Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2019 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Skąd
  • KRK/KTW

Dokąd
  • ATH

Data wylotu
  • 11.01.2020

Data powrotu
  • 02.02.2020

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Sam znalazłem
  • FR 11.01 KRK - ATH 110zł FR ATH - KTW 31€

Dodatkowe informacje
  • Nie jestem pewien czy moje zapytanie pasuje do tego działu, gdyż nie szukam oferty i cen aktualnie dostępnych, a raczej chciałem się zwrócić o radę do osób, które może kojarzą jak ceny kształtowały się w trakcie zimy 18/19.

    Poluję na doloty do Aten w styczniu. Najbardziej odpowiadający mi lot tam Ryanairem KRK - ATH 11.01 jest obecnie w cenie 110zł. Natomiast powrotny również Ryanair ATH - KTW 2.02 jest za 31€ i jest to obecnie najtańsza niedziela w lutym 2020 na tej trasie. Czy ktoś mniej więcej pamięta jak ceny kształtowały się rok temu i podzieli się opinią na ile w jego odczuciu prawdopodobne, że spadnie do 50-70zł OW itp, albo na ile prawdopodobne, że wzrośnie?

    Wiem, że trochę cebulę :D, ale planuję raczej poczekać, w razie wzrostu na trasie tam, mogę polecieć dzień później z KTW, albo WMI, czy codzienny W6 z Wiednia, na który obecnie jest sporo cen 10€ w tych datach + Flixbus na który i tak teraz spory voucher został do wykorzystania z poprzednich anulacji.

    W grudniu najtańsza niedziela ATH-KTW jest za 15€, w styczniu 18€, więc kusi, żeby czekać, natomiast tu mamy znacznie mniejsze pole manewru - bardzo sztywna data

    Ewentualnie czy zna ktoś jakieś narzędzie umożliwiające sprawdzanie historycznych cen lotów, ale tych z przeszłości, np. sprzed roku?

    Dzięki, Piotrek
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez piterbtm, 18 Wrz 2019 09:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 18 Wrz 2019 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3967
Loty: 445
Kilometry: 645 553
platynowy
Skoro chcesz lecieć z KRK/KTW to już dojazd na lot z WMI zje całą różnicę w cenie.
Jeżeli to dolot na dalsze loty (i to dalekie) to ja bym brał.
Ateny nie są tak tanie jak np. Skandynawia więc ciężko będzie trafić oba loty za groszowe pieniądze (oczywiście może się fartnąć i oba ustrzelić po ok. 40 PLN ale to już byłoby grubo ponadprzeciętne szczęście).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Wrz 2019 00:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Polowałem na tegoroczny luty z Modlina - cenę 85 zł OW uznawałem za rozsądną. Myślę, że w przypadku KRK/KTW można też ją przyłożyć. Jeśli lubisz ryzyko, to możesz poczekać na Black friday Ryanaira, bo wtedy w niskich cenach wpadają głównie bilety na styczeń-luty. Ale skoro to na doloty, to popieram opinię @Tomo14 - zwłaszcza że potrzebujesz te loty w weekend.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2019 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Dzięki za rady ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Wrz 2019 09:39 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 21
Cześć, może Ci to pomoże aczkolwiek pamiętaj że cena zależy od wielu czynników, terminów (ferie), obłożenie itp.
KTW-ATH-KTW, bilety kupowane na początku października 2017 dla kilku osób na podróż 22-25.02.2018, cena RT/osoba 179 zł.
KTW-ATH-KTW, dodatkowy bilet na ten sam termin dokupiony na początku stycznia 2018, cena RT/osoba 205 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Wrz 2019 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Dzięki bardzo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Wrz 2019 15:26 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Masz 240pln z pasującego lotniska i w dobrym terminie. Ile to może niżej spaść? 180? Może tak, może nie.
Totalny bezsens jeśli bierzesz możliwość lotu z Modlina. Po co? Zimą przejechanie do Warszawy i na lotnisko zajmie trochę czasu. Możliwa gorsza pogoda i lekki paraliż komunikacyjny. Poza tym za 10pln nie dojedziesz. Więc to gra niewarta świeczki. Tracisz masę czasu i sporo ryzykujesz, do tego dolatujesz zmęczony na miejsce.

Zresztą z lowcostami to bywa różnie. Wystarczy, że ktoś organizuje większą wycieczkę do Aten, kupi bilety hurtowo dla wielu osób i może to sprawić, że algorytmy cenowe zadziałają inaczej i tych niskich cen nie zobaczysz ...

Taka jest moja opinia.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Wrz 2019 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Dzięki za konstruktywną opinię ;)

Co do WMI to napisałem o tym jako takiej alternatywie w razie jakbym zaczekał z kupnem i wyloty zarówno z KRK, jak i KTW by mocno podrożały. No i dla mnie WMI ma jeden prywatny plus - odwiedzę rodzinkę przy okazji :D a co do kosztów dojazdu to w tym ogarnąłbym flixbusa, na którym i tak muszę wykorzystać dość sporą kwotę z poprzednich anulacji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group