Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Cze 2021 10:22 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Na koncie IKP nowa funkcja- certyfikaty. Można je pobrać w PDF dla ozdrowieńców, zaszczepionych, osób które zrobiły test. Są tam kody QR. Czekamy ,na potwierdzenie, czy są użyteczne w praktyce :-).


Ostatnio edytowany przez klapio, 06 Cze 2021 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Cze 2021 10:24 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 17
Dodatkowo widzę w dokumencie potwierdzenia szczepienia doszły dane z typem i serią szczepienia. Wcześniej tej informacji brakowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2021 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy ktoś robił ostatnio test na Covida i jest tam informacja w certyfikatach? Czy jeszcze tego nie scalili?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2021 11:22 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Test na NFZ jest w certyfikatach. Myślę, że komercyjne też, bo wcześniej były we "wiadomościach", ale po 01. 06. Nie robiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2021 14:28 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Jak się ma sprawa wysokiej liczby przeciwciał potwierdzonych badaniem dla osób bezobjawowo przechodzących?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2021 14:30 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Tak samo jak dla wszystkich innych, których nie ma w systemie - czyli nawet jeśli chorowali, to nie zrobili testu PCR, który miał pozytywny wynik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2021 14:33 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
sranda napisał(a):
Tak samo jak dla wszystkich innych, których nie ma w systemie - czyli nawet jeśli chorowali, to nie zrobili testu PCR, który miał pozytywny wynik.
Pytanie czy posiadając wynik badania z wysoką liczbę przeciwciał czy będę mógł swobodnie podróżować nie robiąc testów co chwila i nie będąc zaszczepiony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2021 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Wg stanu na teraz nie

Są 3 opcje: szczepienie, przechorowanie w systemie i negatywny wynik testu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2021 15:13 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Czy jest w ogóle możliwe "dopisanie do swojego konta" szczepień wykonanych np. w USA? Czy po powrocie do Polski będę traktowany w systemie jako osoba niezaszczepiona i na każdy wyjazd objęty tym "europejskim paszportem covidowym" będę musiał bawić się z dodatkową papierologią/robić testy, czy też jest jakaś opcja uaktualnienia tych danych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2021 15:18 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Najprościej podróżować z Międzynarodową Książeczką Szczepień. Jeśli masz założone konto na IKP, to napisz im zapytanie, czy jest szansa dopisania szczepień z USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2021 16:34 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
mikis napisał(a):
Czy jest w ogóle możliwe "dopisanie do swojego konta" szczepień wykonanych np. w USA? Czy po powrocie do Polski będę traktowany w systemie jako osoba niezaszczepiona i na każdy wyjazd objęty tym "europejskim paszportem covidowym" będę musiał bawić się z dodatkową papierologią/robić testy, czy też jest jakaś opcja uaktualnienia tych danych?
Obecnie nie ma takiej możliwości, chociaż jest szansa że się pojawi gdy granice zaczną się otwierać. Problem może być jednak bezpieczeństwo systemu - jednym z celów paszportów covidowych było uniemożliwienie fałszowania wyników testów i zaświadczeń o szczepieniu. Gdyby zaczęto przepisywać pozbawione wszelkich zabezpieczeń zaświadczenia z USA to cała ta operacja nie miałaby sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2021 18:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Na stronie Ministerstwa Zdrowia Czech, znalazłem wzory unijnych certyfikatów.
Z tego rozumuję, że na dzień dzisiejszy, Niemcy i Austria mają tylko Żółte Książeczki Szczepień.

https://koronavirus.mzcr.cz/vzory-narodnich-certifikatu/
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Cze 2021 18:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
I tylko nasi "geniusze" wpadli na pomysł, żeby zrobić wpis do góry nogami...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2021 18:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Nasz rząd nie słyszał o drukarkach z duplexem, stąd ich genialny wynalazek i pomysł na zwijanie kartek A4.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2021 19:05 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ile ludzi ma drukarkę z duplex? A ilevsobie wydrukuje i złoży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2021 19:16 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Większość ma to na telefonie i musi go obracać. Dlatego wybrałem staromodną Książeczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Cze 2021 22:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
mikis napisał(a):
Czy jest w ogóle możliwe "dopisanie do swojego konta" szczepień wykonanych np. w USA? Czy po powrocie do Polski będę traktowany w systemie jako osoba niezaszczepiona i na każdy wyjazd objęty tym "europejskim paszportem covidowym" będę musiał bawić się z dodatkową papierologią/robić testy, czy też jest jakaś opcja uaktualnienia tych danych?


