Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Wrz 2013 09:54 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Odnosnie sojuszu oneworld - zastanawiam sie, czy jest duza roznica pomiedzy zbieraniem mil w Topbonus od Airberlin, a Avois w BA lub jakims innym? Mam juz karte z Topbonus i jakies mile na tym koncie i nie wiem, czy obrać ten program jako główny do zbierania w tym sojuszu?

Chodzi mi o praktyczne info - czy przyznają ten sam % mil za dane loty w sojuszui? Czy dostepnosc jedst podobna (slyszalem, ze a Airberlin jest bardzo dobra)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2013 10:31 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Zależy czym i gdzie latasz.

Avios ma ciekawe możliwości wydawania mil (drogie loty regionalne np. w Ameryce Pd, Japonii itd.), ale nie latając w C/Y+ raczej bardzo wolno się zbiera punkty.

W topbonus zbieranie jest szybkie, bardzo często są promocje (podwójne mile, dodatkowe itd.) i dostępność nagród (przynajmniej na rejsach własnych AB) jest bardzo dobra, jest kilku dobrych partnerów u ktorych mozna zbierac dodatkowe mile (np. HRS, holidaycheck). Dość łatwo uzbierać na przelot po Europie (17500 mil z podatkami, 10000 bez podatków w jedną stronę - stawki standardowe , stawki promocyjne od 3000 mil), przy czym trasy europejskie to też np. Madera, Wyspy Kanaryskie, Turcja. Jest dużo kierunków wakacyjnych do których bilety zwykle są drogie. Zaletą jest też companion award dla wszystkich (w M&M dopiero od statusu Senatora) : druga osoba podróżująca na tej samej rezerwacji płaci połowę stawki milowej (bazowej) nawet dla uczestników programu na poziomie Basic.

Stawki milowe w topbonus za najtańsze loty AB są też wyższe niż za to samo w Miles&More : minimum 500 mil za rejs międzynarodowy, ale w praktyce na ogól dostaje się 1000 mil np. za odcinek KRK/WAW-TXL w przypadku rezerwacji z przesiadką. W M&M przy tańszych klasach rezerwacyjnych jest zaledwie 125 mil za segment przy mniej więcej tej samej ilości mil potrzebnych do biletów - nagód.


Ostatnio edytowany przez Roku, 23 Paź 2015 18:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Wrz 2013 11:00 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Dzieki za szczegolowa odpowiedz.

W innym temacie w tym dziale bylo wlasnie wspomniane o wymianie punktow Avois na tanie loty np. w Japonii/Ameryce Płd - ty też o tym wspominasz. Czy to jednak oznacza, ze przez Topbonus nie ma takiej mozliwoscie/jest to nie az tak oplacalne? Transfer pkt z Topbonus do Avois jest zapewnie nieoplacalny/niemozliwy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Wrz 2013 11:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Avios ma ekstremalnie dobre opcje na takie loty. W topbonus są standardowe stawki wg tabelki. Tak na prawdę wszystko zależy gdzie i jak czesto latasz. Jeśli głównie po Europie, to topbonus jest na pewno lepszym programem, jeśli robisz kilka tripów poza Europę rocznie liniami z OW w klasach dających 100% dystansu/pkt w Avios to lepiej zbierać Aviosy. Jeśli to i to, to możesz zbierać tu i tu. W Topbonus szybko uzbierasz na fajny lot euopejski, a Aviosy wydasz gdzieindziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2013 13:48 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Dzieki za pomoc, again :)

W tej chwili mam retrospective miles za loty LANem (SCL-LIM oraz LIM-GRU) i zanstanawialem sie, gdzie je dopisac, ale z tego co widze, dostalbym troche ponad 900 avois, a w Topbonus dostane 100% distance miles za najnizsza klase rezerwacyjna (mozna nawet 125%), wiec w tym przypadku bede sie trzymal topbonus, bo wychodzi to zdecydowanie korzystniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2013 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
A czy ktoś się orientuje czy w American Airlines jest taki kalkulator milowy znany nam z M&M?
Chodzi tu o to ile mniej-więcej otrzymuje się mil za dany odcinek/lot.
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Gru 2013 13:56 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Odkopuję temat, bo też jestem nim zainteresowany. Co prawda wychodzi na to, że OneWorld jest dla mnie trzecią opcją (po *A i ST), ale kto wie co przyszłość przyniesie.

