Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2012 14:29 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
Hotel w którym będziemy nocować oferuje za darmo przechowywanie bagażu.

Czy ktoś kiedyś korzystał z takiej usługi? Czy jest to bezpieczne?
Chciałbym zostawić po wymeldowaniu bagaż na ok. 10godzin i udać się jeszcze na zakupy i zwiedzanie, a potem wrócić po bagaż i udać się na lotnisko.

Czy ktoś miał kiedyś z takim czymś problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#2 PostWysłany: 07 Sty 2012 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
jeśli hotel jest w miarę porządny, to przechowalnia jest bezpieczna. dowiedz się tylko, na jakiej zasadzie wydają bagaż - czy dają numerki, czy po prostu dają każdemu klucz do pomieszczenia - druga opcja zdecydowanie mniej bezpieczna, ale praktykowana w dużych hotelach (moim gościom na Fuerteventurze ktoś ukradł buty z takiej przechowalni :D)
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2012 14:53 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Kozystałem z takiej usługi dość często, ale nie powiem, że bez obaw. Owa przechowalnia to najczęściej jakieś zamykane pomieszczenie do którego dostęp mają wszyscy, którzy tego dnia z niej korzystają. Nie słyszałem o zaginięciech bagaży, ale zastanawiałem się gdyby ktoś chciał sobie w moim bagażu COŚ przemycić bez mojej wiedzy, ale może to tylko moja wyobraźnia:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2012 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Zawsze zostawiam bagaż w hotelu po wymeldowaniu i nigdy nie było problemów. Czasem nawet hotel nie miał przechowalni, więc zostawialiśmy, gdzieś w recepcji albo na zapleczu i nigdy nic nie zginęło.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2012 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Astrid napisał(a):
Zawsze zostawiam bagaż w hotelu po wymeldowaniu i nigdy nie było problemów. Czasem nawet hotel nie miał przechowalni, więc zostawialiśmy, gdzieś w recepcji albo na zapleczu i nigdy nic nie zginęło.


Dokładnie tak jak pisze Astrid. Ostatnio na Gran Canarii miałem wylot pod wieczór, musiałem wymeldowac się do południa, więc postanowiłem zostawic bagaż w recepcji. Przez te kilka godzin korzystałem jeszcze z kapieli słonecznych przy basenie hotelowym. Nie było żadnego problemu aby to tak załatwic. Wydaje się też to bezpieczniejsze niż jakiś pokoik do którego mają wszyscy zainteresowani dostęp. Tutaj jak wiadomo dostęp ma tylko recepcjonista, nikt nieuprawniony nie wejdzie mu za ladę ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2012 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Wiele razy korzystałem i nie bardzo wiem czego miałbym się obawiać, że ktoś ukradnie moje brudne gacie? ;)
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2012 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Andi napisał(a):
Astrid napisał(a):
Zawsze zostawiam bagaż w hotelu po wymeldowaniu i nigdy nie było problemów. Czasem nawet hotel nie miał przechowalni, więc zostawialiśmy, gdzieś w recepcji albo na zapleczu i nigdy nic nie zginęło.


Dokładnie tak jak pisze Astrid. Ostatnio na Gran Canarii miałem wylot pod wieczór, musiałem wymeldowac się do południa, więc postanowiłem zostawic bagaż w recepcji. Przez te kilka godzin korzystałem jeszcze z kapieli słonecznych przy basenie hotelowym. Nie było żadnego problemu aby to tak załatwic. Wydaje się też to bezpieczniejsze niż jakiś pokoik do którego mają wszyscy zainteresowani dostęp. Tutaj jak wiadomo dostęp ma tylko recepcjonista, nikt nieuprawniony nie wejdzie mu za ladę ;-)


tylko że nie zawsze tak się da - jeśli jest high season to recepcja raczej się na to nie zgodzi, bo:
- nie chcą brać odpowiedzialności za czyjś bagaż
- w niektórych hotelach mają takie zasady, że NIC nie może zostać w recepcji poza sejfem
- zaplecze recepcyjne jest często pokojem socjalnym recepcjonistów. dopóki chodzi o 1 bagaż to ok, ale jeśli 30 osób będzie chciało zostawić to wtedy zrobi się problem. a jak zgodzi się na 1 osobę, to jak pozostałym wytłumaczyć że się nie da?
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2012 18:30 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
Awerik napisał(a):
Wiele razy korzystałem i nie bardzo wiem czego miałbym się obawiać, że ktoś ukradnie moje brudne gacie? ;)


Mówimy tutaj o torbie w której będzie laptop, zakupy itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2012 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
laptopa możesz zostawić w sejfie hotelowym - powinni mieć w recepcji. jeśli nie mają, to wtedy tłumaczysz sytuację i prosisz o zostawienie na zapleczu recepcji. a jeśli nie, to nosisz go przy sobie - na pewno będzie bezpieczniej niż zostawiać w ogólnodostępnym pomieszczeniu.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Sty 2012 21:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
W lepszych hotelach (3*-4*) zawsze dostawałem karteczkę z imieniem, nazwiskiem i ilością sztuk bagażu, tak samo były oznaczane walizki - schowek nie był ogólnodostępny i zawsze odbierał je bagażowy.

Z kolei w hotelach 2* ciuchy i mniej drogocenne rzeczy wędrowały do ogólnodostępnego schowka, a laptop zawsze do recepcji.

Nigdy nic mi nie zginęło i mam nadzieję, że taki stan się utrzyma;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Sty 2012 21:18 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
A jak każda moja torba ma taki zamek to mam się czego obawiać?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Sty 2012 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
raczej nikt nie będzie grzebał Ci w zamkniętej torbie, chociaż to też zależy od hotelu i kraju.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Sty 2012 22:59 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
b.montana napisał(a):
raczej nikt nie będzie grzebał Ci w zamkniętej torbie, chociaż to też zależy od hotelu i kraju.


Londyn. Więc mam nadzieję, że nie ma czego się obawiać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group