Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 19 Lip 2023 21:06 
Awatar użytkownika

Loty: 623
Kilometry: 745 435
HON fly4free
Nie masz ze sobą drugiej karty Revo albo jakiejś innej? Bo jeśli wymienisz to do płatności telefonem będziesz miał nową gotową od razu
 Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.

#702 PostWysłany: 19 Lip 2023 21:22 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mam druga karte, do konta, na ktore przychodzi pensja. Z platnosciami karta tutaj jest roznie...
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
 Relacje PM off  

#703 PostWysłany: 19 Lip 2023 21:30 

złoty
Wydaje mi się że jak zablokujesz samodzielnie wszystkie transakcje a włączysz tylko na chwilę wypłaty z bankomatów a potem zablokujesz kartę to powinno się udać. Gorzej że musisz przed odblokowaniem karty autoryzować tą lewą transakcję. Zobacz czy da się odblokować kartę przy jednoczesnym potwierdzeniu, że ta pojedyncza płatność była fraudowa. Wydaje mi się to możliwe. Ewentualnie skonsultuj się z supportem czy można coś takiego zrobić. Miałem tak na statku HA gdzie robili obciążenia w Europie przez transakcje telefoniczne w USA i revolut to blokował. Na nic zdały się zdejmowanie blokad i tak za kolejnym razem i tak system blokował jako podejrzaną.
 Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.

#704 PostWysłany: 19 Lip 2023 21:34 

srebrny
Możesz ewentualnie ustawić niski limit i wypłacać z bankomatu niskie kwoty kilka razy (jeśli w tym czasie ktoś będzie chciał zrobić jej danymi transakcje to ryzykujesz utratę kwoty do ustawionego limitu).
Ja bym od razu zastrzegł i nie ryzykował mimo ewentualnych trudności z płatnościami.
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#705 PostWysłany: 19 Lip 2023 21:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Dziekuje Wam za szybki odzew 😀. Uruchomilem jednorazowke i od razu zablokuje te karte. Mialem oczywiscie gotowke, USD, ale nie na trzytygodniowy pobyt. Jestem dopiero na miejscu trzeci dzien.....
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
 Relacje PM off  

#706 PostWysłany: 06 Sie 2023 18:15 

HON fly4free
No i u mnie po długiej przerwie się trafiło, szczęśliwie bezszkodowo. Ktoś przejął dane karty debetowej mbanku i próbował dokonać zakupów przez internet na ponad 180 USD w US. Był za niski limit na tego typu transakcję, więc nie udała się. Więcej prób nie było. Z karty korzystałem bardzo sporadycznie, więc całą sprawę zauważyłem po kilku dniach przeglądając skrzynkę w banku (pewnie było też powiadomienie w apce ale musiało przyjść gdzieś w nocy i nie zauważyłem w natłoku różnych innych powiadomień rano).

Trudno mi powiedzieć gdzie nastąpił przeciek, bo rzadko tę kartę używałem. Najpewniej ktoś skopiował dane w którymś hotelu jak leżała (jako zapasowa) w sejfie hotelowym, ale być może też efekt wycieku danych gdzieś kiedyś. Nie wiem.
 Relacje PM off  

#707 PostWysłany: 09 Sie 2023 04:38 
Awatar użytkownika

HON fly4free
U mnie dziś w nocy próba pobrania 25 BRL z bankomatu, gdzieś w Brazylii, przy użyciu Aiona. Oczywiście, na koncie głównym było równe 0, więc nici z zarobku.
To już druga utracona w ten sposób karta tego banku. Trochę to dziwne.
 Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.

#708 PostWysłany: 09 Sie 2023 08:55 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Jeszcze raz dziękuję Panom @novart @pabien @greg1291 :)
Jestem już w Polsce, zablokowałem tę kartę Revolut, od razu otrzymałem nowe numery karty, więc mogłem płacić telefonem (do te pory nie korzystałem z tej opcji), fizyczna karta już na mnie czekała w skrzynce pocztowej. Musiałem wypłacić gotówkę z innej karty, ale tylko raz, w ten sposób zminimalizowałem straty (wiadomo bandyckie opłaty).
Image
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#709 PostWysłany: 09 Sie 2023 18:42 
Moderator forum

tropikey napisał(a):
U mnie dziś w nocy próba pobrania 25 BRL z bankomatu, gdzieś w Brazylii, przy użyciu Aiona. Oczywiście, na koncie głównym było równe 0, więc nici z zarobku.
To już druga utracona w ten sposób karta tego banku. Trochę to dziwne.

Gdzie płaciłeś tą kartą? Może gdzieś obiema?
 Relacje PM off  

#710 PostWysłany: 09 Sie 2023 19:58 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Generalnie, karta Aiona jest dla mnie narzędziem zapasowym, którego używam bardzo rzadko. Pierwsza była przechwycona z dwa lata temu i już nie pamiętam, gdzie mogło dojść do jej przechwycenia. Najbardziej prawdopodobna wydaje mi się Brazylia, w której raz, czy dwa wypłaciłem tą kartą pieniądze z bankomatu. Tej kolejnej chyba ani razu nie używałem fizycznie, a online też sporadycznie, tak więc trudno wskazać, co mogło się wydarzyć. To, że użyto jej w Brazylii, to zbieg okoliczności z moimi podejrzeniami dot. utraty danych poprzedniej karty.
 Relacje PM off  