Nie mam też "ulubionej" linii. Teraz leciałem Malaysian, mam bilety na BA, za chwilę kupuję na Cathay. Idę o zakład, że AA czy Qatar też nieraz polecę. Ale raczej, tak jak i w przypadku SkyTeam, to raczej loty "chaotyczne", bo chcieć nie chcieć - najbliżej nam do nieszczęsnego M&M :(
Natomiast plusem (patrząc na moje loty w SkyTeam) jest to, że głównie to są longhaule, a rzadziej krajówki.

Jest też chyba parę interesujących programów od:
- British
- AA (tutaj troche niewiadoma co będzie po mergu)
- Iberia

Szukam zatem optymalnego programu, w którym:
- mile szybko nie przepadną
- nie są wysoko sprecyzowane na linie-matkę, raczej interesuje mnie, aby z partnerów równie dobrze się zbierało
- w miarę łatwy dostęp do saloników

Bilety nagrody mniej mnie tutaj interesują niż saloniki, bo tak jak mówię - na tą chwilę OW to chyba raczej mój "trzeci" wybór niestety.
Wiem natomiast, że całkiem nieźle korzysta z Aviosa na bilety-nagrody - np. w USA. Ale z racji, że mam M&M to w United też mogę dobrze sobie z tego korzystać a mil mam tam zdecydowanie najwięcej.

Ktoś pomoże?

Dodam, że latam w ekonomicznej i raczej na promocjach więc niskie klasy...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sty 2014 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Widze, ze OneWorld nie jest specjalnie popularny na forum, ale moze ktos podpowie.
Ostatnio po raz pierwszy zapisalam sie do lojalki BA, po czym updatowalam nr club membership w mojej rezerwacji AA. Czy to wystarczy, zeby mile zostaly naliczone? Loty jeszcze sie nie odbyly, konto w BA pokazuje My Avios: 0 | My Tier Points: 0 | My Lifetime Tier Points: 0. Czy to zmieni sie automatycznie po odbytym locie, czy musze specjalnie ubiegac sie o mile przez claim miles, jako ze nr lojalki nie zostal podany w momencie rezerwacji (tylko pozniej?)

Mam nadzieje, ze nie namieszalam za bardzo. Srednio lapie sie w tych programach lojalnosciowych, ale ze zaczelam latac nie-ryanairowymi liniami, moze warto sprobowac cos tam z nich wyciagnac ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sty 2014 13:24 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Tak jak w każdym programie - mile naliczone są PO odbytej podróży. Tak więc nie martw się tymi 0. Jak nie zostaną naliczne w ciągu 2 tygodni od lotu to zrób claiming.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:00 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 815
Kilometry: 1 221 031
srebrny
bartek. napisał(a):
Odkopuję temat, bo też jestem nim zainteresowany. Co prawda wychodzi na to, że OneWorld jest dla mnie trzecią opcją (po *A i ST), ale kto wie co przyszłość przyniesie.

Nie mam też "ulubionej" linii. Teraz leciałem Malaysian, mam bilety na BA, za chwilę kupuję na Cathay. Idę o zakład, że AA czy Qatar też nieraz polecę. Ale raczej, tak jak i w przypadku SkyTeam, to raczej loty "chaotyczne", bo chcieć nie chcieć - najbliżej nam do nieszczęsnego M&M :(
Natomiast plusem (patrząc na moje loty w SkyTeam) jest to, że głównie to są longhaule, a rzadziej krajówki.

Jest też chyba parę interesujących programów od:
- British
- AA (tutaj troche niewiadoma co będzie po mergu)
- Iberia

Szukam zatem optymalnego programu, w którym:
- mile szybko nie przepadną
- nie są wysoko sprecyzowane na linie-matkę, raczej interesuje mnie, aby z partnerów równie dobrze się zbierało
- w miarę łatwy dostęp do saloników


Bilety nagrody mniej mnie tutaj interesują niż saloniki, bo tak jak mówię - na tą chwilę OW to chyba raczej mój "trzeci" wybór niestety.
Wiem natomiast, że całkiem nieźle korzysta z Aviosa na bilety-nagrody - np. w USA. Ale z racji, że mam M&M to w United też mogę dobrze sobie z tego korzystać a mil mam tam zdecydowanie najwięcej.

