Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 747 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2013 23:59 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 7
Witam poszukuje lotów gdziekolwiek (byle by było blisko do morza:)) w tym terminie i teraz mam pytanie. Generalnie nie będę miał problemu z szukaniem bo wydaje mi się, że poradzę sobie sam, tylko chodzi mi o to żebyście doradzili, czy jeżeli znajdę coś teraz w miarę opłacalnego to brać odrazu (tak jak dzisiaj widziałem Larnake za 148zł RT z wizzaira) czy spokojnie później koniec maja, początek czerwca też będą trafiały się loty do 150 zł czy jednak może być problem. Bardzo prosił bym o radę doświadczonych użytkowników! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#2 PostWysłany: 24 Maj 2013 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
Odradzam korzystanie z booking.com!!!

Po ostatniej rezerwacji tam, wykradzione zostały numery mojej karty kredytowej. Rezerwowałam hotel we Włoszech. Hotel nie naliczył mi jeszcze żadnej opłaty.
Po paru dniach okazało się, że ktoś posłużył się danymi karty do zapłaty w sklepie internetowym ze sprzętem RTV w Szwecji na sumę kilku tysięcy.
Kartę zablokowałam i jestem w trakcie reklamacji. Sprawę zgłaszam też na policji.

Nie polecam korzystać ze strony booking.com, zwłaszcza że mój przypadek nie był odosobniony.

mod - po wyjaśnieniach poniiżej , usuwam " Booking.com" z tytułu
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez biochemik, 24 Maj 2013 08:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Maj 2013 03:35 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 27
to nie wina booking.com, tylko hotelu. Booking.com tylko pośredniczy w transakcji, nie ma dostępu do danych karty, a hotel tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Maj 2013 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
Booking.com przekazuje dane karty do hotelu i niestety robi to w nie dość bezpieczny sposób, bo dane po drodze mogą być przechwycone.

Rezerwowałam hotel we Włoszech, a bezprawnie użyto mojej karty w Szwecji!!
Hotel nic nie naliczył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Maj 2013 10:00 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 924
niebieski
Dlaczego po drodze? Może po prostu "przechwycił" je pracownik hotelu, który musi te dane zobaczyć by móc ściągnąć płatność. Jeśli nie podoba Ci się to, powinieneś wybierać oferty bezzwrotne, wtedy realizacja płatności następuje natychmiast i (zapewne) dane Twojej karty nie trafią w ogóle do hotelu (bo nie muszą).

Niestety to jest urok wszystkich internetowych transakcji kartą i stąd też wśród usług organizacji płatniczych znajduje się osławiony chargeback.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2013 10:06 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Po ostatniej rezerwacji tam, wykradzione zostały numery mojej karty kredytowej.

Skąd wiesz, gdzie je wykradziono? Karty nigdy nigdzie ani wcześniej, ani później nie używałeś, a w domu leży cały czas w sejfie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Maj 2013 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
biochemik napisał(a):
...
Nie polecam korzystać ze strony booking.com, zwłaszcza że mój przypadek nie był odosobniony.

ja kiedyś miałem podobny przypadek na stronie niemieckich kolei wiec sugerujesz, ze tam nie powinno sie biletów kupować? :lol: wtedy mój bank zachował sie bardzo profesjonalnie, bo zablokował transakcje i mnie o tym niezwłocznie powiadomił.

i taki mały szczegół: po tej przygodzie zrobiłem porządne skanowanie antywirusem i aż sie przeraziłem co i w jakiej ilości znalazłem na moim komputerze... 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2013 10:58 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Bardzo prawdopodobne że karty użył pracownik hotelu. Prawda jest taka że hotel dostaje PEŁNE informacje o karcie w momencie bukowania hotelu. Otrzymują mailem albo faksem, więc dostęp do tego może mieć spore grono osób.

Na mBankowym mForum jest obszerny wątek na ten temat. Mnie też to spotkało. Na szczęście do booking.com używałem kredytówki z dziennym limitem transakcji 200zł więc jak zauważyłem jakąś nieautoryzowaną transakcję na karcie to natychmiast ją zastrzegłem.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Maj 2013 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
klayton napisał(a):
Cytuj:
Po ostatniej rezerwacji tam, wykradzione zostały numery mojej karty kredytowej.

Skąd wiesz, gdzie je wykradziono? Karty nigdy nigdzie ani wcześniej, ani później nie używałeś, a w domu leży cały czas w sejfie? :P


Tak, mam kilka różnych kart i tą użyłam tylko na booking.com.
Poza tym w centrum bezpieczeństwa transakcji banku powiadomiono mnie ,ze ostatnio mieli bardzo dużo przypadków nielegalnego użycia kart po korzystaniu przez klientów z booking.com.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Maj 2013 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
namteH napisał(a):
biochemik napisał(a):
...
Nie polecam korzystać ze strony booking.com, zwłaszcza że mój przypadek nie był odosobniony.

ja kiedyś miałem podobny przypadek na stronie niemieckich kolei wiec sugerujesz, ze tam nie powinno sie biletów kupować? :lol: wtedy mój bank zachował sie bardzo profesjonalnie, bo zablokował transakcje i mnie o tym niezwłocznie powiadomił.

i taki mały szczegół: po tej przygodzie zrobiłem porządne skanowanie antywirusem i aż sie przeraziłem co i w jakiej ilości znalazłem na moim komputerze... 8-)


Komputer przeskanowałam antywirusem i wszelkimi możliwymi skanerami offline i online. Był czysty.

