Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
czy ma ktoś może jakieś możliwie świeże doświadczenia, co do śniadania w executive lounge w warszawskim Mariocie? Z braku statusu zarezerwowałem u nich pokój executive. W stawce jest dostęp do saloniku, ale nie ma śniadania, więc rano trzeba byłoby iść na posiłek nie do restauracji głównej, tylko do saloniku. O ile opinie o tamtejszej ofercie popołudniowej są dość liczne (i bardzo pozytywne), o tyle o śniadaniu cisza. Może ktoś z Was ma porównanie oferty w obu miejscach, czyli restauracja kontra salonik? W opisie pokoju jest informacja, że śniadanie w saloniku jest tylko kontynentalne, co wskazywałoby na dość skromną propozycję, ale może nie jest aż tak źle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:49 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Zgodnie z zasadami to jesli nie masz sniadania w stawce podstawowej pokoju to mozesz zjesc sniadanie tylko w saloniku, jesli masz sniadanie w stawce to tu i tu mozesz zalapac sie na sniadanie. Dosc czesto jak jestem z znajomymi a oni maja stawke bez sniadania to robimy tak ze wybieram jako benefit sniadanie w glownej restauracji znajomi ida na to sniadanie a ja udaje sie do saloniku na kontynentalne. Nie wiem czy w Warszawskim salonik jest czynny podczas weekendow.
Oczywiscie, przewaznie zawsze sniadania w salonikach sa bardziej ubogie co do wyboru niz w restauracji glownej, ale czasami wybieramy ta opcje jesli glowna restauracja jest halasliwa i tloczna.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Z tripadvisora:
" bardzo polecam Executive Lounge. Jest prowadzony w profesjonalny, przyjazny sposób i ma świetne śniadanie i happy hour."
"Nawet śniadania jadam zwykle w Executivie, chociaż możliwość wyboru dań jest nieporównywalna z restauracją hotelową. Za to mniejszy tłok i bardziej pomocna obsługa."
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@Time2GO: Tak, zasady śniadaniowe rozumiem. Żal, że nie mam już statusu w dawnym MR, ale co począć :)
Zastanawiam się tylko nad jakością/wyborem na śniadaniu salonikowym w Warszawie. Generalnie, jeśli mam nocleg z dostępem do saloniku (w jakiejkolwiek sieci), na śniadanie idę do restauracji, bo tam zawsze jest większy wybór. Raz tylko, w Pullmanie przy lotnisku w Kantonie porównanie wypadło zdecydowanie korzystniej na rzecz saloniku.
W tym warszawskim wypadku chodzi o to, czy w saloniku śniadanie jest drastycznie słabsze od restauracyjnego pod względem wyboru potraw (albo - o zgrozo - że dostaje się tylko jakiś zestaw do wyboru z menu), czy jest raczej na zasadzie takiej, że jest nadal rodzaj bufetu, a jedynie brakuje niektórych potraw.

@skrzat: ta opinia mi umknęła. Brzmi zachęcająco. Poszukam jej, żeby zobaczyć, kiedy była pisana...


Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
O ile dobrze pamiętam wizytę sprzed 2 lat, to śniadanie w saloniku było skromne - bufet z nie za dużym wybórem produktów, na ciepło coś tam było. Tak jakby do śniadania w 3 gwiazdkowym hotelu dali produkty lepszej jakości. Ale najeść się można bez problemu.
Nie mam porównania ze śniadaniem w restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@abelincoln nie przesadzajmy - jest calkiem OK. Co prawda nie ma takiego wyboru jak na restauracji ale bufet jest conajmniej w mojej ocenie jak w hotelu 4*.
Duzym plusem jest spokoj i mila atmosfera. Na glownej sali sniadaniowej jest po prostu sajgon (w godzianch szczytu) plus pelno mlodych i nieopierzonych kelerow (pardon - przepraszam kelnerow - pomagaczy/uprzataczy z Poznanskiej odbywajacych tu praktyki - taki mamy klimat oszczednosci w Marriott Warszawa) (PS> info dla adminow - powyzsze stwierdzenie nie jest obrazliwe / przeprposilem kelnerow :-) - a wystarczy tylko pojawic sie na sali sniadaniowej, aby stwierdzic, ze i tak uzywam daleko posunietego neologizmu w opisie niekompetencji obslugi podczas sniadania).
Wracajac do salonika - obsluga o niebo lepsza i czasem nawet zaangazowana. I co najwazniejsze mozna poprosic o cos z glownego sniadania - czasami sami nawet to oferuja - czyli omlet albo smazone jajka jak najbardziej wchodza w gre.
Majac status Titanium/Platinum (tfu...te nazwyy nowych poziomow) mozna tez poroscic podczas check-in o sniadanie w sali glownej - czasami daja. Ale to nie jest taka regula jak w Hiltonach, ze prawie zawsze...
Ogolnie salonik jak najbardziej polecam - wieczorne happy hour 17:30-19:30 sa bardziej niz dobre - spory wybor dan i trunkow.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Mar 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No to mnie chyba przekonaliście :)
Normalnie (mając Diamonda w HH) brałbym Hiltona na Grzybowskiej, ale w moim terminie pobyt dla 3 dorosłych (Boże, jak te dzieci szybko przestają być dziećmi) w zwykłym pokoju wychodzi w stawce nieelastyczne drożej, niż w elastycznej w Mariocie, i to w pokoju executive (choć w Hiltonie i tak byłby pewnie upgrade). Do tego lokalizacja świetnie nam pasuje z uwagi na bilety do Romy. No i ten wieczorny happy hour, o którym czytałem sporo dobrego. Będzie przynajmniej okazja, by porównać salonik z Grzybowską.
A co do obsługi w Mariocie, to na razie jakiś pozytywnych uczuć nie wzbudza. Na mojego maila z kilkoma pytaniami dostałem dość sztywną i suchą odpowiedź (co niestety podpowiada mi, że nadzieję na upgrade dla niestatutowca mogą być płonne).
Na marginesie, zapytałem m. in. czy mają może stawkę pre-paid na pokoje executive (bo strona takowej nie pokazuje), na co miła Pani odpowiedziała, że na tą kategorię nie mają stawek "przepłaconych" :D
Ufam, że to tylko literówka...

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zapytaj sie czy juz zrobili remont pokoi albo kiedy robia. Hampton Inn za Marriottem tez ma dobre sniadanie i jest za darmo dla wszystkich :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2019 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Gdzieś czytałem, że są odnowione (zdjęcia zdają się to potwierdzać)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2019 13:55 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@Aga_podrozniczka
To jest hampton ale sniadania jak na hamptona bardziej niz poprawne.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2019 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@tropikey Z Marriott'em w Warszawie jest jeszcze jeden problem (oprocz sniadan na glownej restauracji) - bardzo male pokoje i super mini lazienki. Hotel byl budowany dosc dawano w czasie przemian ustrojowych i to mialo wplyw na kilka elementow.
Jesli jestes sam w pokoju to jest OK, ale w wiekszej grupie badz rodzinnie koniecznie trzeba sie upomnac o upgrade (jesli status pozwala) do Corner room lub Bi-Level Suite - dopiero w nich mozna sie poczuc "normalnie".
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Mar 2019 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Niestety, status był, ale przepadł w czeluściach. Jeśli tam pojedziemy, będę się starał o upgrade na piękne oczy :D Tak jednak, jak wspomniałem wcześniej, w mailu od nich wyczułem daleko idącą rezerwę dla gościa z podstawowym członkowstwem, więc szansę na miły akcent w postaci upgradu oceniam bardzo słabo.
Alternatywnie, za niższą cenę mam dwa osobne pokoje w Novotelu (elastycznie i ze śniadaniami).
Hampton za Marriottem jest OK, ale różnica w cenie jest zbyt mała.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Mar 2019 18:58 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Sniadanie w saloniku to przewaznie pojemnik z jajecznica, bekonem i parowkami troche wedlin, serow jakies jogurty i owoce, napoje cieple i zimne czyli raczej takie pelne amerykanskie kontynentalne bo europejskie kontynentalne to chyba rogalik i kawa jesli nie pomylilem kolejnosci. W niektorych faktycznie czasami mozna poprosic o cos z bufert z restauracji (np. w saloniku Grand Sheraton Krakow jest to mozliwe) ale glowna zaleta jest przewaznie spokoj - dla mnie dobrym przykladem to byl np. Westin w Dubai ten zintegrowany z W Hotelem i St. Regis a obecnie caly kompleks pod wladaniem Hiltona na sniadaniu bylo gorzej niz na hali glownego dworca kolejowego w godzinach szczytu poprzewracane krzesla, papierowe serwetki walajace sie pod nogami, nieposprzatane blaty stolikow. Mam nawet nagrane wideo z ktoregos pobytu tam bo nie wierzylem wlasnym oczom ze to nie jest olbrzymi kompleks tanich wczasow od TUI a znajduje sie jednak w hotelu sieci Westin. Pojechalismy winda na sniadanie do saloniku a tu kolejne rozczarowanie skromniutko i np. plastry sera byly na 100% z wczoraj choc obsluga zapewniala ze sa swiezo krojone.

