Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Lip 2013 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
mkobyszewski napisał(a):
A co do problemu "biochemika" to watpie by moglo towyjsc przez booking.com...trzeba zazwyczaj uwazac na bankomaty, ktor moga byc obarczone rozmegp typu skanerami i aparatami fot.


No własnie tej kredytówki nigdy nie użyłam w bankomacie...
Myślę, że to raczej sprawka "fruwających" faksów z numerami, nie rostrzygając już skąd one wyfrunęły, z booking czy z hotelu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#82 PostWysłany: 21 Lip 2013 13:56 

Rejestracja: 21 Lip 2013
Posty: 5
to czym najlepiej płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 21 Lip 2013 14:22 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
pre paid

ja sie przekonalem juz na wlasnej skorze raz mielem nowa karte nigdzie jej nie uzywalem, zrobilem rezerwacje poprzez booking.com w brukseli, po tygodniu jak wrocilem zauwazylem platnosc na 60 euro na jakims portalu randkowym w szwajcarii

nie wiadomo czy numer zostal przechwycony czy ktos z hotelu sobie skopiowal numery karty

od tej pory tylko i wylacznie prapaid do rezerwacji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Lip 2013 15:01 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Czy np. karta internetowa WBK (w formie PDF) wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 21 Lip 2013 15:11 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Zalepiajcie cvv, nie będzie problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Lip 2013 15:24 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Często CVV trzeba podać więc w jakimś stopniu zalepianie pomoże jeżeli dajesz do rąk ale gdy płacisz przez internet i podajesz CVV....chyba nie bardzo. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Lip 2013 15:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
ale gdy płacisz przez internet i podajesz CVV

Wtedy dane są szyfrowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 22 Lip 2013 10:07 

Rejestracja: 12 Cze 2011
Posty: 35
klayton napisał(a):
Cytuj:
ale gdy płacisz przez internet i podajesz CVV

Wtedy dane są szyfrowane.


Wręcz przeciwnie - dane nie są szyfrowane. Kiedyś dostałem skan faksu od hotelu. Było to automatyczne pismo, które hotel otrzymał od booking.com i widniały na nim wszystkie dane, które wpisywałem w bezpiecznym formularzu na portalu (w tym CVV).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 22 Lip 2013 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
przy płatności przez internet są szyfrowane,

na faksie który przychodzi z booking do niektórych hoteli nie.

klayton zapoznaj się mniej więcej z wątkiem bo zaraz znowu zaczniemy całą dyskusję od nowa :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 27 Wrz 2013 21:30 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
tomalo77 napisał(a):
pre paid

ja sie przekonalem juz na wlasnej skorze raz mielem nowa karte nigdzie jej nie uzywalem, zrobilem rezerwacje poprzez booking.com w brukseli, po tygodniu jak wrocilem zauwazylem platnosc na 60 euro na jakims portalu randkowym w szwajcarii

nie wiadomo czy numer zostal przechwycony czy ktos z hotelu sobie skopiowal numery karty

od tej pory tylko i wylacznie prapaid do rezerwacji

Tak tak, dopóki Ci ktoś nie zrobi preautoryzacji tej karty pre-paid na kwotę wyższą niż dostępne na niej środki. Nie dość, że dostępne środki będziesz miał zablokowane to jeszcze będziesz musiał zapłacić gotówką lub innym "plastikiem" bo autoryzacja pre-paidem nie przejdzie. Tak, wiem. Zaraz mi ktoś powie "no to jak preautoryzacja nie przejdzie to nie powinno nic ściągnąć z karty". Owszem, nie powinno ale może jednak zablokować Wam te środki które na niej mieliście. Temat przerobiłem niestety na własnej skórze. Problem z odzyskaniem zablokowanej kasy jest o tyle kłopotliwy, że nie ma się fizycznie dostępu do rachunku karty, można ją tylko zasilić, wypłacić z niej z bankomatu (z prowizją rzecz jasna) lub nią zapłacić. Bank tj. właściciel karty, może Wam odblokować owe środki nawet po 7 dniach lub dłużej, nawet do miesiąca (o ile złożycie reklamację bo tyle może trwać procedura jej rozpatrzenia). A hotel? Hotel rozłoży ręce i powie "musi pan/pani czekać aż bank odblokuje środki" nie wspominając o tym, że mógłby te środki Wam odblokować gdyby recepcjonistka nie wyrzuciła kwitka z terminala (na którym był nr transakcji potrzebny do jej anulowania) do kosza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 28 Wrz 2013 07:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Swego czasu pracowałam w rezerwacjach w hotelu i hostelu. Gdy przychodziła rezerwacja z booking.com, wszystkie dane - łącznie z numerem karty, CVV i datą wazności były dostępne i widoczne. Tu na Malcie hotele sprawdzają kartę i z jakiegoś powodu u przyszłego gościa pojawia się blokada środków na koncie - chyba za pierwszą noc. Nie potrafię powiedzieć co się dzieje gdy użytkownik wybiera ofertę bezzwrotną. Wydaje mi się, ze booking tylko blokuje środki, a dopiero później hotel kasuje z karty.
zasadniczo nie polecam booking.com bo bardzo często hotele są drozsze niz na innych stronach - booking pobiera 19% prowizji od hoteli.
z kolei jeśli chodzi o hostelbookers czy hostelworld to dane karty są dostępne dla hotelu/hostelu po pełnym zalogowaniu się na stronę i podaniu niezliczonych informacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Wrz 2013 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
orchidea04 napisał(a):
...
zasadniczo nie polecam booking.com bo bardzo często hotele są drozsze niz na innych stronach - booking pobiera 19% prowizji od hoteli...

