Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 25 Wrz 2017 16:05 
OFICJALNY PROFIL

Rejestracja: 11 Wrz 2017
Posty: 5
Dzień dobry, w takich sytuacjach należy natychmiast skontaktować się z bankiem i zastrzec kartę, a także przedstawić całą sytuację i zwrócić do banku o pomoc w jej rozwiązaniu.

Kontakt z bankiem - poprzez serwis transakcyjny BZWBK24, pod mailem kontakt@bzwbk.pl, nr tel 1 9999.





paisas napisał(a):
witam,

niestety zostałem okradziony. Z mojej karty kredytowej zniknęło prawie 1000 zł. Kilka mniejszych transakcji, wszystkie zagraniczne. Limit miałem ustawiony na 1000 i podejrzewam, że tylko dzięki temu nie zjadło mi więcej środków.

Karta kredytowa BZ WBK Mastercard, 3-d secure. Środki zniknęły 16-09, dopiero dzisiaj się logowałem bo dawno jej nie używałem. Oczywiście zgłosiłem reklamację przez infolinię banku, oraz zablokowałem kartę. Konsultantka od razu zastrzegła, że ze względu na wysoką kwotę, ona nie jest w stanie zagwarantować że reklamacja będzie uznana.

Transakcje są jakieś z USA, jakaś jest z Chengdu w Chinach. Wszystkie tego samego dnia, płatności internetowe.

Proszę o podpowiedź, czy coś jeszcze mogę w tej sprawie zrobić ? Doradzała żeby iść na policje - ma to w ogóle sens ?

Będę wdzięczny za poradę, bo jestem kompletnie zielony w tych sprawach i dotyka mnie ona po raz pierwszy w życiu.

Dziękuję i pozdrawiam.


Pozdrawiamy,
Zespół BZWBK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#482 PostWysłany: 06 Mar 2018 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Takie drobne ostrzeżenie - dzwonili dzis do mbie z mBanku z pytaniem, czy autoryzuję próbę zapłaty ok 190 € za bilety lotnicze? Fakt, ostatnio kupowałem różne bilety, również za Euro, ale karty mBanku używałem tylko do płatności w PLN, no i nie minutę przed tą rozmową (a taki czas transakcji podał pracownik banku).
Tak więc, najwyraźniej gdzieś ten mój numer kk wyciekł :(
Oczywiście, karta od razu zastrzeżona i zamówiona nowa. Na innych nic podejrzanego nie widzę.
Kto wie, czy to nie jakaś wieksza sprawa, więc możecie sprawdzić również u siebie.
Bilety - jak powiedziano mi na infolinii banku - miały być kupione u dostawcy pod nazwą "airline tickets" (może łącznie?).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 06 Mar 2018 13:12 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
A jak się kupuje bilety lotnicze, to nie trzeba podać adresu mejlowego (może jest rozszerzenie ze skrótem państwa?) i telefonu (nr kierunkowy państwa czy miasta). Po tym można poznać, z jakiego państwa jest kupujący. Może warto to sprawdzić. Wtedy można domyślić się, gdzie nastąpił "przeciek".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 06 Mar 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jak mi ostatnio próbowali płacić kartą to transakcje były inicjowane w Indiach a zakupy w US. Ktoś próbował od wysokich kwot, a po nieudanych transakcjach zmniejszał kwoty aż trafił. Potem kontynuował coraz mniejsze kwoty dość efektywnie wykorzystując dostępne na karcie środki prawie do czysta. Bank jak zwykle wykazał się czujnością i zadzwonił. Było trochę zabawy, bo ja w tym samym czasie byłem za granicą, zrobiłem zakupy w sklepie, a potem z domu kupowałem bilety, przyklepywałem hotele i samochody. A złodziej rownież płacił w hotelach. Transakcje obce wisiały kilka dni i same „spadły” wiec obyło się bez reklamacji i chargebacku.

