Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2016 22:08 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
Witam, postanowilem zapytać o kwestie bezpieczenstwa w Turcji - poza kulturalną stolicą kraju.

Miałem zamiar tam polecieć juz w zeszlym roku, ale informacje w tv i internecie trochę zniechęciły. Przemyslalem to, i dalej mnie ciagnie do Turcji. Sam Stambuł mnie mało interesuje, traktowalbym go jako max miejsce tranzytowe- zdecydowanie bardziej interesuje mnie jazda w głąb kraju ( autostop prawdopodobnie) oraz wizyta w miejscowosciach gdzieś w okolicach morza śródziemnego, gdzie nie ma skandalicznego najazdu turystów. Da się to pogodzić i co najwazniejsze - przeżyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 01 Lut 2016 22:17 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Oczywiście da się przeżyć i wspaniale bawić. Nie warto się specjalnie przejmować tym, że coś może Ci się stać. Nikt nie powinien dla własnej przyjemności lub korzyści próbować Cię skrzywdzić. Na chwilę obecną MSZ nie zaleca podróżowania w rejony granic turecko-syryjskiej oraz turecko-irackiej. Ważna rada ode mnie jeśli chodzi o podróżowanie po krajach muzułmańskich. Najlepiej i najbezpieczniej zdecydowanie jest poruszać się jak najczęściej w towarzystwie tubylców lub jakiegokolwiek Araba. Zdecydowanie znajdziesz chętnych na pokazanie Ci kraju na Couchsurfingu. Biały człowiek w towarzystwie zaprzyjaźnionego Araba w islamskim kraju, może czuć się bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2016 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tylko skąd wziąć Araba w Turcji?
A tak na serio, jak napisał @rqs unikałbym pogranicza z Syrią i Irakiem. Zalecenia MSZ i brytyjskiego FO są wyjątkowo zbieżne w tym przypadku.

Załączniki:
160201_Turkey_jpeg.jpg
160201_Turkey_jpeg.jpg [ 196.81 KiB | Obejrzany 2806 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lut 2016 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ktoś był w tym roku w Izmirze? Planuje uderzyć tam na majówke, ale tak własnie się zastanawiam nad bezpieczeństwem w tamtych rejonach. Byłbym wdzięczny za jakieś tippy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2016 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Byłem w Izmirze i Ankarze w tamtym tygodniu ( 3 dni po tym wybuchu w Ankarze) mogę powiedzieć tak, bo jeszcze w tamtym roku w listopadzie byłem w Turcji.

Jedyne co się zmieniło to ze więcej policji jest na ulicach a mniej turystów.
Wg mnie jest bezpiecznie, nie miałem żadnych problemów. A sami Turcy pomocni jak zwykle, chociaż każdy chce nas wycyganic na pieniądze... jak to na bazarach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group