Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2019 16:29 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Podczas mojej ostatniej podróży korzystałem wyłącznie z karty kredytowej. Nie było z tym żadnych problemow.
Teraz pojawiają się karty wielowalutowe- niestety np w moim banku jest ona debetowa.
Czy mogę się spodziewać jakiś ograniczeń z jej korzystaniem?
Aby wynająć samochód to pewnie muszę mieć kartę kredytową. Ale jak jest z innymi wydatkami?
Hotele, tankowanie, jedzenie?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 05 Cze 2019 16:34 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Podczas jednego z wyjazdów do USA korzystałem wyłącznie z karty debetowej. Nie wypożyczałem samochodu więc co do tego nie jestem pewien ale poza tym nigdzie nie miałem najmniejszych problemów. Ważne, żeby karta była wypukła. Poza tym jeśli w zapasie będziesz miał złotówkową kredytówkę, o której piszesz to moim zdaniem nie ma obaw.
Góra
 Profil Relacje PM off
gregson5 lubi ten post.
gregson5 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2019 17:57 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
Jedyne kłopoty mogą być na stacji benzynowej. Mi żadna z kart nie działała i chodziłem płacić do kantorka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2019 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jeśli będziesz miał wybór na terminalu albo będą pytali Cię w sklepie czy Twoja karta jest "debit or credit" to mimo, że masz debetową wybieraj zawsze opcję "credit" bo inaczej raczej nie zapłacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2019 06:10 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Nie wiem dlaczego, ale moją kartę debetową właściwie zawsze traktowano jak kredytową w USA, nawet kiedy miałem jeszcze taką do konta dla dzieciaka....w sumie tak samo wygląda to w polskim BurgerKingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
To w przypadku debetówek istnieje coś sensowniejszego niż Revolut?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Revolut to prepaid.
Rozsądne debetówki oferuje Alior Kantor.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2019 10:01 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
mikuś napisał(a):
To w przypadku debetówek istnieje coś sensowniejszego niż Revolut?

chociażby pekao
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:10 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jest cały temat na forum. Oprócz Pekao (MC), jest Getin (tylko Visa, w tym KK), Envelo (Visa) i mBank Visa Świat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
To, że istnieją inne produkty jest jasne. Interesuje mnie bardziej, który bank ma tak dobrą ofertę pod względem kursów czy obsługi aplikacji jak Revolut.

Ja nie znalazłem, ale chętnie się dowiem, może coś mnie omija :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Nie każdy bank ma aplikację, za to jest parę, które mają kursy porównywalne (a może nawet lepsze) do Revoluta.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Sudoku, 06 Cze 2019 14:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Sudoku
Problem w tym, że na rynku nie ma wygodniejszej i bardziej wszechstronnej alternatywy do Revoluta. Nie twierdzę, że jest najtańszy (bo czasami nie jest) ale chociażby brak takiej wygodnej aplikacją jaką ma R, mnogość walut, szybkość przelewów pomiędzy użytkownikami albo nawet na konto R czy łatwość założenia konta powodują, że ciężko się zgodzić z tym co napisałeś. Odkąd mam R to nie używam np. Aliora (kantor) bo po prostu nie potrzebuję, tak samo jak nie patrzę np. na stosunkowo nowe rozwiązanie mojego macierzystego "polskiego" banku jakim jest ING. Konkurencji zawsze czegoś brakuje - albo aplikacji albo kantoru albo tak szerokiego koszyka walut (dla mnie w R brakuje w zasadzie tylko 3D Secure); albo są po prostu droższe w utrzymaniu. Oczywiście można zastanawiać się nad Curve ale jak wiadomo on jednak działa trochę inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:56 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jak zawsze ile osób tyle opinii. Dla mnie jest niezrozumiałe, że Revolut w Polsce tak dobrze się przyjął (dobrze się przyjął, więc jestem świadomy, że to moja podejście jest mniej popularne). Mamy karty takie jak w pekao czy ing, gdzie trzymasz złotówki i nic Cię nie interesuje, więc dziwi mnie dyskusja o jakości aplikacji, łatwości przelewów między kontami itd. bo... po co przelewać, jak można nic nie robić, tylko wyciągnąć kartę i zapłacić, a dodatkowo w pekao od razu ma się rozliczoną tę transakcję.

