Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Wrz 2017 23:03 

Rejestracja: 04 Wrz 2017
Posty: 3
Wraz z żoną i 6 letnim synem chcielibyśmy wybrać się gdzieś na wakacje.Po raz pierwszy chcielibyśmy wykupić wycieczkę w biurze podróży. Chodzi nam o bezpieczne miejsce, Egipt ,Turcję i te "klimaty odpadają" Myśleliśmy o wyspach Kanaryjskich, Portugalia. Ale niestety przez 2-3 tygodnie nic ciekawego nie znalezliśmy.

Czy w basenie Morza Śródziemnego są jeszcze bezpieczne wyspy?

Budżet jaki chcielibyśmy przeznaczyć to 7-8tys.

Czy wykupienie wycieczki to dobry pomysł czy może podróż na "własną rękę" okaże się lepszą opcją.?

Proszę o pomoc gdyż obiecałem żonie że się tym zajmę a niestety dni uciekają.

pozdrawiam i dziękuje


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Wrz 2017 20:17, edytowano w sumie 3 razy
M Ś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2017 23:07 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jeśli porozumiewasz się w jakimś języku obcym, to możesz spróbować zorganizować wyjazd samodzielnie.
Tanich lotów na już szukaj w liniach czarterowych
Poczytaj forum.

Jeśli cała organizacja wyjazdu Cię przerasta, to zwróć się do biura podróży o pomoc - w końcu po to one są ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Wrz 2017 23:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Podaj kiedy i na ile dni chcecie jechać i jakie lotniska wylotu wam pasują.Te 7-8 tys/3os. to z noclegami i wszystkimi wydatkami na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Wrz 2017 23:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Bezpieczne to nie. Są trzęsienia ziemi co chwili. No i te wulkany.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2017 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Rozważ Maderę albo Azory tam powinno być bezpiecznie dla Ciebie i twojej rodziny. Wbrew pozorom, wulkany nie wybuchają tak często jak niektórzy przedstawiciele ubogacenia kulturowego. Zostaje jeszcze Malta, byłem w zeszłym roku i było spokojnie, chociaż nie jestem pewien czy nie przybyły tam ostatnio jakieś większe ilości "lekarzy" i "prawników" z Afryki.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:01 

Rejestracja: 04 Wrz 2017
Posty: 3
Dziękuje bardzo za szybkie odpowiedzi, jest szansa że żona mi głowy nie urwie.

Termin wrzesień- oprócz ostatniego tygodnia lub cały październik, wyjechać możemy natychmiast po znalezieniu czegoś godnego uwagi, aczkolwiek ważne żeby pogoda pozwalała na kąpiele i odpoczynek w słońcu.

Chcielibyśmy aby cały wyjazd zmieścił się gdzieś w 8tys, wydawało mi się to wystarczająco ale teraz już mam wątpliwości. Wylot najlepiej Poznań, okres około 7-9dni, brak paszportów, znajomość języków obcych.

Czy koszty zorganizowania wyprawy na własną rękę nie będą większe niż wykupienie All inclusive?? Jakie są wasze doświadczenia w związku z tym?

pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Wrz 2017 12:36, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@tomek87north Z Poznania możesz np w terminie 8-18.X polecieć wizzairem do Barcelony,bilety dziś ze zniżką ok 237 zł/os w dwie strony jak nawet weźmiecie jeden bagaż rejestrowany to za wszystko zapłacisz mniej niż 1100zł .Z Barcelony łatwo dojechać na wybrzeże Costa Brawa i tam dobry hotel dla was i dziecka w październiku z opcją pełnego wyżywienia można na te 10 nocy znaleźć za 2,5- 3 tysiące a nawet taniej.Jeśli chcesz to możesz zobaczyć na ten termin ofertę WizzTours i coś wybrać https://wizztours.com/pl-pl/wycieczki/p ... TESUMMER70
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Wrz 2017 01:04 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Koniecznie samolot? We wrześniu warto rozważyć Chorwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2017 07:38 

Rejestracja: 04 Wrz 2017
Posty: 3
Koniecznie samolot bo to główna atrakcja dla syna- pierwszy lot.

miriam dziękuje za ciekawą propozycje, dzięki niej zaczynam się zastanawiać nad zorganizowaniem wakacji na własną rękę.

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje, wskazówki, spostrzeżenia to proszę o pisanie


pozdriawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2017 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Tutaj masz Lanzarote 24.10-31.10
24.10 Wt 07:00 Wrocław WRO 08:10 Londyn STN FR8406 Ryanair LIVE PRICE! €13.20 KUP BILET
6:40 h Wt 14:50 Londyn STN 19:10 Lanzarote ACE FR8288 Ryanair LIVE PRICE! €52.11 KUP BILET

POWRÓT Wt 2017-10-31 09:20 Lanzarote ACE 18:40 Wrocław WRO 9:20 h / 1 przesiadka €55.83
Wt 09:20 Lanzarote ACE 13:00 Madryt MAD FR2018 Ryanair LIVE PRICE! €28.64 KUP BILET
3 2:25 h Wt 15:25 Madryt MAD 18:40 Wrocław WRO FR8306 Ryanair LIVE PRICE! €27.19

Bilet ok 500 zl za os

Do tego taki hotelik
Blue Sea Costa Teguise Beach All inclusive ok 3300 zl
Plus transfer do hotelu ok 100 zl
Całość około 4800
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2017 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3413
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
pawelos napisał(a):
Zostaje jeszcze Malta, byłem w zeszłym roku i było spokojnie, chociaż nie jestem pewien czy nie przybyły tam ostatnio jakieś większe ilości "lekarzy" i "prawników" z Afryki.

