Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 747 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Maj 2013 14:52 

Rejestracja: 12 Cze 2011
Posty: 35
klayton napisał(a):
Dlaczego uważacie, że przy płatnościach na odległość odbiorca wpłaty ma dostęp do wszystkich danych karty, a w szczególności do cvv?


Podobno dotyczy to w większości mniejszych hoteli, które nie mają własnych serwisów rezerwacyjnych.

Kiedyś dostałem e-mail od hotelu, (rezerwacja przez booking.com) który chciał anulować rezerwacje. W załączniku wysłali skan faksu, który otrzymali od booking.com. Znajdowały się tam wszystkie moje dane, włącznie z numerem karty kredytowej, a nawet cvv ;).

Też byłem wtedy w szoku, nawet założylem taki temat na forum :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 24 Maj 2013 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
mucha napisał(a):
Wszystkie inne serwisy hotelowe same obciążają kartę i rozliczają się z hotelami osobno.

Mogłabyś podać nazwy kilku, które polecasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Maj 2013 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
to ja proponuje nie podawać prawdziwych danych przy rezerwacji(np. "pomylić sie" przy dacie ważności karty czy przy cvv). oczywiście w przypadku autoryzacji to wyjdzie na jaw ale wtedy chyba po prostu proszą o skorygowanie.

z tego co piszecie to rzeczywiscie wygląda to nieciekawie i chyba trzeba by zapytać w bookingu co oni sadza o tych przypadkach.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Maj 2013 15:48 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Podczas pobytu w Peru zobaczyłem, jak wygląda przechowywanie danych karty z rezerwacji booking.com. Wydrukowane kartki ze wszystkim, włącznie z numerami kart leżały sobie po prostu na biurku przy check-inie, nawet nie schowane przed dostępem gości. Kolejnego dnia przekonałem się, że jeszcze większa pula leżała w segregatorze obok biurka.

Nie wydawało się to zbyt bezpieczne.

Zazwyczaj uzywam karty prepaid, którą kiedyś miałem do Ryanaira. Nawet, jak jest przedpłata, to booking daje 24h na zmianę danych karty, a w tym czasie spokojnie dojdzie przelew na jej rachunek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Maj 2013 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
@Arcanus

Na policji przyjęli zeznanie i sprawę przekażą do działu przestępczości internetowej, powiedzieli że się odezwą :)

@namteH
Dzwoniłam też do booking.com, powiedziano mi, że starają się szyfrować dane uzyskiwane na stronie, ale hakerzy ciągle wymyślają coś nowego. Powiedziano mi, że przekażą moje zgłoszenie w celu usprawnienia systemu.
Potwierdzili, że dane klienta i jego karty przekazują do hotelu faksem, ale dodali, że zajmują się tym zaufane osoby :) a to stanowczo uspokaja ;)

No właśnie też zaczęłam się zastanawiać co potem hotel robi z takimi faksami, czy wszystkie hotele mają niszczarki....
Albo co, jeśli faks trafi przypadkiem nie na numer hotelu.

@rafal.is @mkdabr
Czytając o Waszych doświadczeniach, to naprawdę zastanawiające i niepokojące.
Niestety nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, jak funkcjonuje booking.com.

Myślałam też, bo tak piszą na stronie, że do rezerwacji można użyć tylko karty kredytowej. Też mam kartę prepaid jeszcze wyrobioną do Ryanair, nie przypuszczałam, że możnaby ją użyć na booking.com.

Wcześniej korzystałam zwykle z portali od razu obciążających kartę t.j. hotels4u, hostelsclub, czy tych które ściągają od razu ale tylko 10% zaliczki a reszta w hotelu np gotówką, jak hostelworld czy hostelbookers.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez biochemik, 24 Maj 2013 18:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Maj 2013 18:38 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
no bo taka jest prawda, nie rozumiem ludzi, którzy nie używają prepaid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Maj 2013 18:38 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
WaldekK napisał(a):
mucha napisał(a):
Wszystkie inne serwisy hotelowe same obciążają kartę i rozliczają się z hotelami osobno.