Niektóre kraje UE po prostu uznają certyfikaty szczepień wydawane w USA - rozumiem, że to jest kartonik z formularzem CDC, zawierający trochę więcej danych niż polskie kartoniki dawane przy szczepieniu. Wiem na pewno, że są one uznawane w Chorwacji, nie wiem, jak podeszliby do nich fukcjonariusze SG na polskiej granicy. Jest to certyfikat szczepień po angielsku, więc jeżeli jakieś państwo nie ma bardzo restrykcyjnej praktyki, to powinien być uznawany na granicach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Cze 2021 22:36 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Tak, mam ten kartonik CDC. Nie jestem pewien czy jest tam więcej danych niż na polskim odpowiedniku (mam tam (tylko pierwsze)imię, nazwisko, datę urodzenia i informacje o nr serii szczepionki wraz z datami podania). Ze strony stanowego Departamentu Zdrowia (DH) mogę też po zalogowaniu pobrać "final report" w .pdf, gdzie jedyną dodatkową informacją jest miejsce wykonania szczepienia i skład oraz dawka szczepionki. Szczepienia na COVID nie są tutaj wpisywane do żółtej książeczki (ja robiłem w przyszpitalnym punkcie, ale bardzo często robi się je w punktach aptecznych CVS, a nawet w marketach typu Kroger itp. - wszystko potem ląduje w bazie DH). Na chwilę obecną DH informuje na swojej stronie, że nie są wydawane covidowe "certyfikaty podróżne" i odradza wszelkie podróże ;) . Znalazłem jakieś plotki, że podobno UE przymierza się do dopuszczenia podróżnych z USA do swojego systemu, ale nigdzie nie udało mi się tego potwierdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Cze 2021 22:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
@mikis, no to ten kartonik CDC + final report w PDF to i tak znacznie więcej, niż dostawało się w Polsce do momentu wprowadzenia tych unijnych certyfikatów. Nasz kartonik zawiera tylko imię i nazwisko oraz daty szczepień i rodzaj szczepionki, jest to kartonik producenta szczepionki, nie ma żadnego logo oficjalnej instytucji jak CDC. A certyfikat w PDF pobierany z IKP do niedawna nie zawierał nawet nazwy szczepionki :)
Byłbym w miarę spokojny. Po pierwsze, to już są wszystkie potrzebne informacje, żeby stwierdzić, czy ktoś jest szczepiony. Po drugie, USA to na tyle duży kraj z tak dużą ilością zaszczepionych, że jeżeli ktokolwiek będzie akceptował jakiekolwiek zagraniczne certyfikaty, to właśnie w pierwszym rzędzie spodziewałbym się uznawania amerykańskich.
Jeżeli UE dopuści podróżnych z USA do systemu, to na pewno nie odbędzie się to na zasadzie indywidualnego przedstawiania zaświadczenia i "przepisania" szczepienia tak jak w czasie papierowych indeksów przepisywało się zaliczenia z innego kierunku na studiach :) Spodziewałbym się raczej umowy UE-USA o udostępnieniu baz danych albo przynajmniej udostępnieniu wzajemnie kompatybilnych kodów QR. To musi być załatwione systemowo, w przeciwnym razie możemy za chwilę mieć czarny rynek podróbek kartoników z CDC, na podstawie których oszuści będa uzyskiwać autentyczne unijne certyfikaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Cze 2021 23:22 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
@Sudoku w Bułgarii też połowa jest odwrócona, wzory są tutaj: https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/06/01/zapoved_sertifikat_vaksina_31_05_21.pdf
Bułgarscy włodarze uzasadnili taki układ tym, że łatwiej chronić dane osobowe.

W założeniu certyfikat ma być cyfrowy, więc zakładam, że w momencie uruchomienia systemu 1 lipca każdy kraj będzie miał aplikację, w której będzie certyfikat i nie trzeba będzie pokazywać pdfa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group