Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Mar 2016 09:42 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
6

mam pytanie do tych, którzy korzystali z w/w wypozyczalni na Kanarach
- czy wystarczy karta debetowa (mam z kantoru internetowego) i jak to wygłąda przy płatności - pobierają całą kasę od razu czy jest jakaś blokada? Czy tę kartę wkładają do terminala przy odbiorze płatności? czy oprócz kwoty do zapłaty blokują jeszcze coś ponad to?

Pytanie kieruję dlatego, że Autoreisen ma najniższą cenę - za Renault Twingo jest 65 euro na 10 dni, przy czym w Cicar jest 140 euro za Corsę na 10 dni. Różnica jak dla mnie kolosalna, stąd chyba wycofam moją rezygnację w Cicar.

Samochód chciałbym odebrać i oddać na lotnisku (oddanie musiałoby nastąpić o 4 nad ranem, czyli poza pracą biura).

Proszę o opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 30 Mar 2016 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Brałem od nich auto na Fuercie. Nie chcieli kredytówki, wystarczała płatnicza. Blokowali chyba 100E na karcie.
Wypożyczenie w 2013. Wszystko było bardzo w porządku firma godna polecenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Mar 2016 09:54 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Do tej pory zawsze (7-8 razy) korzystałem na wyspach z Autoreisen.es. Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów.Co do karty-nie wiem,ja miałem zawsze kartę kredytową.Nie robili mi nigdy żadnej blokady.Jeśli nawet biuro nie jest czynne to kluczyki wrzuca się do środka przez pulpit lub też do specjalnej skrzynki.
Nie pamiętam żeby kiedykolwiek ktoś z obsługi sprawdzał auto przy odbiorze.Ja na wszelki wypadek robię sobie zdjęcia-przed i po wypożyczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Mar 2016 09:58 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Ja brałem ostatnio na Teneryfie i płaciłem debetówka od razu przy wypożyczaniu samochodu. Zero problemów. Przy odebraniu pani zapytała jaki stan paliwa i gdzie zaparkowałem (bez sprawdzania) - i to byłoby na tyle :) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Mar 2016 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
2 lata temu brałem od nich renault clio. Płaciłem debetówką i coś mi świta o blokadzie 200euro(słabo pamiętam). Znajomi zawsze tam brali i dalej biorą więc i mi polecili. Klucze oddawaliśmy w okienku, nie było żadnych problemów.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Mar 2016 10:03 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
Skoro będe oddawał auto w nocy - jak sprawdzą stan paliwa?

Druga sprawa, muszę zapłacić przy odbiorze auta, bo później nie będe już ich widział. Czyli mówię, że chcę zapłacić, normalnie wkładamy kartę do terminala, wyświetla się kwota, płace, odjeżdżam i załatwione tak? bez żadnych dodatkowych blokad?

Umowa rozumiem spisywana jest po angielsku i w cenie zawarte Full Insurance takie samo jak w Cicar?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Mar 2016 10:07 

GuldenDraag napisał(a):
Witam

mam pytanie do tych, którzy korzystali z w/w wypozyczalni na kanarach
- czy wystarczy karta debetowa (mam z kantoru internetowego) i jak to wygłąda przy płatności - pobierają całą kasę od razu czy jest jakaś blokada? Czy tę kartę wkładają do terminala przy odbiorze płatności? czy oprócz kwoty do zapłaty blokują jeszcze coś ponad to?

Pytanie kieruję dlatego, że Autoreisen ma najniższą cenę - za Renault Twingo jest 65 euro na 10 dni, przy czym w Cicar jest 140 euro za Corsę na 10 dni. Różnica jak dla mnie kolosalna, stąd chyba wycofam moją rezygnację w Cicar.

Samochód chciałbym odebrać i oddać na lotnisku (oddanie musiałoby nastąpić o 4 nad ranem, czyli poza pracą biura).

Proszę o opinie.


Było 10000 razy, nie jesteś pierwszy, który wypożycza samochód na Kanarach (a i Wyspy Kanaryjskie to pojęcie względne tj. niedokładne)

search.php?keywords=autoreisen&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Góra
 PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Mar 2016 10:11 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
To że było to nie znaczy że jest.
Mój temat jest najbardziej aktualny.

