Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 747 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 08 Lip 2016 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
krasnal napisał(a):
No i chyba na mnie trafiło i ktoś gwizdnął dane mojej karty prepaid w baku BZWBK. Nie mogłem dokonać od kilku dni transakcji - zarówno przez internet, jak i terminalu. Telefon na infolinię - okazało się, że od 30 czerwca jest zablokowana. Ja jej nie blokowałem, więc odesłano mnie do oddziału w celu złożenia reklamacji. Tam się dowiedziałem, że karta została zablokowana z uwagi na nielegalną transakcję - ale nie podano dalszych szczegółów. Żeby złożyć reklamację, muszę posiadać "card-carrier", czyli list z banku, do którego była załączona karta. Niestety, żeby przelać środki z karty również (karty już nie odblokują), a podejrzewam, że list ten wylądował w koszu. Niestety tak jest również w regulaminie. Kolejna nauczka, żeby zawsze i wszędzie czytać dokładnie regulaminy.


Może pozbywają się w ten sposób kart, których już nie ma na rynku. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#422 PostWysłany: 08 Lip 2016 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
No właśnie to mnie najbardziej boli. Karty używałem głównie na bookingu do gwarantowania rezerwacji. Poza tym płaciłem nią za granicą bo miała w miarę niezły przelicznik. A była ważna jeszcze ponad rok, a kolejnego prepaida już nie dostanę.
Poza tym pani w banku patrzyła dziś na mnie jakbym co najmniej chciał kupić tą kartą bombę albo wpłacić darowiznę na ISIS. Jeszcze powtarzane na cały głos "no niech pan sobie przypomni, za co pan płacił." Takiego traktowania dawno w żadnym banku nie miałem i w tym momencie biorę z bzwbk rozwód z hukiem. Bo jestem pewien, że 30 czerwca nie wyciągałem tej karty z portfela.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#423 PostWysłany: 08 Lip 2016 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Moze to troche OT. Ale o ile mnie pamięć nie myli to można było te karty zarejestrować i mieć podgląd w ich bankowości.

Wyslane z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 08 Lip 2016 22:31 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@krasnal W moim przypadku karta służyła wyłącznie do rezerwacji na Booking.com i sytuacja była identyczna.Od tej pory do zabezpieczenia tam rezerwacji używam karty zastrzeżonej rok temu i w dodatku do zlikwidowanego już konta.Dane działającej karty podaję gdy mi napiszą,że próba preautoryzacji się nie powiodła ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
#425 PostWysłany: 08 Lip 2016 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
pawfazi napisał(a):
Moze to troche OT. Ale o ile mnie pamięć nie myli to można było te karty zarejestrować i mieć podgląd w ich bankowości.

Wyslane z telefonu

Właśnie ja ją zarejestrowałem i na moje prawdziwe dane, więc nie wiem po co ten cały cyrk z "card-carierem".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 08 Lip 2016 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Dla mnie temat do reklamacji. Karta zarejestrowana, masz ją ze sobą więc są mocne argumenty. Sprawdź dokładnie regulamin jakie tam są zapisy w takim przypadku. Mimo wszystko składałbym oficjalna pisemna reklamację.

Wyslane z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 08 Lip 2016 23:10 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@krasnal: nie jestes jedyna ofiara drobnego druczku w BZWBK, nic nie pomoze bo tak jest sprecyzowany ten regulamin kart prepayd.
Kto trzyma list dolaczony czy opakowanie karty oni o tym dobrze wiedza oblowili sie na kartach przeterminowanych, zablokowanych kartach moze to sa niewielkie kwoty 5-15PLN ale biorac pod uwage ilosc ile tego nasprodukowali pewnie daje niezla sume ostatecznie. Ja juz BZWBK dawno powiedzialem do widzenia i rowniez booking.com za faksowanie danych kart do hoteli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 08 Lip 2016 23:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Właśnie ja ją zarejestrowałem

Trochę za późno. Trzeba było to zrobić od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 08 Lip 2016 23:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@boots mam wrażenie, że przez te zdanie wyrażał 'Właśnie po to ja rejestrowalem jakiś czas temu przed tą akcją' a nie ze przed chwilą

