Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 369 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 21 Maj 2013 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Na najwyższym 9 pokładzie są 4 pomieszczenia zasadniczo przeznaczone do przewozu zwierząt. Są to jakby niewielkie przeszklone tarasy czy werandy z twardymi siedzeniami i klatkami dla psów. Dwa w okolicy dziobu i dwa w okolicy rufy. Przechodzi się przez nie wychodząc na pokład z klatek schodowych (dwóch), na które na pewno trafisz zwiedzając cały prom. Wszystkie drzwi odsuwane obsługiwane przez spory okrągły przycisk, który trzeba wdusić. Momentami czułem się jak w grze FPS :wink: Innej możliwości dostania się na 9 pokład zresztą chyba nie ma. W dwóch z tych pomieszczeń są tylko kibelki (pojedyncze), w trzecim jest też prysznic dla TIRowców, zamknięty, z informacją, że klucz znajduje się w recepcji, a w ostatnim jest prysznic ogólnodostępny i darmowy. Kabina (jedna) o standardzie kempingowym z materiałową zasłonką, ale czysto. Niestety nie pamiętam w której konkretnie werandce, więc będziesz musiała zwiedzić wszystkie.
Nawiasem mówiąc te werandki to najspokojniejsze miejsca na całym promie. W razie marnej pogody są tam grzejniki (włącznik na ścianie pomiędzy fotelami). Płynąłem w połowie kwietnia i było tam gorąco jak w piekle, gdy na zewnątrz szalał wiatr i deszcz.
:)
To przeszklone na fotce to właśnie jedno z tych pomieszczeń.
Załącznik:
Viking.jpg
Viking.jpg [ 34.93 KiB | Obejrzany 9183 razy ]
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#322 PostWysłany: 21 Maj 2013 20:36 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 2
Lucass, Twój komentarz jest dla mnie nieocenioną skarbnicą wiedzy ;))) Dzięki serdeczne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 22 Maj 2013 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Miłej kąpieli :)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 23 Maj 2013 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 123
Loty: 13
Kilometry: 14 166
Mam pytanko do specjalistów. Mam przylot 8:10 Oslo Sandefjord Torp i wylot 22:05 tego samego dnia. Na jakie godziny brać prom, jeśli w ogóle jest sens.

Osobiście myślałem nad:
14:30 Sandefjord (10:00 nie chcę ryzykować że nie zdążę)
18:00 Stromstad

Ale przez godzinę wolnego czasu nie wiem czy w ogóle wyjdę na ląd :D

Co sądzicie, jakieś pomysły?

A i podobno na lotnisko można jakimś busikiem z stacji kolei dojechać, jak to wygląda może wiecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 24 Maj 2013 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
WSZYSTKIE informacje są w tym wątku. Wystarczy chcieć...

Skąd te godziny promów wziąłeś? Z Sandefjord 14:00 - 16:30, ze Stromstad 17:30 - 20:00
http://www.colorline.com/ibe/common/home.do
Godzina w Stromstad spokojnie wystarczy.
Ale czy wystarczą 2 godziny na dotarcie z Sandefjord na lotnisko, odprawę i boarding? Może być różnie...
Autobus (bezpłatny) jest z lotniska do stacji Torp i odwrotnie. Stamtąd koleją 7 min do Sandefjord za 40 NOK, pieszo ok. godziny lub stopem.

Na 10 zdążysz spokojnie. Wizz ląduje prawie zawsze przed czasem. Zakładając brak problemów z cłem itp. wsiadasz w pierwszy autobus do Torp i na stacji jesteś około 8:30 albo i wcześniej. Nawet na piechotę zdążysz jak się pospieszysz.
Chyba wolałbym stracić 6 euro w razie spóźnienia na prom niż pomachać odlatującemu beze mnie arbuzowi ;)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 21 Cze 2013 01:27 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Na wstępie chciałbym wszystkim podziękować za wskazówki dotyczące rejsu.
Dzięki nim rozbiłem wszystko z pamięci, nie zastanawiając się gdzie iść, odprawić się itp.

Płynąłem w konfiguracji promów 10:00 - 12:30 , 13:30 - 16.00 ..
Odprawiłem się od razu i doliczając kilkuminutowe opóźnienie zostało jakieś 40 min na spacer.
Jestem osobą, która bardziej woli naturę od zwiedzania miast, więc najpierw poszedłem na skałki koło promu, aż moje oczy obrały inny kierunek :)

Cel : N 58° 55.675 E 011° 10.365 ( można wkleić w mapy google )
( maszt na szczycie skałek )

Wychodząc z promu udajemy się w prawo, aż dojdziemy do małej przystani.
Wtedy odbijamy w prawo, mijając przystań po prawej a z lewej wypatrujemy
schodków na skałki. Tuptamy schodkami, później leśną dróżką, aż dojdziemy
do asfaltowej? ścieżki i podążamy nią w prawo pod górkę.
Idziemy w kierunku masztu obchodząc go z prawej strony i tuptamy po skałkach
po skosie w prawo aż zobaczymy taki widok :

