Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2012 15:59 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 43
w najbliższym czasie jadę do Modlina nocą (z Małopolski)
Mam dylemat związany z dworcami w Warszawie.
W Warszawie jestem przed północą, a dojazd - na który zdążę - kolejką do Modlina jest koło 3, potrzebuję przeczekać te 3-4 godziny.
Gdzie będzie najwygodniej i najbezpieczniej?
Centralna, Wschodnia czy Zachodnia?

Z góry dziękuje za informację.

dopis dla tych którzy jadą do Młocin
viewtopic.php?p=392686#p392686


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Maj 2014 17:57, edytowano w sumie 1 raz
dopis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 24 Lis 2012 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Zdaje się, że najlepiej będzie na Centralnym. W hali głównej na antresoli jest Cafe Poczekalnia. Pomieszczenie ogrzewane i nie ma tam menelstwa, bo kręcą się ochroniarze.
Ale na pewno omijaj z daleka Dw. Zachodni - oprócz hulającego wiatru nie ma tam nic. :)

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lis 2012 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 69
Ja bym wybrał Centralny, teraz po remoncie bezdomnych trochę mniej a w hali głównej zawsze jacyś podróżni się kręcą, poza tym tam kasy cały czas otwarte więc na pewno bezpieczniej.
Zachodniego to nie polecam bo tam po północy to strach :evil:
Na Wschodnim po jego remoncie nie byłem jeszcze w tak późnych godzinach. Tamte rejony kiedyś cieszyły się złą sławą (Praga Północ), może teraz się coś zmieniło, ciężko powiedzieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2012 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
odol napisał(a):
Na Wschodnim po jego remoncie nie byłem jeszcze w tak późnych godzinach. Tamte rejony kiedyś cieszyły się złą sławą (Praga Północ), może teraz się coś zmieniło, ciężko powiedzieć.

Zmieniło się, zmieniło. Tylko nie chcę proponować tego dworca, bo nie jestem pewien czy całą dobę czynna jest poczekalnia przy kasach biletowych.

Cytuj:
Ja bym wybrał na poczekalnię Lotnisko Chopina, jeśli to pociąg relacji Lotnisko Chopina - Modlin.


Za dużo zachodu. Trzeba by nocnym dojechać na Okęcie, a potem znowu jakoś do centrum, bo pierwszy pociąg z Chopina odjeżdża o 4:47, a do Modlina o 5:58 czyli możliwe, że za późno. No i dodatkowo trzeba kupić bilety na komunikację.
Ja bym jednak został przy Centralnym.


Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2012 16:30 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Centralny , w podziemiach tam gdzie galerie jest kafejka internetowa czynna 24 h :) mOzna na tym forum posiedziec i dokladniej poczytac co sie tu pisze (przejrzec strony kilka wstecz)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lis 2012 17:18 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 43
Dzięki za informację, w takim razie przeczekam na Centralnym, poszukam kafejki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2012 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Nie ma tragedii na Centralnym, ochrony dużo i jakoś nigdy się tam niebezpiecznie nie czułem w środku budynku. Gorzej czasem na zewnątrz w okolicy autobusów nocnych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lis 2012 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ja też polecę centralny!
nowa poczekalnie przegania i dworzec i całe PKP o jakieś 3 dekady :D
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lis 2012 19:49 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 222
koncentrator napisał(a):
Zdaje się, że najlepiej będzie na Centralnym. W hali głównej na antresoli jest Cafe Poczekalnia. Pomieszczenie ogrzewane i nie ma tam menelstwa, bo kręcą się ochroniarze.


W tej nowej Poczekalni są też gniazdka i darmowy Internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lut 2014 17:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
To ja się podłączę do tematu: przyjeżdżam na Wchodni o 4:30. Jeżeli o tej porze chcę dostać się na Centralny to najlepiej KM o 4:43? Ile kosztuje taka przyjemność i czy można kupić bilet u konduktora?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lut 2014 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
To ja się podłączę do tematu: przyjeżdżam na Wchodni o 4:30. Jeżeli o tej porze chcę dostać się na Centralny to najlepiej KM o 4:43? Ile kosztuje taka przyjemność i czy można kupić bilet u konduktora?