Apropo, wcześniej też pewnie zareagowałabym sceptycznie jakby ktoś napisał coś takiego na forum, ale jak człowieka to dotyka to zmienia myślenie.
Korzystałam już z co najmniej kilkunastu portali do rezerwowania hoteli, zawsze bez żadnych problemów. booking.com użyłam po raz pierwszy .... no i teraz ostatni :(

Wiadomo każdy zrobi jak chce, ale po moim wpisie odzywają się do mnie osoby, które też to spotkało na booking.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Maj 2013 13:46 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Dla mnie w ogóle chore jest przekazywanie pełnych danych karty do hotelu gdzie Booking.com nie ma pewności czy pracują tam uczciwi ludzie czy nie.

Wszystkie inne serwisy hotelowe same obciążają kartę i rozliczają się z hotelami osobno, wtedy prawdopodobieństwo fraudu jest znikome.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Maj 2013 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
biochemik napisał(a):
Korzystałam już z co najmniej kilkunastu portali do rezerwowania hoteli, zawsze bez żadnych problemów. booking.com użyłam po raz pierwszy .... no i teraz ostatni :(


Korzystałem w ostatnim czasie kilkanaście razy z booking.com bez żadnych wpadek. Wszystko zależy od szczścia, czy też raczej pecha.
Ja staram się zawsze używać w sieci karty z 3D-secure. Jest to zawsze jakieś dodatkowe zabezpieczenie, chociaż jak wiadomo nie do wszystkich transakcji kod 3D-secure jest potrzebny. Druga sprawa to możliwie częste sprawdzanie online wyciagów/blokad z karty.


Ostatnio edytowany przez maczala1, 24 Maj 2013 13:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Maj 2013 13:51 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Przydatne jest zatem korzystanie z kart prepaid dla transakcji internetowych, które w przypadku wpłacania tylko niezbędnej kwoty bardzo ograniczają tego rodzaju ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2013 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Ja mam na to prosty sposób:
oferta bezzwrotna = KK, booking bezpiecznie ściaga od ręki;
płatność mała za jedną lub dwie noce = VE z limitem na płatności interentowe;
oferta zwrotna = MC Prepaid na którym jest symboliczna kwota.

Wygoda i optymalne bezpieczeństwo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Maj 2013 13:58 

Rejestracja: 19 Lis 2012
Posty: 7
Ja miałem podobna sytuacje. Rezerwowałem hotel w Pradze bezpośrednio na stronie hotelu. Oczywiście żeby zrobić rezerwacje trzeba podać numer karty. No i po tygodniu od rezerwacji zaczęto płacić moją karta to w Rosji to we Włoszech. Ale pierwsza udana transakcja była w Pradze. Podejrzewam nieuczciwego pracownika hotelu. Na szczęście miałem limity na karcie i udało się wykonać tylko jedna transakcje za która dostałem zwrot od banku. Niestety takie sytuacje się zdarzają więc warto mieć limity i szybko reagować w razie podejrzeń ze coś jest nie tak.

@biochemik
Byłeś na policji ? Co Ci tam powiedzieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Maj 2013 14:11 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 28
Loty: 6
Kilometry: 8 772
panprofesor82 napisał(a):
Ja mam na to prosty sposób:
oferta bezzwrotna = KK, booking bezpiecznie ściaga od ręki;
płatność mała za jedną lub dwie noce = VE z limitem na płatności interentowe;
oferta zwrotna = MC Prepaid na którym jest symboliczna kwota.

Wygoda i optymalne bezpieczeństwo :)


To nie booking ściąga, tylko hotel! Booking tylko pośredniczy i przesyła dane rezerwacji (zarabiając na % od wartości transakcji).

Zresztą nawet na potwierdzeniu rezewacji jest informacja: coś w stylu "hotel obciąży za całość rezerwacji w dniu dokonania rez"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Maj 2013 14:32 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 924
niebieski
misieq napisał(a):
panprofesor82 napisał(a):
Ja mam na to prosty sposób:
oferta bezzwrotna = KK, booking bezpiecznie ściaga od ręki;
płatność mała za jedną lub dwie noce = VE z limitem na płatności interentowe;
oferta zwrotna = MC Prepaid na którym jest symboliczna kwota.

Wygoda i optymalne bezpieczeństwo :)


To nie booking ściąga, tylko hotel! Booking tylko pośredniczy i przesyła dane rezerwacji (zarabiając na % od wartości transakcji).

Zresztą nawet na potwierdzeniu rezewacji jest informacja: coś w stylu "hotel obciąży za całość rezerwacji w dniu dokonania rez"


Jesteś tego pewny? Przy bezzwrotnych (które co prawda robię rzadko) mam blokadę środków natychmiast. Więc raczej robi to automat, nie człowiek. A więc booking.com a nie hotel, bo nie wierzę, żeby każdy hotel miał system informatyczny spięty z booking.com.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Maj 2013 14:37 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Dlaczego uważacie, że przy płatnościach na odległość odbiorca wpłaty ma dostęp do wszystkich danych karty, a w szczególności do cvv?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Maj 2013 14:47 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Przepraszam za offtop, ale czym różni się zablokowanie karty od jej zastrzeżenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Maj 2013 14:51 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
klayton napisał(a):
Dlaczego uważacie, że przy płatnościach na odległość odbiorca wpłaty ma dostęp do wszystkich danych karty, a w szczególności do cvv?


Niestety kilka razy się przekonałem, że kod cvv nie jest niezbędny dla obciążenia karty. Przy rezerwacjach w TUI i Neckermannie robionych poza ofertą za moją zgodą obciążyli mi kartę na uzgodnione kwoty, a kod cvv nie był podawany tylko imię i nazwisko, ważność kary i nr karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 747 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group