Mogłabyś podać nazwy kilku, które polecasz?

Nie ma reguły, kupuję tam gdzie najtaniej. Hotelscombined.pl to fajna porównywarka z kilku najpopularniejszych serwisów.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Maj 2013 18:40 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
To ja wam odpowiem inna akcje

Kiedys bukowalem nocleg na Ibizie przez booking .... wpadam do hotelu z ekipa okazuje sie ze nie maja wszystkich pokoi dostepnych bo nie otworzyli jeszcze całego kompleksu i chca wyslac nas do innego (sprawdzilem na mapie gdzie - w sumie lepiej) to przystalem na to...

Bukowałem 2 pokoje , kumpel 1
Kumpel brał na swoje nazwisko wiec raz dwa go znaleźli ... mnie nie mogli znaleźć to dali mi liste wszystkich gośći ( ojjjj było tam polaków, mogłem powiedzieć ze jestem którym tylko bym chciał)

I znalazlem nazwisko ale nie swoje tylko siostry, choć rezerwacja była na moje nazwisko (płaciłem za hotel przez paypasa, który nie był kredytówka wiec odrzucało mi przy autoryzacji za każdym razem [ choć pisało ze nie ma płatności z góry..], więc poprosiłem siostre by mi bukła to zrobiła)

Miły pan dał mi liste z wszystimi danymi karty mojej siostry .... numer, data, cvv i ile trzeba ściągnąc i kazał udać się do innego hotelu ...

Sami widzicie jak to działa, w szoku byłem jakbym powiedział ze jestem innym polakiem z listy to też daliby mi jego dane na wydrukowanej kartce ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Maj 2013 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
bronek40 napisał(a):
no bo taka jest prawda, nie rozumiem ludzi, którzy nie używają prepaid


a np. dlatego że czasem kartą prepaid się nie da :roll:

przykładowo za bilety lotnicze m.in. linii Emirates
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Maj 2013 18:47 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
dobrze że napisałaś swoją historię, współczuje.
Przeraża mnie to trochę i od tej chwili będę ściśle przestrzegał czym rezerwuje, dotychczas zdarzało mi się rezerwować moją główną kartą debetową, w przypadku ważnych dla mnie rezerwacji (np bali za 1pln) teraz chyba tego nie będę robił
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Maj 2013 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
biochemik napisał(a):
bronek40 napisał(a):
no bo taka jest prawda, nie rozumiem ludzi, którzy nie używają prepaid


a np. dlatego że czasem kartą prepaid się nie da :roll:
przykładowo za bilety lotnicze m.in. linii Emirates

bronek najwyraźniej nie lata emirates i pewnie prędko nie poleci.

a wracając do tematu: wydaje mi się, że booking powinien jakoś zobowiązać się do lepszego przestrzegania bezpieczeństwa transakcji. za to co biorą(a to nawet może być 15% ceny) to takie przekazywanie pełnych danych i mienie tego w głębokim poważaniu co się z nimi dalej dzieje nie powinno mieć miejsca.
myślę, że jak jeszcze parę osób do nich napisze i opisze co widzieli albo jak po prostu się "przejechali" na bookingu to wtedy może solidniej się za to wezmą.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Maj 2013 19:08 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Sek w tym, że doświadczenia z bookingu mam zawsze dobre. Solidna firma a i ceny niczego sobie.

Natomiast zgadzam się, ze powinni zainwestować w jakiś centralny system do preautoryzacji kart i danych do hotelu w ogóle nie wysyłać. Po co im, skoro z reguły płaci się na miejscu. Pytanie, co z ofertami przedpłaconymi - ewentualnie wtedy mogą zapytać o zgodę na przesłanie danych do hotelu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Maj 2013 19:50 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Pracuję w hotelu i mogę potwierdzić, że booking.com zawsze przesyła hotelowi dane karty kredytowej, niezależnie od tego czy jest to rezerwacja bezzwrotna czy z możliwością anulacji. Tak samo robią zresztą prawie wszystkie portale z których korzystamy, np. expedia, laterooms, hotels.com, hotels4u, venere.com i pewnie wiele innych. Poza tym wiele hoteli wykonuje preautoryzacje w celu zabezpieczenia rezerwacji, a z tego co wiem to da sie je zrobić tylko na kredytówkach (a na pewno nie na prepaidach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Maj 2013 19:59 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
biochemik napisał(a):
Odradzam korzystanie z booking.com!!!