Jak rok temu czegoś nie szło, albo było inaczej, teraz może też jest inaczej.

Na forum przeczytałem coś takiego - jeden użytkownik tak się wypowiedział o Autoreisen:
"Odpowiadam sam sobie. Po rozmowie z nimi okazalo sie, ze mozna placic debetowka, ale wymagaja przy tym 100 euro depozytu w gotowce. Jezeli wylatujemy w godzinach, w ktorych biuro nie pracuje to nie ma mozliwosci zwrotu depozytu i w tym wypadku lepiej placic kredytowka."

Czy to prawda?
Nie mam karty kredytowej i nigdy nie będe miał tego czegoś. Mam normalną kartę debetową - więc ponawiam pytanie - czy mogę zapłacic 65 euro i po prostu odebrac samochód czy blokują dodatkowo coś na karcie? Będe zwracał samochód w nocy, poza pracą biura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Mar 2016 10:21 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 8
Korzystałam z ich usług na Teneryfie w grudniu 2015. Zapłaciłam 65 EUR/10 dni za auto klasy A, więc cena jest wiarygodna.
Miałam z nimi kilka spraw do omówienia, więc bardzo szybko i sprawnie poszło mailowanie z pracownikiem odpisującym z maila reservas@autoreisen.com
Dpto. Reservas
+34 922 260 200
SP Autoreisen S.L.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:09 

GuldenDraag napisał(a):
To że było to nie znaczy że jest.
Mój temat jest najbardziej aktualny.

Jak rok temu czegoś nie szło, albo było inaczej, teraz może też jest inaczej.

Na forum przeczytałem coś takiego - jeden użytkownik tak się wypowiedział o Autoreisen:
"Odpowiadam sam sobie. Po rozmowie z nimi okazalo sie, ze mozna placic debetowka, ale wymagaja przy tym 100 euro depozytu w gotowce. Jezeli wylatujemy w godzinach, w ktorych biuro nie pracuje to nie ma mozliwosci zwrotu depozytu i w tym wypadku lepiej placic kredytowka."

Czy to prawda?
Nie mam karty kredytowej i nigdy nie będe miał tego czegoś. Mam normalną kartę debetową - więc ponawiam pytanie - czy mogę zapłacic 65 euro i po prostu odebrac samochód czy blokują dodatkowo coś na karcie? Będe zwracał samochód w nocy, poza pracą biura.


Nic osobistego, ale LEŃ jesteś i tyle:
- każda z wysp na Kanarach ma swój temat odnośnie wypożyczenia samochodu, każdy to skarbnica wiedzy o problemach cię nurtujących
- debetowa debetowej nierówna, przechodzą głównie te z wypukłymi cyframi (a i są wypożyczalnie, gdzie można płacić gotówką bez pobierania kaucji, tyle, że trzeba poczytać)
search.php?keywords=autoreisen&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

wypozyczalnia-samochodow,1435,855&p=712397&hilit=autoreisen+debetowa#p712397
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:15 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
gorny77 przeczytałem te wszystkie tematy, co więcej przeczytałem nawet anglojęzyczne tematy na forach tripadvisor.

Podawane sa sprzeczne inforamcje - jedni piszą, że depozyt był wymagany przy karcie debetowej (i to w gotówce! Sic! ciekawe ja bym go odzyskał oddawając auto w środku nocy) a jedni pisze że nikt nic nie chciał. Wg mnie ludzie wypisują bzdury. Czekam na wiarygodne informacje z pierwszej reki od kogoś kto miał analogiczną sytuację - czyli wypożyczenie za pomocą karty DEBETOWEJ w Autoreisen (ja mam z kantoru Alior Banku kartę debetową w euro - wypułką, z imieniem i nazwiskiem, jest to karta mastercard). W Autoreisen nie ma możliwości płatności gotówką - tak wyczytalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:47 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 77
Autoreisen przyjmuje debetowki moj znajomy non stop lata na kanary na wszystkie wyspy i zawsze wypozycza u nich ceny maja naprawde niskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:51 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Wg. Ciebie pisza bzdury, a wg. innych nie pisza bzdur bo sytacje sa zalezne od humoru pracownika jak Ciebie oceni wizualnie i od tego jaka debetowke masz w reku (nie sa jednakowe z roznych bankow). Jakbys mial wypukla kredytowke to sprawa jest raczej prosta a tak masz rozne odpowiedzi. Masz podanego maila do firmy napisz a pozniej bedziesz sie mogl powolac na niego jakby cos nie szlo zgodnie z tym co ustaliles.

