Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



 [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:18 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 8
Witam serdecznie. Jest to nasz drugi wyjazd z synem do USA. Tym razem planujemy zwiedzić zachodnie wybrzeże. Oto nasz plan. Proszę o ocenę i ewentualne korekty. Za wszystkie uwagi będę wdzięczny.

17.05 - przylot do Las Vegas około godzi. 15:00, wypożyczenie auta i wyjazd w kierunku hotelu Rodeway Inn Bryce Canyon. Nocleg w Rodeway Inn Bryce Canyon.
18.05 - Rano zwiedzanie Bryce NP, Zion NP. Wieczorem powrót i nocleg w Rodeway Inn Bryce Canyon.
19.05 - Rano przejazd do kanionów Arches i Canyonlands. Wieczorem nocleg w Motel 6 Green River.
20.05 - Rano wyjazd do Monument Valley. Zwiedzanie Monument Valley. Przejazd do Page. Nocleg w Motel 6 Page.
21.05 - Rano przejazd do Grand Canyon. Zwiedzanie. Przejazd do Vegas. Nocleg w Vegas.
22.05 - Rano wyjazd nad Zaporę Hoovera, później przejazd całodniowy w kierunku Yosemite NP do Motel 6 Mammoth Lakes.
23.05 - Rano dojazd do Yosemite i pobyt do wieczora. W miarę możliwości jak najdalsza podróż w kierunku San Francisco. Nocleg w hotelu, rano reszta drogi do SF.
24.05 - Zwiedzanie San Francisco. Nocleg w Ramada Limited.
25.05 - Alcatraz i wyjazd w stronę Los Angeles nocleg po drodze.
26.05 - Dojazd do Los Angeles. Zwiedzanie Los Angeles. Nocleg w Los Angeles.
27.05 - Dalsze zwiedzanie Los Angeles, wyjazd do Las Vegas. Oddanie auta. Nocne zwiedzanie Vegas, nocleg kolo lotniska w Vegas.
28.05 - Wylot
Góra
 Relacje PM off  
 
#2 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 620
Loty: 142
Kilometry: 341 322
niebieski
Były już tysiące takich planów na tym forum. Polecam poszukać. Nie ma opcji żeby zwiedzic Bryce i Zion jednego dnia. Niecały dzień w GC to też jak dla mnie za krótko. 20.05 dacie rade zobsczyć coś więcej niż tylko MV. Można spokojnie dorzucić np. Antylope
_________________
Image
Góra
 Relacje PM off  
 
#3 PostWysłany: 13 Paź 2019 23:44 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Jak dla mnie? Plan nierealny. Może nie w całości, ale większość.

1) Przylot 15. Nie wiem ile mogą potrwać kontrole paszportowo-wizowe plus wypożyczenie. Liczmy 2 godziny (jak mniej to lepiej). Potem chcesz jechać jeszcze prawie 400 km po kilkunastogodzinnej podróży? Gratuluję pomysłu ;-)

2) Kolejny dzień. 4 godziny samej jazdy + 1 godzina liczmy jakiś posiłek w środku dnia. O której chcesz wstać tego dnia? Po podróży i jeździe do Bryce? Gdzie tu czas na zwiedzanie dwóch parków? No chyba, że cykanie zdjęć z samochodu.

3) To samo. Duże odległości i dwa parki narodowe. Wątpię.

4) Jeżeli wcześniejszy Twój plan się powiedzie to ten dzień jest realny.

5) Page - Grand Canyon - Las Vegas to około 7 godzin jazdy. Ile masz zamiar być w tym parku? Wiesz, że zwiedza się go tylko w autobusach parkowych?

6) Sprawdzałeś historyczne daty otwarcia Tioga Pass? Wiesz, że to troche ryzykowne mając nocleg w Mammoth. Jeśli Tioga Pass będzie zamknięta to delikatnie mówiąc możesz Yosemite już sobie odpuścić bo sam objazd według parkowej strony to jakies 8 godzin jazdy.

7) Reszta powiedzmy w miarę realna.

Proponuję Ci sprawdzić to w taki sposób. Rozpisz całą trasę w google maps i zobacz ile trwa godzin. Dodaj do tego czas na spanie + posilki. I potem policz ile masz godzin w USA i odejmij od tego czasu droge, spanie, posiłki itp. Zostanie Ci czas na zwiedzanie i podziel na liczbę dni. Masz 10 pełnych dni w USA. Samej drogi coś koło 2 dni.