Byłem na Malcie (Silema i Valetta) w lipcu, wszystko bezpiecznie brak wykwalifikowanej kadry czy to lekarskiej czy innych specjalizacji. Pytałem kierowcy podczas transferu z lotniska, mówi, że nocami jest bezpiecznie "chyba że spotkasz Serbów"


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Wrz 2017 12:32, edytowano w sumie 2 razy
S erbów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Wrz 2017 12:25 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Lanzarote to bardzo dobra propozycja moim zdaniem ale celowałbym bezpośrednim lotem z PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Wrz 2017 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Może dobrym tropem dla autora wątku będzie odwiedzenie Bałkanów. Blisko, tanio, dobre zaplecze turystyczne, przyjemna wrześniowa pogoda. Można też wziąć pod uwagę Węgry, wybrać się nad Balaton albo gorące źródła w Eger czy Segedyn. Lot są za grosze jeśli o Budapeszt chodzi, pogoda równie przyjemna, atrakcje basenowo - termalne dla dzieci jak znalazł a i rodzicie wybiorą coś dla siebie.
@marcin.krakow
Nie wiem kim był ten kierowca i na jakiej podstawie tak twierdził, mogę się jedynie domyślać. Będąc jednak kilka lat temu pierwszy raz w Belgradzie, pytałem o drogę na dworzec kolejowy. Był już późny wieczór a dwóch napotkanych Serbów w wieku około studenckim, mimo iż nie zmierzali w jego kierunku po krótkiej wymianie zdań (skąd jestem, co tutaj robię itd.) nie ograniczyło się jedynie do wskazania drogi ale mnie tam zaprowadzili, niemalże pod same drzwi. Podobnych przeżyć z reprezentantami tego narodu, mam jeszcze kilka.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Wrz 2017 13:50 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Nikt nie wspominał, więc może Cypr ? Na przełomie września i października jest tam ciepło. Byłem tam już dawno temu, ale w tym terminie dorobiłem się poparzeń słonecznych, ze względu na opalanie się bez głowy. Biura podróży lub lokalne organizują wycieczki po cyprze południowym i północnym. Ewentualnie samemu można wynająć samochód.
Jeśli nie masz doświadczenia możesz wykupić wycieczkę w biurze podróży, i ewentualnie samemu coś organizować na miejscu.

Cypr wspominam miło, pomimo tego, że była to moja pierwsza i ostatnia wycieczka z biurem podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Wrz 2017 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a byleś w jakimkolwiek biurze P. i przejrzałeś ich ofertę?
pomogą, doradza, sprzedadzą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Wrz 2017 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3413
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
pawelos napisał(a):
@marcin.krakow
Nie wiem kim był ten kierowca i na jakiej podstawie tak twierdził, mogę się jedynie domyślać. Będąc jednak kilka lat temu pierwszy raz w Belgradzie, pytałem o drogę na dworzec kolejowy. Był już późny wieczór a dwóch napotkanych Serbów w wieku około studenckim, mimo iż nie zmierzali w jego kierunku po krótkiej wymianie zdań (skąd jestem, co tutaj robię itd.) nie ograniczyło się jedynie do wskazania drogi ale mnie tam zaprowadzili, niemalże pod same drzwi. Podobnych przeżyć z reprezentantami tego narodu, mam jeszcze kilka.


2 dni wcześniej był na Malcie mecz, może dlatego. Natomiast sam doświadczenia mam bardzo podobne do Twoich - bardzo mili, przyjaźni i pomocni dla naszych rodaków ludzie.
@krist20 wspomiałem o Cyprze (pod kontem bezpieczeństwa również) ale zostało wykasowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Wrz 2017 15:35 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jak jestes z Poznania/ okolic - to rozwaz jeszcze wyloty z Berlina - sporo mozliwosci np:

Załączniki:
ber.JPG
ber.JPG [ 60.36 KiB | Obejrzany 2767 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Wrz 2017 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Moim zdaniem trochę nie ma co proponować na takie pierwsze wyjazdy jakichś składaków z przesiadkami czy lotów z Berlina. Naprawdę wystarczy wrzucić te ogólne kryteria z wylotem z Poznania na Azair i coś kupić... Tu zwykłe wyszukanie: http://azair.me/2wCE9Gq

Image

Pojedź sobie na Korfu albo na Maltę i będziesz zadowolony. Hotel znajdziesz na Booking.com albo na HotelsCombined, a z lotniska pojedź nawet i taksówką. I tak wyjdzie Ci to wszystko taniej niż wycieczka z biura podróży. Jedyna różnica, że nie będziesz miał rezydenta. Proces kupna biletów i rezerwacji hotelu jest prostszy niż zwykła czynność urzędowa w Polsce:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Wrz 2017 23:55 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
pawelos napisał(a):
Będąc jednak kilka lat temu pierwszy raz w Belgradzie, pytałem o drogę na dworzec kolejowy. Był już późny wieczór a dwóch napotkanych Serbów w wieku około studenckim, mimo iż nie zmierzali w jego kierunku po krótkiej wymianie zdań (skąd jestem, co tutaj robię itd.) nie ograniczyło się jedynie do wskazania drogi ale mnie tam zaprowadzili, niemalże pod same drzwi. Podobnych przeżyć z reprezentantami tego narodu, mam jeszcze kilka.


Mam podobne doświadczenia, ludzie uprzejmi i bardzo pomocni.

@mzukowski
Jestem tego samego zdania, niepotrzebne kombinacje kosztem komfortu dla całej rodziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group