@seal służnie zauważył, że walnąłem babola, zamiast ing miało być getin


Ostatnio edytowany przez trocha, 07 Cze 2019 10:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@monroe Zabrakło w moim wpisie, że chodzi mi o lepsze kursy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:03 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ja tez Revo wlasciwie nie uzywam do platnosci w macierzystej walucie - bo po co. Ale do operacji w walutach obcych - moim zdaniem jest super. Troche uzywam Curve, ale wada jest stosunkowo maly limit. Dle mnie kombinacja tych dwoch jest optymalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:06 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Kiedyś porównywaliśmy, ze znajomym i kurs revoluta był gorszy niż mastercard (transakcje wykonywane mniej więcej w tym samym czasie +-1h). Był to pojedynczy przypadek, poza weekendem, nie wiem czy jest to standard, ale nawet jeśli nie, to różnice są groszowe - stąd moja zagwozdka - co jest w Revolut, czego nie widzę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Revoluta zasilisz w sekundę dowolną kk, a karty PEKAO nie.
W karcie PEKAO nie zablokujesz/odblokujesz w sekundę pewnych funkcjonalności.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:16 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
trocha napisał(a):
Jak zawsze ile osób tyle opinii. Dla mnie jest niezrozumiałe, że Revolut w Polsce tak dobrze się przyjął (dobrze się przyjął, więc jestem świadomy, że to moja podejście jest mniej popularne). Mamy karty takie jak w pekao czy ing, gdzie trzymasz złotówki i nic Cię nie interesuje, więc dziwi mnie dyskusja o jakości aplikacji, łatwości przelewów między kontami itd. bo... po co przelewać, jak można nic nie robić, tylko wyciągnąć kartę i zapłacić, a dodatkowo w pekao od razu ma się rozliczoną tę transakcję.


W Revolucie też masz od razu rozliczoną transakcję i wiesz jaki będzie ostateczny kurs. Też trzymasz tam złotówki i nie martwisz się o kursy walut. Jedyne utrudnienie, to że bez lokalnej karty SIM musisz pamiętać o doładowaniu w hotelu czy przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:27 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
i masz limit na wypłacanie z bankomatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@trocha
Dyskusja dotyczy bardziej płatności za granicą a nie w Polsce. Aczkolwiek u mnie w pracy w ciągu kilku miesięcy przekonałem kilkanaście osób do Revoluta. Wszelkie przelewy i płatności między sobą robimy właśnie R - jest to mega wygodne bo po pierwsze wszyscy mamy konta w różnych bankach w Polsce i przelewy w R są oczywiście w czasie rzeczywistym, po drugie możemy wysyłać sobie przypomnienia o płatnościach, po trzecie dużo szybciej robię przelew w R niż w ING, mBanku czy w PKO (w których to bankach konta też posiadam z różnych względów). Założenie konta w R, które jest darmowe, trwa max. 10 min. więc to też jest argument na plus. Generalnie gotówkowo już się między sobą nie rozliczamy ;)

A do bankomatu to ja w Polsce chodzę raz na miesiąc. Rzadko mam potrzebę wypłacać gotówkę, płacę głównie Google Pay i Apple Pay, znajomym oddaję kasę w R i nie pamiętam kiedy z bankomatu wyciągnąłem więcej niż 100 zł w miesiącu ;)

Natomiast na ostatnim "grupowym" wyjeździe z kumplami na Fuertę (5 osób) za wszystko któryś z nas płacił R i od razu korzystał z opcji "podziel rachunek" na wszystkie osoby. Takie proste a takie ułatwiające życie - zostawało więcej czasu na picie alkoholu :D
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group