Ja wiem, że pokusa obejrzenia jak najwięcej jest duża, ale niestety u Ciebie słabo to wygląda. To chyba najbardziej optymistyczny plan jaki tutaj widziałem. No i jeszcze podróżujesz z synem (ile ma lat?)
Góra
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
 
#4 PostWysłany: 14 Paź 2019 11:50 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 62
Tioga Pass w tym roku otwarty został 21.06

https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/seasonal.htm

bardzo ryzykowne założenie, że przejazd będzie już otwarty

Liczyliście już kilometry i czas dziennie spędzony w aucie? Na moje oko dużo tego będzie.
Góra
 Relacje PM off  
 
#5 PostWysłany: 15 Paź 2019 20:40 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 8
Dziękuję za podpowiedzi, na pewno będę korygował plan,syn ma 18 lat. PO korektach wrzucę abyście mogli ocenić. Jeszcze raz dziękuję.
Góra
 Relacje PM off  
 
#6 PostWysłany: 15 Paź 2019 21:40 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Jak syn ma 18 lat to ok zniesie długie dystanse. Pamietaj, że masz tylko 10 pełnych dni w USA. Jak byłem z żoną na zachodzie mieliśmy przylot o 12.00 + 12 pełnych dni + wylot 21.00 i miejsca mieliśmy podobne oprócz tego, że my nie mieliśmy Arches i Canyonlands bo już one są dość daleko na wschód, ale za to po drodze do Yosemite zahaczyliśmy o Death Valley.

Ja bym zrobił to tak:
17.05 przylot. Odbiór samochodu i zameldowanie w Vegas na nocleg (jak starczy Wam sił to jakieś nocne zwiedzanie w pobliżu noclegu)
18.05 całodzienny przejazd (po drodze zwiedzanie tamy Hoovera i route 66), do Williams (fajna miejscówka na nocleg przed Grand Canyon - godzina jazdy do visitor center)
19.05 wcześnie rano wyjazd do GC. Zwiedzanie do popołudnia i przejazd na nocleg do Page.
20.05 Page (Kanion Antylopy, Horseshoe Bend) i Monument Valley. Powrót i nocleg jak najbliżej Bryce Canyon.
21.05 Bryce Canyon i nocleg w okolicach Zion
22.05 Zion i nocleg LV
23.05 Wyjazd z LV, po drodze Death Valley i wyjazd jak najbliżej Yosemite
24.05 Yosemite cały dzień przejazd do San Francisco
25.05 San Francisco
26.05 Przejazd do Los Angeles
27.05 Los Angeles, przejazd do Las Vegas, nocleg
28.05 Wylot.

To i tak jest sporo, ale dużo mniej niż w Twoim pierwotnym planie.
Góra
 Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
 
#7 PostWysłany: 16 Paź 2019 22:23 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 8
-- 16 Paź 2019 22:15 --

Dzięki Ruben$, skorzystam z Twoich uwag przy modyfikacji planu. Jak będę miał gotowy, zamieszczę.

-- 16 Paź 2019 22:23 --

Mam takie pytanie, jeżeli Tioga Pass będzie zamknięta to jak wówczas do San Francisco najlepiej dojechać ?
Góra
 Relacje PM off  
 
#8 PostWysłany: 16 Paź 2019 23:01 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Z Las Vegas musisz jechać dołem przez Bakersfield i Fresno. A z Yosemite Valley do San Francisco drogą 140.

Przydatne linki
https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/tiogaclosed.htm
https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/driving.htm
Góra
 Relacje PM off  
 
#9 PostWysłany: 22 Paź 2019 22:17 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 8
Witam, poniżej poprawiony plan, doszedł dodatkowo jeden dzień. Bardzo proszę o ocenę.

17.05.
14:30 przylot
16:30 wynajem auta
18:00 przejazd do Rodeway Inn Bryce Canyon
4h drogi
22:00 nocleg w Rodeway Inn Bryce Canyon

18.05
9:00 przejazd do Bryce Canyon
30 min drogi
9:30 zwiedzanie Bryce Canyon
30 min drogi
Wieczorem nocleg w Rodeway Inn Bryce Canyon.