a skąd przyjeżdżasz? bo rzadko się zdarza żeby pociąg kończący bieg na Wschodniej nie zatrzymywał się wcześniej na Centralnej....
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lut 2014 18:23 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Czym przyjeżdżasz ? Pociągiem ? Bo niemożliwe żeby dalekobieżne omijały centralny z jakiejkolwiek strony by nadjeżdżały. Nie wiem czy najlepiej, bo komfort ten sam (na pewno taniej) będzie wsiąść do SKM linii S1 lub S2. Jadą co prawda do Śródmieścia, ale stamtąd 100 m do centralnego podziemiami. Z wschodniego jeździ też S3 na centralny. W obu przypadkach najtańsza opcja to bilet 20 min. na te pociągi. Do kupienia w automatach, w pociągu. W KM drozej i jeżeli wsiadłeś na stacji, na której są czynne kasy to Ci doliczą 4 zł prowizji.

Bilet 20 min. - 3.4 zl. Normalny


Ostatnio edytowany przez Manuel, 15 Lut 2014 18:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Lut 2014 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Manuel napisał(a):
Czym przyjeżdżasz ? Pociągiem ? Bo niemożliwe żeby dalekobieżne omijały centralny z jakiejkolwiek strony by nadjeżdżały. Nie wiem czy najlepiej, bo komfort ten sam (na pewno taniej) będzie wsiąść do SKM linii S1 lub S2. Jadą co prawda do Śródmieścia, ale stamtąd 100 m do centralnego podziemiami. Z wschodniego jeździ też S3 na centralny. W obu przypadkach najtańsza opcja to bilet 20 min. na te pociągi. Do kupienia w automatach, w pociągu. W KM drozej i jeżeli wsiadłeś na stacji, na której są czynne kasy to Ci doliczą 4 zł prowizji.


poza tym KMy tez przez Śródmieście a nie Centralną jeżdżą ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Lut 2014 18:27 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Nie wszystkie. KML-1 z Modlina i KMy przyspieszone jeżdżą tylko przez centralny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Lut 2014 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Manuel napisał(a):
Nie wszystkie. KML-1 z Modlina i KMy przyspieszone jeżdżą tylko przez centralny.


tak..ale to jakieś 5% kursów..
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lut 2014 18:41 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Przyjeżdżam z Krakowa (23:24 - 4:30) pociąg ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nie zatrzymuje się na Centralnym.

Warszawa śródmieście jest ok. Czy jadąc KM i SKM kasuję normalny 20 minutowy bilet na komunikację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Lut 2014 18:48 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Ja ostatnio w Warszawie noc (kilka godzin) przeczekałam na Śródmieściu w lokalu duza micha u Wietnamczyków. My z mężem kupiliśmy sobie coś do jedzenia, a dzieci położyły sie na kanapie i zasnęły. Było ciepło i miło. Była to akurat noc z soboty na niedzielę, kiedy mają otwarte na Złotej całą dobę. Jedzenie niestety nam nie smakowało, mimo bardzo dobrych opinii, które wcześniej czytaliśmy. No cóż kwestia gustu. My jednak nie narzekamy, bo przynajmniej dzieci sobie spokojnie pospały i nikt nam nie zwrócił uwagi, tylko raczej się przyjaźnie uśmiechali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Lut 2014 19:18 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Warszawa śródmieście jest ok. Czy jadąc KM i SKM kasuję normalny 20 minutowy bilet na komunikację?
SKM wchodzi w skład podstawowego systemu (autobusy, tramwaje, metro) komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM. Czyli obowiązują bilety jak na autobusy itp.

Możesz też jeździć na niektórych biletach komunikacji miejskiej w ramach oferty "Wspólny bilet" korzystając z innych przewoźników np. KM lub WKD, ale w ramach oferty ważne są tylko bilety od dobowego wzwyż.

Więc z biletem jednorazowym lub czasowym na komunikację miejską pociągiem KM w Warszawie nie pojedziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Lut 2014 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Od jakiegoś czasu na dworcu centralnym na 1 piętrze jest Mc'donalds całodobowy - ciepło i z kuponami dość tanio można zjeść. Widziałem też kilka osób drzemiących na siedząco, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy da się tak do rana ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Lut 2014 20:33 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Na samym centralnym nie da się kimać. Ochrona budzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group