). Pani na infolinii gotogate nie mogła się nadziwić co ja robię z tą zmianą USA na Kanadę w ostatnich 30 sekundach 2-godzinnej rozmowy. No ale cóż, przynajmniej miała co mężowi wieczorem opowiadać.

Sierpniowa Gruzja zmieniła mi się magicznie w Bratysławę, Wiedeń i Budapeszt, z którego wróciłam przed godziną i serdecznie pozdrawiam.
We wrześniu podobno będę na koncercie w Rzymie a w listopadzie na Malediwach. Ale to tylko mrzonki.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Sie 2020 00:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Po 2 RTW i kilku dalekich wypadach w 2019 nie mam żalu za ten stop.
Wypadło:
Dublin na Patryka
Miami
Corfu
Zlot w Sarajewie
Ochryda
Sydney plus Abu Dhabi.

I tak najbardziej mi szkoda tego Patrykowego Dublina. Mam pokupowane jakieś europejskie szorty i krajówki. Trudno cieszmy się,że nie ma absolutnego lockdownu od marca tylko możemy czasem się wyrwać. 2021 zapowiada się wspaniale :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group