19.05
8:00 przejazd do Zion Canyon
2h drogi
10:00 zwiedzanie Zion Canyon
20:00 wyjazd do Page
2h drogi
22:00 nocleg w Motel 6 Page

20.05
8:00 wycieczka do Antelope Canyon
zwiedzanie 2h
10:00 Lake Powell
11:00 Horseshoe Bend
12:00 przejazd do Monument Valley
3h drogi
15:00 przejazd przez Monument Valley
17:00 wyjazd w kierunku Grand Canyon
4h drogi
21:00 nocleg w Motel 6 Williams

21.05
8:30 wyjazd do Grand Canyon
1,5h drogi
10:00 zwiedzanie Grand Canyon
17:00 wyjazd do Las Vegas
4,5-5h drogi - po drodze Hoover Dam i route 66
22:00 nocleg w Luxor Las Vegas

22.05
Rano do 12:00 zwiedzanie i odpoczynek w Las Vegas
Przejazd do Fresno 9,5h - nocleg w Fresno
W przypadku otwartego Tioga Pass przejazd do Mammoth Lakes - nocleg w Mammoth Lakes

23.05
8:00 wyjazd do Yosemite
2,5h drogi
10:30 zwiedzanie Yosemite
19:00 wyjazd w kierunku San Francisco
2-2,5h drogi
Nocleg w połowie drogi w motelu

24.05
8:30 reszta drogi do San Francisco
2h drogi
10:30 pobyt w San Francisco
Nocleg w Ramada Limited

25.05
8:45 wycieczka do Alcatraz
3h wycieczka
12:45 wyjazd w stronę Los Angeles
Ponad 6h drogi
19:00 nocleg w San Simeon Lodge

26.05
8:30 dojazd do Los Angeles
6h drogi do Los Angeles
14:30 Los Angeles
Nocleg w Travelodge Los Angeles

27.05
Los Angeles i nocleg w Los Angeles

28.05
Rano Los Angeles
Po południu wyjazd do Las Vegas
Nocleg w Luxor Las Vegas

29.05
8:30 zwiedzanie i odpoczynek w Las Vegas
12:30-13 wyjazd na lotnisko
16:30 wylot
Góra
 Relacje PM off  
 
#10 PostWysłany: 23 Paź 2019 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 620
Loty: 142
Kilometry: 341 322
niebieski
Jak już rozpisałeś godzinowo to w Zionie o 10 nie zaparkujesz. My przyjeżdżaliśmy między 6, a 7 rano i już pół parkingu było zajęte

20.05 zacząłbym od Lake Powell, potem Horseshoe Bend i Antylopa, dalej Monument Valley. Jak rozpoczniecie Antylopą to później musicie się wracać do Page żeby zobaczyć dwie dwie atrakcje

22.05 według mnie lepiej przejechać przez Death Valley i spać w Bakersfield. Gdyby starczyło czasu to jeszcze po drodze do Yosemite, można zrobić Sekwoje.

W Yosemite też polecam być wcześniej niż 10 rano bo może być problem z parkingiem
_________________
Image
Góra
 Relacje PM off
markasb36 uważa post za pomocny.
 
 
#11 PostWysłany: 23 Paź 2019 09:35 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 8
Oszukani napisał(a):
Jak już rozpisałeś godzinowo to w Zionie o 10 nie zaparkujesz. My przyjeżdżaliśmy między 6, a 7 rano i już pół parkingu było zajęte

20.05 zacząłbym od Lake Powell, potem Horseshoe Bend i Antylopa, dalej Monument Valley. Jak rozpoczniecie Antylopą to później musicie się wracać do Page żeby zobaczyć dwie dwie atrakcje

22.05 według mnie lepiej przejechać przez Death Valley i spać w Bakersfield. Gdyby starczyło czasu to jeszcze po drodze do Yosemite, można zrobić Sekwoje.

W Yosemite też polecam być wcześniej niż 10 rano bo może być problem z parkingiem



Dzięki za cenne uwagi.
Góra
 Relacje PM off  
 
#12 PostWysłany: 23 Paź 2019 10:03 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Trochę lepiej już to wygląda. Zmieniłbym jednak parę rzeczy.