#711 PostWysłany: 14 Sie 2023 22:31 

HON fly4free
U mnie kolejny atak tym razem na Curve, którą miałem nową od paru miesięcy - znów nieskuteczny, bo nie było limitu wystarczającego na podpiętej do niej kredytówce. Transakcja znów w US. Kartę używałem zagranicą i w necie regularnie od momentu jej otrzymania, więc oczywiście trudno teraz rozstrzygać, gdzie było źródło wycieku - ale łącząc to z poprzednim zaczynam obstawiać, że ktoś jednak w jakimś hotelu musiał skopiować dane z kilku kart.
 Relacje PM off  

#712 PostWysłany: 27 Sie 2023 10:24 

mBank World Intensive używany od roku, praktycznie codziennie do zakupów w realu i w necie (ale bez żadnych dziwnych stron, bo od tego mam inną kartę). Wczoraj dostałem hurtowo kilka powiadomień z apki, o obciążeniu karty przez Apple.com na 39.99pln, a po zablokowaniu karty, było też kilka odrzuconych transakcji na wyższe kwoty też z Apple.com. Oczywiście nie korzystałem nigdy z Jabłka. Ciężko powiedzieć, gdzie mogło dojść do przecieku. Reklamacja zgłoszona, karta bloknięta.
 Relacje PM off  

#713 PostWysłany: 27 Sie 2023 10:37 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak z ciekawości - ta kategoria "dziwne strony", na których używasz innej karty, to co obejmuje ;) ?
 Relacje PM off  

#714 PostWysłany: 27 Sie 2023 10:47 

Nic z tych rzeczy :p
Może źle to określiłem. Opłacam tureckiego Netflixa, Disneya, kupuję klucze do gier na inne regiony, czy jakieś badziewie na Aliexpress.
Takie typowe cebulactwo. Do tego wolę korzystać z wirtualnej karty.
 Relacje PM off  

#715 PostWysłany: 11 Paź 2023 13:08 
Awatar użytkownika

Loty: 236
Kilometry: 531 327
platynowy
Air Europa zaleca klientom blokowanie kart kredytowych ze względu na naruszenie bezpieczeństwa danych
https://www.aviation24.be/airlines/air- ... ta-breach/

#716 PostWysłany: 05 Sty 2024 21:39 

niebieski
Miałem dziwną historię na ZEN. Bank wysłał mi kartę fizyczną. Nie ma na niej nadrukowanego numeru, daty ważności, ani kodu CVV. Nie znam tych danych, ponieważ można je podglądnąć w aplikacji po aktywacji karty, czego nigdy nie zrobiłem.
Jakiś czas temu zobaczyłem w historii konta próbę transakcji tą kartą w USA, która została zablokowana przez bank. Karty nikomu nie udostępniałem, nie wkładałem do żadnego bankomatu.
Widzę dwa rozwiązania: wyciek danych z banku lub zczytanie danych karty, ponieważ nosiłem ją w portfelu. Tylko, że w portfelu mam też inne karty i takich prób na nich nie miałem, a sam portfel noszę bardzo rzadko, ponieważ przez 99% czasu płacę telefonem.
Możliwe są inne rozwiązania?
 Relacje PM off  

#717 PostWysłany: 05 Sty 2024 22:27 

srebrny
Używając NFC można odczytać numer karty i datę ważności, ale nie można odczytać nazwiska , ccv czy adresu. Myślę że bardziej prawdopodobny jest wyciek z banku albo włamanie do telefonu.

#718 PostWysłany: 06 Sty 2024 14:36 
Awatar użytkownika

niebieski
Jest możliwy wyciek z terminalu sklepu w którym nią płaciłeś, czy to chipem czy zbliżeniowo.
 Relacje PM off  

#719 PostWysłany: 07 Sty 2024 12:48 
Moderator forum

@opcio @SPLDER

Zen to nie bank tylko fintech.
 Relacje PM off  

#720 PostWysłany: 07 Sty 2024 13:02 

niebieski
-- 07 Sty 2024 12:56 --

Mareckipl napisał(a):
Jest możliwy wyciek z terminalu sklepu w którym nią płaciłeś, czy to chipem czy zbliżeniowo.

Jak pisałem, nigdzie tą kartą nie płaciłem. Nie aktywowałem jej nawet.

-- 07 Sty 2024 12:57 --

ume napisał(a):
@opcio @SPLDER

Zen to nie bank tylko fintech.

Na działalność mają licencję bankową (Litwa), ale co to zmienia w tej sytuacji?

-- 07 Sty 2024 13:02 --

SPLDER napisał(a):
Używając NFC można odczytać numer karty i datę ważności, ale nie można odczytać nazwiska , ccv czy adresu. Myślę że bardziej prawdopodobny jest wyciek z banku albo włamanie do telefonu.

I to jest bardzo ważna wiadomość. Zatem opcja zczytania przez NFC nie była możliwa.
Włamanie do telefonu odpada. Karta nie była dodana do Google Pay. Nie była aktywna, nie znałem jej numeru, nie był dostępny w aplikacji ZEN, ponieważ karty nie aktywowałem.
Support ZEN odpowiada wymijająco, pisząc, że jest wszystko ok, bo zablokowali transakcję. Na moje pytania jak w ogóle do tej transakcji mogło dojść brak odpowiedzi.
Sklep (Proozy) gdzie była próba zakupu odpisał mi tak:
"Hi,
Thank you for contacting support. We are an online store so all transactions would be online transactions. Unfortunately if the transaction was declined it will not show on our end. So we are unable to provide any information regarding the attempted charge.
When the information provided is inputted in our system we do not locate any orders."
 Relacje PM off  

[ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Kamilex108 oraz 2 gości