Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Spływy kajakowe
#1 PostWysłany: 20 Lut 2014 12:56 

Rejestracja: 20 Lut 2014
Posty: 1
Zbanowany
Lubicie taką formę aktywności jaką są spływy kajakowe? Ja uwielbiam jeździć na takie spływy. Często są to spływy na Czarnej Hańczy, Rospudzie i Marychą. Można zarezerwować taki spływ w **wyczyszczono***. To bardzo ekscytująca zabawa i dodająca dużo energii. A jak ktoś lubi przyrodę to koniecznie musi tego spróbować.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 20 Lut 2014 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#2 PostWysłany: 20 Lut 2014 14:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Anonymous napisał(a):
Przerabiałem też spływ po Wieprzu na Roztoczu i Pilicą z Przedborza.



Ooo tez! Mielismy tam zaliczenie ze stuiow w Roztoczu, i pływalismy na kajakach tam. Naprawdę warto :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#3 PostWysłany: 20 Lut 2014 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Ja spływałem Drawą kilka lat temu. Polecam bardzo. Właściwie to zapomniałem o tym sposobie aktywnego wypoczynku, muszę się wybrać na jakiś spływ, może na majówkę :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#4 PostWysłany: 20 Lut 2014 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Myślę że Twój post jest nachalną reklamą, link w poście czyszczę, ale temat zostawię bo osobiście uwielbiam kajakowanie (ze 2500km przepłyniętych na liczniku) i myślę że może się wywiązać ciekawa dyskusja.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#5 PostWysłany: 20 Lut 2014 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie zorientowaliście się, że to tylko reklama i cały wątek powinien iść do kosza?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#6 PostWysłany: 20 Lut 2014 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 464
niebieski
Polecam tez splywy Dunajcem - najlepsze dla poczatkujacych i nie tylko kajakiem ale i pontonami (tratwy pomijam bo to juz jednak troche zbyt monotonne...). Przy dobrym poziomie wody mozna nawet momentami poczuc sie jak na jakiejs 'dzikiej rzece' :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#7 PostWysłany: 20 Lut 2014 15:46 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Blisko Warszawy jako miejsce jednodniowego spływu odżywa Wkra. Polecam poczatkującym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#8 PostWysłany: 20 Lut 2014 16:40 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
uwielbiam spływy i mycie się w rzece przy majowych temperaturach :D
ostatnim razem spływaliśmy Starą Korytnicą (dopływ bardziej znanej Drawy) - rewelacyjna rzeka, dużo wrażeń ;) wcześniej Słupia x2 - było warto :), Wieprza, Brda (dużo jezior po drodze)
mam nadzieję, że w tym roku także gdzieś uda się wyskoczyć, polecajcie fajne miejscówki!
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#9 PostWysłany: 20 Lut 2014 17:20 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 96
Polecam Brdę przeplywa przez Bory Tucholskie, piękna trasa i jako ciekawostka jedna z niewielu rzek w Polsce płynąca z północy na południe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#10 PostWysłany: 20 Lut 2014 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
piotrooch napisał(a):
Polecam Brdę przeplywa przez Bory Tucholskie, piękna trasa i jako ciekawostka jedna z niewielu rzek w Polsce płynąca z północy na południe.

To jeszcze Drawa. I Wkra wspomniana chwilę wcześniej 8-) Chyba jednak nie tak niewiele tych rzek ;)
Spływy to świetny sposób na podróżowanie i spędzenie czasu, a od siebie polecam właśnie Drawę. Piękna rzeka, na ślicznym obszarze, z tym, że może nie na swój pierwszy spływ.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#11 PostWysłany: 20 Lut 2014 17:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Kamil napisał(a):
Blisko Warszawy jako miejsce jednodniowego spływu odżywa Wkra. Polecam poczatkującym

