Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sie 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Jako, że jestem w temacie programów milowych świeżynka, proszę o poradę.
Przewertowałam forum f4f i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi...
Uzbierałam po odrobinie mil w różnych programach i zastanawiam się czy jest jakaś możliwość ich konsolidacji, aby np. wykorzystać z kilku programów u 1 odbiorcy (np. HH)?
Ze Skywards mam uzbierane 14,3k mil (w tym 9k mil z Qantas), mąż tyle samo - za trasę DUB-DXB-MEL-DXB-DUB w 2014 r. - mile kończą sie w maju 2018.
z MM 7k mil, mąż i dziecko ok. 5k mil (uzbierane z lotu SZZ-WAW-LAX, z aplikacji, Payback i z Holidaycheck)
z kk Citi 14k citimil, czyli wyjdzie ok. 7k mil które mogę przerzucić np. Avios lub Qatar lub KLM/AIR FRANCE, HH, etc.
Przystąpiłam też do klubu Privilege Club Qatar, ale mile dopiero będą za lot w listopadzie (planowany lot rt LHR-SIN) dla całej rodziny 3-osobowej.
Do ww. wyprawy nie mam jeszcze dolotu i powrotu z Londynu (np. z Berlina), ani żadnych noclegów.
Nie przystąpiłam jeszcze do programu Avios (czy są jakieś promocyjne mile za przystąpienie?).
Nie podróżuję zbyt często, loty odbywam raz na rok, na 2 lata.
Macie jakieś sugestie?
Z góry dziękuję za podpowiedzi! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Sie 2017 21:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Nie ma się co łudzić, przy tej częstotliwości latania zbyt wiele nigdzie nie uzbierasz.
Loty QR najsensowniej naliczyć w takim wypadku do programu BA- w razie czego uzupełnisz konto ankietami czy punktami z Citi - i starczy na jakiś przelot kiedyś przy okazji jakiegoś wyjazdu np. krajówkę w Japonii albo w którymś z krajów ameryki pd.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Sie 2017 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
marek2011 napisał(a):
Nie ma się co łudzić, przy tej częstotliwości latania zbyt wiele nigdzie nie uzbierasz.
Loty QR najsensowniej naliczyć w takim wypadku do programu BA- w razie czego uzupełnisz konto ankietami czy punktami z Citi - i starczy na jakiś przelot kiedyś przy okazji jakiegoś wyjazdu np. krajówkę w Japonii albo w którymś z krajów ameryki pd.


Czyli przystępuję do BA.
A są jakieś bonusowe mile za wejście do programu?
Na stronie Avios ani BA nic nie znalazłam...

A praktykuje się np. transfer mil z Skywards (np. za lot z Qantas) do Avios? Tyle, że lot był 2,5 roku temu to chyba za długi okres czasu..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sie 2017 22:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Za przystąpienie do BA chyba nie ma w tym momencie żadnych bonusów.
Transfer między programami różnych linii jest z reguły niemożliwy, chociaż zdarzają się wyjątki np. BA<->Iberia
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2017 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
jak juz przystapisz do któregos z programów i bedziesz posiadac numer czlonka
zarejestruj sie tutaj

https://www.rewardsforthoughts.co.uk/

wypełnij ankiete i dostaniesz na start 600 avios
potem jak bedzisz miec ochote na zabawy z ankietami mozesz to robic dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Sie 2017 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
lovenz napisał(a):
jak juz przystapisz do któregos z programów i bedziesz posiadac numer czlonka
zarejestruj sie tutaj

https://www.rewardsforthoughts.co.uk/

wypełnij ankiete i dostaniesz na start 600 avios
potem jak bedzisz miec ochote na zabawy z ankietami mozesz to robic dalej.



Bardzo dziękuję! Czyli kolejne zabawy do śledzenia! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2017 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
jak będzie jakaś otwarta rejestracja do erewards to podrzucę linka, lub śledź temat na forum "e rewards"
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Sie 2017 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
lovenz napisał(a):
jak będzie jakaś otwarta rejestracja do erewards to podrzucę linka, lub śledź temat na forum "e rewards"


Dzięki wielkie, będę dźwięczna! ;)

A znalazłam jeszcze coś takiego:

"Convert your Skywards Miles into Heathrow Rewards points to spend in all World Duty Free outlets, including Jo Malone, MAC Cosmetics and more(Opens an external website in a new tab). Convert 6,000 Skywards Miles into 2,000 Heathrow Rewards points, which is equivalent to £20. To convert your Skywards Miles, just enter your Heathrow Rewards membership number below, choose the number of points you want to add to your Heathrow Rewards account and click the submit button. The table will automatically show how many Skywards Miles you’ll need to convert. Once you’ve converted your Skywards Miles into Heathrow Rewards points, they can’t be refunded"
oraz:
https://rewards.heathrow.com/web/lhr/enjoy-rewards

Czyli te 14,3k Skywards zamienię na 4k Heathrow Rewards points (no, razy dwa, jeśli mężowe też zamienię), a te dalej np. na Aviosy :) Czy to jest dobry przelicznik? Jak te Aviosy do kupy zbiorę (jeszcze z Citi będzie ok. 7k) to może coś się uda wykombinować? (myślę albo o noclegach w Singapurze lub Londynie lub lot Berlin-Londyn-Berlin). Ewentualnie dalej ciułać Aviosy, tylko nie wiem jeszcze po jakim czasie tracą ważność...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sie 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
co do wymiany to nie podpowiem bo nie jestem w temacie,
co do ważności to bardzo długo bo chyba 36 miesiecy ale wystarczy coś kupic, wypełnić ankietę lub polecieć BA lub jednym z partnerów ONE WORD i znów są ważne te 36 miesięcy

avios-avios-ba-avios-com-i-avios-iberia,1573,32458

tutaj masz bardzo długi temat o aviosach
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Sie 2017 00:07 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
mayka napisał(a):
Czyli te 14,3k Skywards zamienię na 4k Heathrow Rewards points (no, razy dwa, jeśli mężowe też zamienię), a te dalej np. na Aviosy :)

Nie. Jeśli prześlesz mile Skywards to Heathrow Rewards to możesz je spalić jedynie na bony do duty-free albo inne nagrody, nie da się przesłać tych punktów do innego programu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Sie 2017 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Czyli mój "sprytny" plan spalił na panewce ;)
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group