Ktoś pomoże?

Dodam, że latam w ekonomicznej i raczej na promocjach więc niskie klasy...


Mam pytania dokładnie jak @bartek. Ostatnio latałem trochę liniami należącymi do Oneworld, moim głównym programem jest M&M. Poczytałem sobie ten temat i mam pytania jak u kolegi (wytłuszczone fragmenty)
Po pierwsze - do jakiego czasu wstecz można się ubiegać o naliczenie mil? Bo np. w M&M do pół roku wstecz.
Po drugie - nie wiem gdzie się zapisać. Będzie to zależało m.in. od odp. na pierwsze pyt.
W ostatnich 3 mieś. leciałem z AA - 26.580 km, Finnair - 14.500, BA - 1470, AB - 520.
Też bardziej interesują mnie saloniki niż nagrody ale może to błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sty 2014 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Ja wypowiem się na temat Avios (BAEC) oraz AA.

1 - Jeżeli już jesteś członkiem programu to mile (punkty) możesz naliczać do 6 miesięcy wstecz. Jeżeli jesteś nowym członkiem programu to dla lotów odbytych British Airways naliczać je możesz do 3 miesięcy przed dołączeniem do programu. Dla lotów innymi liniami sojuszu niestety wsteczne naliczanie jest niemożliwe. Wyjątkiem są loty codeshare, które miałeś na bilecie jako loty BA pomimo, że sam lot odbywał się na innym metalu - w tym przypadku też obowiązuje zasada 3 miesięcy.
American Airlines za swoje loty teoretycznie (z automatu) przyznaje mile tylko do 30 dni mimo iż na ich stronie widnieje informacja "Transactions prior to your enrollment date are not eligible for mileage credit." ale na FT są informacje o przyznawaniu mil za starsze loty, ale tylko przy załatwianiu tego typu sprawy telefonicznie z konsultantem AA. Tutaj na marginesie informacja, że do Stanów na darmowe numery infolinii typu 1-800, 1-888, 1-877, 1-866 dodzwonisz się bez problemu za darmo Skype'm nawet jeżeli nie masz żadnego kredytu na koncie do innych rozmów płatnych.

Dla mnie program BA (i przy okazji darmowe przerzucanie mil do programu Iberii) jest najlepszy. Latając BA, Iberią oraz American Airlines otrzymasz 100% wartości przelotu nawet w najtańszych klasach rezerwacyjnych. Na chwilę obecną wśród innych programów to prawdziwa perełka, bo M&M nawet dla lotów Lufy w tych najtańszych daje teraz już tylko 25%.
Dla mnie bez wątpienia najlepszy możliwy program na loty krótko i średniodystansowe szczególnie rozpoczynające się i kończące poza Europą (wewnątrz USA, Am. Płd, Azja czy Australia) - loty w jedną stronę zaczynają się od 4500 + groszowe dopłaty. Jakbyś był zapisany do Avios 3 miesiące temu to za to o czym napisałeś (100% w AA i BA oraz 25%, 50% lub 100% w zależności od klasy rezerwacyjnej w AB i Finnair) naprawdę trochę byś sobie polatał - zresztą, na temat nagród w BA i łączenia punktów BA i IB pisałam tu w zeszłym roku, więc możesz to gdzieś wygrzebać. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Sty 2014 01:11 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ja tylko dodam, że po przestudiowaniu tematu zapisałem się do Aviosa. Niestety naciąłem się na sprawę, że nie mogę wstecz naliczyć jak jestem nowym członkiem. Musiałem kilka boarding passów rozliczyć w Etihad Guest :(
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sty 2014 01:35 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 815
Kilometry: 1 221 031
srebrny
No to już wiem, że do Aviosa się nie zapiszę bo mi wstecz nic nie zaliczą, o ile dobrze zrozumiałem.
Poczekam jeszcze aż ktoś napisze coś o Finnair Plus. U Finów znalazłem, że zaliczają mile do 6 mieś. wstecz (..points for flights that are more than 6 months old cannot be added to your account..)
Najgorsze, że nie jestem w stanie przewidzieć co się trafi i czy polecę gdzieś do Ameryki z AA czy do Chin z Finnair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2014 01:37 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Jeszcze program Iberii warto rozważyć chyba
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2014 01:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 21
W Oneworld ja od siebie moge polecic Executive Club w British Airways albo Avios jestem z nimi od lat maja dlugi okres waznosci mil co jest chyba najwazniejsze bo nie zawsze musisz albo chcesz akurat siegnac po mile przy rezerwacji jak do tej pory jeszcze nigdy nie przepadla mi zadna mila a w rezerwie zawsze sa :D
A po drugie naprawde duzo mozliwosci na dorzucenie mil do swojej puli co tez jest bardzo wazne:
http://www.britishairways.com/en-gb/exe ... k=main_nav
http://www.avios.com/gb/en_gb/collect
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sty 2014 01:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Między programami BA i IB można przenosić punkty w razie potrzeby. Ale lepszy jest program BA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Sty 2014 02:02 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 815
Kilometry: 1 221 031
srebrny
bartek. napisał(a):
Jeszcze program Iberii warto rozważyć chyba