17.05
Może lepiej by było jakbyście z LV pojechali do Hurricane. To dobra baza na Zion. Tylko 30 min drogi.
18.05
Możliwe, że tego dnia wstaniecie wcześnie ze względu na jet lag. Dlatego od razu pojedziecie do Zionu i macie o 7-8 szansę na parking. Ze Zionu pojedźcie do Bryce na noclegI.
19.05
Tutaj w tym dniu Bryce i potem nocleg w Page.
Dzięki temu zabiegowi oszczędzacie 2 godziny drogi tylko na zamianie parków.
20.05
Oszukani ma rację. Zróbcie najpierw jezioro, Horseshoe i na końcu Kanion. Nie musicie wracać potem znowu do Page. Niby to tylko chwila drogi, ale w Waszym przypadku każda oszczędność czasu jest na plus.
21.05
Tutaj ok. GENERALNA UWAGA - wyjeżdżajcie z moteli wcześniej! Na pewno lepiej przed 8.
22.05
Z Las Vegas do Fresno pokazuje mi około 6 godzin. Może lepiej spać w Oakhurst? Godzina dalej, ale potem krócej do Yosemite
23.05
To co pisałem wcześniej - wyjedźcie wcześniej!
24.05
Ok
25.05
Nocleg mi pokazuje około 4 godziny nie 6.
26.05
Tutaj też 4 godziny nie 6 dojazdu.

Reszta dni jest ok.
Góra
 Relacje PM off  
 
#13 PostWysłany: 24 Paź 2019 21:46 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 8
Ruben$ - dziękuję za Twoje informacje.
Góra
 Relacje PM off  
 
#14 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:59 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 8
A jak z kasą na taki wyjazd ? Wiem, że to jest mocno indywidualne, ale czy przykładowo 150$ na dzień powinno wystarczyć, myślę tutaj tylko i wyłącznie o jedzeniu na diw osoby, nie liczę innych wydatków typu wejściówki paliwo itp.
Góra
 Relacje PM off  
 
#15 PostWysłany: 28 Paź 2019 12:38 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Spokojnie. 150$ na dwie osoby to bardzo dużo jak na samo jedzenie. Nie wiem jak jest teraz, ale my w 2016 r. nie wydaliśmy chyba na obiad więcej jak 40$ na dwie osoby (nie podrzędne knajpy, ale też nie 3 gwiazdki Michelin ;)). Kolacje i śniadania były z własnych produktów. Akurat jedzenie w USA nie jest jakoś bardzo drogie.
Góra
 Relacje PM off  
 
#16 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:11 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
Wystarczy. No chyba, że planujesz 5 posiłków dziennie ;-)
My zaczynaliśmy dzień od śniadania (a wiadomo jakie są amerykańskie porcje...) i spokojnie starczało nam do kolacji. W międzyczasie jakieś owoce kupione w sklepie lub drobne przekąski.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Relacje PM off  
 
#17 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:54 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2672
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Proponuję zainteresować się żywieniem w Whole Foods Market. Można sobie ponakładać dobrego i zdrowego jedzenia do pudełka na wagę. W zależności od lokalizacji ceny mieszczą się w granicach $8.99 (np. Boston) do $10.99 (NYC) za lb. W różnych marketach może być różna ofera barowa, więc warto zmieniać lokalizacje ;)
Góra
 Relacje PM off  
 
#18 PostWysłany: 31 Paź 2019 12:17 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 8
Mam jeszcze pytanie odnośnie do wynajęcia samochodu. Ja już dokonałem rezerwacji w firmie Sixt. Czy macie z tą firmą jakieś doświadczenia albo może polecacie inne. Z rezerwacji mogę zrezygnować, więc zmiana jest oczywiście możliwa.
Góra
 Relacje PM off  
 
#19 PostWysłany: 31 Paź 2019 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 620
Loty: 142
Kilometry: 341 322
niebieski
@markasb36 jest na to osobny temat. Ogólnie bardzo fajnie wypada Alamo. Auto sam wybierasz sobie na placu, nie blokują depozytu na karcie i mają miłą obsługę :)
_________________
Image
Góra
 Relacje PM off
Ruben$ lubi ten post.
Ruben$ uważa post za pomocny.
 
 
#20 PostWysłany: 31 Paź 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1642
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@markasb36 ja w USA też miałem autko z SIXT, wszystko OK. Generalnie bardzo lubię i polecam SIXTa.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Relacje PM off  
 
 [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

  
phpBB® Forum Software © phpBB Group