@jaco027
Cytuj:
Majac status Titanium/Platinum (tfu...te nazwyy nowych poziomow) mozna tez poroscic podczas check-in o sniadanie w sali glownej - czasami daja. Ale to nie jest taka regula jak w Hiltonach, ze prawie zawsze...
Ogolnie salonik jak najbardziej polecam - wieczorne happy hour 17:30-19:30 sa bardziej niz dobre - spory wybor dan i trunkow.


moment chwila bo jakos rozmijamy sie w przemysleniach, jako statusowy Tyfus mam chyba prawo w Marriott uzyc swojego benefitu i zarzadac sniadania w glownej restauracji a nie tylko byc skierowanym do saloniku na sniadanie ? Jak nie ma zaoferowanych przez pracownika recepcji przy zameldowaniu slownie trzech opcji do wyboru tzn. dodanie punktow za zameldowanie lub sniadania lub lokalnego podarunku to od razu proscie menagera recepcji i zglaszajcie skarge na brak poinformowania o przyslugujacych opcjach w danym hotelu i maja wyplacic chyba 100USD za brak postepowani zgodnie z procedura. Nie mozna tego dokonac po wymeldowaniu z hotelu.
Na FT sa klienci z dyktafonami podczas zameldowania ....

A co upgradu to Marriott jest bardzo mocno osadzony w ramach zarabiania i typowo korporacyjne podejscie jak do swoich pracownikow, obcinaja wszelkie wychylenia hoteli podnad przyjety standard - Luxury Collection stracilo mozliwosc dawania dostepu do salonikow, St.Regis Bali juz nie oferuje darmowego transferu z strony airside lotniska do hotelu, wywalili wszedzie CocaCole choc niektorzy menagerowie chcieli zostawic to i to u siebie dopoki sie bedzie dalo to moja noga nie postanie w hotelach z ciemnej strony Marriota.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Mar 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Time2GO napisał(a):
Na FT sa klienci z dyktafonami podczas zameldowania ....


Istne "smart travelling" :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Mar 2019 19:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
to tak żartobliwie teraz, ale czasami cieszę się, że na śniadania jadam generalnie wszędzie (poza Azją) jakieś płatki z jogurtem i owocami, bo omija mnie cały skomplikowany problem roztrząsany tu na wszystkie strony :D :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Mar 2019 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
jasne, bywa i tak. Ja jednak już tak mam, że śniadanie ważniejsze dla mnie niż różne inne aspekty pobytu hotelowego. A w Azji to już w ogóle. Na porannym jedzeniu potrafię spędzić nawet godzinę :D Jak sobie przypomnę różne frykasy tam dostępne, aż mnie tęsknota ściska...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Mar 2019 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
tropikey napisał(a):
Niestety, status był, ale przepadł w czeluściach. Jeśli tam pojedziemy, będę się starał o upgrade na piękne oczy :D Tak jednak, jak wspomniałem wcześniej, w mailu od nich wyczułem daleko idącą rezerwę dla gościa z podstawowym członkowstwem, więc szansę na miły akcent w postaci upgradu oceniam bardzo słabo.
Alternatywnie, za niższą cenę mam dwa osobne pokoje w Novotelu (elastycznie i ze śniadaniami).
Hampton za Marriottem jest OK, ale różnica w cenie jest zbyt mała.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka

Novotel ma male pokoje, ale fajny widok i rowniez dobre sniadanie. Z tego co pamietam, to maja tez stoliki zarezerwowane dla Goldow i wyzej. Tydzien temu przerabialam podobny temat i szukalam najlepszej jakosci do ceny i stanęło na Hamptonie, bo byl najtanszy i wiedzialam, ze zrobia wczesny checkin i upgrade.

Marriott w Warszawie nigdy nie dal mi upgrade'u, w przeciwienstwie do innych Marriottow i innych sieci w okolicy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Lip 2021 10:55 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Ja zawsze bez problemu dostaje upa w Marriocie w WAW - Senior Suite.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group