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 08 Lip 2016 23:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Gdyby ją rejestrował wcześniej, to raczej nie byłoby teraz potrzebne poniższe:
Cytuj:
Żeby złożyć reklamację, muszę posiadać "card-carrier"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 09 Lip 2016 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zarejestrowałem ją od razu po zakupie, a nie teraz - tak pisze @michzak. A regulamin jest bezlitosny:
Kod:
29. Wraz z Kartą Posiadacz otrzymuje 26 cyfrowy numer Rachunku pieniądza elektronicznego, znajdujący się na odwrocie Karty. Do każdej Karty dołączony jest Card-carrier, który stanowi integralną część niniejszych Zasad i który należy zachować do celów do celów potwierdzenia uprawnień jako Posiadacza /.../

Kod:
50. Posiadacz zgłaszający żądanie wykupu pieniądza elektronicznego zobowiązany jest do stawienia się w Oddziale Banku, okazania aktualnego dokumentu tożsamości i wypełnienia formularza żądania wykupu pieniądza elektronicznego oraz:
a. przedłożenia Card- carriera w przypadku wykupu pieniądza elektronicznego, o którym mowa w punkcie 49 a.
b. zwrotu Card- carriera w przypadku wykupu pieniądza elektronicznego, o którym mowa w punkcie 49 b.

I kwota to nie była u mnie 5-10 zł, ale 233 zł.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 09 Lip 2016 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Nie wiem, czy to polityka poszczególnych oddziałów, ale w Krakowie kiedyś nie było większych problemów z odzyskaniem pozostawionych na karcie prepaid środków (sytuacja mniej więcej podobna do @krasnal , karta zablokowana po podejrzeniu fraudu), a nie było tego na waciki, ale z 700 PLN.

Musiałem złożyć odpowiednie pismo w oddziale BZWBK na Rynku, dołączyć ksero dowodu (na te same dane, na jakie był zarejestrowany prepaid), dołączyć ksero awersu i rewersu karty, oraz polecenie wykupu środków - oraz oczywiście opisałem całą sytuację, dołączając informację, iż nie posiadam swojego card-carriera. Całość trwała mniej więcej trzy tygodnie, po których dostałem informację z oddziału, iż mogę się po odbiór pieniędzy zgłosić. Potrącono mi część tej sumy tytułem wykupu środków, już nie pamiętam dokładnie ile, ale nie była to duża kwota. I nie zabrano mi zdeaktywowanej już karty, która do dziś w domu w szufladzie się kurzy. Ciekawostką jest to, że była to... karta BZWBK Fly4free, którą kupowało się poprzez Allegro ;) . Ktoś pamięta? 8-)
Załącznik:
Fly4freePrepaidBZWBK001.jpg
Fly4freePrepaidBZWBK001.jpg [ 99.08 KiB | Obejrzany 4507 razy ]

@krasnal , nie odpuszczaj :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
#433 PostWysłany: 09 Lip 2016 10:19 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Ja karty WBKBZ nie zarejestrowałem , nie odnalazłem też car-cariera ale po piśmie do dyrektora oddziału pinieniądze odzyskałem.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 09 Lip 2016 14:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@krasnal

A który zapis regulaminu mówi o konieczności posiadania Card-carierra w przypadku składania reklamacji - bo przecież o tym pisałeś, a ja do tego się właśnie ustosunkowywałem?
Karty były różne, być może dla Twojej tak właśnie jest, ale ja takiego akurat zapisu nie znam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 09 Lip 2016 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tak mnie poinformowano w banku. Nie pisałem, że taki zapis jest w regulaminie. Zdanie o regulaminie dotyczyło tylko wypłaty środków, choć może różnie dało się to odczytać. W przyszłym tygodniu złożę reklamację w oddziale.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 09 Lip 2016 17:50 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Muszą rozwiązać ten problem. Zapytaj jakiegoś kierownika bo pracownik to ma zachować się zgodnie z procedurami. Kierownikowi płacą żeby rozstrztygnął bardziej skomplikowaną sprawę. Nie jest to konto na okaziciela, na hasło. Twoje dane mają i wiedzą, że pieniądze są twoją własnością. Bez względu więc co tam jest napisane w regulaminach muszą je wypłacić!