Mam wrażenie ze „odbiorca” może być fake’owy. U mnie były to hotele w US w różnych stanach, o ładnie brzmiących nazwach „costamInn”, ale jakoś gogiel ich nie znalazł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#485 PostWysłany: 06 Mar 2018 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ta opcja ze sztucznie tworzonymi odbiorcami brzmi logicznie. To "moje" "airlinetickets", to domena na sprzedaż. Ciekawe jest to, ze u Ciebie, tak jak i u mnie, cele zakupowe były zbieżne z tymi realnymi, tak jakby ktoś widział, co faktycznie kupujemy i wpasowywał się do tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 06 Mar 2018 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
mysle ze to ewentualnie podpowiada tylko gdzie dane wyciekły. Kartą płaciłem w hotelach, używałem jej na booking (wiadomo), była zapisana w koncie Hiltona (wcale bym sie nie zdziwił ze to stamtąd), ale równie dobrze z jakichs platności w liniach lotniczych czy u mniej lub bardziej wiarygodnych pośredników. Skoro ktoś kupuje bilety lotnicze w róznych kierunkach to i hotele. Dość "pewny" kierunek na obciążenie karty kredytowej.
W każdym razie skonczyło sie na dyskomforcie i przyblokowaniu środków na kilka dni. Ale od czego są inne karty ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 17 Mar 2018 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To jeszcze pozwolę sobie uzupełnić, bo to chyba ciekawostka.
Dostałem maila z hotelu w którym byłem w styczniu, że znaleźli wirusy na komputerach, a jednocześnie dostawali zgłoszenia od klientów o problemach z kartami po pobytach z okresu kilku tygodni. Więc proszą wszystkich o sprawdzenie czy nie ma krzywych transakcji, a najlepiej zgłosić do banku o wymianę.
Tak więc winny nie dość że się znalazł, to jeszcze przyznał ;-)
Nie ukrywam że jestem pozytywnie zaskoczony taką postawą hotelu, pomijając sam fakt dopuszczenia do problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 17 Mar 2018 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Nie ukrywam że jestem pozytywnie zaskoczony taką postawą hotelu, pomijając sam fakt dopuszczenia do problemu.

Rownie dobrze ktos z hotelu-u mogl sprzedac dane kart klientow, a pozniej tlumaczyli sie virusem a la trojan. 8-)
Mam nadzieje, ze nie, ale taka mozliwosc istnieje.
Handel kartami kwitnie i to jest nawet lukratywny business.
Poza tym mozna poczytac o przeciekach z booking.com. Na pewno nie posadzam booking.com, ze numerami kart handluje, gdyz nie moze sobie na to pozwolic, ale dziwnymi zbiegami okolicznosci dochodzi do naduzyc.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 17 Mar 2018 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tutaj raczej mam pewność że to nie było specjalnie, przynajmniej nie jako instytycja. A czy sobie jakiś Zdzisio na boku nie dorabia to pewnie nie da się łatwo stwierdzić. Z bookingiem to też raczej jest tak, że to nie sam booking dłubie przy kartach, tylko udostępnia dane hotelom, a tam już różnie bywa.
Chociaż ostatnio jak wypożyczałem auto w Avis, i gość był mi w stanie zrobic blokadę na karcie bez podawania pinu czy podpisu, to trochę się zdziwiłem..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 17 Mar 2018 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
W większości przypadkow do blokady kwoty na karcie wystarczy 3 dane: nr karty, data ważności i cvc2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 17 Mar 2018 18:21 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Wydaje mi się, że nawet CVC2 nie jest potrzebny. Dwa razy już miałem blokadę i po nr karty i dacie ważności z TUI.de
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 17 Mar 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Właśnie. A tutaj karta poszła do czytnika i wystarczylo. Dla mnie dziwne, zazwyczaj do blokady trzeba robic autoryzację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 17 Mar 2018 20:05 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
W US wystarczy sam pełen numer karty debetowej plus imię i nazwisko użytkownika i tyle. Nie potrzeba dat ani CVV - sprawdzone na własnej skórze w hotelu w Pittsburghu w styczniu - obciążenie na zasadzie: dzień dobry, miałem tutaj rezerwację telefoniczną - czy mam obciążyć podane dane karty? Tak. I po problemie - kwota około 1700$. Fakt jest też taki, że hotel szczyci się tytułem "MC Trusted" - więc jak najdalej od cyfryzacji ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 21 Mar 2018 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
https://www.theverge.com/2018/3/20/1714 ... edit-cards

Orbitz przyznał, że był możliwy wyciek danych danych z ich poprzedniego systemu, czyli w październiku-listopadzie 2017.
Mogły wyciec takie dane jak nazwiska, daty urodzenia, adresy email, adresy zamieszkania, płeć, nr telefonu oraz dane kart płatniczych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#495 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:22 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Dopadło i mnie ;) Transakcje zareklamowane i karta kredytowa Master Aliora zastrzeżona. Zastanawiam się, czy nie można mojemu dobroczyńcy jakoś uprzykrzyć życia? ;) Czy bawić się tutaj w zawiadomienie do organów ścigania?