Blisko Warszawy to jest Świder :) również dobre miejsce dla początkujących, jest też bystrze koło mostu. No i zawsze jest Wisła (która jest prześliczną rzeką, unikalną w skali europejskiej, szkoda że tak niedocenianą)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#12 PostWysłany: 20 Lut 2014 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 464
niebieski
Polecam rzeke Krutynia na mazurach - zdecydowanie spokojne plywanie, chyba ze wybierze sie opcje z doplynieciem do miasta Ruciane-Nida. Po drodze trzeba wtedy pokonac sluze Guzianka - zwlaszcza w sezonie wakacyjnym jest to niezapomniane przezycie, kiedy na male kajaczki naciskaja z kazdej strony zeglarze w swoich lajbach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#13 PostWysłany: 20 Lut 2014 18:41 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Ja bym właśnie chciał zacząć ten rodzaj rekreacji i szukam jakiegoś kajaka 1-2 osobowego. Nie mam pojęcia na co zwracać uwagę.
Sprzęt będzie używany raczej tylko na rzeczkach nizinnych tak ze nie musi byc kevlarowy ;)
Fajnie te by bylo jakby dalo sie go jakos zlozyc zeby dal sie zapakowac do samochodu ale to nie jest najwazniejsze.
Przymierzam sie do poczytania for kajakowych ale moze ktos z was trafil na cos ciekawego i zechce sie podzielic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#14 PostWysłany: 20 Lut 2014 18:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Jeśli chcesz zacząć ten sport to wydaje mi się że nie ma sensu posiadać własnego kajaka (mało który amator-kajakarz takowy ma ;) ) Po to są kluby kajakowe i możliwość wypożyczenia sprzętu (kosztuje to grosze).
Jeśli jednak byś chciał kupować to też zależy to od tego co chcesz na tych nizinach robić - co innego potrzebne przy spływach zwałkowych a co innego przy "zwykłych"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#15 PostWysłany: 20 Lut 2014 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Washington napisał(a):
Kamil napisał(a):
Blisko Warszawy jako miejsce jednodniowego spływu odżywa Wkra. Polecam poczatkującym

Blisko Warszawy to jest Świder :) również dobre miejsce dla początkujących, jest też bystrze koło mostu. No i zawsze jest Wisła (która jest prześliczną rzeką, unikalną w skali europejskiej, szkoda że tak niedocenianą)


To jako trzecią opcję dla okolic Warszawy podam Liwiec. Pisałem o tej rzece pracę magisterską i znam każdy zakręt :)
Mniej wymagająca niż Świder. Na jeden, maks. dwa dni. W razie potrzeby służę kontaktami.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#16 PostWysłany: 20 Lut 2014 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 796
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Polecam mazurskie rzeki - mało uczęszczane
Omulew - dziewicza rzeka, praktycznie płyniecie sami
Marózka - dopływ Łyny, delikatny spadek, wiosłowanie non-stop, fajna zabawa
Pisa Warmińska - fajne fragmenty - nawet o charakterze górskim ale bezpiecznie

Krutyń - polecam po za sezonem. W sezonie masakra - tłok i gwar jak w Stambule na Krytym Bazarze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#17 PostWysłany: 20 Lut 2014 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ja tez polecam Krutynie (początkujący) oraz Slupie (nieco bardziej wymagający),
no i kiedyś co roku jeździłem na Mala Panew (niepodważalny atut tej rzeki dla slązaków, że jest na Sląsku)
jak ktoś ma jakiś fajny pomysł na spływ 21.06-28.06 (niekoniecznie w Polsce) to chętnie przyjmę na prv
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#18 PostWysłany: 21 Lut 2014 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Polecam kajaki na Bugu, oczywiście w zorganizowanej grupie. Płynie się granicą państwa więc potrzebna zgoda/zgłoszenie do służb granicznych. Wartki ale bezpieczny nurt powoduje, że nawet na odcinku 15-20 km nie czuje się dużego zmęczenia.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#19 PostWysłany: 22 Lut 2014 00:37 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Liswarta, Widawka, Mała Panew. Z dziećmi, bez problemu, polecam.
W ubiegłym roku Pilica z metą w Białobrzegach przy dość niskim stanie wody. Warto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spływy kajakowe
#20 PostWysłany: 27 Kwi 2014 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
jakieś plany na sezon ?
ja w czerwcu planuje 1-2 dni Narew, okolice Łomży i Wizny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group