Głowa w prawo :
Image

Głowa w lewo :
Image

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 28 Cze 2013 05:43 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 170
Przez pomyłkę skasowałem potwierdzenie rezerwcji na prom.Czy ktoś miał taki przypadek i czy wystarczy stwić się z ważnymi dokumentami do odprawy przed wypłynięciem ?czy potwierdzenie rezerwacji jest niezbędne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 29 Cze 2013 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Napisałbym maila do Color Line z opisem sytuacji i prośbą o powtórne przysłanie rezerwacji. Jakiś wyciąg z konta bym podłączył i już. Nie pamiętam czy przy rezerwacji podaje się od razu nazwisko, ale gdyby tak było to może to wystarczy...
Możesz zaryzykować i opisać problem dopiero pani w kasie. W najgorszym wypadku zapłacisz jeszcze raz za niespecjalnie drogie bilety + 50 NOK.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 03 Sie 2013 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
Hej,

ponieważ płynę jutro rano do Stromstad i z powrotem to mam pytanie podsumowujące: czy przejmować się tym zapisem o odprawie 60 minut przed wypłynięciem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 03 Sie 2013 15:24 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Nie
Odprawiałem się z minutę przed zamknięciem bramki i nie było problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 13 Maj 2014 11:25 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 11
Strona Color Line chyba się nieco zmieniła, bo wchodząc na stronę rezerwacji http://www.colorline.com/booking?bookin ... Id=1.28075 za nic w świecie nie mogę ustawić liczby pojazdów na 0. Czytałem na stronie o rezerwacji, ale nie znalazłem żadnego info jakoby rezerwacje bez pojazdów miały być tylko na miejscu lub coś w tym stylu. Ktoś rezerwował w ostatnim czasie i wie jak to działa?
Z góry dzięki.

EDIT:

Rozgryzłem samodzielnie, ale komuś może się przydać: trzeba najpierw zostawić dowolną liczbę pojazdów, a dopiero po przejściu dalej na kolejną stronę jest opcja "0".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 13 Maj 2014 14:59 

Rejestracja: 10 Sie 2013
Posty: 105
Zbanowany
W czerwcu 2013 r. przy okienku kasjerka zażądała za ticket 80 NOK na 1/2 godz . przed odpłynięciem promu z Sandefjord . Postanowiłem że nie płynę . Natomiast kiedy przypłynął prom ze Szwecji do portu z Sandefjord znalazłem karton z 12 puszkami Heineken o poj. 0,33 L . Także był upał i browarki skonsumowałem .
Kasjerka tłumaczyła że tickety po 20 NOK tylko można nabyć przez rezerwacje internetową . :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 13 Maj 2014 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Dokładnie tak. Płynąłem w kwietniu 2013 i zapłaciłem na miejscu 90 NOK za bilety zamiast 40. Niefart...
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 15 Maj 2014 10:08 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Rok temu w maju, w kasie bilety byly po 3 euro/os. w jedna strone. Kupilem dwa i okazalo sie, ze lacznie zaplacilem... ~1 euro w przeliczeniu. Do dzis nie wiem dlaczego 8-)
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 09 Cze 2014 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Płynął ktoś ostatnio?
Dalej doliczają jakieś opłaty w kasie za serwis?
Widzę, że na sierpień bilety po 4E w jedną stronę.
Zdrożały ogólnie czy tylko na wakacje? :]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 10 Cze 2014 09:21 

Rejestracja: 10 Sie 2013
Posty: 105
Zbanowany
Vojtas napisał(a):
Płynął ktoś ostatnio?
Dalej doliczają jakieś opłaty w kasie za serwis?
Widzę, że na sierpień bilety po 4E w jedną stronę.
Zdrożały ogólnie czy tylko na wakacje? :]



Na wakacje zawsze mają droższe bilety . Tak było w 2013 roku :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 12 Cze 2014 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Vojtas napisał(a):
Widzę, że na sierpień bilety po 4E w jedną stronę.
Zdrożały ogólnie czy tylko na wakacje?

tańsze już raczej nie będą :roll:
a teraz zerknąłem, że i na "arcy atrakcyjne" daty w tamtych rejonach jak np. listopad, grudzień - również po 4E :?

Właśnie kupiłem po 4E na 15.08 bo trafił się tani przelot w dniu wolnym od pracy (KTW-TRF-WRO).

btw tylko teraz muszę wymyślić jak wrócić z Wrocławia do Krakowa o północy :lol:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 12 Cze 2014 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
rysiekkk napisał(a):
Vojtas napisał(a):

btw tylko teraz muszę wymyślić jak wrócić z Wrocławia do Krakowa o północy :lol:


o 2:00 jedzie PKS z Wrocka

EDIT:
może i ja bym się wybrał...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 12 Cze 2014 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
adik78 napisał(a):
o 2:00 jedzie PKS z Wrocka

a fakt
tylko nie podoba mi cena 35zł/os ;)

edit
o 3:00 jest Neobus 20zł za 2os - już mi się bardziej podoba 8-)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 12 Lip 2014 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Czy kupował ktoś ostatnio bilety w kasie na prom do Stromstad?
Jeżeli tak to proszę o podanie ceny za bilety w dwie strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 369 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group