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 09 Lip 2016 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
OradeaOrbea napisał(a):
Nie wiem, czy to polityka poszczególnych oddziałów, ale w Krakowie kiedyś nie było większych problemów z odzyskaniem pozostawionych na karcie prepaid środków (sytuacja mniej więcej podobna do @krasnal , karta zablokowana po podejrzeniu fraudu), a nie było tego na waciki, ale z 700 PLN.

Musiałem złożyć odpowiednie pismo w oddziale BZWBK na Rynku, dołączyć ksero dowodu (na te same dane, na jakie był zarejestrowany prepaid), dołączyć ksero awersu i rewersu karty, oraz polecenie wykupu środków - oraz oczywiście opisałem całą sytuację, dołączając informację, iż nie posiadam swojego card-carriera. Całość trwała mniej więcej trzy tygodnie, po których dostałem informację z oddziału, iż mogę się po odbiór pieniędzy zgłosić. Potrącono mi część tej sumy tytułem wykupu środków, już nie pamiętam dokładnie ile, ale nie była to duża kwota. I nie zabrano mi zdeaktywowanej już karty, która do dziś w domu w szufladzie się kurzy. Ciekawostką jest to, że była to... karta BZWBK Fly4free, którą kupowało się poprzez Allegro ;) . Ktoś pamięta? 8-)
Załącznik:
Fly4freePrepaidBZWBK001.jpg

@krasnal , nie odpuszczaj :twisted:


Ja jak chciałem wypłacić środki które już rzekomo były nieaktywne to poszedłem do banku (Karmelicka) i załatwiłem to sprawnie. Natomiast w innych oddziałach ludzie nie znali procedury i kończyło się tak że wychodziłem z niczym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 09 Lip 2016 18:50 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@krasnal: daj znac jak sie skonczy, bo ja mam doswiadczenie dwoch takich przypadkow pisemnie odpowiedzi od banku na reklamacje : regulamin mowi aby odzyskac pieniadze ma byc to i to a poniewaz nie ma carriera to nie zrobimy nic (oddzial Katowice na Kosciuszki a pismo do centrali).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 10 Lip 2016 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Dam znać, ale widzę po postach, że nie jestem jedyny z tym problemem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 11 Lip 2016 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jednak chyba moja historia zakończy się happy endem. Udało mi się znaleźć "card-cariera" i zleciłem w oddziale wypłatę środków. Jednak mam ten odruch urzędasa, że trzymam wszystkie papiery. Pani w banku jednak nie potrafiła udzielić mi informacji, dlaczego karta została zablokowana i odsyłała na infolinię. Z kolei na infolinii odsyłają do oddziału. Więc zanim wezmę ostateczny rozwód z tym bankiem i tak złożę pisemną reklamację do centrali:
- dlaczego karta została zablokowana,
- dlaczego nie zostałem poinformowany o blokadzie*.
Kod:
* 46. Przed zastrzeżeniem Karty Bank poinformuje Posiadacza o tym, że Karta zostanie zablokowana lub zastrzeżona, chyba, że przekazanie informacji byłoby nieuzasadnione ze względów bezpieczeństwa lub zabronione na mocy przepisów prawa. Posiadacz zostanie poinformowany o zablokowaniu, zastrzeżeniu telefonicznie na numer podany podczas rejestracji w Serwisie.

Mój numer telefonu był zarejestrowany. Ogólnie mam wrażenie że ta rejestracja to pic na wodę, bo dziś mi spisywali wszystkie dane z dowodu, a te powinny przecież być w systemie.

Jedyne co mi przychodzi po wczytaniu się w regulamin, to
Kod:
12. Nabywca zobowiązuje się do nieprzekazywania Karty do następujących krajów a Posiadacz zobowiązuje się do nieużywania Karty w tych krajach: Libia, Somalia, Chiny, Wietnam, Pakistan, Afganistan, Azerbejdżan, Kazachstan, Peru, Panama, Argentyna, Boliwia, Kolumbia, Turcja, Serbia, Kosowo, [b]Ukraina[/b], Mołdawia, Bośnia i Hercegowina, Uzbekistan, Turkmenistan, Iran, Sudan, Korea Północna, Birma, Kuba, Syria.

Rzeczywiście, zapłaciłem nią za jakieś zakupy na Ukrainie, ale było to 3 miesiące temu...
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 747 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kostek966 oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group