Po ostatniej rezerwacji tam, wykradzione zostały numery mojej karty kredytowej. Rezerwowałam hotel we Włoszech. Hotel nie naliczył mi jeszcze żadnej opłaty.
Po paru dniach okazało się, że ktoś posłużył się danymi karty do zapłaty w sklepie internetowym ze sprzętem RTV w Szwecji na sumę kilku tysięcy.
Kartę zablokowałam i jestem w trakcie reklamacji. Sprawę zgłaszam też na policji.

Nie polecam korzystać ze strony booking.com, zwłaszcza że mój przypadek nie był odosobniony.


I przez ten caly czas posiadania karty, nigdy i nigdzie wczesniej jej nie uzylas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Maj 2013 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Mi też skrojono dane karty w hotelu po rezerwacji na booking.com - na szczęście mam dodatkowe zabezpieczenie sms więc obyło się bez utraty kasy. Z bookingu korzystam w ostateczności, sposób w jaki obchodzą się z danymi kart to farsa.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Maj 2013 14:55 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
(...)W przypadku sfałszowania Państwa karty kredytowej lub jej nieupoważnionego wykorzystania przez osobę trzecią, większość banków i wystawców kart kredytowych bierze na siebie ryzyko i pokrywa wszystkie koszty związane z takim fałszerstwem lub nieprawnym wykorzystaniem karty kredytowej. Czasami, w takim przypadku odliczana jest pewna kwota (zazwyczaj w wysokości 50 EUR lub jej równowartość w lokalnej walucie). W przypadku, gdy wystawca Państwa karty kredytowej lub bank obciąży Państwa taką podlegającą odliczeniu kwotą w związku z nieupoważnioną transakcją wynikającą z rezerwacji dokonanej na naszej stronie, zwrócimy Państwu kwotę w wysokości nie większej niż 50 EUR (lub jej równowartość w lokalnej walucie). Aby uzyskać odszkodowanie, powinni Państwo zgłosić oszustwo do wystawcy Państwa karty kredytowej (zgodnie z jego zasadami i procedurami), a następnie bezzwłocznie skontaktować się z nami mailem (customer.relations@booking.com). W tytule maila prosimy wpisać „Oszustwo związane z użyciem karty kredytowej” oraz przesłać potwierdzenie możliwości zwrotu pieniędzy (np. zasady działalności wystawcy karty kredytowej). Odszkodowanie wypłacane jest wyłącznie w przypadku rezerwacji dokonywanych poprzez bezpieczny serwer Booking.com oraz w przypadku nieupoważnionego użycia Państwa karty kredytowej, które wynika z naszej winy lub zaniedbania i które w żaden sposób nie wynika z Państwa winy w momencie korzystania z Większość obiektów wymaga podania danych karty kredytowej w celu zagwarantowania rezerwacji.(...) odpowiedz od booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Maj 2013 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
@ czapla:

Dzięki za info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Maj 2013 07:46 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Przyznam, że otworzyliście mi oczy. Biegnę dzisiaj wyrobić prepaid ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Maj 2013 09:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Ech, a ja mam masę hoteli zarezerwowanych w "dzikich" krajach... Ale zmieniać już chyba nie ma co, dane i tak poszły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 29 Maj 2013 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
do rezerwacji na bookingu tylko i wyłącznie prepaid!

i nie mówcie, że Wasze karty są bezpieczne, bo istnieje chargeback, do poczytania:
http://www.mbank.pl/porozmawiajmy/forum/1,992964,kradiez-z-karty-kredytowej-a-stanowisko-mbanku-odmowa,1.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 747 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group