Między programami BA i IB można przenosić punkty w razie potrzeby. Ale lepszy jest program BA.

Zgadzam się ale akurat w moim przypadku widzę małe szanse na skorzystanie z Iberii, już prędzej z AirBerlin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Sty 2014 04:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
DMW napisał(a):
Poczekam jeszcze aż ktoś napisze coś o Finnair Plus. U Finów znalazłem, że zaliczają mile do 6 mieś. wstecz (..points for flights that are more than 6 months old cannot be added to your account..)

Niestety wpis który znalazłeś odnosi się tylko do lotów odbytych gdy jesteś członkiem F+, a np nie podałeś numeru członkowskiego przy robieniu rez. czy odprawie.
Z ciekawości zajrzałam na stronę i w T&C http://www.finnair.com/INT/GB/finnair-plus/what-is-finnair-plus/rules wyczytałam w punkcie 3.8
Cytuj:
Members can collect Finnair Plus points after they have become members. However, points for one round-trip Finnair flight can be approved retroactively, provided that the flight was not made more than thirty days before application. Such points are not counted toward advancement to different Finnair Plus tiers.

Sytuacje opisane w punkcie 3.6 odnoszą się tylko do osób, które już są członkami programu.
Czyli ogólnie nie brzmi to najciekawiej.

----

rwronas napisał(a):
(Avios...) maja dlugi okres waznosci mil co jest chyba najwazniejsze

Dokładnie - 36 miesięcy, a przedłużyć można czymkolwiek: pobytem w hotelu, zakupami u partnerów za jakąkolwiek kwotę lub wydaniem części mil, które przedłuża ważność konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Sty 2014 08:01 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Dokładnie jest tak jak napisano powyżej. Jeżeli chodzi o wsteczne naliczanie mil. Mamy dwie sytuacje:
1. w momencie przelotu byliśmy już członkiem danego programu - wtedy z reguły mamy 6 miesięcy
2. Zapisaliśmy się do programu już po odbyciu przelotu - wtedy jest różnie (w BA - nie mozna zaliczyć mil, w Finnair - do 30 dni i nie liczą się statusu, itp.).
Jeżeli chodzi o dostęp do saloników to w BA status opiera się nie na ilości uzyskanych Avios-ow, ale punktów statusowych (Tier points).
Ilość otrzymanych punktów zależy od klasy rezerwacji i odległości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Sty 2014 08:06 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
A jeszcze jedno, może dla kogoś przydatne - w BA punkty statusowe zbiera się nie w roku kalendarzowym, a w terminie zależnym od zapisania się do programu - zapisując się pod koniec roku mamy i tak cały rok (a nie tylko kilka miesięcy) na uzbieranie punktów statusowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group