to jest nie prawda i na ten temat była dyskusja i o wielkości cen (np porównując z tym co hotel proponuje na swojej stronie) i o wielkości prowizji (ona może być do 19% ale to zależy od tego jak hotel bardzo chce się rzucać w oczy w wynikach wyszukiwania itp itd...)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 06 Paź 2013 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Czy na booking.com przejdzie rezerwacja pustym prepaidem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 06 Paź 2013 19:51 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Przejdzie.

PS. NIE TEN DZIAŁ.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Paź 2013 21:09 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
littleboy1989 napisał(a):
Czy na booking.com przejdzie rezerwacja pustym prepaidem ?

To zalezy, jaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Paź 2013 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
W końcu skasowano mi obciążenie z karty. Akcja była na początku maja, a już jest październik. 5 miesięcy czekania, słabo trochę...

Połączony post:
A podbijam pytanie littleboy1989. Czy ktoś już testował płacenie pustym prepaidem?
Przechodziło Wam?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 15 Paź 2013 23:40, edytowano w sumie 1 raz
łączę posty, proszę korzystać z opcji "zmień"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 16 Paź 2013 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
jeśli płatność jest na miejscu a hotel potrzebuje tylko proflilaktycznie nr karty przy rezerwacji - zawsze podaje nr aktywnej karty prepaid (tyle że nie jest pusta, mam tam jakieś 1 PLN) :-) Nigdy nie było z tym problemu.
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 13 Gru 2013 13:36 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 1
Cześć, podbiję nieco temat.

Miałam podobny problem z Hostelworld. W styczniu zabukowałam za ich pośrednictwem hotel w Rzymie z opcją niewielkiej przedpłaty.
HW ściągnął przedpłatę i zablokował resztę kwoty. Po 3 dniach zniknęła blokada i pojawiła się płatność... W innym hotelu niż bukowałam.

Prosiłam o wyjaśnienia HW tuż przed wyjazdem i dowiedziałam się że wszystko jest OK. W hotelu było ok, wyjaśnili ustnie, że terminal do płatności mają w innym hotelu.

W listopadzie (! +10 m-cy) pojawiła się na mojej karcie niewyjaśniona płatność z Rzymu na sporą kwotę (>1200PLN). Skojarzyłam ją z tamtą sytuacją i okazało się, że tytuł transakcji jest taki sam jak tej ze stycznia.

Sprawę wyjaśniłam dwutorowo:
1. mBank po zgłoszeniu reklamacji oddał pieniądze z informacją, że wyjaśnianie sprawy z Mastercardem zajmuje do pół roku i pieniądze na razie oddane są do czasu wyjaśnienia. Więc czekam:-)

2. HW stwierdził, że nie miał nic wspólnego z tą transakcją, a z racji tego że hotel z tytułu transakcji nie jest w HW to nie są w stanie nic zrobić. Jedyne co udało im się wyjaśnić, że pieniądze pobrano moimi danymi karty a nie moim nazwiskiem.

W każdym razie kartę zastrzegłam i myślę o jakimś prepaidzie do bukowania noclegów.
Dam znać jeśli dostanę info z MC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 14 Gru 2013 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
orchidea04 napisał(a):
Swego czasu pracowałam w rezerwacjach w hotelu i hostelu. Gdy przychodziła rezerwacja z booking.com, wszystkie dane - łącznie z numerem karty, CVV i datą wazności były dostępne i widoczne. Tu na Malcie hotele sprawdzają kartę i z jakiegoś powodu u przyszłego gościa pojawia się blokada środków na koncie - chyba za pierwszą noc. Nie potrafię powiedzieć co się dzieje gdy użytkownik wybiera ofertę bezzwrotną. Wydaje mi się, ze booking tylko blokuje środki, a dopiero później hotel kasuje z karty.
zasadniczo nie polecam booking.com bo bardzo często hotele są drozsze niz na innych stronach - booking pobiera 19% prowizji od hoteli.
z kolei jeśli chodzi o hostelbookers czy hostelworld to dane karty są dostępne dla hotelu/hostelu po pełnym zalogowaniu się na stronę i podaniu niezliczonych informacji.

Ostatnio miałem ofertę bezzwrotną w hostelu w Maladze. W momencie rezerwacji zablokowało mi środki na ustaloną kwotę za pobyt i po kilku dniach normalnie się zaksięgowało. W hotelu recepcjonista dał mi tylko wydruk z terminala do podpisania i kopię transakcji, więc booking nie miał nic z tym do czynienia ;)
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Gru 2013 10:51 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Zawsze możesz zadzwonić na booking.com na bezpłatny numer i zgłosic ten fakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group