Jedna transakcja EASYJET (388,16 EUR) - od razu wiedziałem, że nie moja, bo nie dość, że nigdy nie leciałem i nie miałem zamiaru lecieć Easyjetem, to jeszcze nigdy nie wydałem na pojedynczy bilet lotniczy więcej niż 1.000 zł i na razie twardo trzymam się tej zasady ;) ETSXL8L - to przypadkiem nie jest jakiś numer rezerwacji w Easyjet? Może ustalenie beneficjenta nie jest z góry skazane na porażkę ;)

Druga transakcja Edreams Barcelona tego samego dnia 42,05 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:31 

Bank nie wymaga zgłoszenia tego faktu organom ścigania?

Co podejrzewasz tj, gdzie dane karty mogły wyciec bankomat, booking itp?
Góra
 PM off  
      
#497 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:41 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@gorny77

No właśnie wspominali o zgłaszaniu, ale jakoś tak niezobowiązująco, że w końcu nie wiem, czy wymagają, czy nie wymagają.

Bankomat odpada (nie używałem), booking też (inna karta).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:49 

Trzeba będzie to wyjaśnić, być może np. ktoś wykradł dane ich kart z ich winy

+

Kod:
........w przypadku braku dodatkowego ubezpieczenia, bank może nas obciążyć równowartością maksymalnie 150 EUR, czyli ok. 600 zł. Oczywiście od momentu zastrzeżenia karty nie grożą nam już żadne konsekwencje finansowe.
Góra
 PM off  
      
#499 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:57 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1442
złoty
Jeżeli złodziej próbował Waszą kartą kupić sobie coś u rzeczywiście istniejącego dostawcy, to oprócz zastrzeżenia karty i zawiadomienia organów ścigania warto też napisać do dostawcy z informacją, że transakcja została dokonana z użyciem skradzionych numerów karty i powinna zostać anulowana. Np. wyżej jest mowa o tym, że ktoś sobie kupił bilety na lot Easyjetem - warto wtedy napisać jak najszybciej do Easyjeta i powinni sami anulować takie bilety i zwrócić kasę. Sami sobie w ten sposób oszczędzą problemu, bo w razie chargebacku i tak będą to z nich potem ściągać.
Mnie taka przygoda spotkała w ubiegłym roku. Złodziej próbował sobie kupić moją kartą rower w niemieckim sklepie internetowym. Napisałem maila, na drugi dzień miałem odpowiedź, że nie zdążyli szczęśliwie wysłać roweru i anulują transakcję.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#500 PostWysłany: 27 Mar 2018 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Grzegorz40 Lepiej takie sytuacje zgłosić też na policję. Nie dlatego, że to coś da niestety :( Tylko dlatego, że lepiej mieć taki papier w razie problemów z pozytywnym rozpatrzeniem reklamacji w banku. Istotne jest też czy o fraudzie dowiedziałeś się jak transakcja została już rozliczona, czy wcześniej na etapie blokady. Jeśli ta druga opcja to zgłoszenie sprawy na policję faktycznie może być zbędne, bo bank sam anuluje transakcję. W przypadku, gdy transakcja została już zaksięgowana to papiery z policji niemal na pewno będą konieczne. Niestety moje jedyne doświadczenie z policją w tym zakresie do najlepszych nie należy. Dyżurny bardzo starał się mnie zbyć i ochrzanił, że przyszłam na posterunek dopiero ok. godziny 18, a czekałam na wolnego funkcjonariusza jeszcze z półtorej godziny. Ten drugi przynajmniej był kompetentny i rzeczowy. I od razu mi mówił, że śledztwo zostanie umorzone, bo koszty tłumaczeń przysięgłych czy delegacji do Łotwy i Estonii (zakupy w sklepach internetowych) byłyby większe, niż te moje fraudowe transakcje na kilkaset euro. Jednocześnie ten policjant rozumiał, że ja muszę to zgłosić by mieć dokumenty do reklamacji w banku. Jest to mało przyjemne, ale lepiej iść na policję.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group