U mnie wypozyczenie na Fuerte zakonczylo sie niepowodzeniem bo pracownica widziala to inaczej niz na umowie z internetu.

@GuldenDraag: a co w tym smiesznego ze obsluga zalezna od humoru pracownika, nie spotkales sie z tym ?
Wiele upgradow samochodow dostaje po milej pierwszej wymianie zdan a nie powolywania sie na regulamin ktory tak naprawde nie gwarantuje Ci upgradu samochodu.


Ostatnio edytowany przez Gadu-777 30 Mar 2016 11:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Gleba3 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:53 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
Sytuacja zależna od humoru pracownika.. lol.

Ja ogólnie nie rozumiem tych zamrożeń na kartach/depozytów - po co takie utrudnienia? Skoro jest full insurance to powinni przyjmować nawet gotówkę.
Nie cierpię korzystać z kart.
Jak tak dalej pojdzie to bedziemy placić zaraz komórkami :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Sprawdź cenę w Cabrera Medina, to to samo co Cicar i na 100% nie wymagają posiadania karty jakiejkolwiek, a ceny czasem bywają sporo niższe niż w Cicar.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:09 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Jasne sa warunki wypozyczalni maja byc karty kredytowe i jak sie nie podoba to mozesz nie wynajmowac.
Kupujac bilety lotnicze tez musisz miec karte ta ktora placiles za bilet przy sobie bo tak wiele lini lotniczych ma zapisane drobnym druczkiem w regulaminie.

To ze wykupujesz pelne ubezpieczenie nie zwalnia pracownika wypozyczalni oszacowac czy jestes wiarygodnym klientem, autoryzacja pewnej kwoty przy wypozyczeniu jest sprawdzeniem czy Twoja karta jest cos warta (nie jest zablokowana, masz na niej pieniadze) oraz zablokowaniem kwoty na pokrycie Twojego udzialu wlasnego bo pomimo wykupu "pelnego" ubezpieczenia to zazwyczaj nie majac statusu w danej wypozyczalni za cos i tak bedziesz musial zaplacic szyba przednia, felgi, opony, male szkody - to wszystko zapisane jest drobnym drukiem na umowie i jesli nie dokupisz 'Mega Super Full Powerfull Insurance' to jakis udzial wlasny masz wiec na poczet tego blokuja Twoja kase oraz na ew. dolewki paliwa jesli byla opcja Full*Full.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:19 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
w załączeniu przesyłam warunki jakie dostałem po wykonaniu rezerwacji i wyraźnie jest napisane że można płacić kartą debetową

Załączniki:
warunki.png
warunki.png [ 32.32 KiB | Obejrzany 16002 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:26 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
olus juz sprawdzałem, cena ta sama - 140 euro.
W Cicar to ja już wypozyczałem kiedyś, nie było problemow, płaciłem gotówka. Ale cena 2 razy wyzsza niz w wypozyczalni z tematu.

"Kupujac bilety lotnicze tez musisz miec karte ta ktora placiles za bilet przy sobie bo tak wiele lini lotniczych ma zapisane drobnym druczkiem w regulaminie."
Gadu, gdzie to niby jest zapisane?
Ja placilem za wylot Ryanem kartą WIRTUALNĄ którą mam założona w ING i wcale tej karty fizycznie nie mam.


Ostatnio edytowany przez GuldenDraag, 30 Mar 2016 12:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:28 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
A na stronie Autoriesen jest:
"Payment will be made by credit card in our offices at the time of withdrawing the vehicle."

I mogą powiedzieć, że pośrednik wprowadził Cię w błąd... Skłaniam się ku opiniom, że wszystko zależy od pracownika, dnia itp. nieprzewidywalnych czynników..
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Mar 2016 12:30 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Jak pośrednik?
samochód wypożyczony bezpośrednio na ich stronie.
A swoją drogą to czy komuś odmówili zarezerwowania samochodu przy próbie płatności debetówka


Ostatnio edytowany przez latoking, 30 Mar 2016 12:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
GuldenDraag lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group